Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Alsó zagytározó - Hargitafürdő - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Alsó zagytározó - Hargitafürdő turisztikai látnivalói

A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Alsó zagytározó - Hargitafürdő képtárból:

Rozsdás patakmeder
Rozsdás patakmeder
Gát
Gát
Csordogál a szennyezett víz
Csordogál a szennyezett víz
A gát tetejéről nézve
A gát tetejéről nézve
Víznyelő - 1
Víznyelő - 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Alsó zagytározó Hargitafürdő fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22745 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Hargitafürdő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Alsó zagytározó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Hargitafürdő, 1,97 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita A Hargitáról általánosan; néveredete. Bot Károly. Önkormányzat. Csonka. Deszkás kut. Havasbéli kert. Oltárkő. Mita kutja. Bagolykő. Délő dombteteje. A Hargita 3 csucsa. Kereszthegy. Kápolnarom. Galusa tető. Kilátás. Hátulsó mező. Bélhavas. Asztalkő. Kilátás. Béla vára. Mitakő. Visszaút.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Alsó zagytározó Hargitafürdő közelében?
(részletek bejelentkezés után)
A sárkány gerince meddőhányó - Hargitafürdő 770 m-re. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.
Borhegyese borvízforrása - Hargita-hegység 920 m-re. Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. Egy különleges, kettős forrás. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni, így a leégett Fenyőke vendéglő előtt parkoltam, majd a gps által is mutatott irányt követve megindultam a hegyen felfelé.
Balu kalandpark Hargitafürdő Hargita megye 1,2 km-re. A hargitafürdői Balu kalandpark másfél hektár területén 105 játékelem és 120 fára épített drótpálya kínál nem mindennapi élményt kicsiknek és nagyoknak. Visszatérők. Ma voltunk a rokonokkal egyet Balu parkozni. Hol van Balu?. A tura vege, es mar a nyakamban is volt az eso. Jó egészségben. J
Bányanyílás Hargitafürdő Hargita megye 1,3 km-re. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Kaolinbánya - Hargitafürdő 1,6 km-re. 2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták.
Piricske-forrás - Csipike-sípálya 2 km-re. A Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra ami elég óvatosan csordogált. Eső után. Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós. A Csipike-sípálya közelében levő források. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. A Csipike sípályan sí nélkül. Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít.
Kossuth-szikla - Hargitafürdő 2 km-re. Arra hívja fel a figyelmet, hogy bár Hargitafürdőn járunk, a terület Csíkcsicsóhoz tartozik, és érdemes megemlíteni Csík nyugati határvonulatát. Csak séta. Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Megtaláltam, vagyis megtaláltattam. Nos, a dicsőség nem engem illet, hanem a tulajdon jóapámat, ugyanis együtt kerestük a ládát, de ő találta meg elsőként. A szikla még áll, az erdő már sajnos nem. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron.
Szeles vésze - Hargita-hegység 2 km-re. A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik, amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Széles vésze csodálatos sziklái és panorámája. A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam. Kerékpár. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok.
Vallató - Hargitafürdő 2,1 km-re. ..vagy amíg bírja... utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja  a szemét is  a közelben. Kissé megviselt doboz. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A geodoboz nem ott, hanem itt van. A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát. Hargitafürdői vallató forrás. A piricske forrástól elsétáltunk ide is.
Mofetta Hargitafürdő Hargita megye 2,2 km-re. Mofetta - Hargitafürdő.
Lobogó medence és Szemvíz-forrás - Hargitafürdő 2,3 km-re. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő. Speciális . Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett.
Hármaskereszt - Tolvajos-tető 2,7 km-re. október 31. Útban hazafelé. Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. Áthelyezve. Ahogy lehullt a hó, rájöttem, hogy néhány doboz amit én rejtettem, télen nem kereshető. Szep taj. Milyen szep a Hargita.
Tolvajos-tető 2,9 km-re. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. A doboz a helyen van. A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát. Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 v 5 éve. Körülbelül egy félórán át kerestük. De csak a hűlt helyét találtuk meg.
Forrás Piricske felé Hargita-hegység Hargita megye 2,9 km-re. A szemben levő csorgó felett, a víz mentén, egy ösvény vezet az erdőben, egészen a nagyon közeli forrásig. Finom víz. Nagyon finom vize van ennek a forrásnak. A geodoboz a helyén van. BabBerci, ez a rejtés kifogott rajtad. Nem rejt már. Szép helyen van a forrás, de sajnos fakitermelés folyik a környéken.
Bagoly-kő Hargitafürdő 3,3 km-re. Megközelítés a Kalibáskő vendéglő elől induló kék hámszög jelzésű túraösvényen, a hosszú gyaloglást kedvelőknek, ami körülbelül 8 km hosszú. Ott van az igazi geodoboz is. A Bagoly-kőnél elrejtett geodoboz nem pezsgőtablettás doboz. A füzet elkeveredhetett. Az Ózon hoteltől egy gyors túraként kimentem a Bagolykőhöz. Biztos voltam. Tanulmányozva a Bagolykő túra leírásokat, a böngészőben megjelent a rejtekhely is.
Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske 3,7 km-re. Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk.
Csikókert andezibánya 3,8 km-re.
Barátok kútja 3,9 km-re. Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni, amiről azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Kerékpárral a kocsi tetején. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez.
Szeder-útkereszteződés Piricske 4 km-re. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
Kőgombák Csicsói-Hargita 4,6 km-re. A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk. Kogombak. A Hargita csodalatos helyei! Ezt sem szabad kihagyni. Lemezes rétegződés. Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Kékre ettük a szánkat. Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát.
Sziklabástyák Csicsói-Hargita 4,7 km-re. A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
Lina-kanyar 4,8 km-re. Ma már összemosódtak az elnevezések, Lina-kanyarnak azt a szerpentines kanyart hívják, melynek az igazi neve Nagy-kanyar vagy Domb-kanyar. Utolsó. Ez lett a nap utolsó kalandja. Erdekes rejtekhely. Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache. Találó segítő információ. A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ.
Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő 4,9 km-re. A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Afonyamezok. Rengeteg afonya (piros es fekete) gyonyoru kilatas, nagyon szep hely, megeri felkeresni. Hargita-tető. Nagyon szép ott fenn, sok kis falu látható bármerre nézek. Nagy sietségben. Ezt is a Hargita 45 Teljesítménytúra alkalmával találtam meg ma délelőtt.
Csicsói-várszikla 4,9 km-re. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a mai napra nagy hidegeket és viharokat jeleztek előre a hegyvidéken, egy közeli, alacsonyabban fekvő túracélpontot választottunk. Oriasok nyoman. Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint pl. Szerencsésen megtaláltuk. Ma délután egy frissen fertőzött, kedves évfolyamtársammal.
Dagadókúp Csicsói Hargita 4,9 km-re. Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is.
Elekes-esztena Köves-patak Mária Út 5,5 km-re. Elekes Gellért esztenája a Padosban áll, a Köves- és Gyepü-patak közötti háromszögben található, a helyet jelenleg kaszálónak használják.
Sziklakert a Béta oldalában 5,5 km-re. A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe.
Kalibáskő Gyermekvilág 5,7 km-re. A Kirulyfürdői letérővel szemben, a jelenleg zárt Kalibáskő vendéglő mellett, egy kis erdei játszótér áll üresen. Játszótér. Ezt sem volt nagy ördöngösség megtalálni. A játszótér tele volt . A pünkösd előtti pénteken utaztam erre.
Király kútja Virágos Vész 5,7 km-re. Feliratos, epigráfiai emlékekre bukkanhatunk még az erdők mélyén is.
Csompoly 5,9 km-re. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita- de jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Lecsompolyított csúcs geodobozzal és havasi meggyel. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
Málnavész sziklája 6,1 km-re. Hol is van a Tekeredő-kő?. Érdekelne a Málnavész sziklája és a Csicsói Hargita közötti szakasz. Tekeredo ko. Ugyszinten, a Malnavesz pataka mellett mentem , most viszont felmentem az uton, egeszen a szikla ala, es aranylag hamar meg is talaltam a dobozt(azert a feltoltott kep is segitett). Jo idoben. Malnavesz, Csicsoi Hargita, Kogombak.
Madéfalvi Hargita 6,2 km-re. Az Asztag-kőtől a Madéfalvi Hargitáig.  Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból - még egy szem érett fekete kakojzát is találtam- a Madéfalvi Hargita fele fordítottam a bicikli szarvát. Itt még nem voltam. Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt, mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont úgy télen mint nyáron. A Hargita csúcsain. Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát.
Bányaüreg Gyepü-patak 6,3 km-re. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országút északi oldalában, nagyon közel ahhoz a kanyarhoz, ahol a Gyepü-patak átfolyik az országút alatt, egy felhagyott bányaüreg található. Lyuk. Megtaláltam a rejtekhelyet! Egyáltalán nem volt nehéz. Kiruly IV. Olyan sokszor jártunk ezen az útszakaszon, és nem is sejtettük, hogy bújik meg az út mellett. Jó nagy róka. Jó nagy róka lehet, akinek ekkora nagy lik kell, de ezt mi sem láttuk meg eddig még soha, pedig sokszor tovaburrogtunk itt.
Hargita-liget 6,6 km-re. Természeti értékeink között kiemelkedő fontossággal bírnak a tőzeglápok, amelyek változatos növény- és rovarvilágot rejtenek. Mocsár. Nem könnyű az odajutás. Kiruly I. Tartottunk attól, hogy a sok esőzés után nem nagyon lesz járató a terep, de nem volt gond. Sétapálcás túra 4.. Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda.
Opálbarlang Kirulyfürdő 6,6 km-re. A helyet a különböző elnevezések dacára is jól ismerik a Kéruly fürdőt felkeresők, amelytől a Tolvajos patak mentén felfelé 2 km-re fekszik. Rókalyuk. A geodobozt nem sikerült megtalálnom! A barlang eléggé veszélyes, bármikor beomolhat. Színek közt. A leírás elolvasása után kíváncsian vártuk, hogy mi is felfedezhessük a kincset. Csodás. Szenzációs hely, ritkán látni ilyen szépet, bár a barlangba való bejutás nem olyan egyszerű.
