Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Torja vára - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Torja vára turisztikai látnivalói

A helyi hagyomány szerint itt egy magas őrtorony állt, s ha jelezni kellett Bálványosvár és Torjavára között, akkor fel kellett mászni a magas őrtorony tetejére...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Torja vára képtárból:

A Várhegyen
A Várhegyen
Gyertyatartó
Gyertyatartó
Torjavára pataka
Torjavára pataka

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Torja vára fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Torja vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Torja, 6,65 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Torja vára közelében?
- Pokolvölgy 2 - Futásfalva 1,7 km-re. Miután majdnem elfelejtettem ezt is megkeresni. Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz.
- Mofetta - Herkó-kert 1,8 km-re. Itt források, mofetta, egy néhai borvízfürdő romjai utalnak a múltra. Tevedes. Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat: a mofetta bejaratatol jobbra, 20 cm-re. Nem oda rejtettuk a dobozt. Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult. Egy csodálatos völgy. Évek óta visszajárok ide.
- Futásfalvi Pokolvölgy 1,8 km-re. Sárdagasztó-túra és túlméretezett fürdőkiépítés. A Pokolvölgy három rejtése, a közeli Torja vára, és még néhány rejtekhely útközben, csábított ide. Pokolbűz. Megtaláltuk az évnyitó dobozt a csutakban, irtózatos pokolbűzben.
- Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 3,4 km-re. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is. Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák. Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat! Kerestünk egyiknél, másiknál, végül Péter beazonosította a rejteket. Talalkozas a medvevel. Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni.
- Gorgán-patak völgye Torja 3,5 km-re. Valamelyik régi falurész lehetett? Tud valaki segítani az azonosításban? A lombhullató erdőben szarvasok tanyáznak. Sárdagasztás és hóvirág. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek: Malnas pataka, Malnas-falu, Malnasfurdo stb. Helynevek a környéken. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út.
- Begyenkő sziklája Torjai-hegység 3,5 km-re. Térkép és az orrunk után, a Begyenkő sziklájához. Bálványosfürdőről indultunk, Csiszárfürdő érintésével. Közös mászás. Öröm volt találkozni, közösen mászni, közösen eldönteni, hogy merre is.
- Kőmöge Torjai-hegység 3,6 km-re.
- Szemmosó-kút Torja 3,8 km-re. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Egy erdekes gyogyforras. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
- Vasas-forrás Bálványosfürdő 4,6 km-re. A régi fürdő neve Várpadi-feredő volt, újabb neve a Transzilvánia-fürdő. Hely, ahol a hölgyek letolják a nadrágot. A Jajdon-völgyébe indultunk, útközben röviden megálltunk a Vasas-forrásnál. Bálványos II. Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. Ceruza meghegyezve. A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek.
- Csiszárfürdő 4,7 km-re. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. Feredők. Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Fehér csokoládé. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Igaz. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk.
- Gázfürdő Bálványosfürdő 5,1 km-re. Bálványosfürdő központi útkereszteződésétől észak felé indulva, körülbelül 300 méterre, egy jelenleg elég rozoga állapotban lévő, de még használható mofettához juthatunk.
- Bálványosvár Bálványosfürdő 5,2 km-re. A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Bálványos I. Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok. Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. Székely zászló. Miután felmásztam a várhoz hiába kerestem a dobozt.
- Gyógyvízforrások Bálványosfürdő 5,4 km-re. A műút mellett erre egy tábla hívja fel a figyelmet. Bálványos IV. A következő állomásunk a Gyógyvízforrások volt, ahol sajnos nem jártunk sikerrel. Másodjára. A mai nap ez az utolsó megtalálásunk. Vegso erokifejtes ugy mar szurkuletben. Utolso erommel meg a vilagossag mellett erre is elindultam.
- Felsőtorjai református templom Torja 5,4 km-re. Régen még Szent Márton Torjának is nevezték, a két Torját összekötő magaslatot pedig Szent Ilonának. A libák gágognak, fáznak. Megjött a tél, juhuuuuu, megkezdődött a korcsolyaszezon. Orvendek. Elkonyvelhettem a sikert. Torja vára. Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is.
