Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kőlik - Ozsdola - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kőlik - Ozsdola turisztikai látnivalói

Ozsdola egy másik nevezetessége a Kőlik, amelyet 1896-ban W.Hausmann említ, aki azt állítja, hogy a Kőlik földrengés által keletkezett...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőlik Ozsdola fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Ozsdola és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőlik!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ozsdola, 5,3 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kőlik Ozsdola közelében?
- Ötszáz éves bükkfa - Kádár-út 2,6 km-re. Állítólag 500 éves.
- Ozsdolai-hágó - Berecki-hegység 2,7 km-re. Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom. Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide. Hóvirágos rejtek. Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Hószag és Nemere. Kis forgolódás után meglett a doboz.
- Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út Kovászna megye 2,9 km-re. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
- Ojtoz-forrás feje 3,6 km-re. Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. A szomszéd geodobozt találtam meg. Átutazóban voltam, alkonyodott.
- Panorámás tisztás a Nyáguj-tető alatt 4 km-re.
- Várhegy Ozsdola 4,1 km-re. Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at. Tisztogattunk. Valóban alaposan belepték az indák a rejteket. Szederindák között. A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Nagy es regi. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben.
- Bagolylik-sziklavilág Gelence 5,3 km-re.
- Szent Imre erődtemplom Gelence 5,8 km-re. A műemléktemplom előtt, a harangtoronytól nyugatra található Szent László király mellszobra. Régi ismerős. Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. Árpádkori templom. A rejteket megtalálni nem is olyan könnyű. Csodas ez a templomocska. Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt.
- Ozsdolai Óriáskő 6 km-re. Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés.
- Kézdimartonosi feredő 6,1 km-re. A Martonosi-patak völgyfőjében édes-kénes, gyógyhatású ásványforrások vannak. Martonostol felfele. Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" . Majdnem háromágú fa. Érdekes rejtés, csodaszép hely. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon.
- Kádár-út 6,1 km-re.
- Martonosról Ozsdola fele 6,4 km-re. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Elso tobbek kozott.... Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
- Katolikus templom Kézdimartonos 6,7 km-re. A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt. Kaptam ide egy csendes tarsat. Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" . A segítség fentről jött. A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. A templomnál. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt.
- Görög-katolikus templom Gelence 6,8 km-re. Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
- Jancsó Benedek mellszobra Gelence 7 km-re. Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
- Bodor György mellszobra Gelence 7,1 km-re. Bodor György mellszobra, 2004 - Gelence.
- Márton Áron szobra Gelence 7,1 km-re. Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
- Fekete János főesperes szobra Gelence 7,1 km-re. Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
- Szent Imre herceg mellszobra Gelence 7,2 km-re. Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
- Nádika feredő Gelence 7,9 km-re. Ezért a településnek nincs népi gyógyfürdője.
- Leány-vár Bereck 9,1 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt.
- Katolikus templom Bereck 9,1 km-re. Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak. Bereck főtere. K
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 9,1 km-re. Vashíd. Megvan ez is. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Berecki mágnes. Megtaláltuk.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 9,3 km-re. A helyet Körültájnak hívják. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.
- Nepomuki Szent Janos szobra Haraly Harale 9,5 km-re.
- Venetúrné vára Bereck 9,7 km-re. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai.
- Farkasvár Bereck 9,7 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Angustia római kasztrum Bereck 9,8 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 10 km-re. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. Helyén volt. Megtaláltuk.
- Nyujtódi panoráma 10,3 km-re. Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz. Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
- Csipkés népi feredő Zabola 10,3 km-re. A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 10,4 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Katolikus templom Kézdiszászfalu 10,9 km-re. 1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut. Ez is a portyan volt. Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Jo kis rejtes. Nem semmi ez a "cserepalja"! Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg. Nem eleget. Sokat vergáltad, de nem eleget.
- Katolikus kápolna Kézdisárfalva 10,9 km-re. Egyháza és temploma mindvégig katolikus. Ez is marcius idusan tortent. A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kistemplom. Ez a doboz is megvan. Felvilágosulva. Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt, de csak most álltam meg egy kis főhajtásra.
