Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Baba Mare-csúcs - Bucsecs-hegység - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Baba Mare-csúcs - Bucsecs-hegység turisztikai látnivalói

Baba Mare-csúcs..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Baba Mare-csúcs Bucsecs-hegység fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Bucsecs-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Baba Mare-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Busteni, 5.44 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Obersie-la-om-csúcs - Bucsecs A Bucsecs, út a Bucsecsre. Barlang-kolostor. A Bucsecs teteje, geologiája.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Baba Mare-csúcs Bucsecs-hegység közelében?
- Jepii-völgy vízesései - Bucsecs-hegység 1 km-re. Vízesések. A túránk második napján ragyogó napsütésben indultunk a Caraiman-kereszthez, a Babele menedékháztól.
- Panoráma Sugariilor-völgy - Bucsecs-hegység 1,8 km-re. Szélkapu. Na, itt aztán rendesen fúj a szél.
- Caraiman-vízesés - Bucsecs-hegység 1,8 km-re. A kék kereszttel jelzett, Busteniből a Babele-menedékházhoz vezető túraútvonal mentén, a Jepii Mici (Caraiman) völgyében levő patak vize folyamatos esésben van.
- Caraiman-párkány - Bucsecs-hegység 1,9 km-re. A Jepii-völgy felett. Miután kigyönyörködtük magunk a vízesés sorozatban, folytattuk utunkat a Caraiman-kereszt felé.
- Macska-szfinx - Bucsecs-hegység 1,9 km-re. Cica. Ez tényleg egy különleges sziklaalakzat. Megkövült Disneyland. A Caraiman-kereszttől folytattuk utunkat az Omul csúcs fele, mikor útközben Erózió Kiváló és Érdemes művész újabb munkájába botlottunk, amilyenekkel tele van a Bucsecs-hegység.
- Caraiman-kereszt - Bucsecs-hegység 2,2 km-re. Hősök Keresztje. A Caraiman párkányon keresztül értünk el erre a helyre, ahonnan rendkívül szép kilátás nyílik a völgyben sorakozó városokra.
- Kostila-Nagy-párkány - Bucsecs-hegység 2,3 km-re. Az aki igazan megszeretne ismerni a Bucsecs sziklavilagat, annak kotelezoszeruen be kell jarnia a Kostila parkanyat is.
- Babele - Cocora-hegy - Bucsecs-hegység 2,4 km-re. Kiruccanás. Vasárnap a Bucegiben túráztunk, és mivel ott jártunk megkerestem a geoládát.
- Ablak-párkány - Bucsecs-hegység 2,6 km-re. Ha nem letezne ez a kapu, akkor nem tudnank tovabb haladni ezen az ovon, a kapucska oven.
- Panoráma Szarvas-völgy - Bucsecs-hegység 3,1 km-re. Szarvast nem láttunk. Gyönyörű kilátás fogadott.
- Vaskereszt a Costilán 3,2 km-re. Annak ajánlom ezt a helyet aki nem fél attól, hogy letérjen a turista ösvényről és hatalmas falak tövében, iszonyatosan szép kilátás mellet, egy csendes helyen szeretné élvezni a Bucegi szépségét, nem a Babele és a Sfinx turista forgatagában.
- Török mecset - Bucsecs-hegység 3,2 km-re. Müzein. Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. A természet oltárköve. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
- Hegyes-szírt 3,2 km-re. Ha már vetted a fáradtságot és kiugrottál a Costilla menhelyhez nem éri meg kihagynod a Hegyes Szírtet (Țancul Ascuit), ugyanis a menhely fölött közvetlenül tornyosuló hegyes szikla szirtről még gyönyörűbb kilátás nyílik a Costilla hatalmas sziklafalaira (balról → jobbra): Kis szírt (Țancul Mic), Sasok fal (Peretele Vulturilor), Costila völgy (Valea Coșrilesi), Costila fala (Peretele Coștilei), Sárga völgy (Valea Gălbenelor) Megéri ide kimászni ha már eljöttél a menhelyig.