Régi kőkereszt Gyepü-patak 6,7 km-re. Többé-kevésbé jól kibetűzhető feliratán puskagolyó nyoma éktelenkedik. Sötétben. Rendesen megsötétedtünk. Félig tél van. És félig tavasz. Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket.
Kalibáskő 6,9 km-re. Meglepett egy helybeli születésű válasza, aki még csak nem is hallott ilyen nevű szikla létezéséről. Szikla. Ennek is megvan a skalpja! Az igazságot megvalva, egy nagyobb sziklát kerestem, először el is mentem mellette, de aztán elékerült. Kiruly II. A Hargita-liget meglátogatása után, átkeltünk a patakon, és felkaptattunk a tetőre. Maszkalas. Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk.
Asztag-kő Madéfalva 6,9 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Csak a kő maradt. Piricskéről jöttünk. Kőgomba. Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Erdei múzeum az Asztag-kő mellett. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél.
Pünkösdi rózsa a Hargitán 7 km-re. Mellette méhészek szoktak tanyázni, kicsit arrébb most virul a pünkösdi rózsa. Szürkület. Már majdnem meg voltunk sötétedve, de ha már erre jártunk, nem hagyhattuk ki. Fenyőfa. Na, ezt piszkálja ki akinek egy kicsit is nagyobb a keze! Kereken 10 percig kerítettem a dobozt, míg sikerül kibányásznom a hasadékból. Sétapálcás túra 2. Megállunk a rejtekhez közel, nem kell mászni.
Oltárkő Szentegyházasfalu 7,3 km-re. 2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával.
Csíki panoráma Csíkszereda 7,5 km-re. Amennyiben Székelyudvarhely felől érkezik valaki Csíkszeredába, a csibai eltérő után, a kavicsos uton balra térve, az ut bal oldalán levő dombon emelkedő római katolikus templomhoz juthat. Csiba. Megtaláltuk. Gloria in excelsis homo ludens. Na és ki tette oda fel a dobozt? A rejtő. Meg vagyok hatódva. Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-) Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-) Igen, a templom gondozóját beavattuk, tudnak róla, hogy ott doboz van.
Pisztrángos Szentegyháza 7,5 km-re. Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva.
Kékvize forrása Szentegyházasfalu 7,6 km-re. Miután nem jutottam semmilyen eredményre, elkezdtem érdeklődni a helybeli idősebb embereknél, és a hallottakat összevetve a leírásokkal, újabb keresgélések után a következőkre jutottam. Hidegviz. Ez a doboz is kipipálva. Májális V. Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. Mindkét feliratos kő a Kékvize forrásánál van. Mivel már több alkalommal jártam, jártunk a Kékvize forrásánál, ezúttal egy új megközelítést választottam.
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 7,8 km-re. A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Vasfuvó domb Csíkszereda 7,8 km-re. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
Transzhargita 7,8 km-re. Utban A Madarasi Hargita fele. Roviden:nagyszeru rejtes ,szep kilatas es egy nagyon nekem megfelelo rejtek. Merész szikla. Kellemes meglepetés a Transzhargita új útja a zötykölődős ivói út után. fenyo toveben. Eddig ez volt a legkonnyebb megtalalas, eppen hogy nem integetett ahogyan kukucskalt kifele az egyetlen uregbol, ami a szikla tetejen, fa toveben volt.
Haáz-esztena Virágosvész Mária út 7,9 km-re. 2022 májusában épült újra Elekes András földjén, és arra hívatott, hogy menedéket, pihenőt nyújtson minden arra járó zarándoknak, kirándulónak.
Világháborús bunker Kékvíz-patak 7,9 km-re. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országúthoz közel, a Kékvíz-pataktól nyugatra emelkedő domb keleti oldalában egy meglepően jó állapotban levő világháborús bunker található. Ládaellenőrzés. A Szentegyházasfalu feletti Oltárkőnél kirándultunk, rejtettünk aznap. Segítség. Köszönöm  segítséget. Egy kis segítség. Nézd meg jól a Google térképen.
Ilósza-patak völgye 8,3 km-re. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede. Zöld kupak a híd sarkánál. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye.
Ördögborozda Szentegyháza 8,4 km-re. A székelyföldi töltésvonulat Ördögútja nevű, Zeteváralja és Kápolnásfalu közötti szakaszának folytatása az Ördögborozda. Felületes bejárás. Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat.
Rákosi Hargita 8,4 km-re. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Galusa tető. A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában. A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. Jogos kritika. Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel, és feltöltöttem a rejtekhelyes képtárak átszervezésekor lemaradt fényképeket a rejtekhelyhez tartozó albumba.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Alsó zagytározó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Hargitafürdő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Hargitafürdő környékére? Tetszett az Alsó zagytározó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8243 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.