- Falaknál 11,1 km-re.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 11,5 km-re. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- Székelykapu Imecsfalva 12 km-re. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. A székelykapu odalett. Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. Ajánlott koordinátaformátum. A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. A doboz valóban a régi helyen. A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt.
- Katolikus templom Imecsfalva 12 km-re. 1567-ben Imechfalva a neve. A fedett kereszt eltűnt. A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt. Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. A földön. A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk.
- Kóróbérc-puszta Berecki-hegység 12,3 km-re.
- Bálint Gábor szobra Szentkatolna 12,4 km-re. Kiváló nyelvész szobra. Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor.
- Négy ház 12,5 km-re. A helyet valamiért Négy háznak hívják errefele. Fészekalja. Keresés közben majdnem belenyúltunk a frissen kikelt pihe-puha madárfiókák fészkébe. Verőfényben. Az augusztusi hőségben jól esett a fák árnyékában keresgélni. Akác. Először is nem üregben, hanem kéreg alatt.
- Katolikus templom Szentkatolna 12,6 km-re. A régi templom az 1802. A régi urnavázát nem találtuk. Szép templom és óriási temető. Átpenészesedett geodoboz-tartalom az urna-kővázában. Bár az én szemeim is az urnát keresték, feltettem magamban a kérdést, hogy én hova rejtenék, és akkor egyből kiszúrtam az urna-kővázát. A temetőben. Ez is útba esett.
- Szent Mihály-templom Lemhény 12,7 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Szentkatolnai emlékpark és temető 12,7 km-re. A rendezett park, az 1848-as forradalom, illetve az első és második világháború hősei előtt is tiszteleg. A dobozt sajnos nem találtuk meg. A 6 évvel ezelőtti utolsó bejegyzés óta a terepet alaposan átrendezték, a leírásban említett fábazárt kőkereszt megvan, de a fának már csak a kb. Kacsintgatós üzemmódban, háttal a kőkeresztnek. A geodoboz tényleg a temetőben van elrejtve, és nem az emlékparkban. Kőkereszt. Miután megtaláltam a fából kinőtt keresztet, már nem volt nehéz betájolni a rejteket.
- Református templom Zabola 12,8 km-re.
- Dac-tó Kézdivásárhely 12,8 km-re. A Dac-tó Kézdivásárhely keleti határában, Oroszfalutól északra található, a Torja-patak mellett, a Józsa Béla utca északi végénél.
- Fortyogófürdő 12,8 km-re. Kézdivásárhely határában található a Fortyogófürdő nevű, egykori gyógyüdülőhely. Mikor lesz ebből gálickő?. Rettenetesen lepattant hely. Jegenye. Megtaláltam. Egy kis biciklizés . Nagybátyámmal és a kislányával voltunk a Fortyogónál vizért és amíg ők vizet töltöttek addig én felkerestem a rejteket.
- Református templom Kézdioroszfalu 12,9 km-re. 1600-ban Oroszfalu formában fordul elő. Felso haromszeki portya. Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Szombati körút. Fortyogóról átbicajoztunk a templomig, majd megkerestük a dobozkát is. Város széle. Megtaláltam a dobozt.
- Jákob lajtorjája Zabola 13,3 km-re. A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen.
- Református templom Páva 13,8 km-re. Lakói egykor híres solymászok voltak. Azt hiszem a doboz elfalazva. Nagyon szép kis templom, már amit kívülről láthattunk belőle, mert a kapuja zárva volt. A fűben. A rejteket nem nehéz megtalálni, lévén az egyetlen üreg a várfalban. Doboz újrarejtve. V
- Zsidó-temető Kézdivásárhely 13,9 km-re.
- Menekülés Kézdivásárhely 13,9 km-re.