- Habos-völgy vízesése Bucsecs-hegység 3,3 km-re. Számtalan alkalommal végigmentem a Jepii v.
- Fenn a volgy felett Nagy Boglya Bucsecs-hegység 3,4 km-re. Romanul Claia Mare. Egyre nagyobb a bakancslista. Igen, a Nagy Boglyára mindenképpen vissza kell még térni. Nagy Boglya - Szaraz-volgy. Engem is megkisertett a nagy melyseg a Nagy Boglyarol, hogy onnan repulhessek egyet a nagy semmibe. A mászkálás minden percét értékeltem. Bustényből indultam, a kabinos drótkötélpálya indító állomásától, a kék háromszög jelzésen, mely az Égettkő (Piatra Arsa) menedékházhoz vezet.
- Omul-csúcs Bucsecs-hegység 3,7 km-re. Az egyik emberhez, a másik óriási fazékhoz, a harmadik lefordított roppant papucshoz hasonlít. Ember-csúcs. A rejtekhely körül annyian voltak mint a somlyói búcsún. EKE-tábor 2015. A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Itt a bizonyíték. Tényleg sok zerge van a Bucsecsben, az Omul-csúcs környékén.
- Marie Thereze-pad Bucsecs-hegység 3,8 km-re. A pad támlájára fel van írva a nagymama neve, Marie Thereze, és egy dátum, 1888 szeptember 7, valószínűleg ekkor készült a pad.
- Urlatoarea-vízesés Bucsecs-hegység 4,1 km-re.
- Lépcső-csúcs 4,7 km-re. Egy jo lada ami vekony. A G C betukot nem talaltam de az ablakot azt igen, igy meglett a lada is.
- Ördögmalom-vízesés 5,2 km-re. ujra a Bucsecsben. Elindultunk a vizeses iranyaban ami nagyon megerte ,csak nagyon esett az eso.
- Kecskék párkánya 5,3 km-re. kecskek nyomaban..... Ugyanaz a tura alkalmabol mint az Omulnal.
- Toronyszék 5,6 km-re. Ez is a Bucsecsben.  A Lepcsosrol mar a Toronyszekebe leptunk.
- Ferenc József-szikla 6,6 km-re. I.
- Juhász asztala Bucsecs-hegység 7 km-re.
- Szent Anna-szikla 7,2 km-re. A Szent Anna szikla az 1400 méteren felépült Alpes-szálló és a Királyi esztena-tisztás felé vezető utak kereszteződésének közelében található.
- Ösvény a Bárbes agyarai alatt Bucsecs-hegység 7,4 km-re. Mi ezt az ösvényt visszavonulásra használtuk, Szinaja felé, miután bejártuk a Vágy völgyét, és megnéztük annak vízeséseit.
- Vanturis-vízesés Bucsecs-hegység 8 km-re. Vadregényes hely. Egy jólsikerűlt kirándulás első napján (bár nem ment simán minden) vitt el Péter erre a csodálatos, de nem könnyen megközelíthető, és megtalálható helyre.
- Vízesés a Vágy völgyében Bucsecs-hegység 8,2 km-re. A vágy forrása, románul Izvorul Dorului, nevű patak a Vanturis- és a Varful cu dor elnevezésű hegyek oldalaiból ered.
- Peles kastély 8,3 km-re. Az I.
- Izvoras-vízesések 9,4 km-re.
- Hétforrás-vízesés Bucsecs-hegység 11,5 km-re. Víz a sziklából. A rejtek adta magát, de doboz nem volt sehol.
- Kőboglya Leszpez-hegy Bucsecs-hegység 12,6 km-re.
- Vizelde-vízesés 13 km-re. A vízesés bio-geológiai rezerváció, travertinen jött létre.
