Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Szalmakalap Múzeum - Kőrispatak - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Szalmakalap Múzeum - Kőrispatak turisztikai látnivalói

Szőcs Lajos kőrispataki lakos, akinek családja három nemzedékig visszamenőleg kalapossággal foglalkozott elhatározta, hogy létre hozza az ország első Szalmakalap Múzeumát. Egy felújított hagyományos parasztházban létesült a Szalmakalap Múzeum, mely egyedi az egész világon...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Szalmakalap Múzeum - Kőrispatak képtárból:

Szalmakalap Múzeum 2
Szalmakalap Múzeum 2
Az ország szalmakalap típusai 1
Az ország szalmakalap típusai 1
Az ország szalmakalap típusai 2
Az ország szalmakalap típusai 2
Kalapformák
Kalapformák
Szalmakalap varrógép
Szalmakalap varrógép

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szalmakalap Múzeum Kőrispatak fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Kőrispatak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szalmakalap Múzeum!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Kőrispatak, 0,19 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szalmakalap Múzeum Kőrispatak közelében?
- Bözödi halomsírok 2,9 km-re. Ezeket Orbán Balázs ismertette először, azonban kutatásokra csak 2009 után került sor.
- Református templom Bözöd 4 km-re. A szentély sokszögzáródású, de ablakait átalakították, a diadalívet lebontották. Szerintem ez a református templom. Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat.
- Síratófal Bözödújfalu 4,1 km-re. Bözödújfalu tragédiája az 1980-as években történt. Emlékmű. Az esztelen falurombolás során elárasztott település. Szürke gémek. A kidőlt fa megvolt, de akkora volt a bozót körülötte, hogy az már gyanús volt. Bözödújfalu, a tó fenekén. Még sosem jártam erre, ma került alkalom a hely felkeresésére.
- Örök nyugalom 4,3 km-re. A régi ház már romos, de az udvaron élet nyomai vannak, és a sír is gondozott. Csendes, elhagyott hely. Bözöd felől érkeztem, egy kocsit eléggé próbára tevő úton. és békés õz. Sajnos nem volt nalam leiras, es nam is emlekeztem pontosan, mivel reggel sietve indultam, es megegyezett idore Vasarhelyre kellett erjek, ezert nem volt idom alaposan keresgelni, de talalkoztam egy bekes ozzel, amelyik nagyon elvezte a fotozast, a kepet feltoltom. Csendes tanya. Megkerestük a gyerekekkel.
- Levenduladomb Bözöd 4,9 km-re. 2023-ban június 20 és július 9 között szerveztek nyílt napokat, naponta 10-21 óra között.
- A tó partján Bözödújfalu 5 km-re. A falu a romániai falurombolás jelképévé vált: 1988-ban elárasztották egy új víztározó építésekor. POI. A doboz eltűnt. Pet előformát nem, üres söröspalackot találtam. A délelőtt folyamán nagyon eltöltöttem az időt a bözödi halomsírok legjobb megközelítésének megtalálásával, délután 3 órakor már egyéb programom volt Székelyvéckén, de mivel a közelben jártam, kis kitérőt tettem, hogy megkereshessem ezt a geodobozt.
- Etéd 6,9 km-re. A falu központjában látható református templom az 1792 szeptember 8- án, a Peszente utcában lakó Péter István házánál kiinduló tűzvész alkalmával 110 házzal együtt leégett, a harangok megolvadtak.
- Református templom Gagy 7,2 km-re. 1566-ban Gagij néven jelentkezik a forrásokban 1567-ben a regestrum 2 kapuval jegyzi. Gyík van, doboz nincs. Énlakáról hazafele, gondoltuk megkeressük a geodobozt. Maganyos kis templom. Megtalaltam a dobozt, ugy nez ki, elsonek.
- Óriások dombja Atosfalva 7,2 km-re. Innen nagyméretű emberi csontok kerültek elő a múltban, talán ezzel magyarázható e hely neve is.
- Új negyed Malom utca Etéd 7,6 km-re. Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet.
- Székely iránytű Peszente-tető 7,6 km-re.