- Apor lányok feredője 5,6 km-re. Ilyen forrásokat Európában sehol máshol nem találhatunk. Bálványos III. A Vasas forrásnál szokás szerint elkapott egy kiadós eső, de nem tartott túl sokáig, úgyhogy folytattuk a kirándulásunkat. Szép fa. Nagyon tetszett a négyágú fa! Kiváló rejtek a kővel! A doboz teteje törött, reméljük nem ázik be nagyon (igyekeztünk a legjobban visszacsomagolni), noha a bejegyzési napló külön tasakban jól bírja. A feredoben. Nagy oromomre telt belelogatni a labamat ezekbe az erdekes es ritka forrasokba, olyan bizsergeto erzes volt.
- Torzó Bálványosfürdő 6 km-re.
- Mária oltár Büdös-hegy 6,1 km-re. A Büdös hegy oldalában nagyon sok a látnivaló. Üres zacskó. Sokszor voltunk a barlangnál, és a Mária-oltárhoz közelítve úgy tűnt ez rövidebb út a barlanghoz, mint a megszokott. Ahol meg nem jartam. Nagyon sokat jartam a barlanghoz fel, de meg ezen az uton nem. Szűz. Megtaláltam,elég sokat kellett várnom míg egyedül maradtam,de aztán tiszta lett a levegő.
- Szentkert Felsőcsernáton 6,1 km-re. Felkeresése Csernáton falu határában nem könnyű feladat, mivel eléggé eldugott helyen fekszik.
- Büdös-barlang Bálványosfürdő 6,2 km-re. Egy néhány méter mélységű üreg, amelyből belélegezve mérgező, de a bőrőn át felszívódva vérkeringést serkentő hatású gázkeverék áramlik ki. Ünnepeltünk. Családi ünnepnek kerestünk helyszínt: szabadban, szép helyen, geodoboz legyen a közelben, s nem utolsó sorban valami finomat is együnk. Mára az első. A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :) Nem a magassággal volt a bajunk, hanem hát elég sok fa nő a köveken, kövekből. A vihar elott. Jol esett a tura vegere egy kis maszkalas, a rejtek erdekesen ki van talalva gratulalok a rejtonek.
- Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 6,3 km-re. Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét. Csak egy csuprot találtam. Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Borvíz. Na, ez is megvan. Székely barnulás. Milyen jó! Bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését.
- Vallató-fürdő és mofetta 6,7 km-re. Az út a magasfeszültségű villanyvezeték mentén ereszkedik le a Zsombor-patakhoz. Pontos rejtés. Nem volt nehéz megtalálni, az 50 m az tényleg 5 0m nagyon pontos, kicsit feltűnő is volt. Pont és vessző. Kérlek, a pont és vessző után mindig hagyj egy szünetet. Moffeta. A mai nap utolsó doboza is megvan.
- Szűz Mária katolikus kápolna Torja 6,8 km-re. A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868).
- Futásfalvi zarándokhely 7,1 km-re. A futásfalvi templomban őrzik a Csíksomlyói Boldogasszony mását. Zarandoklat. Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult. Itt is iroszer nelkul. Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken.
- Csókás-feredő Csernáton 7,2 km-re. Megközelítése földúton, Ika váraljától, elhagyva a Malomgát fürdőt. Családi kiruccanás. Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük. Baráti séta 2. . Ide már feljöttünk a terepjáróval. Egy feltamadt furdo. Tobbszor is kerestem mar ezt a furdot, es nem is lattam semmit belole.
- Cecele 7,4 km-re. A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa.
- Almás-tető Mikóújfalu 8,1 km-re. A mostani celpontunk Mikoujfalu folott, a Zsombor (Voros) es a Nagy Hid pataka kozott talalhato Almas teto, az Oltfejben, 774 meteren.
- Henter-mező kőgombái 8,2 km-re. Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. Mostanában elég ritkán lehet bejegyzést olvasni. Kevesebben keresnek, vagy jelentik be megtalálásaikat. Hát.... Na, szóval. Egy sziklaformacio. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
- Kövesponk Csomád 8,3 km-re. Bükszád egy vadregényes hegykebelben fekszik, a tusnádi szoros alsó torkolatában, gyönyörü lombdús hegyektől körülkeretelt fennsíkon, melynek nyugati oldalán mélyen ágyalta be magát az Olt. Kövek. Nem volt egy egyszerű eset a doboz megtalálása. Orbán Balázs szemével. A kilátás valóban páratlanul szép. A lemenő nap fényében. A napnak talán a legszebb részében érkeztünk a Kövesponkhoz, a sziklákat mindenhol aranyszínű, sárgás-barna fény borította.
