Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Református templom - Kézdimartonfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Református templom - Kézdimartonfalva

Középkori templomáról az oklevelek nem beszélnek. De stíluselemei alapján építését az Árpádok korára teszik, tehát legkésőbb a XIII-dik században épülhetett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Református templom - Kézdimartonfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Református templom - Kézdimartonfalva képtárból:

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Kézdimartonfalva fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Kézdimartonfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!

A 0,16 km távolságra található, legközelebbi település, Kézdimartonfalva turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Református templom Kézdimartonfalva közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Barabás Miklós szobra - Kézdimárkosfalva 3 km-re
Kézdimárkosfalva egyik híres szülöttje Barabás Miklós festőművész, aki 1810-ben látta meg a napvilágot, szegény család sokadik gyermekeként. én voltam a tanú a rejtésnél. Meglett a doboz, de a földön volt. Hat ez a rejtekdoboz egy nagyon kitett, helyen talalhato. Édesapja Barabás János, édesanyja Gaál Therézia - a nagyenyedi kollégiumban tanult és már fiatalon kezdett arcképfestéssel foglalkozni.
Katolikus templom Petőfalva 3,6 km-re
A falu helyén már a 12-dik században volt település, melynek temetőjét feltárták - Írott forrásban először 1567-ben említik Peteofalva néven. A rejteket megtaláltam. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt.
Halastó Szörcse 5,2 km-re
A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne. A virágzó kaszáló és a madarak kárpótolnak viszont, ha nem szeretsz halászni. Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is.
Középkori temető Zabola határában 5,3 km-re
A zabolai vasútállomást elhagyva, Tamásfalva irányába található egy több méter magas domb - halom, olyan mint a kunhalmok. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Talán ez az egyik leszebb domb megyénkben, ahonnan nagyon messzi és teljes 360 fokos panorámát látni. Egy rövid biciklizés után megérkeztem a helyhez és megmászva a dombocskát meg is találtam a geodobozt. Ez nem más, mint egy XII-XIII-dik századi temetkezési hely, amelynek csúcsán egy kopjafa őrködik.
Katolikus templom Imecsfalva 5,6 km-re
Alapítása Imecs Antal nevéhez fűződik, 1730-ban Imets Tamás új szentélyt építtet a régi helyébe. Meglett vasárnap, az istentisztelet előtt. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti.
Szentkatolnai emlékpark és temető 6,4 km-re
Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri. A rendezett park, az 1848-as forradalom, illetve az első és második világháború hősei előtt is tiszteleg. Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is. A parkig konnyen eljutottunk. Szep rendezett ez az emlekpark.
Katolikus templom Szentkatolna 6,5 km-re
A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek. Az épülő templom jótevőjének, Demény Antal pesti egyetemi tanárnak nevét emléktábla örökíti meg. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Na, ez mán okozott egy kis fejtőrést. Mikor nagymamámat kivittük a családorvoshoz, és amíg ő bent volt leléptem és megkerestem ezt a geodobozt.
Honfoglalási emlékmű Csernáton 6,6 km-re
Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.
Bálint Gábor szobra Szentkatolna 6,8 km-re
Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor.
Sylvester Lajos emléktábla Csernáton 6,8 km-re
Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
SZNM 5 Csernáton Hősök emlékműve 7,1 km-re
Megtaláltuk. Ott voltunk a rejtésnél.
Zambler János szobor Csernáton 7,2 km-re
Könnyen megtalálható a rejtek, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában.
Kézdialbis 7,3 km-re
Temploma a XV-dik században épült. Többször átépítették, de megmaradt csúcsíves ajtókerete, a szentély két ablaka és sokszögzáródása.
Régi kőhíd Csernáton 7,7 km-re
Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton. Ott voltunk a rejtésnél, segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat. Lámpafényben is a helyén volt. Igazi vidéki hangulatot árasztott Alsócsernáton felső része.
Jákob lajtorjája Zabola 7,9 km-re
A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen. Jákob lajtorjája - Zabola.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Református templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kézdimartonfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. Mivel zárva volt, így csak kívülről tudtam körbesétálni.
  • Szent Anna-kápolna - Csíkszenttamás Anikó. Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra. Viszont a tartalma teljesen el van ázva, nem is tudtam beleírni.
  • Dobogtató - Csobotfalva Rendben. Elnezest a reszletezesert.
  • Medve-tó - Szováta Sóhal. Esett az eső. Ahogy mentünk vissza az útra, a tó partján, apum mondta, hogy Né ott egy sóhal.
  • Sugásfürdő Egy kis séta. Szép nap, kellemes séta majd mászás, megtaláltuk.
  • Szent István-torony - Nagybánya Restaurálás. A tornyot, sőt az egész Cintermet magas kerítés övezi a renoválás miatt és sehol egy lekenyerezhető őr :). Kárpótolt viszont a Csik-zenekar által teremtett hangulat a régi főtéren.
  • Görög-katolikus templom - Gelence Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen. Kicsi es eleg gondozatlan.

Sikerült eljutni Kézdimartonfalva környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!