- Maka vára Makfalva 8,1 km-re. Makavárának eredete a Váruta helynévhez kapcsolódik, de ellentétben a különböző világhálón található leírásokkal, a Váruta nem egy hegy vagy domb neve.
- Unitárius templom Hármasfalu 8,5 km-re. Hármasfalu 1950-ben jött létre Atosfalva, Csókfalva és Székelyszentistván egyesítésével.
- Bereczki-ház Küsmöd 8,6 km-re. Küsmöd egyik érdekes látnivalója a Fő utcán található Bereczki-ház, vagy Csitkós ház, ahogy becézik.
- Alsó-szikla Makfalva 8,8 km-re. Az Alsó-szikla, vagy ahogy még nevezik, a Suvadás, Makfalva Alsó szeg helynevű területén található - itt, a Hídcsegely nevű határrészen, a Kis-Küküllő alámosta a parti részt, kéregcsuszamlást okozva.
- Dózsa-Barátosi kúria Hármasfalu 8,8 km-re. Hármasfalu 244 szám alatt található.
- Református templom és harangláb Küsmöd 8,9 km-re. Az ódon harangláb nagyon megtetszett.
- Rava patak homokkő képződményei 9 km-re. A hagyomány szerint a falu először a Kis-Küküllő mellett települt, ahonnan a török pusztítások elöl költöztek fel az erdő mellé. Két doboz. Két dobozt rejtettem. A Rava-patak látványos, vízvájta szorosa és vízesése. Székelyvéckén töltöttem a hétvégét.
- Chamaecyparis lawsoniana 9,4 km-re. Chamaecyparis lawsoniana. A hamisciprus-erdőt (Chamaecyparis lawsoniana) kísérleti jelleggel telepítették a Hargita megyei Hidegkút település közelébe, tengerszint felett 600 m-re, a bükkerdő szintjének alsó felébe, más fajtákkal keverve. Ciprus. Nem olyan nagy gond az a ciprus, legrosszabb esetben ültetünk majd egyet :)! A lényeg, hogy az érdekes formájú gömbkövek ott vannak! Alig várom, hogy ne csak fotókon csodálhassam. Hol van a hamisciprus-erdő?. A Rava-patak felől indultam a hamisciprus-erdőt megkeresni, ami jelenleg még csak érdekes helyként szerepel a ládalistában.
- Dózsa György mellszobra Makfalva 10,3 km-re.
- Református templom Makfalva 10,4 km-re. Templomáról egykori haranglábjának megmaradt vitorláján olvasható dátum beszél: 1572.
- Rhédey-kastély Erdőszentgyörgy 10,5 km-re. Erdőszengyörgy nevezetessége a 18-dik század végi volt Rhédey-kastély, amely egy 16-dik századi kastély helyén épült 1759-ben, 1808-ban újjáépítették.
- Református templom Erdőszentgyörgy 10,5 km-re. Itt tartották 1618-ban az unitárius zsinatot, 1640-től a reformátusoké.
- Síremlék Doberdó Makfalva 10,5 km-re. A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték.
- Unitárius templom Énlaka 10,7 km-re. A falu északkeleti felében kiugró dombon emelt unitárius templom uralkodik a helység, meg a falutól délre eső táj fölött. Göcsörtös fa. Igazán szép ez a félreeső hely. 4 ember. 4 emberkére volt szükség, hogy körbe öleljük a nagy zádokfát. Mondák és regék földje. A Firtos várától ereszkedtünk le torony iránt a csodálatos kis faluba, amelyik nem hiába a világörökség része.
- Fehérnép sarka Makfalva 10,7 km-re. A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között.
- Alsó fenyős Makfalva 11 km-re. Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében.
- Majálistér Makfalva Abod 11,1 km-re. A Majálistér az abodi úttól északra található, a Csere egyik magaslatán lévő liget neve.
- Katonáné hegyese Abod 11,9 km-re. Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé.
- Tatársír Makfalva 12,1 km-re. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
- Levendulás Csekefalva 12,2 km-re. A csekefalvi levendulaültetvény 2023-ban június 24 és július 16 között látogatható, nyílt napok keretén belül, hétköznapokon 15-20 óra között, hétvégeken 10-20 óra között.
- Népi iskola Geges 12,2 km-re. Épült 1896-ban.
