Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Tatárdomb - Gyergyószárhegy - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Tatárdomb - Gyergyószárhegy turisztikai látnivalói

Szárhegy határában, a Ditró felé vezető út bal oldalán egy dombocska emelkedik fenyőfák koszorújában...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Tatárdomb - Gyergyószárhegy képtárból:

Emlékmű
Emlékmű
Pihenő
Pihenő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tatárdomb Gyergyószárhegy fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Gyergyószárhegy és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tatárdomb!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szárhegy, 3,16 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Gyergyószentmiklóstól Ditróig Szárhegy, Csinód és Güdücz pataka. A Lázár kastély. Multja. Bethlen Gábor itt mulatása. Akton gazdálkodása. A kastély mostani állapota. A szárhegyi kolostor. Szárhegy szentegyháza. Bánya. Márvány. Szármánytetői imola. Kilátás. Tatárhalom, itt vivott csata. A székely amazonok. Ditró. Gyergyó népe. Remete.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Tatárdomb Gyergyószárhegy közelében?
- Enduro Crossmotor pálya - Güdüctelep - Gyergyószárhegy 2,5 km-re. Güdüctelep Gyergyószárhegytől 6 km-re, Gyergyószentmiklóstól 12 km távolságra található kis üdülőtelepülés a Piricske aljában. Motor-sirülő. Motorosok, és nemcsak. Motorosok. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat.
- Lázár várkastély - Gyergyószárhegy 2,5 km-re. Gyergyószárhegy településéről az első, napjainkig fennmaradt okleveles adat 1406-ból való, amikor egy Lázár Bernát nevű előkelő mondhatta a magáénak. Lázárék. Ez jóval fej fölött van. Megtaláltam vagy mégsem?. Megtaláltam Gábor dobozát Gábor leírása alapján. Az isten háta mögött, töltöttkáposztáért. A töltöttkáposzta-fesztivál alkalmából érkeztünk Gyergyószárhegyre.
- Hideg-kút Gyergyószárhegy 2,8 km-re. Kirándulásra, piknikezésre kialakított hely, több mint 60 személy részére, fedett asztalokkal és padokkal. Sokadalom. Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő. Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában.
- Nagyrét-lapály 4 km-re.
- Jézus Szent Szíve római katolikus templom Ditró 4,2 km-re. Új geodobozt kell majd itt rejteni. Útban az Istenszéke felé, röviden megálltunk a gyergyóditrói kéttornyú templom mellett. Két torony. Óriási templom.
- Borvizfürdő Gyergyóremete 4,5 km-re. A Gyergyó-i medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket. Magas fűben. A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van: a deszkák összetörve, a víz koszos. Egy kis útba igazitás. Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. Feltűnő a környezetben. A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel.
- Gyergyóditró Mezei Imre makettjei 4,6 km-re. Gyergyóditró - Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
- Templom-téri park Gyergyóremete 4,8 km-re. 1899-ben a szentélyt 6 méterrel megnagyobbították, így a templom mai hossza 41, szélessége 12 m. Eltünt. Nagyon szép a templom és a mellette levő park, na meg a kilátás is. Tömeges kincskeresés. Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
- Fehér ház Gyergyószárhegy 7 km-re. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el. Hófehér napsütés. Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa.
- Vasútállomás Gyergyószentmiklós 7,3 km-re. Megnéztük. M EKE01. A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
- Barlangi forrás Gyergyóditró 8,2 km-re. A gyergyóditrói Barlangi-forrás szomszédságában található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna.
- Szent Anna-kápolna Gyergyószentmiklós 8,3 km-re. A várostól északra, az 1087 m magas Csobot-hegyen egy magyar és egy örmény római katolikus Szent Anna kápolna áll. A Csobot-hegy ködben, a rejtek befalazva. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson, például egy kis műszaki segítségnyújtás a helyi kincskeresőknek.
- Gyergyót őrző Piricske 8,4 km-re. Gyergyó őrhegyéről csodálatos a panoráma, láthatom kedvenc hegycsúcsaimat, szikláimat. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére. A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal.
- Salamon Ernő Gimnázium Gyergyószentmiklós 8,5 km-re.
- Fejér Dávid mellszobra Gyergyószentmiklós 8,6 km-re.
