Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Szelindek vára - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Szelindek vára turisztikai látnivalói

A szelindeki vár 1765-ben készült...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: A szelindeki vár felé Evangélikus papilak Itt szállt meg Petőfi Sándor Itt szállt meg Bem József Szelindek vára 1 Szelindek vára 2 Szelindek vára 3 Szelindek vára 4 Bejárati ajtó Szelindek vára 5 Szelindek vára 6. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szelindek vára fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szelindek vára! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szelindek, 0,27 km távolságra található.
Szállás

Szállás Szelindek (Slimnic) - Szeben megye


Keress szállást Szelindek közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 40,96 km-re levő látnivalókkal: Oncesti-, Batrana- és Rozdesti-csúcsok (30 kép).
14714788921100
14714788951961
14714788981102
14714789001103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szelindek vára közelében?
Rüsz. 4,1 km-re. Értékei a karzat festett kazettái, valamint a templom különálló, megdőlt tornya. Hiába - A templom nagyon tetszett. (itt geodobozt is lehet keresni)
Kisakna-tó Vízakna. 8,8 km-re. Református templom Vízakna. 9,4 km-re. A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. Uj rejtek - Mivel a templomot körülvevö falban levö geodoboz eltünt, egy újat helyeztem el, egy kicsit távolabb. (látnivaló és geodoboz)
Burgberg Vurpód. 12 km-re. Falkenhayn-torony Nagyszeben. 12,6 km-re. A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl. Új geoláda - Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb. (turisztikai hely geoládával)
Teréziánum Nagyszeben. 12,6 km-re. Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt. Teréziánumi Sarlós Boldogasszony templom - A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel.
Hazugok Hídja Nagyszeben. 13,5 km-re. Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba. Hid - Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni.
Albert Huet-tér Nagyszeben. 13,6 km-re. Látnivalói: az evangélikus templom, a Brukenthal Múzeum, a Várostorony, az Orsolya-rendi apácákhoz tartozó templom, a Franz Binder Egyetemes Néprajzi Múzeum, a Gyógyszerészeti Múzeum, az evangélikus püspöki székesegyház, a Történeti Múzeum. Odú - Na végre egy megtalált doboz.
Kocka alakú lombkoronák Nagyszeben. 13,6 km-re. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
Katolikus Templom Nagyszeben. 13,7 km-re. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Főtér - A templom most is lenyűgöző, főleg a belső díszítése. (különleges hely geodobozzal)
Brukenthal-palota Nagyszeben. 13,8 km-re. Brukenthal-palota, ma muzeum.
Bádogosok tornya Nagyszeben. 13,9 km-re. A volt Bádogosok tornya, a szebeni harmadik védőfal övezetnek része, a 16-dik században épült. Vörös szőnyeg - Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban, mert a vörös szőnyeg volt kiterítve a bejárat elé.
Fazekasok tornya Nagyszeben. 14 km-re. A Vár utca monotóniáját megtöri a három őrtorony, amelyek a harmadik várgyűrűhöz tartoztak. Nem korondiak - A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva.
Szent János-templom Nagyszeben. 14 km-re. Az eredeti (18811-1883) evangélikus (luteránus) templomot az összeomlás veszélye miatt lebontották. Saint Johann - Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is.
Szászújfalu. 14,1 km-re. A torony nyugati falán levő késő román kori féldombormű egy püspököt ábrázol, a másikon oroszlán, amint emberforma alakot nyel le; a gonosz lelket szemlélteti. A dobozt nem találtuk - A dobozt nem találtuk meg.
Petőfi Sándor-park Nagyszeben. 14,2 km-re. Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Petőfi - Ugy gondoltam nagyon könnyen fog ez menni, de végül nem ugy lett.
Vurpód. 14,8 km-re. Vúrpodnak 1332-ben plébániatemploma van. Nincs már dobozka - Templomkertbe a bejutás kis kerítésmászással.
August von Spiess vadászmúzeum Nagyszeben. 14,9 km-re. Nagyszebeni vadászmúzeum - A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli. Kistorony evangélikus templom Nagyszeben. 14,9 km-re. Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált. A hely már rég kérte a dobozt - Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz.
Erlenpark Nagyszeben. 15,2 km-re. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak.
Erődtemplom Dolmány. 15,9 km-re. A templom is korábbi korra utal, mivel román kori és román stílusjegyeit meg is őrizte. Csak kintről nézelődtünk - Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással.
Sálfalvi szakadék. 16,6 km-re. Szeben megyében, Sálfalva községtől 1 km-re található. Teljesen száraz szakadék - A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül.
Erődtemplom Veresmart. 16,7 km-re. Nyitott ajtó - A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára. Rothberg Várhegy Veresmart. 17,7 km-re. Az Oltmelléki hegysor területén fekvő Veresmart falutól keleti irányba emelkedő 561 m magas Várhegyen találjuk avárat. Új doboz - Miután elhagytam a falut kimentem a kocsival a domb alá.
Fiatalerdő Nagyszeben. 17,9 km-re. A park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye. Uj rejtek - Mivel a máramarosi emlékműnél levő geodoboz eltűnt, egy újat helyeztem egy kicsit távolabb.
Állatkert Nagyszeben. 17,9 km-re. 1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Nincs már geodoboz - Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz.