- Ika vára Felsőcsernáton 8,4 km-re. Ika vára a Nagy- és az Ika-patakok által közrefogott Várbércen áll, egyetlen megmaradt zömtorony henger alakú formájában. A befedett torony. A Malomkertbe igyekeztünk buliba, amikor megpillantottuk a mutatós tornyot az új tetővel. Láda az oldalban. Nehéz volt megtalálni úgy, hogy senki más ne legyen a helyszínen. Baráti séta 1.. Régi barát terepjáróját kipróbálva mentünk fel a várhoz (a kocsival csak a lábához!).
- Romok Fejtető 8,4 km-re. Az egyik mellékgerinc legmagasabb pontja, a Fejtető.
- Árpád-park Torja 8,6 km-re. 15,15 m magas, 2011 június 18-án állították, Torja említésének 704-ik évében (1307 - 2011). A vilag legmagasabb kopjafa labanal. Tátott szájjal álltam a kopjafa alatt, olyan nagy volt. Ilyen csak a mesében van. Örvendek hogy neked is tudtam újat mutatni. Elindultam Torja fele is egy szep napon. Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara.
- Prédikáló-kő Bodok-hegység 8,6 km-re. Nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikáltak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai. Év eleji túra a Kifestős-kőhöz. Málnás faluból, a Málnás-patak völgyéből indultunk, a piros pont jelzésen.
- Katolikus templom Kézdikővár 8,7 km-re. 1332-ben Pusulnik, Pusulnuk néven jelentkezik az okiratokban. Kőkerítések között. Különleges falu. Újra kell telepíteni a geodobozt. Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kovar. Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos.
- Katolikus templom Torja 8,8 km-re. A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik.
- Bugyogó-borvíz Sepsibükszád 9,2 km-re. A Csomád-Büdös-hegység legismertebb mésztufa lerakodásai a Csomád déli lejtőin, Rakottyás-patak, Bugyogó-borvíz és Tó-patak völgyében alakultak ki, ahol kis szurdokvölgyek képződtek.
- Hegyestető Felsőcsernáton 9,4 km-re. Hegyestető - Felsőcsernáton.
- Tarzán fája Szent Anna-tó 9,5 km-re. Ha beszélni tudna, először a bükkfák jelenlétére hívná fel a figyelmet. Nem tűnt el!. Miután rejtettünk egy dobozt a tőzeglápnál, kíváncsiságból újra felkerestük a Tarzán fáját. Kettéhasadt fa. A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. Lakó nélkül. A fa lakója nem volt otthon.
- Sziklavilág Szent Anna-tó 9,5 km-re. A Csomád hegytömb déli részén, Közép-Európa egyetlen épen maradt vulkáni kráterében keletkezett csapadékvizből a Szent Anna-tó. A letöltött rejtekfotó segített. Az itt elrejtett geodoboz már több alkalommal eltűnt, és több újrarejtés is volt már. Szép kőfolyam. A Szent Anna kápolna után indultunk ezt a ládát megkeresni. V.. A Szent Anna-tó környékén ez volt az ötödik és egyben utolsó láda, amit megtaláltunk.
- Mohos tőzegláp 9,5 km-re. Területe 80 hektár. Rejtés nélkül. A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Télen. Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. Elüldözve. Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján.
- Szent Anna kápolna Szent Anna-tó 9,6 km-re. Többször születik újjá romjaiból: 1860-ban, 1925-ben, 1948-ban és legutóbb 1975-ben. Napsütésben. Szép napos időben érkeztünk a tóhoz. Második próbálkozás. Kincskeresésünk kezdetén még egyszer próbálkoztunk ezen a helyen. Hógolyózás. Ma újabb ládakeresésre indultunk.
- Bodok-csúcs 9,6 km-re. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa. A havason. Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Újra itt vagyunk. Visszajáró lelkek vagyunk itt. Meglepetés a csúcson. Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra.