- Geges 12,3 km-re. Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre. Ez nem egy emlékmű, csak egy sírhely. Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Ez mashol lehet. E Igen. Igen, erre mondják a faluban.
- Régi sírkövek Geges 12,4 km-re. A gegesi református temetőben érdekes, százévesnél régebbi sírkövek vannak.
- Kibéd 12,8 km-re. Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres.
- Havadtő Református templom 13,1 km-re. Az építmény északi részén egy felirat is olvasható.
- Havadtő sírkövei 13,2 km-re. A határában bőven található sírkőkészítésre alkalmas homokkő. Befagyva. Érdekes ez a temető. Jellegzetes. Érdekesek ezek a sírkövek,  érdemes volt felkeresni ezt a helyet is.
- Tatárpincék a Csereoldalon Nyárádszentsimon 13,2 km-re. Nagyon különleges látvány, olyan ősi érzés ott lenni. Kerékpártúra. Ma egy kb 20-25 fős kerékpártúra alkalmával jártunk erre. Pincék, gödrök, mélyedések.. A tejfölös doboz távol volt a frissen kiásott pincéktől, egy csutakban, de észrevehetted, hogy a doboz környékén gödrök, vagy inkább csak mélyedések vannak, amik mind beomlott, betömött, vagy betömődött pincék. A tatárpincék kincse. Volt tudomásom róla, hogy a geodoboz már nem ép, de reméltem megtalálom legalább a maradványait.
- Fiastetői kilátó 13,3 km-re. A kilátót 2006 július 22-én avatták fel, ötlete Dr. Ujra megvan. 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt. Sárgarigó. Lementem a térképről mire elértem a kilátót, de lehet, hogy csak az én térképem régi. Fiastető, vihar előtt. Atyha felől személygépkocsival próbálkoztunk közelebb jutni a kilátóponthoz, majd kb.
- Firtosi kilátó Szeles-domb 13,5 km-re. A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte.
- Firtos vára 13,7 km-re. A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének. Kerestem. . Legendák nyomán. Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Mélyre besűlyedt geodoboz. Sikeresen megtaláltuk a dobozt, de nagyon mélyen volt a tuskóban.
- Firtos kútja 13,7 km-re. Firtos kútja.
- Református templom és harangláb Nyárádszentsimon 13,7 km-re. Van olyan hely, ahol az idő megállt, úgy tűnik. Új geodoboz új rejtekben. A közeli Csereoldal tatárpincéit terveztem felkeresni, de ha már itt voltam, elrejtettem a haranglábnál egy új geodobozt, új rejtekbe. Lehet egészen máshova került a doboz. Az első megtaláló a bejegyzése szerint még a rejtekben találta meg a geodobozt. A létra odavitt, de nem találtam meg. A maival együtt már három alkalommal jártam itt.
- Péter-hegyese Firtos 13,8 km-re. A Firtos legdélibb, legmagasabb csúcsán, a magasságjelző pont mellett egy kápolna maradványai találhatók.
- A temető kápolnája Atyha 14,1 km-re. Ez a különlegesen szép fekvésű település hétszázötven méterrel a tengerszint felett, a Székelyföld szívében évszázadokon át virágzott, . Új kápolna. A templomot újra födik. Kivül pléh, belül üres kápolna és rejtek. Igazán különleges ez a település a hegy tetején, de talán a leglátványosabb az odáig vezető út. Sóvidéken. Nem vagyunk ugyan nagyon magasak, de a doboz sajnos nem volt  a leírás szerinti helyen, a rozsdás szeg viszont  igen.
- Szikla a Siklódi-kő lábánál 14,2 km-re. Jellegzetes tornácos házait megcsodálva, a Murva utcából indultunk a Siklódi-kőre.
- Jézuskiáltó Székelykeresztúr 14,2 km-re.
- Siklódi kő 14,5 km-re. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
- Rigmány 14,6 km-re. Az 1567-dik évi regestrum 8 kapuval hozza Rygmany néven. Második alkalommal itt. A helyet már ismertem, 2010 novemberében már jártam itt. Felmászott a toronyba..... F Útban a tatárpincék felé. Útban a tatárpincék felé megkerestem ezt a rejtekhelyet is.