- Szent Miklós-szobor 8,6 km-re. EKE08. Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
- Örmény templom Gyergyószentmiklós 8,8 km-re. A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. Sétányt alakítanak ki a templom körül. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
- Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 8,8 km-re. Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
- Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 8,8 km-re. Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
- Vízimalmok Eszenyő 8,9 km-re. Garda Dezső történész adatai szerint az első gyergyóremetei malmok valószínűleg a Kőpatak mentén jöttek létre, majd a 18-dik században éppen a malmoknak köszönhetően alakult ki Eszenyő település.
- Csíky-kert Gyergyószentmiklós 9 km-re. Az egykor 24 hektárt felölelő területre a fákat úgy ültették eredetileg, hogy a lombhullató fák koronája kirajzolta a kert alkotójának a monogramját. Fejlámpa fényénél keresgélve. Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett rejtekhelye volt a Csíki-kert. Csíky-kert. Már megint. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot.
- Angyaljárás Gyergyószentmiklóson 9,3 km-re. Áldott karácsonyt! Angyalláda. Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
- Rez-nyaka Gyergyóditró 9,6 km-re. Rez-nyaka, Gyergyóditró környéki túraösvények kiindulópontja.
- Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva 9,8 km-re. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik. Új geodoboz új rejtekben. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Mindennap kerestem. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Rossz időben. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk.
- Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós 10,5 km-re. Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. A láda rendben van. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A Gyergyói EKE ládasorozata. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A multiből egy pont van meg. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben, az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.
- Both-vára Gyergyószentmiklós 10,5 km-re. Tetején egykor vár állott, helyén ma kápolna található. Térdre borulva, a kápolna előtt. Több alkalommal jártam már itt. A doboz a helyén van. A tornác alatt találtam egy X-et. Második próbálkozás. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet.
- Katolikus templom Gyergyótekerőpatak 10,6 km-re. A Gyergyói-medence keleti peremén elterülő Tekerőpatak körtefája Bálint István házának kertjében él már több mint 50 éve. Tekerő. Kora délután, lehet, hogy nem a legideálisabb időpont dobozt keresni, de nekem most ez jutott.
- Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 10,7 km-re. A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be.
- Lövészárok Gyergyótekerőpatak 11,6 km-re. A faluhoz közelebbi első nagyobb magaslaton egy rövidebb árok van, de egy nagyobb gödörrel, valószínűleg ágyúnak.
- Síugrósánc Gyergyótekerőpatak 11,9 km-re. A gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található. A múlt. Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban.
- Szent Róza kápolna Gyergyótekerőpatak 12 km-re. Pontos neve Szent Sebestyén, Rókus és Szent Rozália-kápolna. Tekerőpataki kápolna. Borzontról hazafele tartva kerestük meg ezt a dobozt, annak ellenére, hogy rossz idő volt, nagyon hideg szél fújt. Ködben. T Ködbe burkolózva. Délutáni sétára indultunk a kápolnához.
- Kápolna Kicsibükk 12 km-re. A település kialakulása a XIX-dik század első felére, 1820 tájára tehető - az egyik első telepesnek Nagy József, községi bíró tekinthető, aki Kicsibükkben egy kis tanyát hozott létre.
- Szarvas-forrás 12,3 km-re. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette. Elsőnek írhattam be a nevem. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás.
- Nyíres Borzont 12,7 km-re.
- Basa fogadó és kézművesfalu Borzont 13,1 km-re. A székely ember akkor az erdőből élt, szekérrel fuvarozott, azt pedig nem lehetett siettetni. Záróra. Épp zárás előtt érkeztünk, de rendes volt a székelyruhás kislány, mert megengedte, hogy bemenjünk. Szombaton. Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. Volt, van, és lesz pojéka leves. A menűben.
- Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva 13,7 km-re. A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. Bokamagassag. Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Ez a rejtés elég nehéz volt. Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Rejtekhelyek értékelése. Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket.
- Kőgomba Bakta-patak 14,1 km-re. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne. Gombakő. Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk.
- Méhes-tető tőzegláp Görgényi havasok 15 km-re. A tőzegláp területe 29 ha. Őszi pompában. Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába.
- Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva 15,1 km-re. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
- Kőzúgó Gyergyócsomafalva 15,8 km-re. Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be. Hangos patak. Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Zúgó. A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést".