- Mohos-kilátó 9,6 km-re. Onnan jól belátható a Mohos, egészen a turistaház körüli táborozó helyig. Macik és szarvasok nyomaiban, az összeomlott kilátóhoz. A Nagy Csomád felől érkeztünk a kilátó maradványaihoz. Kárpótlás. Kárpótlás volt a kilátás, a látvány azért, hogy el kellett hagynunk a Szent Anna-tavat a medvék és emberek okozta káosz miatt. Vasárnapi séta. A kilátó sajnos nagyon romos állapotban van.
- Öreg bükkfa Mohos 9,7 km-re. A Mohos, időközben összeomlott kilátótornyához közel, egy különleges, öreg bükkfát fedeztünk fel.
- Szent Joákim-kápolna Szent Anna-tó 9,7 km-re. 2012 július 21-én, a Szent Anna búcsú alkalmával, a tó nyugati oldalán 1562-ben már állt Szent Joakim kápolna emlékére egy keresztet állítottak. Csendes hely. Már hazamenőben voltunk, amikor kirándulásunk egyik utolsó mozzanataként felkerestük a helyet. Szent Anna-tó. Sikerült megtalálnom GPS nélkül és különösebb erőfeszítés nélkül. Kápolna. Mindeddig nem is tudtam, hogy két kápolna létezett a tó partján.
- Cégéres kút Fejtető 9,8 km-re. Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
- Székelykapu Torja 10,1 km-re. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
- Bod Peter mellszobra Csernaton 10,1 km-re.
- Nagy Csomád-csúcs 10,2 km-re. A macik nyomában. Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
- Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva 10,7 km-re. Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. Eltűnt a régi doboz, éljen az új. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel.
- Vápa vára 10,9 km-re. Sepsibükszád határában, a Rakottyás-patak és az Olt közös teraszormán, ez utóbbi jobb parti hegyfokán, a Zsombor-patak beömlésétől északra fekszik, az őskori telepre épült, kora középkori Vápa vára. Medvék is szeretik. Nagyon jó hely, de azt hiszem a medvék is szeretek ezt a helyet, három medve ürülék eset az utamba, este felé nem szívesen járnék erre felé, a rejtekhelyet könnyen megtaláltam. Hóolvadásra. Az idén ez az első dobozom, könnyen megtaláltuk. Még nem falta fel. Szerencsére még nem falta fel a bánya egészen a környéket, de ijesztő egy mammutvállalalat! A falmaradványokat a szép, virágos kaszálón áthaladva megtaláltuk sikeresen.
- Katolikus templom Kézdiszárazpatak 10,9 km-re. 1311-ben Zarazpatak néven jelentkezik az okiratokban. Út mellett. A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Szárazpatak. Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük.
- Likaskő Sepsibükszád 11 km-re. A Csomád hegyből lefolyó vastartalmú ásványviz cementezhette össze a folyóterasz egy szakaszát, a mellette levő puha üledéket pedig az erózió lepusztította. Nem hiszem. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem. Ejsze nem tűnt el ilyen hamar. Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Bükszád. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették.
- Kincsás vára Bodok-hegység 11,1 km-re. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete. Menedékkunyhó. Ezt a dobozt már évekkel ezelőtt is kerestem, de akkor sem találtam meg. Hollók vára. A megadott koordináták közelében lévő nagy bükkfákat átkutattuk, de nem találtunk dobozt. Bronzkori várra épült középkori vár. Késő bronzkori - kora vaskori várra építették a középkorban, valószínű, hogy menedékkének használták a tatár és török betörések idején.
- Sólyomkő vára Sepsibükszád 11,1 km-re. Valószinűleg a XII-dik században épült, majd a XIV-XV-dik század folyamán kerül a Mikó család tulajdonába. Bunker. Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Nincs doboz. Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Ez az egyetlen doboz van csak ott. A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő tetején jelenleg egyetlen geodoboz van.
- Csíki Bálványos vár Tusnádfürdő 11,5 km-re. Ferenczi Sándor történész szerint bizonyosra vehető, hogy még a szkíták előtt, időszámításunk előtt a 6-7-dik században megerősítették a hegycsúcsot. Tusnádfürdő túra 3. Túránk harmadik állomása. Székelyvár. Egy medvementes kirándulás alkalmával kerestem és találtam meg a dobozt. III.. És amig a Főnök rejtett, bemért, jegyzetelt, és kalibrált, addig én csihányt szedtem.