- Törcsvári kastély 13,9 km-re. Bár nincs sok köze Vlad Tepes havasalföldi vajdához, a legtöbb turisztikai kiadványban Drakula kastélyként emlegetik. ernoe Csillababa es Gaspar megtalalta a ladikot. Hihetelennek tunt a kastelytol felfele tartva az erdon at, hogy olyan gyonyoru tisztas van fenn. Kivágott fa törzsének üregében. A geodoboz a vár fölötti domb tetején, egy kivágott fa törzsének üregében található, pár lépésre a tisztástól, az erdőben. Törcsvár. Kaphatnánk egy kis segítséget a ládára vonatkozóan? A koordináták megadása magában nem biztos hogy elegendő a megtaláláshoz, valami támpont is sokat segítene.
- Várpanoráma Törcsvár 13,9 km-re. Az erdő szélén betonlépcsők vezetnek egy márványtáblához, oda ahol egy ideig Mária román királynő szívét őrizték. Rálátás. Valóban nagyszerű a rálátás a kastélyra, innen még nem volt fotóm.
- Gredistye-völgy Alsómoécs 14,1 km-re. Nem egy hosszú szoros, a táj szépsége és a meredek sziklafalak teszik nevezetessé. Rossz helyen kerestem. Nem vagyok első megtalálója a geodoboznak, talán csak első keresője.
- Kilátópont kereszttel Törcsvár 14,1 km-re. Amennyiben az időnk engedi, a törcsvári Várpanoráma kilátópontjától érdemes fennebb kapaszkodni a hegy gerincén.
- Bratei-szoros Bucsecs-hegység 14,4 km-re.
- Rozsnyói szoros 15,1 km-re. Nehez nap. Az lehet, hogy fergeteges nap volt a rejtonek, de nekem nem. Fergeteges egy nap volt. Ott voltam a rejtésnél.
- Gredistye forrásai 15,4 km-re.
- Lenföldek tisztása Keresztény-havas 15,6 km-re.
- Aranygödör-kilátó Keresztény-havas 16,8 km-re. Aranygödör-kilátó és zsomboly (Groapa de Aur) - Keresztény-havas.
- Magas-csúcs Keresztény-havas 16,9 km-re. Magas-csúcs (Fata Inalta) - Keresztény-havas.
- Lóhavas Keresztény-havas 16,9 km-re. Lóhavas (Spinarea Calului) - Keresztény-havas.
- Kőkapuk éle-tisztás Keresztény-havas 17,3 km-re.
- Denevérek barlangja Pestera falu 17,3 km-re. A barlangon sáros patak folyik keresztül.
- Tamina-vízesés 17,4 km-re. A Nagy-kő-havas csúcsától délre, az Esztena-völgy középső szakaszán, ott ahol a Hasadt-kő éle és a Bánya-bérc gerince a völgyet összeszűkíti, a patak útját egy 70 m magas, középen kettéhasadt mészkőszirt, a Hasadt-kő zárja el. Minikanyon. Egy csodálatos, ragyogó napsütésben kerestük fel ezt a  csodaszép kanyont, amely talán szebb, mint a 7 létra. Ott voltam. Ott voltam a rejtesnel.
- Magura Galbinarea 17,5 km-re. Szikrazo feher sziklafalak, pasztorszallasok elszortan a gyephavason, no meg a sok kutya nyaron. A keresztnél. A keresztet gondolom a rozsdás színe miatt nem láttuk, de azért nekivágtunk a szikla megmászásának.
- Kőkapuk éle-csúcs Keresztény-havas 17,6 km-re.
- Pogányok templomocskája 18 km-re. A Pogányok templomocskája egy látványos sziklaalakzat az erdő közepén, hangulatos környezetben, nem messze a Barcarozsnyói barlangtól.
- Brontosaurus háta-sziklakilátó 18 km-re. A Brontosaurus háta egy sziklakilátó, mely 90 m távolságra van a Bálványkőtől.
- Három kislány-tisztás Keresztény-havas 18,2 km-re.
- Keresztény-havas-csúcs 19 km-re.