- Súgó barlang II Vizes járat 15,8 km-re. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Súgó barlang II. - Vizes járat. Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves. Fenyőillatú fürdő. A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. Mi az a fenyőillatú fürdő?. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után.
- Súgó-barlang Gyergyói-havasok 15,8 km-re. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Forgalom. Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. Cserediák. Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Várakozás. Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 15,8 km-re. A gyergyótekerőpataki Sugó-barlang Buzogányok-terméből kiágazó Tulfolyó ágát 1966. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban. Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni. Május 1. A majálisos hosszú hétvége egyik célpontja a Súgó-barlang lett, ahol újra fölelevenedtek a régi barlangász élmények. Szilveszter. Szilveszter előtt bemásztunk a túlfolyóba és megtaláltam ezt a rejteket is.
- Szürkélő-kő Görgényi-havasok 16 km-re. Őszi napozás. A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
- Olt forrás 16,3 km-re. 010 km2, keresztül folyik Székelyföldön, Királyföldön, majd Fogaras vidékén. 686 méter. Előre is köszönöm a dobozcserét. A legendás Olt. GPS hiányában "kilépegettem" a 686m-t és ott volt a nagy kikorhadt csutak, belepillantva egy követ láttam és tudtam megvan a rejtek!Nekem a világon a legszebb hely ez, a Hagymás hegység vonulatának egyedi panorámájával, gyermekkorom és szabadidőm nagy részét töltöttem és töltöm itt hétvégi házunkból túrázgatva. Olt forrás. A Brassoi Turista Egyesulettel taboroztunk a Nagyhagymas labanal.
- Kecske-kő Görgényi-havasok 16,4 km-re. A Kecske-kő a Görgényi-havasok egyik legszebb kilátást nyujtó csúcsa, a Fancsal kialudt vulkán kráterperemének egyik kiemelkedő sziklája. Első túra az új évben. Gyönyörű havas táj fogadott. Tél vót, hó vót. Laposnya, Bakta-nyereg, Eszenyő-mező úton köszelítettük meg, fent már 10-20 cm hó volt. Árkon-bokron-sziklán. A Bakta-nyereg felől érkeztünk, a piros háromszög jelzés mentén.
- Kőválú-forrás Bucsin 16,5 km-re. Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években.
- Kis-patak völgye Gyergyócsomafalva 16,6 km-re. Gyergyócsomafalváról indulva, a Várköve felé, az utunk a Kis-patak völgyében vezet felfelé.
- Levendula Galócás 16,8 km-re. A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
- Kis-havas a Likas mellékcsúcsa 17,7 km-re. A Likas-nyakba a Likas- zsombolynál leírt útvonalon jutunk el.
- Likas-zsomboly 17,8 km-re. A feneketlen mélységűnek hitt, vulkáni kürtőnek képzelt aknabarlang mészkőben képződött. Jégdrapériák. K Elmulasztottam feltölteni a képeket. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül, ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál. Ködpaplan felett. Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba,  főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki.
- Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 18 km-re. Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk.
- Bojzás-forrás Marosfő 18,1 km-re. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
- Újfalvi kőbánya 18,1 km-re. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz. Bazaltos. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni.
- Sziklavilág Lóduj-nyereg 18,4 km-re. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Házhoz szállítás. L Csak második, de jó ez így. Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Vipera és pincécske. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni.
- Csomafalvi Dél-hegy 18,4 km-re. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére. Nagyszerüen kifestett túraösvény. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől.
- Vinkli-puszta Hagymás-hegység 18,5 km-re. Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. Kincs ami nincs. A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott.
- Galyános-tető 18,5 km-re.
- Maros forrása Fekete-Rez 18,7 km-re. Eredő ága a Meszes-patak. A Maros ősszel. Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. Köszönöm a dobozcserét. Köszönöm a geodoboz karbantartását. Az egyik testvér. Három éve készülök a dobozcserére, ilyesmik jöttek közbe: sok a kutya, nagy a hó.
- Tatár-kő Görgény-havasok 18,7 km-re.
- Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 18,7 km-re. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
- Görgényi kőgombák 18,7 km-re. A Bucsecs-hegység emberi alakzatai, bizarr formáihoz hasonlóan itt is megdöbbentő oszlopok, sziklaélek és gombalakzatok jöttek létre. Havas gombák. Szép táj, napsütés, havas út, egy kis jeges ereszkedés és akkor hirtelen előtted áll a gomba! Szuper! Ráadásnak minden irányba, minden méretű macinyom. Rendben volt. Tavasz végén voltunk újra, az őszi EKE túra utan. Több mint 10 éves rejtés. Több mint 10 évvel ezelőtt volt rejtve ez a geodoboz, az ösvény közelében van, nincs is nagyon álcázva, mégis megvan még.
- Csudáló-kő 19,2 km-re. A Görgényi-havasok 1529 m magas Csudáló-kő nevű csúcsáról, érdekes formájú szikláiról nagyszerű rálátásunk van a Gyergyói-havasokra, a Gyergyói-medencére és a Nagy-Hagymásra. Délhegy felől érkezve. A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben.
- Faharangláb Tinkák Marosfő 19,4 km-re. A Fekete-Rez déli oldalában fekvő szórványtelepülés és hegyi klimatikus üdülőhely, Marosfő, három részből áll. Francia ágy. Tavaszias napsütésben indultunk a Bojzás-forráshoz, útba ejtve a haranglábat és az aranyos kis dobozkát. Élmények nélkül. Különösebb élmények nélkül találtam meg ezt a dobozt, már esti sötétben. Furcsának találtam. Borzontról hazafele tartva álltunk meg, és kerestük meg ezt a geodobozt.
- Czofronka 19,7 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás. Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet. Gyönyörű kilátás. Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-) De, győzzél meg. Czofronka novemberben. Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt.
- Vit-havas 19,8 km-re. A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. Déliáékkal. Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Napsütésben a Vit-havas. Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. Egybeesesek. Hmm.
- Urmánczy fedeles híd Maroshévíz 20 km-re. Nyári délután a folyóparton. Idei biciklitúrám első napján érintettem Maroshévízt, így nem hagyhattam ki legalább az utamba eső dobozt. Dolgozik az idő. Sajnos a hid oldalfalai elég rossz állapotban vannak, föleg az egyik fele. Deli kanikula. Hiaba a fedel, a deli kanikulaban nem husitett!Erdemes megfigyelni a hid padlojabol kiemelkedo bogokat, melyek nem koptak egyutt a korulottuk levo puhabb faval.
- Bucsin-tető 20,5 km-re. A tengerszint feletti 1287 méteres magasságban található Bucsin-tető (Bucsin-hágó, Bucsin-pihenő) a Gyergyói-medence nyugati határában, a Parajd és Gyergyóalfalu közötti műút legmagasabb pontján található. De megvan a láda. A Mezőhavas túra után kőnnyen megtaláltam  ezt a ládát. Bucsin. Csak egy zacskot talaltam. Bucsin-tető. Délelőtt a Rabsonné vára közvetlen közelében levő, legendás Pakulárkő kilátópontjánál rejtettem geoládát, majd Gyergyószentmiklós felé kerültem hazafelé.
- Bánffy-fürdő Maroshévíz 20,6 km-re. A Bánffy fürdő 677 m magasságon található. Biztos megtaláltátok?. Bár nem kizárt, de kétlem, hogy megtaláltátok ezt a geodobozt. Két váltásban. Fürdözés elött tanulmányoztuk a helyet. Éjszakai élet. A Termálvízeséstől jöttem fel a strandra.
- Termál-vízesés Maroshévíz 20,6 km-re. Első. Az első doboz amit megtaláltunk a három keresett közül. Januárban leomlott a termál-vízesés egy része. Szombaton, a Kis-Lomás-vízeséstől jövet még elhoztam a társaimat ide a termál-vízeséshez mert még nem jártak itt, többségük nem is tudott a létezéséről. Langyos vízesés. Kora tavasszal találtam meg ezt a rejtekhelyet, de mivel nagyon jól tudok halogatni, csak most jelentem be, amikor másodszor is megtaláltam- megtaláltuk a fiatalokkal.
- Urmánczy-kastély Maroshévíz 20,8 km-re.
- Libán-tető 20,9 km-re. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ. Hűsítő forrásvíz. Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük. Ma Udvarhelyre mentünk. Idillikus hely. Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol).
- Gyilkos-tó 21 km-re. A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik. Rönkök a tóban. Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. Ne siessetek annyira az örök korcsolyamezőkre. Nem tudom, hogy a Gyilkos-tó környékén mennyire volt hideg a napokban, és jelenleg a jégréteg mennyire vastag. A Gyilkos- tó zöld jegén. korcsolyával siklani.