- Baross Gábor vasminiszter Kézdivásárhely 14,3 km-re. Baross Gábor (Pruzsina, 1848 július 6 – Budapest, 1892 május 9), a dualizmus korának kiemelkedő gazdaság- és közlekedéspolitikusa volt. Bódé. A bódé a helyén van, de a dobozt több percnyi kutakodás után sem került elő. Hazatérés. Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Szombati körút. Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat, majd miután mindet körbejártunk a láda is meglett.
- Katolikus templom Petőfalva 14,3 km-re. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt. Javítás alatt. A rejteket megtaláltam.
- Városi kórház Pszichiátriai osztály Kézdivásárhely 14,3 km-re. Az egykori kézdivásárhelyi Öregek Otthona, ma a Városi Kórház Pszichiátriai osztálya, az Állomás utca 35 szám alatt található.
- Wertán-ház Kézdivásárhely 14,4 km-re. A kézdivásárhelyi Wertán-ház 1902-ben épült.
- Szőcs Mátyás-ház Kézdivásárhely 14,4 km-re. A Szőcs Mátyás-ház fal-kapuval 1836-ban épült, jelenleg fel van újítva.
- Nagy Jáfet-ház Kézdivásárhely 14,4 km-re. A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van.
- Molnár Józsiás-park Kézdivásárhely 14,5 km-re. A Kézdivásárhely központjában található Molnár Józsiás-park, a város kiemelkedő személyiségéről, Molnár Józsiásról kapta a nevét. Hűlt helye. Hűlt helye a doboznak. Ez is meg lett. Miután a kisfiam kijátszotta magát a játszótéren, és miután megvártuk amig a bevásárlási útról hazatérő néni megpihent és elszívta cigarettáját azon a padon, megtaláltuk. A vasárnapi túrára innen indultunk. Itt volt a találkozó, természetesen azért, hogy tudjuk megkeresni ezt a ládát is.
- Angyaljárás Kézdivásárhelyen 14,5 km-re. Tisztelt címzett: Hangyalka és Imecs. Célzás. Kedves ünnepi meglepetés volt. Jó volna egy állandó rejtés a Józsiás-parkba. Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Szőke nő a saroktujában. Köszönjük Trekkingklub! Izgatottan kerestük a szőke nőt a saroktujában, és nagyon meglepődtünk a ''boncolás'' után! Köszönjük a meglepetés-angyalfiát, a játékot magát, a sok szép élményt, és nem utolsó sorban az önzetlen munkát.
- Céhtörténeti Múzeum Kézdivásárhely 14,5 km-re. Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
- Patikamúzeum Finta-ház Kézdivásárhely 14,5 km-re. A kézdivásárhelyi Patikamúzeum a Finta faház emeletén található, a 12-es udvartér 1 szám alatt.
- Millennium szálló Kézdivásárhely 14,5 km-re. 1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
- SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra 14,5 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra. Esti csend és fülemüle. A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel. X. Állomás. Kicsit forgalmas volt a hely. Göcsörtös ölelés. Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? :-) Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz? Hát erre is jó ez a játék.
- Városháza Kézdivásárhely 14,6 km-re. A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete.
- Kicsimama utca Kézdivásárhely 14,6 km-re. A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
- Vigadó Művelődési Ház Kézdivásárhely 14,6 km-re. A kézdivásárhelyi főtér északnyugati oldalán áll a Vigadó Művelődési Ház, épült 1902-1904 között.
- Református templom Kézdivásárhely 14,6 km-re.
- Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 14,6 km-re. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 14,6 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Hatolykai temető 14,8 km-re. Legalábbis a felirat szerint. Érdekes évszámok. Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Tenyleg a bal kezenel?. Hat en mind kerestem a bal kezenel ,,vakon" szegeny Terez neni sirjanal de nem talaltam sehol, es vegul lass csodat felpillantok a sirra es ott hevert a doboz a sir kozepetol balra  a tetejen a szelveresben. Teréz mama. Meglett a centenárius sírkő.