- Fundáta-völgyi barlang 19,1 km-re. A barcarozsnyói Fundáta-völgyi barlang Rozsnyótól 3,5 km-re található, nem messze a rozsnyói vártól, 790 méter tengerszint feletti magasságban. Az egyik tablan 40 a masikon 50. Valóban a koncertjegy áráról van szó, az egyik táblán, pont a kassza mellett 15 lej a barlanglátogatás, 40 lej a koncert, aztán a barlang bejáratánál levő táblán a koncertet hírdető felirat így szól: belépés 50 lej, ami tartalmazza a látogatás árát is. A beugró ára és az eltűnt geodoboz. A félreértések elkerülése végett pontosítanék. Szep kis barlang. Szep kis barlang, erdekes cseppkovek.
- Schulerau-kapu Keresztény-havas 19,3 km-re. A Schulerau-kapunak nevezett sziklák a Keresztény-havas (németül Schuler) csúcsától észak-északnyugatra találhatók, attól mintegy 700 méter távolságra. Csak most. Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg. Elso dobozunk. Megtalaltuk! Azt hiszem megfertozodtunk mi is. Megtaláltam. Kis zöld emberkét és egy öngyújtót tettem bele.
- Botorog-csorgó Királykő hegység 19,4 km-re. A bővizű Botorog-csorgó egy kőkeresztből ontja a vizét. Forrás. Szerintem Brassó főterén nem voltak annyian, ahányan itt voltak az út mellett megállva. Megkóstoltuk. Megkóstoltuk, hát nem valami banánérlelő hőmérsékletű.
- Hegyimentő állomáshely Királykő-hegység 19,5 km-re. Hegyimentő állomáshely, Zernyesti-szoros. Piros nyílászárók. Azt hittem itt nyitva lesznek, és információkkal szolgálnak az utazó közönségnek.
- A barcarozsnyói vár 19,7 km-re. A város keleti részén található a 150 méter magas Várhegy. Diakeveimre vissza.... Itt a var arnyekaban gyakorlatosztunk valamikor ugy a 80-as evek elejen. Megtaláltuk. Dukéákkal és Kerekesékkel. Szép rejtés. Ügyes, szép rejtés.
- Kő-havas farka Nagy-kő-havas 19,8 km-re. Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. Nagy-kő-havas farka. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához.
- Barcarozsnyó vára 19,8 km-re. Barangolás a várban. Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Séta a várban. Erdély egyik legérdekesebb várát látogattuk meg.
- Őslénypark Barcarozsnyó 19,8 km-re. Az 5 millió eurós beruházásból létesített szórakoztató központ 1,4 hektáron terül el, és 45 életnagyságú őslényt mutat be. Vissza az időben. Az őslényeket ízléses környezetben találtuk, beindította a fantáziánkat: "Milyen lehetett?" A család apraja-nagyja jól szórakozott. Őslények, a kedvencek. Kirándulás, gyerekek és a kedvencek, az őslények.
- A Nagy-kő kőgombái Nagykő-havas 20,1 km-re. Kőgombák menedékhellyel. Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom.
- Nagy-kő-havas csúcs 20,3 km-re. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el. Brassó felett. Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is. Kincs a geoládán kívül. Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. Nagy-kő csúcs 7létrán át. A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat.
- Zernyesti-szoros Királykő-hegység 20,3 km-re. A Királykő egyik legszebb szurdokvölgye a Zernyesti-szoros, a Kis-Királykő egyik nyúlványa, a Zanoaga-orom és a Toanches-hegy közé ékelődik. Impozáns rejtekhely. Nagyon jól megfigyelhetőek a gyűrődések, melyek hol lefele, hol felfele görbülnek. Szurdok. Tényleg egy gyönyörű szoros. Ott ahol ket fiatal elet kerekbe torott. Szamtalanszor jartam mar a Zernyesti-szorosban, de most kihasznalva, hogy egynehany csaladnak a szorost kellett ismertetnem, igy meglett a ladacska is.