- Református templom Rugonfalva 14,7 km-re. 1968-ig községközpontja volt Betfalvának, Nagy- és Kiskedének. Feltételezem, hogy három harangja is van a templomnak. Esélyem sem volt a geodoboz keresésén "dolgozni", mivel a harangozó bácsi végig ott volt mellettem. Az épület árnyékában. Örvendek, hogy sikerült egy kicsit megdolgoztassalak, bár az én elvem az, hogy a helyszín lényegesebb mint a rejtés, ezért nem jó a tulságosan nehéz, ugymond rejtélyes rejtés, mert elvonja a figyelmet, és főleg az időt a helyszín megfigyelésétől,  tanulmányozasától, élvezetétől. Bejutottam a templomba, de nem tudtam keresgélni. A templomhoz érkezve, a kőkerítésen levő bejáratot zárva találtam.
- Petőfi körtefája Székelykeresztúr 14,9 km-re. A Gyárfáskert hátulsó részén áll, a ma védett körtefa. Öreg tanú. Rugonfalva után ez volt a következő állomásunk. Petőfi Sándor . A kertben eltöltött idő alatt volt időnk kitalálni, hogy vajon hol lehet a rejtek, és végül meg is lett, csak meg kellett várjuk, hogy a szerelmes pár eltávozzon onnan. Az öreg tanú. Negyvennyolc július 30.
- Zsiliprendszer Gyulakuta 14,9 km-re. Most már teljesen el van hanyagolva az egész berendezés, de még így is lenyűgözött a bonyolultságával.
- Katolikus templom Székelykeresztúr 15 km-re. Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik.
- Molnar Istvan mellszobra Szekelykeresztur Cristuru Secuiesc 15 km-re.
- Kálvária és kilátó Székelyvécke 15,3 km-re. Az út a 14 székely gyalogkapu mellett, a székely kálvárián keresztül vezet a kilátóhoz. Egyelőre. A régi helyére tettem egy dobozt, a rejtő nevével (fakir), és persze az enyémmel is. Geoláda-keresés Eszterlánc koncert előtt. A magyarországi Eszterlánc zenekar koncertjére érkeztünk Székelyvéckére.
- Dianna Levendula Kert Székelykeresztúr 15,3 km-re. A levendulakertbe két kapun keresztül is be lehet jutni, a Kriza János utca 59, illetve a Székely utca 9 szám bejáratainál.
- Nyárádszentimrei templom és harangláb 15,4 km-re. Szent Imre tiszteletére szentelték fel, a falu a templomáról kapta a nevét. Szent Imre szobor. Nyárádszeredából hazafele választottam ezt az útvonalat: Seprőd - Abod - Makfalva - Szolokma - Etéd - Énlaka - Székelypálfalva. Részletes beszámolók. Rendben van. Hosszú bejegyzések, automatikusan kitöltött időpont. Nem lehetne néha a mondatokat nagybetűvel kezdeni? Nem lehetne néha a pont, vagy a vessző után szünetet hagyni? Nem lehetne néha a két t helyett helyesen egy t betűt írni, máskor pedig egy t helyett helyesen kettőt? Nem lehetne helyesen írni, hogy ne azzal foglalkozzam állandóan, hogy helyesírási hibákat javítok? Nem kötelező hosszú bejegyzést írni! Honnan veszed, hogy kötelező volna? Egy hosszú bejegyzés olyan, mint amilyent például én írtam a Kossuth-sziklánál.
- Isteni irgalmasság kápolna Székelyvécke 15,5 km-re. A székelyvéckei Székely Kálvária Erdőszentgyörgytől 15 km-re, festői környezetben, Székelyvécke határában található. Erre születni kell. Vagyis ilyen maflának mint én, születni kell.
- Berde Mózes Unitárius Gimnázium Székelykeresztúr 15,6 km-re.
- Római katolikus templom Székelyvécke 15,7 km-re. A temetőben érdekes feliratú régi sírköveket lehet látni. Felújított fal. Csendes kis falu. A székelyvéckei templom kincse. A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. A doboz jó egészségnek örvend, teljesen száraz. Nem csoda hiszen az esőtől védve van.