- Vártető II kilátó 11,7 km-re. Tusnádfürdő túra 2. Ez volt a második állomásunk. Sziklák tetején. Kellemes napsütésben megtalált doboz. II.. K
- Bedő-borvíz Mikóújfalu 11,8 km-re. Az öregek szerint mára már gyengült a borvíz ereje, pezsgése enyhült, de még mindig finom íze van. Előkerült. Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Egy forgalmas borviz. Altalaban Malnasfurdorol szoktuk hozni a borvizet, de most a Bedo-borvizre is sor kerult. Függőhíd. Szerintem, ez Kovászna megye egyik legjobb borvize.
- Berecz asztala Kézdiszentlélek 11,8 km-re. Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal. A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
- Vártető I kilátópont Tusnádfürdő 11,8 km-re. A Szent Anna-tó fölé magasodó Nagy-Csomád egyik északi mellékkúpján, a néptől Vártetőnek nevezett magaslaton, található Tusnádfürdő egyik érdekes kirándulási pontja, az Orbán Balázs által csíki Bálványos várnak nevezett középkori vár maradványa. Tusnádfürdő túra 4. Túránk negyedik állomása. I.. Képletesen szólva, zsebre dugott kézzel, nézelődve ballagtam ki a Vártetőre - ami, mellesleg nem volt nehéz, mert szakavatott túravezetőm volt - aki, miutan felhivta a figyelmem a geodobozok létezésére, kezembe nyomta a táblagépet, rámtukmálta a megfelelő alkalmazást. Fent. Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett.
- Régi kőhíd Csernáton 11,9 km-re. Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton. IX. Állomás. Ki kellett várni a megfelelő pillanatot, amíg a szomszéd udvarról nem figyelt senki. Hidacska :D. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Kétlyukú híd. Szimpatikus hídacska.
- Tarnóczy kastély romjai Kézdiszentlélek 11,9 km-re. Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
- Komlósároki borvíz Tusnádfürdő 12 km-re. Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz. Árokban. Megálltam a beton feliratnál és leereszkedtem a kerítések mentén, mivel tudtam egy forrást egy kicsivel lejjebb. Új geodoboz a forrásnál. Miután már majdnem két éve hiányzik az itt elrejtett geodoboz, ideje volt egy kis karbantartásnak. EKE-tábor 2015. Barangolásaim során jutottam el erre a helyre.
- Függőhíd az Olt felett Tusnádfürdő 12 km-re. Na, végre. Na, végre, sok kutakodás után sikerült előbányásznom a dobozt is. Függőhíd. Valamikor, ez a híd nagyon jó állapotban volt. EKE-tábor 2015. Mivel a függőhíd deszkáinak nagy részét kicserélték és a maradék régi deszkákat is újraszegezték hát a doboznak úgymond nyoma veszett, pedig nagyon egyértelmű a rejtés helye.
- Mini alagút a vasút alatt Tusnádfürdő 12,1 km-re. Még egy alagút. A függőhídtól délre is, kb. 1896. Még a tavaly, mikor a függőhídat bejelentettem, már akkor is kerestem az átereszt, de mivel a síneken mentem, elkerülte a figyelmemet. Tusnádfürdő 4.. Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk.
- Szent István emlékkereszt Perkő 12,2 km-re. Kereszt. A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás. Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Hol nem találtátok meg a geodobozt?. Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt.
- Várvápai borvíz Tusnádfürdő 12,2 km-re. Érdemes itt vizet tölteni a kulacsokba, mert fent nem találunk forrást. Tusnádfürdő túra 1. Az első állomásunk ezen a kiránduláson. Borvízforrás. A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk.
- Komlósároki alsóborvíz Tusnádfürdő 12,2 km-re. Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő. Borvizkostolon. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire.
- Mikes- és Apor forrás Tusnádfürdő 12,3 km-re. Mikes- és Apor forrás, Tusnádfürdő. Isti túra 7. láda. Jó kis tankolási lehetőség egy Szent Anna túra előtt. Tusnádfürdői kirándulás 3. Ez volt a harmadik állomásunk. A forrasnal. Ez nagyon tetszett mert kellett egy kicsitt keresni is na de meglett.