- Írott-kő 20,4 km-re. A Nagy-kő-havas hegységben két fő rétegben áll a kréta-konglomérát, s e közé ékelődve találunk egy több száz méter vastagságú mészkő réteget, mely a tetőgerinc alatt vonul végig és az Írott-kőnél bukkan elő. Szikla tetején. Megtaláltam a dobozt. A természet csipkéje. A kövek írásos részét alolról lehet megcsodálni, tehát a Nagykőhavas csúcs fele vezető ösvényen mielőtt kiérnénk  platóra, balra kell térni. Egy masik Nagy-Ko farka. Mar van egy lada leteve (kb.
- Kilátó Kurmatura-gerinc 20,7 km-re.
- Magyarvár a Tömösi-szorosban 20,7 km-re. Hasonló ütközet zajlott le aTömösi-szorosban is, de ez kevésbé ismert a mi tájainkon, mert távolabb van tőlünk.
- Macska-szoros Királykő hegység 20,8 km-re. A Zernyesti-szorosban, a Zernyest felőli bejárattól számított 2 km után elérünk ahhoz a helyhez, ahol a Zernyesti-patak a balról érkező Vladuska-patak vizét fogadja. Cicák. A nagy melegben élvezet volt mászni a szorosban. Egy kis sziklamaszas csaladiasan. Az emlekkereszttol balra kanyarodva behatoltunk a Macska-szoros sziklavilagaba.
- Csűr-kapu Nagy-kő-havas 21 km-re. A Csűr-kapu egy 1,5 x 4 m-es nyílás a Csűr-kő sziklájában, mely a rétegek beszakadása révén keletkezett. Az elso mindig emlekezetes... . Egy szep nap, egy szep hely.
- Sziklatorony Kurmatura-patak Királykő-hegység 21 km-re. Ilyenkor télen, a fák sűrű lombja nem takarja a domborzati formákat, a sziklavilágot.
- Boglya-tető 21 km-re. A Garcsin-völgy felőli részén, 100 méteres szakadék felett állunk.
- Kurmatura-patak szorosa Királykő-hegység 21,2 km-re. A völgy mohás fái és sziklavilága mellett, legérdekesebb látnivalója a kevesebb mint 1 méterre összeszűkülő szorosa.
- Szoros-patak sziklái Királykő hegység 21,3 km-re. A Macska-szoros kijáratához közel, a Szoros-patak völgyében érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel. 6 év útán még megvan. Évente mindszentek napja környékén, bizonyos személyes ügyek elintézése végett Brassóba kell látogassunk. Egy erdekes szikla. Nem is gondoltam volna, hogy jomagam, aki annyit jarom, es ismerem ezt a videket, ujdonsaggal is talalkozhatok.
- Zöld sziklavár Kurmatura-patak Királykő-hegység 21,6 km-re. A Kurmatura-tisztás után a turistaút belép az erdőbe és a patakmeder felett halad.
- Kereszt Kis-Királykő 21,6 km-re. A Királykő gerincének vonulata egy fordított L betű alakjához hasonlít. A citromos és a szerelem. Köszi Gábor a citromost, jól fog esni. Kis Kiralyko. Koszi! Van ketto db. Magyarázat. Gábor, hol írtam én olyant, hogy vasárnap a Kis-Királykőn geodobozt kerestem volna? Egyetlen rejtést sikerült ellenőriznem, a márványfotelnél elrejtett geodobozom a helyén van.
- Létrás-szakadék 21,8 km-re. A szűk hasadékban a patak vize 60 métert esik, és ezalatt 7 kisebb-nagyobb vizesést hoz létre, innen a Hétlépcső-vizesés elnevezés. Létrák. Megvan a doboz is! Nem volt könnyű megtalálni. A kanyon felett. Csodálatos a kanyon, a vízesések, de egy kicsit zavaró a sok vaskorlát, lépcső meg létra, igaz nélkülük nehéz lenne végig haladni rajta. Kiépített kanyonok helyett fél spárga. Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam.