- Unitárius templom Alsóboldogfalva 16 km-re. Ezen elnevezés szűz Máriától származik.
- Fedetlen fedeles híd Sóvárad 16,2 km-re. Mivel a fából készült hidak anyagát az időjárás könnyen tönkretette, Erdélyben több helyen is fedeles hidakat készítettek. Nyoma sincs az egykori faszerkezetnek. Pedig szerettem volna látni. Korabeli fénykép. Ritka, értékes kép érkezett a játszóterünkre, Kanizsay Izabella jóvoltából. Csak híd, fedél nélkül. A Kecske-túrára menet, habár nem volt sok időnk, beszúrtuk még ezt a rejtést.
- Református templom Sóvárad 16,3 km-re. Régi templomáról azt tartják, hogy XIII-dik századi, de 1763-ban átalakították - Úgy látszik azonban, hogy ez az átalakítás teljes újjáépítésével volt egyenlő.
- Római tábor Sóvárad 16,4 km-re.
- Katolikus templom Székelypálfalva 16,5 km-re. A két Kükülló között, az út mentén, a Firtos-hegy lábánál, egy sor település található. Befalazva. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Rejtés. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá.
- Betfalva 16,5 km-re. A Székelykeresztúrtól 2 km-re fekvő Betfalva a Nagy-Küküllő jobb partján települt.
- Ugron-kúria Fiatfalva 16,7 km-re. A jelenlegi L alakú, manzárdtetős kastély előtt már a 17-dik században volt itt udvarház - a történelmi idők során több építkezés is történt.
- Unitárius és református templom Fiatfalva 16,8 km-re. Az 1567.
- Árcsó 16,8 km-re. Árcsó Korond és Felsősófalva között, a Korond-patak balpartján elterülő határrész.
- Vízimalom Korond 17 km-re. Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. Malomkerék. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Hangulatos és meglepő hely. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők. Ládaellenőrzés . A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba.
- Unitárius templom Újszékely 17,2 km-re. A sárdi híd után az első székely falu neve Újszékely, a Küküllő jobb partján elvonuló hegyek alján, széles utcákkal, melyeket nagyrészt cseréppel fedett kőházak szegélyeznek.
- Református templom Nyárádmagyaros 17,2 km-re. 1643-ból is van adat kápolnáról, amikor még mindig Berekeresztúr filiája.
- Függőhíd Sóvárad 17,2 km-re. Sóvárad Szováta felőli kijáratánál egy fémből készült, deszka járófelületű függőhíd található. Aranyos függőhíd. Mivel erre jártunk, felkerestük a függőhidat. Ketrec és híd. Régebb szerettem volna itt rejteni, de a híd előtti ketrec mindig visszatartott attól, hogy megálljak itt.
- Sóskút Székelykeresztúr 17,3 km-re. A Gyárfás-fürdőt tápláló Sóskút takarításakor Krisztus el?tt II századból, Marcius Aurelianus és Traianus idejéből származó szkíta és római pénzérméket találtak. Bükk. Eddig nem hallottam erről a fürdőről, de most meglátogattam. Sóskút. Elég későn értünk ide, így a csobbanás elmaradt de majd legközelebb. Ha elragad a hév. G
- Korondi sóskút 17,4 km-re. Vizének használatát már Mária Terézia idejében szabályozták. Magam helyett :). Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra. A rejtő helyett válaszolok. A rejtek, így a geodoboz is ajtón belül található. Sópajta. A rejtekhely megvan, de a doboz nincs meg.
- Csiga-domb Korond 17,4 km-re. Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre. Útban hazafelé. Megálltam, hogy megnézzem a Csiga-domb jelenlegi állapotát. Rejtés. Nagyon tetszett ez az érdekes rezervátum. Sósvíz. Nem véletlenül került a Csiga-dombra a megjegyzés, csak Hangyalkának válaszoltam egy régi bejegyzésére, hogy még nem látott szénsavas sósvizet.
- Laposlik Korond 17,4 km-re. A Laposlik forráskúp a 13A jelzésű műút mellett, a Sós-kúttal átellenben található, az atyhai letérőtől 180 méterre délkelet felé. Merész rejtés. Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt.