- Zambler János szobor Csernáton 12,3 km-re. Fej. Könnyen megtalálható a rejtekhely, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában.
- SZNM 5 Csernáton Hősök emlékműve 12,3 km-re. VIII. Állomás. Télen elég kopár a környék, nem annyira megnyerő, de megvan a maga varázsa. SZNM-Csernáton. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Ez is a SZNM. Na itt mar nem voltak sem csaholo ebek sem emberek.
- Apor-bástya Tusnádfürdő 12,4 km-re. Egy sétát tervezünk. Emberek és állatok. Tény, hogy a medvék miatt mostanában sokkal izgalmasabb a rejtekhely-keresés. Zajosak voltunk. Mielőtt elindultunk, láttam egy videót, amelyen a medve fényes nappal a fürdőváros főútján otthonosan mozog. A torony felújítás alatt áll. Miután már több helyről is a torony leromlott állapotáról számoltak be, kellemes meglepetés volt látni, hogy a torony épp felújítás alatt áll.
- Szent István-kápolna Perkő 12,4 km-re. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló. Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső.
- Felsőtiszáspataki borvizek Tusnádfürdő 12,4 km-re.
- GK Hotel Szent Kristof 12,4 km-re. [EN] GK Hotel Szent Kristof was created to help GeoKrety on their way toward their goal. Ha már itt falatoztunk. Tyűha, itt aztán jól főznek! Miután elfogyasztottuk ízletes fotótábori ebédünket, s mielőtt megkezdődött volna délutáni 'fotó szessön', kikértük a ládikót, és kivettük belőle a Little red lambkin névre hallgató vakondot. Tusnádfürdő 2.. Ez volt itt a második próbálkozásunk. Tusnadfurdoi vadaszat 8. Itt minden OK.
- Anna-villa Tusnádfürdő 12,4 km-re. 100 bentlakó gyerek, 20 napközis, aki ebédre és vacsorára bejár, az ebédet mindennap 150 személyre főzik. Villa. Azért jó látni, hogy régi szép épületet rendben tartanak. EKE-tábor 2015. A fél tetőcserepet lebontottam de sajnos a dobozka csak nem került elő. Csodaság. A geodoboz által bemutatott látnivaló, az Anna-villa, pár méterre van a rejtektől.
- Rudi forrás Tusnádfürdő 12,5 km-re. A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize.
- Alsótiszáspataki borvíz Tusnádfürdő 12,5 km-re.
- Sziklaerkély az Olt felett Tusnádfürdő 12,5 km-re. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő. EKE-tábor 2015. Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. Tusnádfürdő 5.. Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. Az Olt felett. Ahogy a hidat eszrevettuk, akkor mar konnyunek gondoltuk, de megsem lett az.
- Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 12,5 km-re.
- Tűzoltó Park Tusnádfürdő 12,5 km-re. Tusnádfürdői kirándulás 4. Igyekeztünk feltűnésmentesen megközelíteni ezt a rejtekhelyet, ami nem volt épp könnyű, fényes nappal lévén. IX.. Egy utolsó, éjszakai pihenő, egy tartalmas nap után. Mini akadálypálya. Személyes kedvenceim az ehhez hasonló mágneses-dobozok.
- Országzászló emlékmű Tusnádfürdő 12,5 km-re. Erdély egyik legkedveltebb üdülőtelepének, Tusnádfürdőnek a felső sétányán avatták fel a kis magyar világban, az 1940-es évek első felében, de ekkor turul még nem volt rajta. A talapzat mindkét jobb sarka üres volt. Kerestem a geodobozt a talapzat jobb első sarkánál, majd a szemben állva jobbkéz felőli sarkánál is, de egyik helyen sem találtam. Turul. Nem sikerült a dobozt megtalálnom.
- Szegények feredeje Tusnádfürdő 12,5 km-re. A Csukás-tó feletti terasz lejtőjén található a felújított Papok vagy Szegények feredejének nevezett, 21,5 fok hőmérsékletű, népi fürdő medencéje. Feredő. Hát eléggé lerobbant egy hely, még télen is, hát akkor nyáron. EKE-tábor 2015. Hát ez tényleg a szegények feredeje, ha egyáltalán a szegények is igénybe vették valaha. Ha már itt jártunk. Utólag jöttünk rá, hogy a kőfal vége az nem az elején van, hanem a végén.
