Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Korondi sóskút

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Korondi sóskút

A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található. Vizének használatát már Mária Terézia idejében szabályozták.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Korondi sóskút felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Korondi sóskút képtárból (összesen 28 kép):

Vihetsz a vízből
Vihetsz a vízből
Beavatás
Beavatás
A korondi patak
A korondi patak
Az ajtó nyitva!
Az ajtó nyitva!
Lépcső
Lépcső
Meríts
Meríts

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Korondi sóskút fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Korondi sóskút!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,02 km távolságra található, legközelebbi település, Atyha turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Atyha
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Korondi sóskút közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Csiga-domb - Korond 980 m-re
A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum. Itt elsők lettünk. Szep kis hely, megnezem nyaron is. A közeli benzinkút parkolójában álltunk meg, ahol két megtermett farkaskutya fogadott. Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre.

A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Érdemes továbbmenni a Fingóborvíz faépülettel fedett forrásától, délkelet irányba. A Fingó borvízforrástól átsétáltunk ide. A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is.
Árcsó 1,4 km-re
Árcsó Korond és Felsősófalva között, a Korond-patak balpartján elterülő határrész. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.

A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely.

Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. Volt köztük lisztelő, fűrész-, festék- és mázőrlő malom. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők.
Kincses Kodáros dombja Felsősófalva 3,7 km-re
Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye. Nagyon fogynak a pontjaim, ideje újakat gyűjteni. Köszönöm a karbantartást, az új geodobozt. Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért. Tetején állítólag évszázadokig egy 30 cm széles kürtőlyuk volt.
Kormos-kő sziklabástya Fenyőkút 4,2 km-re
A Sólyomkő pataka mellől a Kormos-kő sziklakilátója felé kapaszkodva a meredek domboldalon, egy kisebb sziklatornyot és egy nagyobb, impozáns, kettős sziklabástyát találtam. A leírást követve jutottunk fel előbb a kisebb sziklához, majd a sziklabástyához.
Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 4,3 km-re
A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak. Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 4,3 km-re
Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó.
Fügevára Korond 4,4 km-re
Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott.
Harangláb Pálpataka 4,5 km-re
A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Sajnos nem találtam meg a geodobozt. Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 4,6 km-re
A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni.
Fiastetői kilátó 4,7 km-re
A kilátót 2006 július 22-én avatták fel, ötlete Dr Fazekas Özséb gyulai belgyógyász főorvostól származik. A tervezés Gyímesi Márton építészmérnök munkája. Feke, Orsi, Attila, Sunci, Nori, Nandorka, Papo. 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt. Lementem a térképről mire elértem a kilátót, de lehet, hogy csak az én térképem régi.

Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének. Megtaláltam. Egy utazo ugynok utan kutatva jottel legeloszor ehhez a ladahoz. Feke, Orsi, Attila, Sunci, Nori, Nandorka.
Sóhát és Sószoros Parajd 6,1 km-re
Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m). A területen halad keresztül a Korond-patak, amely változatos formákat, látványos sóalakzatokat, sószurdokot, sószorost hozott létre. Jó lett ez a tanösvény. De mi az, hogy a megjelenés előtt megtalálni, egy igazi jedi mester, mint állítólag a trekkingklub, már a bejelentés előtt meg kéne találjon minden új rejtést. "ezentúl minden új rejtekhely csak azután fog megjelenni, miután megtaláltam ".

Korondi sóskút románul - in limba romana: Fantana cu apa sarata Corund


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Korondi sóskút adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Na ez fifikás volt, és elsőki is lettünk. Egyike a legszebb találatainknak.
  • Köszönöm, és gratulálok.
  • Nem vagyok a híve az úgynevezett mistery típusú rejtéseknek. Ahol otthon, órákon keresztül keresztrejtvényeket kell megfejteni, hogy a geodoboz koordinátáit megtudhasd.
  • Egy kis fejtörés után. De nem olyan, mint a Súgó barlagnál.
  • Nagyon jó rejtés, egyszerű a dolog, de csak úgy láthatatlanban, kitapogatni, rájönni a furfangra egy élmény volt.
  • Te Gábor, ez a furfangos zár nem is annyira fejtörő, mint inkább csuklótörő :-). És most azoknak írok, akik nem értik a Súgó-barlangra utaló célzást.
  • A feleségemmel és gyerekeinkkel indultunk keresni és rejteni. Ez volt az első állomás.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Korondi sóskút? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 18 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!