- Árpád fejedelem szobra Székelybere 17,5 km-re. Árpád fejedelem szobrát, Gyarmathy János szobrászművész alkotását, 2012 májusában avatták fel Székelybere központi terén.
- Madárkert Korond 17,5 km-re. A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
- Korondi kilátó 17,5 km-re.
- Református templom Kecset 17,6 km-re. évi regestrumban Kechijet néven 15 kapuval jegyzik.
- Református templom Székelybere 17,7 km-re. Benkő Károly idejében épül fatemploma, mai temploma 1842-ből való.
- Sasfészek kilátó Alsósófalva 17,7 km-re.
- Sóhát és Sószoros Parajd 17,8 km-re. Legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m). Új doboz. Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban. Deszkákon. Többször jártam a szorosban, de még a tanösvény előtt. Nem volt bozótvágó késünk. A tavasz első kiruccanása volt.
- Harangláb Bözsefalva 17,8 km-re. A magyarázat egyszerű. Erzsébet? Bözse?. Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát). Hangulatos hely. Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet.
- Református templom Kecsedkisfalud 17,9 km-re. A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
- Fingó-borviz Korond 17,9 km-re. A betonköpűbe ömlő forrás fölé egy pitvaros faépületet építettek. Első ládám. Végig fel tudtam menni kocsival. Leapadt. Meglett a doboz a bokor alatt. Találó elnevezés. A Sóskút-forrás cseles zárja után itt nagyon könnyű volt megtalálni a dobozt.
- Bugyogó források Fingóborvíz 17,9 km-re. A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Fortyogás. Megtaláltuk a forrásokat, megfigyeltük a fortyogást is. Záptojás. A Fingó-borvíztől továbbsétálva eljutottunk a Bugyogó forrásokhoz. Kénszag. A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is.
- Erzsébet kútja 18 km-re. Ez egy hűs vizű forrás, ahova a környékbeliek előszeretettel járnak ki korsókat és pillepalackokat friss vízzel megtölteni. tiszta forrás. A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni. csuszos. Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg csuszos Volt az ut odaig. Hangyák birodalma. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja.
- Ropó-domb Székelybere 18,1 km-re. A helybeliektől érdeklődve tudtam meg, hogy Ropó-domb a neve.
- Református templom Felsősófalva 18,1 km-re. A település neve mutatja, hogy Felsősófalva ahhoz a hét településhez tartozik, amelyek a Kis-Küküllő és a Korond-patak völgyében fekszenek, a tanyavilággal együtt a Sóvidéket alkotják.
- Iszapvulkánok Fiatfalva 18,1 km-re. Ez utóbbi természeti értékünk, bár nem annyira látványos mint a Buzau környéki sárvulkánok, mindenképpen megérdemli, hogy meglátogassuk őket. Fehérfalvi vulkánok. Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld  7 csodája között. Fiatfalvi iszapvulkánok. A Szejkefürdőt megelőzően ez volt a második keresésünk, Pkat felügyelete mellett.
- Trópusi lepkeház Parajd 18,3 km-re. Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is. Bent is szép, érdemes meglátogatni. Jó tudni. A lepkeház szép kívûlrõl.

Szalmakalap Múzeum Kőrispatak románul - in limba romana: Muzeul palariilor de paie Criseni


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szalmakalap Múzeum adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kőrispatak térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Gömbkövek - Hirtelen azt sem tudtam, hogy a köveket vagy a kalapokat csodáljam...
  • Szalmakalap és nemcsak - Biciklikkel felpakolt autókkal érkeztünk a helyszínre...
  • Érdekes kövek - Nagyon tetszett, hogy a természet a víz erejével milyen érdekes formákat alkotott a kövekből...
  • Köszönöm - Köszönöm...
  • Fotók - Ez így igaz...
  • Ajándék - Szeretem a pet előformát...
  • Fotós körúton - Szalmafonó asszonyokat indultunk fotózni, mire gondoltam, miért is nem köthetném össze a kellemest...
  • Jó helyen - ...

Sikerült eljutni Kőrispatak környékére? Tetszett a Szalmakalap Múzeum? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.