- A színpad Perkő 12,5 km-re. Tornyocskák. Mint a mesében. Senki nem hinné. Senki nem hinné, ha egy dombot rajzolnék egy lapra és annak a tetejébe egy hófehéren ragyogó kis templomot szép piros tetővel. Visszarejtve. V
- Sylvester Lajos emléktábla Csernáton 12,6 km-re. Újságíró. Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
- Katolikus temető Kézdiszentlélek 12,7 km-re. Rájöttem a hibára. Az történt, hogy a Perkő rejtekhely leírásánál a Székelyszentlélek szó linkesítve volt, Székelyszentléleket bemutatandó. Sajnos nem talaltuk meg. Kerestuk az erdekes helyet, a koordonatak szerint a gps egy bokorhoz vezetett, de a korzeteben sem talaltunk semmit. Kézdiszentlélek. Sokadikszor végigjártam a zarándokok útját.
- Szent László-szobor Kézdiszentlélek 12,7 km-re.
- Katolikus templom Kézdiszentlélek 12,7 km-re. Templom. Megtaláltam a dobozt! Nem volt nehéz rájönni, hogy hol van. Végre nyitva találtam a bejáratot. Több alkalommal is jártam a helyszínen, kerestem és rejtettem is a környéken. Zárva. Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni.
- Sütei borvíz feredő 12,7 km-re. Szénsavas, kiváló asztali víz,  melyet a két világháború között palackoztak és kimondottan Galac város piacán hoztak forgalomba. Oltszem II. A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. Télen is finom a Salus borvíz. Rövid, késődélutáni sétára indultunk. A rejtek. A rejteket, illetve csak a doboz hűlt helyét találtuk meg.
- Csukás-tó Tusnádfürdő 12,7 km-re. A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki. Zöld tó. A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. Sötétben is pontosan. Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Tusnádfürdő 7.. Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes.
- Mofetta Tusnádfürdő 12,7 km-re. Ládagazda: BabBerciA tusnádfürdői mofetta épülete a közelmultban esett át egy felujításon, amely most már megszabott program szerint fogadja a gyógyulni vágyókat. EKE-tábor 2015. Hát tényleg merészség kell a ládáért benyúlni. Tusnádfürdő 6.. Már szürkülödött, mire ideértünk. Ezert mar megkaptam a reszem. Nelu bacsi mofettajaval egyutt megegyszer meglatogattam a mofettat, es az uj rejteket is termeszetesen.
- Veresvíz Tusnádfürdő 12,7 km-re. Becks helyett Skol. Miután a román geojátszótérről jelezték, hogy valószínűleg eltűnt a geodoboz, a helyszínen ellenőriztem a rejteket. EKE-tábor 2015. Az előző, egész napi esőzés miatt anyira el volt ázva a dobozban lévő parányi kis füzetecske, hogy nem lehetett ki sem venni. Tusnádfürdői kirándulás 1. Sajnos a doboz tartalma teljesen át volt ázva, bár a hely kívül elég száraz.
- Tusnádfürdő tiszafája 12,7 km-re. A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére. Tiszafa kivulrol. Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is.
- Nelu mofettája Tusnádfürdő 12,7 km-re. A godorben. Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
- Molnár Elemér grafikusművész Tusnádfürdő 12,7 km-re. Molnár Elemér a marosvásárhelyi művészeti középiskolában érett felnőtté. EKE-tábor 2015. Voltam Elemérbácsinál. Nincs itthon senki. Sajnos nem volt otthon senki, de ha majd erre járunk pl. Le vagyok nyugozve. Aki arra jar megeri beterjen Elemer bacsi kis meghitt szobajaba, mikor az ember belep abba a kis szobaba egyszeruen tatvamarad az ember szaja olyan elkepeszto remekmuveket fest akar 23 perc alatt.
- Honfoglalási emlékmű Csernáton 12,7 km-re. Magyarok nyílaitól.... Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.

Torja vára románul - in limba romana: Cetatea Turia


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Torja vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Leányrablás Torja várából - Miután eltöltöttük az időt a Pokolvölgy bejárásával, kevés időnk maradt már sötétedésig...
  • A torjai várdomb - Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt és egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Torja vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.