Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Fenyves-tó - Verespatak

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Fenyves-tó - Verespatak

Fenyves-tó - Verespatak..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fenyves-tó - Verespatak felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Fenyves-tó - Verespatak képtárból:

Fenyves-tó - 2
Fenyves-tó - 2
A kerítés
A kerítés
Díszhalak a tóban
Díszhalak a tóban
A tó alatti házak
A tó alatti házak
Sárga tojás
Sárga tojás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fenyves-tó Verespatak fotóalbumba!

Fedezzétek fel Verespatak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fenyves-tó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,57 km távolságra található, legközelebbi település, Verespatak turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Fenyves-tó Verespatak közelében?
(részletek bejelentkezés után)
A Hollókő aljában - Verespatak 420 m-re
Már a rómaiak is tudták ezt, akik itt aranyat és ezüstöt bányásztak, a folyót Auratumnak nevezték el. Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás. Egy társas kirándulás alkalmával Verespatakon bent voltunk az egyik bányában (ami a kocaturistáknak van kiépítve és kivilágítva). Hát nem a fákkal volt gond, a GPS jól működött. A sziklás hegyoldalakon szinte semmi sem terem, az ErdélyiSzigethegység mégis rendkivül gazdag.
Nagy-tó panoráma - Verespatak 1,1 km-re
Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján.
Varga Katalin-ház Bucsumizbita 6,3 km-re
Varga Katalin (1802-1852), a bucsonyi bányászok védelmezője, ebben a házban lakott 1840-1847 között. A román parasztok élére állt magyar nőt A mi asszonyunk, A mócok asszonya (Doamna noastra) néven emlegették.
Négyszögletes kupola négy oszlopon Abrudbánya 6,4 km-re
Az abrudbányai Marasesti utcán áthaladva, egy magánterületen található, érdekes építmény teteje hívja fel magára a figyelmet. Az építmény mauzóleumszerű, négy négyszögletes oszlop egy négyszögletes kupolát tart.
Katolikus templom Abrudbánya 6,4 km-re
A tatárjárás előtti templomot német bányásztelepesek építik, a XII–XIII-dik század fordulóján, Szent Miklós tiszteletére. A tatárjárás után újítják, gótikus stílusban.
Bucsonyiak múzeuma Bucsum-Pojén 7,7 km-re
A kiállított tárgyak betekintést mutatnak a környékbeli bányászok életébe. A bucsumpojéni (bucsonyi) múzeum egy néprajzi kiállításnak, valamint egy emlékhelynek ad helyet.
Fatemplom Gyonkány 15,9 km-re
2024 május 5-én, húsvét vasárnapjára virradólag porrá égett, feltehetően egy égve és felügyelet nélkül hagyott gyertya miatt. A Havasgáld községhez tartozó Gyonkány falu történelmi emlékmű fatemploma a 19-dik század második felében épült, 1878-ban.
Nagyponor-hágó 19,8 km-re
A vízválasztóhoz érve pompás panoráma tárul elénk. Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk. Felső-Szolcsváról Nagyponor irányába, a Malom-patak mentén, a földút kis autóval is járható.
Magyarigeni-tengerszem 22,1 km-re
A Magyarigeni-tengerszem a Torockói-hegység egyetlen nagyobb méretű, természetes képződésű, állandó tava. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Tövis felől közelitettük meg a tavat.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 23,5 km-re
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 23,6 km-re
A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
Sziklakapu Havasgáldi-szoros 23,7 km-re
Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni.
Havasgáldi-szoros 23,8 km-re
A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost.
Sziklaszoros Kisgyógypatak 24 km-re
A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll. Kisgyógypatak (románul Geogel) falutól keletre, az azonos nevű patakon, van egy kiépítetlen, vad szoros.
Szent Geláz-forrás Fenyősremete 24,3 km-re
A Szent Geláz-forrást egy kőkereszt építésével jelölték meg, kőfallal és drótkerítésel van körbevéve. A hagyomány szerint, a forrás helyén a szerzetesek Geláz nevű vezetője csodát tett, vizet fakasztott szárazság idején.

Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Fenyves-tó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Verespatak térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Jól esett a fenyők árnyéka. Kávét főztem és lazítottunk a szép kis tavacska partján.
  • Unitárius vártemplom - Homoródszentmárton Faltemplom. Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. A helybéliek a sok betontalpú kopjafa építése helyett gondozhatnák inkább a falakat (ami még megmaradt belőlük).
  • RH0455 - Én elfogadom a találatot. Mivel bár ugyanazon a helyen, de két különböző rejtést, két különböző geodobozt találtatok meg, amely a Barátok feredejének két különböző részét mutatja meg, szerintem jár a pont.
  • Erődtemplom - Szászfehéregyháza Figyelmeztetés. Az ösvény kezdetén, mely a parkolóból indul és az erődített templomhoz vezet, egy román nyelvű figyelmeztetés található. A kihelyezett szöveg alapján tilos a belépés az erdőbe, a gondnok értesítése nélkül.
  • Római-katolikus templom - Csíkszentmiklós Elázva. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Azt tapasztaltuk, ezek a kinder-tojás dobozok nem a legjobban szigetelnek.
  • Csoma-diófák - Csomakőrös Dömével és Barnával. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Míg Döme a kütyüvel volt elfoglalva, Barnával rögtön kiszúrtuk a rejtést, majd türelmesen rávezettük Dömét is.
  • Csók - Marosvásárhely Gomba volt benne eddig. Tegnapig gomba nőtt benne, de Imecs kidobta, mert belekotorászott. Hátha ott a doboz, de nem volt, és most már-még ejsze "ott csücsül mint fák tövén a bolondgomba".

Sikerült eljutni Verespatak környékére? Tetszett a Fenyves-tó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 18 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!