- Ferencziláza-tető Görgényi-havasok 21,1 km-re. A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ahol a madár sem jár. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
- Hősök temetője Zsák-hegy 21,1 km-re. Az egykori magyar hősök temetője - Zsák-hegy, Maroshéviz. Csak volt. Sajnos a sirt körülvevő keritést már nem találtuk igy a dobozka sem került elő. Segédpontok. Igaz nem hívtam fel a leírásnál erre a figyelmet, de a segédpontoknál meg volt adva a temető felé vezető szűk utca bejáratának a koordinátája. Maroshévíz 3. Egy kicsit nehezen találtuk meg a temetőhöz vezető ösvényt, lépcsőket.
- Szem-gyógyforrás Marosfő 21,2 km-re. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Ősszel nincs szem előtt a forrás. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
- Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok 21,2 km-re. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival. A pihenő(hely) volt a cél(pont). A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
- Urmánczy-strand Maroshévíz 21,4 km-re. Eredetileg a szárhegyi gróf Lázár család tulajdona volt, akik 1818-ban építettek egy elegáns bejáratot és négy vetkező szobát. Hid. Új hid épült a Maroson át, ugyhogy itt sem találtuk meg magát a rejteket sem. Legyen egy ilyen rejtek is. Ezért a dobozkáért össze kell vegyülni a porral, és a szeméttel. Maroshévíz 4. A rejtekhelyet megtaláltam, sőt a dobozkát is láttam, viszont nem értem el, és ráadasul még egy kupac kukac is volt előtte, amit valószínű, hogy a horgászok hagytak ott.
- Kőerkély Gyilkos-tó 21,4 km-re. Kőerkély - Gyilkos-tó.
- Kis-Cohárd 21,9 km-re. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Nagy kedvvel. A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak. Jó kis mászás után. Csapatmunkával megtaláltuk a dobozt. Kis-Cohárd. Csoportmunkaval megtalaltuk egy faraszto de izgalmas tura utan.
- Wild Ferenc-emlékút via ferráta 21,9 km-re. Elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat.
- Gyilkos-kő kilátó 22,1 km-re.
- Panoráma kabin Gyilkos-kő 22,1 km-re.
- Patkó-kő 22,2 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét. Patkó-kő novemberben. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Kellemes élmény volt ott lenni. A doboz elég könnyű helyen található.
- Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 22,2 km-re. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
- Gyilkos Fekete-fehér 22,3 km-re. A Gyilkos-kő déli oldalában egy látványos sziklafalban gyönyörködhetünk, melynek tetején különös látvány fogad. Különös hangulat. A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
- A Jeges-barlang lehelete Borszék 22,4 km-re. A Jég-barlang elnevezés helytelen, ugyanis ez a barlang nem jégben alakult ki, hanem csak jeget tartalmaz. Még egy kérdéses megtalálás. Meglepett, hogy milyen sokan voltak a Jeges-barlangnál, meg kellett várjuk, hogy elmenjenek, és csak azután közelítettük meg. Jég. Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül.
- Tündérkert Békás-szoros 22,4 km-re. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
- A Jeges-barlang felett Borszék 22,4 km-re. Huvosre teve. Igazan izgalmas volt e jegesbarlang. Hűsítő. Nem volt könnyű megkapni a dobozkat, de legalább érdekes volt.
- Medvebarlang Borszék 22,5 km-re. A Medvebarlang egy hatalmas sziklákkal és mély hasadékokkal tűzdelt természetes képződmény. Kalandos hely. Bár mi fordított irányba jártuk be a körutat, könnyen megkerült a doboz, mert minden turista a Medvebarlangban volt. Első vagy nem első. Új rejtő, de lehet hogy a régi rejtek. Egy nyaknyujtos balek. Hat ha mar nyaknyujtogatasrol volt a szo, az en voltam.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tatárdomb adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gyergyószárhegy térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Majdnem eláztunk - Egy kedves barátommal indultunk kirándulni...
  • Lyukas kő - A dobozt nem sikerült megtalálnom...

Sikerült eljutni Gyergyószárhegy környékére? Tetszett a Tatárdomb? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.