- Vladuska-nyereg Királykő hegység 22,1 km-re. A La Table a Kiralyko arnyekaban huzodik meg, a tortenelmi hataron, ami a tolcsvari hagotol tart at a Nagy-Kiralykon neki a Nagy Tamasnak, es ugy tovabb a Fogaras fele.
- Medve-szakadék Nagy-kő-havas 22,2 km-re. Egyik kedvenc helyem. Innen az egyik legszebb kilátás a Nagy-kő irányába. Gyökerek közt. Egy eléggé kemény túra befejezésére tette fel a koronát ennek a doboznak a megtalálása. Őszi séta. A Nagykő-havasról visszafele jövet választottuk ezt az utvonalat, és megérte! A késő őszi természet rendkívül szép látványokban részeltetett.
- Curmatura-menedékház 22,6 km-re. A Curmatura menedékház a Kis-Királykő lábánál található. Mosdó. Jól szétnéztem, de fogalmam sincs hol lehet a doboz. Kézmosás. Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő.
- Hasadék-nyereg Királykő-hegység 22,7 km-re. Itt futnak össze a Királykő Tornyáról, a Kis-Királykőről, a Curmatura menedékháztól és a Királykő-hasadékából érkező útvonalak. A nyeregben. A hasadékban kellemes hűvösség volt a kánikula ellenére.
- Kőkert éle 22,7 km-re. Kőkert éle. Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni. Pénteken találtuk meg ezt a geodobozt. A Medve-szakadék felől érkeztünk, az erdőben vágva utat magunknak.
- Erdenburg Barcarozsnyó 23 km-re. Barcarozsnyó és Keresztényfalva között, közvetlen a Barca patak bal partján fekszik Erdenburg megrongált maradványa.
- Jeges-barlang Nagykő-havas 23,1 km-re.
- Csalán-völgyi varrótű 23,6 km-re. Hatso-nyereg alatt. Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Ott voltam a rejtésnél. Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot: a derék túrázó jutalma egy geoláda, illetve néhány liter egészséges magaslati levegő, amennyiben a jóámber felmászik a sziklára.
- Létrás-szakadékvölgy Királykő 23,7 km-re. Megkozelitese legkonnyebben a Diana menhely fele vezeto kek savon, majd az ebbol kiagazo piros kereszt jelzesen lehetseges.
- Stanciu sziklatornáca Királykő-hegység 23,7 km-re. Uregek es boltivek. Ha mar volt barlang, akkor legyen boltiv is. A szikla legszélén. A szikla legszélén még nincs baj. Havasi gyopár társaságában. Megtaláltam a geoládát egy havasi gyopár társaságában.
- Pásztor-csúcs Királykő-hegység 23,8 km-re. A Nagy-Királykő fűrészfog alakú gerince a Pásztor-orommal vagy Pásztor-csúccsal tetőzik, 2238 méteres magasságban.
- Kijárat a Zárt-tisztásról 2 óránál Királykő-hegység 23,8 km-re. A Zárt tisztás, bár nehezen megközelíthető, nem is annyira zárt.
- Pásztor-orom Királykő-hegység 23,8 km-re. EKE turan. Most vasarnap, Pityu emlekturan voltam a Kiralyon, es eljott az ido, hogy mar ez a rejtek se szerepeljen a "meg nem talalt" listan. A Királykői túra. Megtaláltam a geoládát, új zacskóba tettem, de a régit is a rejtekben hagytam, mert nedves volt, és a hátizsákomnak nincs külső zsebe. óóó, La Om. Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda.
- Zárt tisztás forrás Királykő-hegység 23,8 km-re. A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét.

Baba Mare-csúcs Bucsecs-hegység románul - in limba romana: Varful Baba Mare Muntii Bucegi


Természeti értékek
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Baba Mare-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bucsecs-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Bucsecs-hegység környékére? Tetszett a Baba Mare-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.