Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Likas-kő - Korond

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Likas-kő - Korond

A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő. A kő fölötti hegygerincet Likaskő-bércnek, a kő feletti fensíkot, mely művelhető és lakott terület, Likaskő mezejének nevezik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Likas-kő - Korond felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Likas-kő - Korond képtárból (összesen 8 kép):

Likaskő 2
Likaskő 2
Likaskő 3
Likaskő 3
Lyuk a kőben
Lyuk a kőben
A lyuk
A lyuk
Likaskő 4
Likaskő 4
A Likaskő háta
A Likaskő háta

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Likas-kő Korond fotóalbumba!

Fedezzétek fel Korond és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Likas-kő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,98 km távolságra található, legközelebbi település, Kalonda turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Korond és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Likas-kő Korond közelében?
(részletek bejelentkezés után)

A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Fügevára - Korond 2,9 km-re
E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni.

Volt köztük lisztelő, fűrész-, festék- és mázőrlő malom. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött.
Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 3,5 km-re
Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is. A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak.
Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 3,5 km-re
Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó.
Katolikus templom Székelypálfalva 3,5 km-re
A két Kükülló között, az út mentén, a Firtos-hegy lábánál, egy sor település található. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 3,7 km-re
Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található.
Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 4 km-re
Nem tudom a tó nevét, nem kaptam semmilyen információt róla. Fenyőkúttól majdnem teljesen meg tudtuk közelíteni a tót autóval. A szencsedi nárciszmezőről jöttünk át, hogy ellenőrizzük a dobozt. A nárciszmezőtől jöttem, anélkül, hogy visszatértem volna az utra. A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el.

A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Az idén ez már a második alkalom, hogy eljöttem megnézni ezeket a "mesebeli mezőket". Ez egy mesebeli mező, s hátmég korulbelul 2 hét múlva milyen lesz.
Móric-kő Korond 4,1 km-re
A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely. A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Tartod vara utan jol jott ismet a maszas, de megerte, rendkivul szep latvanyt nyujtott a delutani napos oszi taj.
Árcsó 5,2 km-re
Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit. Árcsó Korond és Felsősófalva között, a Korond-patak balpartján elterülő határrész.
Bugyogó források Fingóborvíz 5,2 km-re
A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Érdemes továbbmenni a Fingóborvíz faépülettel fedett forrásától, délkelet irányba. A Fingó borvízforrástól átsétáltunk ide. A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is.
Péter-hegyese Firtos 5,3 km-re
A Firtos legdélibb, legmagasabb csúcsán, a magasságjelző pont mellett egy kápolna maradványai találhatók. A hagyományok szerint a Péter-hegyesén állott egy Szent Péternek szentelt és népes búcsúkkal látogatott kápolna.

A betonköpűbe ömlő forrás fölé egy pitvaros faépületet építettek. Onnan sétáltunk fel a forrásig. A rejtő is ezt használja (amennyiben az álcázás miatt nem szükséges más szín), mivel ez a kedvenc söre és ebből van otthon összegyűlve. Lemértem és feltöltöttem segédpontként a letérő koordinátáit. A Fingó-borviz vagy Cseredombi-forrás, Erzsébet-forrás, a Csiga-dombi aragonitbányától keletre, a műútról 800 méterre fakad, vasas-sós vizét asztali vízként használják.
Csiga-domb Korond 5,4 km-re
A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum. Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre. Itt elsők lettünk. Szerintem is érdemes felkeresni a helyet, nyáron is. A közeli benzinkút parkolójában álltunk meg, ahol két megtermett farkaskutya fogadott.

Likas-kő Korond románul - in limba romana: Piatra cu Gaura Corund


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Likas-kő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Korond térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az afonya arusok figyeltek, hogy mit keresunk, de miutan rauntak, eloszedtuk a dobozt s beirtuk a nevunket.
  • Szép hely mindenesetre. Hamarabb kicsit irtóztam felmenni a méhek miatt, de végül felmentem.
  • Nem jöttem rá a képről, hogy mi lehet a kereszt, de a helyszínen már egyértelmű volt.
  • Könnyen meglett a dobozka.
  • Könnyen megtaláltuk a kis dobozt a leírás alapján. Köszönjük a rejtést.
  • A törtenet erdekes, nem tudtam. Auf unserer Rückfahrt Richtung Tirgu Mures den schönen Cache erfolgreich absolviert.
  • Meglett a likas kő, és a dobozka is sikeresen. Most nem röpködtek sziklák.

Sikerült eljutni Korond környékére? Tetszett a Likas-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!