Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szent Antal-kápolna - Csíkmadaras

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Szent Antal-kápolna - Csíkmadaras

A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szent Antal-kápolna - Csíkmadaras felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Szent Antal-kápolna - Csíkmadaras képtárból:

Kőkereszt és kápolna
Kőkereszt és kápolna
Az egyes szám
Az egyes szám

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szent Antal-kápolna Csíkmadaras fotóalbumba!

Fedezzétek fel Csíkmadaras és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szent Antal-kápolna!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkmadaras turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az Olt felvölgye
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szent Antal-kápolna Csíkmadaras közelében?
(részletek bejelentkezés után)

Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. Meg egy szuz ladamat megtalaltad. Nehezemre esett kimozdulni a házból, na de egy ilyen nevezetes rejtekhelyért, mit meg nem tesz az ámber. Már lélekben le is mondtam a dobozról, amikor váratlanul előkerült.
Katolikus templom - Csíkmadaras 2,4 km-re
Csíkdánfalva és Csíkrákos között, az Olt és a Madaras-patak találkozási pontjánál fekvö Csíkmadaras Felcsík legdélibb települése. A templom melletti akácfák mesélnek a településről.
Dánfalva 3 km-re
Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
Csíkkarcfalva erődtemploma 4,5 km-re
Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett. Szerintem, ez az egyik legjobb állapotban megmaradt vártemplom Erdélyben. A templomot restauraljak, korbe volt veve faallvanyokkal. A segítő információt elmulasztottam figyelmesen végigolvasni. Ide tartozott Jenőfalván és Karcfalván kívül Dánfalva Oltfalvával, valamint Madaras.
Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 5,3 km-re
A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Ott voltunk a rejtésnél, és finom borvizet is ittunk. Na-ná, hogy ott voltam. Ott voltam a rejtésnél. Az Olt vetőrendszerére merőleges kelet-nyugat irányú völgyben törnek elő Madicsa-fürdő és Lok-pataka borvízforrásai.
Alsóbogáti-forrás Csíkrákos 5,7 km-re
A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította. A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki.
Bogát-hegyi kápolna Csíkrákos 5,8 km-re
A Bogát-hegyen áll az 1725-ben épült kápolna, melyet a csíkszépvizi örmény katolikus püspök szentelt Szent Fülöp és Jakab apostolok tiszteletére. A kápolna búcsúját május elején tartják. Innen a kilatas a Csiki medencere fonseges. Udvozlet, Istvan. Egy kellemes és könnyed kirándulás közepette kerültünk e fennséges helyre.
Évszázados szilfák Csíkrákos 6,1 km-re
A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó.
Szent Anna-kápolna Csíkszenttamás 6,3 km-re
Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája. Ez a család Csíkszentdomokosról származott, és a kápolna kriptájába temetkezett. Ezt a geodobozt nem találtam meg könnyen, hiszen a segítő információ elég tág fogalom. Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra.
Cserei-kúria Csíkrákos 6,4 km-re
A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett. Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig.
Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 6,5 km-re
Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal, Göröcsfalva ma is közvetlen tízese Rákosnak. A GPS a vihar miatt teljesen megkergült. És nekünk sem volt szerencsénk bejutni a templomba. Megtaláltam tegnap kora délután, köszi a rejtést.
Kőcsonka Balaskó vára 6,6 km-re
Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
Katolikus templom Csíkszenttamás 6,9 km-re
Az új templomba átmentik a fejedelmien szép Madonnát is, ami a XV-dik század derekán készült. 1748-tól tervezik az új csíkszenttamási templom építését, amely a régi romjainak felhasználásával el is készül 1777-1776 között.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 7 km-re
Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Abaffy-kúria lelőhely Csíkszenttamás 7,1 km-re
A helytörténeti irodalomban Abaffi-kúria és kápolnaként ismert lelőhely a jelenlegi plébániakert, a termelőszövetkezeti istállók és a Sándor-család telkén terül el - HR-I-s-B-12716. A 19-dik század közepén még jelentős maradványai voltak a régi épületeknek: az Abaffi-család lakóházainak, a halastavaknak és az udvari kápolnának.

Szent Antal-kápolna Csíkmadaras románul - in limba romana: Capela Sfantul Anton de la Madaras


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szent Antal-kápolna adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkmadaras térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap. Egy kis kitérővel felkerestük a már jól ismert Szent Antal-kápolnát.
  • Milleniumi fenyves - Rétyi Nyír Kis laza séta után. Kellemes, árnyékos hely, felüdülésnek kellemes. Gyakran visszajárok ide, sajnos egyre kevesebb a fa, sok a széldöntés.
  • Régi kőkereszt - Gyepü-patak Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket. Szerencsére a leírás nagyon világosan körülírja a helyet.
  • Harangláb Hatolyka Lelki felüdülés temetőben. Egy kudarcban fulladt dobozrejtés után, igazi felüdülés temetőben lenni, még akkor is ha kísértet lakta hely, és csak a csillagok világítanak meg a növekvő Hold első negyede. A Mohos-i sétánk alkalmával, kerestünk egy ideális helyet egy geodoboznak, természetesen vezető nélkül mentünk le, és volt szerencsénk találkozni egy medve családdal, igen közelről, meleg helyzet volt.
  • Feleki gömbkövek Demó rejtés. Nekem, mint rejtőnek, nincs tudomásom róla, hogy eltűnt volna. Értesüléseim szerint legutóbb az idén, június 30-án találták meg a feleki geodobozomat.
  • Keresztút - Csukás-hegység Útkereszteződés. Megtaláltam a dobozkát. Miután feljöttünk a Csukás hegység keleti "ágán" (Zákány, Gropsoare).
  • RH3821 - Előttem csak BabBerci jelentette be a megtalálását, de december 27.-én már ketten megtalálták a dobozkát.

Sikerült eljutni Csíkmadaras környékére? Tetszett a Szent Antal-kápolna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 29 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!