Erődtemplom Kereszténysziget. 18,2 km-re. Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Mostanában püspök, nem nagyfőnök - A ládaoldalakat nem írom, hanem szerkesztem, bár a legtöbb helyen én írom a szöveget is.
Hermány. 18,3 km-re. 1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan - Megvan a doboz.
Erődített templom Asszonyfalva. 19,6 km-re. 1305-ben az okiratokban Asszonfalva néven jelentkezik, 1322-ben villa Dominarum, 1448-ban és 1453-ban villa Dominarum formában szerepel.
Nagybaromlak. 20,3 km-re. Nagybaromlak 5 km-re fekszik Kiskapustól, 14-dik században épült, faerkélyes, román stílusú toronnyal ellátott erődtemploma van. Még egy nagybaromlaki geodoboz - Megtaláltam Nagybaromlakon a geoládát az út másik felén (szemben a templommal).
Holcmány. 22,9 km-re. Holcmány Nagyszebentől 25 km-re fekszik - 13-dik századi erődtemplomának értékei a bejárati kapu, a rajta levő festett szoboralakokkal, valamint a 250-300 éves működő óraszerkezet. Sajnos - Nem találtam meg geodobozt, csak a köfalat, az esetleges rejtekkel.
Nagydisznód. 23 km-re. Nagydisznód központjában található a 13-dik században épített, középkori jellegű evangélikus erődtemplom - Értékei a szárnyasoltárán álló gótikus stílusú Madonna szobor, az oltár külső festett képei.
Szebenvár Orlát. 23,5 km-re. A korai szebeni ispánság nyugati peremén, a Szeben patak, illetve a régi sószállító és hadiút közelében, emelték az Árpád-korban a Várhegy lapos tetején azt az erősséget, melynek nyomai még ma is jól láthatóak a falu feletti dombon. Szebenvár és Riesenberg - Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását.
Kisekemező temploma. 23,7 km-re. Riesenberg Orlát. 24,1 km-re. Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re fekszik Orlát község.
Kisdisznód Evangélikus templom. 24,3 km-re. Kisdisznód, románul Cisnadioara, németül Michelsberg, Nagyszebentől 10 km-re délnyugatra, a Csindrel-hegység aljában fekszik. Kazetták - A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be.
Kisdisznódi vár Kisdisznód. 24,4 km-re. A kisdisznódi erődtemplomot 1223 körül építette Gocelinus magister,román stílusban. Szent Mihály - Egyedi a templom építési stílusa.
Kisdisznódi mészkövek. 25 km-re. Béka - Látszott, hogy jó idő volt. Oltszakadát. 25,2 km-re. A három hajó közül csak a főhajó maradt meg, az oldalhajókat lebontották. Meg van - A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt).
Resinár. 25,5 km-re. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
Evangélikus erődtemplom Szászalmád. 25,5 km-re. A szélesebb hajóhoz az apszis szentélynégyszöggel kapcsolódik, s a többszög három oldalával záródik.
Szibieli templom. 25,6 km-re. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült. Kereszt, kút, és mérleg - Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt.
Zosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel. 25,7 km-re. Szibielben, a templom mellett található Románia legnagyobb üvegikon-múzeuma.
Régi Olt-fahíd Fenyőfalva. 25,8 km-re. A fenyőfalvi Olt-híd a Szeben megyei Fenyőfalva és Felek községek között állott, 1838-1842-ben épült, a két település vámot szedett rajta 1900-ig.
Evangélikus erődtemplom Fenyőfalva. 25,8 km-re. 1311-ben Feneufalua néven említik a források. Ide nem sikerült bejutnunk - Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve.
Szebenkákova. 26 km-re. Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található. Több lehetséges rejtek közül az utolsóban - Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre.
Nagyekemező vára. 26 km-re. A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait.
Erődtemplom Szászmuzsna. 26,4 km-re. Muzsna szép, titokzatos hangulatú erődtemploma a 15-dik században épült - Értékei a szentélyben levő gótikus faragványok és a festett karzat, a hálóboltozatos mennyezet és a faragott mintázatú belső oszlopok. Hiába csengettem - A kapura tényleg ki van írva, hogy hol kell csengetni, de nem válaszolt senki sem.
Erődtemplom Nagyekemező. 26,7 km-re. 1331-ben említik először oklevélben Ekeemezö Maior néven.
Brukenthal Palota Felek. 26,9 km-re. A feleki Brukenthal palota, egyedülálló barokk létesítmény Romániában, a XVIII század végén épült a Fogarasi Havasok lábánál, 30 km-re Nagyszebentől. Erdély kormányzója - Épp egy bicikli verseny közepébe csapodtunk be.
Evangélikus templom Felek. 27,2 km-re. Ivánfalva tava. 27,9 km-re. Cód vára. 28 km-re. Nagyszebentől délre, a korábban Nagydisznód, most Códfalu határához tartozó területen, a községtől nyugatra, 2 km-re, az 1305 mmagas Götzenberg északkeleti nyúlványának végén, 875 m magashegyen található a vár.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely. 28,5 km-re. Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. Vasárnap - A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Salgó vára Szibiel. 28,5 km-re. Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Van aki gyalog, van aki motorral - Szibiel felől érkeztem.

Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szelindek vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

  • Belépődíjat kell fizetni - Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba...
  • Sajnos - A látvány nagyon szép volt...
  • Megvan a dobozka - A vár belülröl sokkal érdekesebb...
  • A dobozt megtaláltuk - A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szelindek vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3709 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.