- Harangláb Hatolyka 14,9 km-re. Annyira gazdag ásványvíz forrásokban hogy a faluban, sőt határain is bajosan lehet édesvizet találni. A domb tetején. A sík mezőben egy kiemelkedő domb tetején áll a hangulatos templom, mely felújítás alatt van. A bezárt harangláb, és környékének látnivalói. Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. Élni-halni szójáték. A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik.
- Boldog Özséb katolikus plébánia Kézdivásárhely 14,9 km-re. A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették.
- Kossuth Lajos mellszobra Kézdivásárhely 14,9 km-re. Vetró András műve, 2003 július 22-én avatták fel.
- Evangélikus-lutheránus templom Kézdivásárhely 14,9 km-re. A kézdivásárhelyi evangélikus-lutheránus templom a Dózsa György utca 10 szám alatt található.
- Törvényszék Kézdivásárhely 15 km-re. A kézdivásárhelyi (egykori királyi) tövényszék épülete a XVIII-dik század közepén épült.
- Fortyogófürdő Székelypetőfalva 15 km-re. Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt. A doboz a helyén. Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Feredő. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük.
- Bod Péter Tanítóképző Kézdivásárhely 15 km-re. Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
- Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely 15 km-re. A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
- Sóstótetej vára 15,1 km-re. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Áthelyeztük. A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Megtalaltuk. Megtalaltuk. Hogy grimoirine szavait használjam. Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
- Ojtoz vára 15,2 km-re. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Ásatás. Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Határvár. A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz.
- Honvéd-kő 15,5 km-re.
- Csomortán 15,5 km-re. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Középkori temető Zabola határában 15,6 km-re. A zabolai vasútállomást elhagyva, Tamásfalva irányába található egy több méter magas domb - halom, olyan mint a kunhalmok. kijavitas. Ez igy van. Ujra meg ujra. Ma megyek megkeresni Putna varat a Karpatokon tul, (ez is meg a szekelyfoldi hatarvarak lancolataba tartozik) de hazafele hatha sikerul kijavitani. Rossz koordináták. A megadott koordináták valahova Sepsiszentkirály és Illyefalva közé mutatnak.
- Farkaspataki Büdös-víz 15,8 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- Tündérvölgy-vízesés Kovászna 15,9 km-re. Tündérvölgy-vízesés - Kovászna.
- Lakóca-csúcs 16,1 km-re. A Háromszéki havasok egyik legjelentősebb csúcsa a Lakóca, 1776 m, Erdély és Moldova vizválasztója, bár a történelmi határ a Putna völgyén halad föl. Doboz a Lakóca tetőn . Sikeresen előkerült a doboz a (fenyőtű)kazalból, miután sikerült internetes segítséget kérni, vagyis letölteni a képet és a helyszínen nézegetve a képet valahogy beazonosítani a fenyőfákat. kiegeszites. Utolag kiegeszitenem a 2012-ben elhelyezett Lakoca rejtekhelyet.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 16,2 km-re. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
- Tölgyes-vízesés 16,3 km-re.
- Katolikus templom Esztelnek 16,4 km-re. Ezt az 1958 évi renováláskor a gótikus elemek mögött felfedezett román kori emlékek feltárása, illetve azonosítása is megerősíti. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
- Kovásznai siklópálya 16,5 km-re. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Egy igazan nagyszeru hely. Junius havaban felkerestuk ezt a romjaiban is nagyszeru ipartorteneti ,,maradvanyt" Kar erte en meg a a 80-as evekben ultem rajta es mentunk is le egeszen Benedek mezejeig-Manyicskaig. Ipartörténeti műemlék.... Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. A .com-on bejelentett doboz. Gratulálok a sikeres túráért.
- Gazdáné Olosz Ella plakett Kovászna 16,6 km-re.
- Szent László-szobor Kézdiszentlélek 16,7 km-re.

Kőlik Ozsdola románul - in limba romana: Pestera Kolik Ojdula


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőlik adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Ozsdola térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Ozsdola környékére? Tetszett a Kőlik? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.