 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |
Csíktaploca északi részén, a Csicsó és Delne felé elágazó országút szomszédságában, az 1912-től felhagyott régi temető mellett áll. A kis kápolnaszerű építményről azt feltételezik, hogy Nepomuki Szent János szobrának lehetett védfala. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Nepomuki Szent János-kápolna - Csíktaploca felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A forrás  Illyés András emléktábla  Sírkövek  Hegyes torony  A tetőn  Te négylábú!  A régi mozdony hátulról  Várfal  Carja-csúcs tavaszi sáfrányokkal  Rács  Emlékmű székelykapuval  Bejárati rész oldalról
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nepomuki Szent János-kápolna Csíktaploca fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Csíktaploca és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nepomuki Szent János-kápolna!
|
A 2,02 km távolságra található, legközelebbi település, Csíkszereda turisztikai látnivalói. Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Fel-CsíkFontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)  Fekete nyárfa csonkja - Csíktaploca 460 m-re Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták. Csíktaplocán, a Lázár-kúriától 100 méterre, a járda közepén, egy 4 m kerületű fekete nyárfa található.  RH4900 Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi. Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak.
 Fontana-borvízforrás - Csíktaploca 920 m-re A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják. A kutat Fontana névre keresztelték. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).  Piarista tanulmányi ház - Csíkszereda 1,5 km-re Úgy tűnt, hogy a 300 éves erdélyi piarista múlt az utolsó erdélyi piarista szerzetesek kihalásával együtt véget ér Romániában. Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált. 20 éve néhányan biztosan tudtuk, hogy a régi gazdasági épületet szellemek járják.  Micsurin-kert - Csíkszereda 1,6 km-re A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek.  RH1891 A Márton Áron Gimnázium Csíkszereda legimpozánsabb épülete, a Szék útja és a hajdani Rákóczi utca (ma Márton Áron utca) találkozásának közelében található, szecessziós stílusban épült 1909 és 1911 között. Nem voltam ott a rejtésnél, de valahogy mégis tudtam, hogy hol a rejtek. Szerencsére iskolaszünet volt ma, be tudtunk menni az udvarra, kicsit vigyázni kell, ahogy hozzányúlsz leesik. Meglett.
 Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 1,8 km-re A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.  Nepomuki Szent János-kápolna - Csíksomlyó 1,8 km-re Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely. A Nepomuki Szent János-kápolna a csíksomlyói kegytemplom előtti templomkert bal oldalán áll, a kerítőfalba építve.  Régi sörgyár - Csíkszereda 1,8 km-re Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül. Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre.  Kájoni János mellszobra - Ferences kolostor - Csíksomlyó 1,9 km-re A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely.  Önműködő köztéri illemhely Csíkszereda Hargita megye 1,9 km-re A Gál Sándor téri okosvécé 319 ezer lejbe került. A tavalyi év második felében, a hideg miatt, a vízvezetékek elfagytak. Teljesen automatizált, öntisztító, áramszünet esetén kézzel is nyitható, használata készpénzzel vagy bankkártyás fizetéssel is lehetséges. Mária-kert és Kájoni Herbárium - Csíksomlyó 2 km-re Csíksomlyón ér véget a Mária-út, ezért az évek során kialakították a Mária-kertet, hogy az elfáradt zarándokok itt megpihenhessenek. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.  Domokos Pál Péter szobor - Csíksomlyó 2 km-re Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. A geodoboz úgy tűnik meg akart lépni, mert a földön találtuk meg a padok mögött. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt.  Ligat-híd Csíkszereda Hargita megye 2,1 km-re A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze. A teljesen felújított vasúti felüljáró hidat 2023 december 22-én adták át, 19 hónapig tartó korszerűsítés után.  Barátok feredeje - Csíksomlyó 2,1 km-re A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Köszönjük a lehetőséget. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Bejelentkezés után
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Nepomuki Szent János-kápolna adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíktaploca térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Néhány látnivaló
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Gyümölcsénes-tető Véráldozat. Ezt is megértem. Miután neveztek már főnöknek, püspöknek, most hadvezér lett belőlem.
- SZNM 12 Emlékoszlop - Kökös Ott van. Megtaláltuk. Köszönjük.
- István-tó Fekete határrész - Mezőmadaras Hogy lett Istvánból Isten?. Pesty Frigyes 1865-ös helynévgyűjteményében Mezőmadarasnál említi, hogy ezen a helyen egykor egy Fekete nevű falu állott. Gonosz és erkölcstelen rác lakói sok kárt okoztak a szomszéd falvaknak.
- RH3724 - Sokszor megcsodáltuk már a tavacskát, a víz sajnos egyre kevesebb benne. Bár a tetőből keveset hagyott meg a szél, a doboz ott van.
- RH3706 - Szerintem biztos fogunk találkozni. Remélem minél hamarabb.
- Kékvize forrása - Szentegyházasfalu Haladunk a rejtély megoldása felé. Azok a koordináták, amelyeket az elhanyagolt, szemetes forrásnál adtál meg, a régi osztrák térkép szerint a Virágos vész délkeleti oldalára mutatnak. A térkép szerint az lenne a Király kútja.
- Vasszékely Munkálatok. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát.
Sikerült eljutni Csíktaploca környékére? Tetszett a Nepomuki Szent János-kápolna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|