 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Katolikus templom - Csernakeresztúr felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Sóskút  Mozi  Őrszem  Emlékeztető  A templomtorony  A forráshoz akarsz eljutni?  Régi tűzcsap  Ompoly-kövek 9  A Maros hídja mellett  Csak főzés-hűtés után  A kommunistaellenes harc emlékműve  8303
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Katolikus templom Csernakeresztúr fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Csernakeresztúr és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Katolikus templom!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Katolikus templom Csernakeresztúr közelében? (részletek bejelentkezés után) A dévai gyerekek Szent Ferenc Alapítvány Déva 7,4 km-re Sokan itt találkoznak először folyóvízzel, fésűvel, iskolával, jó szóval, Istennel. Sikerült megtalálnom a dobozt. Éppen az ötórási misére gyülekeztek a hívök amikor odaértem a templomhoz. A gyermekotthonok híre messzire hallatszik, s az erdélyiek tudják, amelyik gyermek Csaba testvér otthonába bekerül, az megmenekült. Dévai várrom 7,9 km-re E legbelső falgyűrű mentén sorakoznak az egyes épületszárnyak - a külső falgyűrű a 17-dik században épült, majd a 18-dik században egy újabb külső erődítményt építenek hozzá. Hihetetlen, hogy fél méter miatt nem találtam meg. Mert alig volt rá időm. Lementünk ezért a dobozért, és korulbelul 10 perc keresés után megtaláltuk. A dévai várrom Déva központjában levő Várhegyen található, a hegytetőn levő, romos állapotban levő vár legrégibb része egy falgyűrű. Bem-emlékoszlop helye 8,3 km-re A domborműves emlékoszlop azt a helyet jelölte meg, ahol Bem altábornagy 1849 február 9-én győzelmet aratott az őt üldöző osztrák csapatok felett. A csata a Sztrigy folyón átvezető piski hídnál zajlott le. Magát a templomot megtaláltam. Aranyvár Piski 8,3 km-re Piski városka fölött, az Érchegység Nagyági csoportjának délii végében, az itt északnyugatra kanyargó Maros jobb partján fekszik Arany község. A falu délkeleti végében, az Arany-hegy lábánál, közvetlenül a Maros ártere fölött középkori vár is állott egykor. Arany-hegy Piski 8,9 km-re Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. Könnyen meglett az Arany hegy kincse. Piskiben fordulj északra Arany falu felé, aztán Algyógy felé - a hegy a baloldalon lesz.
Történelmi-kulturális értékek - Hunyad megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Katolikus templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csernakeresztúr térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Megkerült ez is (kutya nélkül).
- Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt.
- A rejtek tudatos, rosszindulatú kifosztását kizárom.
Sikerült eljutni Csernakeresztúr környékére? Tetszett a Katolikus templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|