Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Nagyporond megfigyelő

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Nagyporond megfigyelő..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Nagyporond megfigyelő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Tészla 1 Csukás hegység Tészla
Tészla 1
A Kalibáskő tetején Kalibáskő
A Kalibáskő tetején
Ennyi maradt a rajzokból Malomkő utca Marosvásárhely
Ennyi maradt a rajzokból
Galambok Hili odú via ferrata Tordai hasadék
Galambok
A pálos kolostor helye? - 1 Vármező pálos kolostor romok
A pálos kolostor helye? - 1
Mozdony-múzeum 4 mozdony múzeum Resicabánya
Mozdony-múzeum 4
Sziklakilátó Piricske sziklakilátó Borvíz-patak Medvegödör teteje kilátópont
Sziklakilátó
Dimbes-dombos hely Kőd vonulat Csíkajnád Ajnád
Dimbes-dombos hely
Kilátás a várból Réka vára
Kilátás a várból
Freskó 5 Székelyderzs erődített templom templomerőd
Freskó 5

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nagyporond megfigyelő fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nagyporond megfigyelő!

A 3,55 km távolságra található, legközelebbi település, Munár turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Középkori templomrom VilágosKözépkori templomrom Világos Világos egyik legjelentősebb látnivalója, a vár mellett, a Vasile Alecsandri utcában található középkori templomrom. A templomromot bekerítették, omladozó részeket eltávolították, látogatható.
Buziásfürdő Temesvártól 33 km-re fekszik. A fürdőhely jellegzetessége a város központjában levő hatalmas parkban található fából faragott sétapavilonok.
Földeák öreg téglahídja a település északi szélén, a falu horgásztava mellett, a Bacsó Béla utca végén található, és a Száraz-ér fölött ível át. Ez a híd Csongrád-Csanád vármegye legrégebbi téglaboltozatos hídja, összeköti Földeák belterületét a külterülettel, közlekedésre is szolgál, de rajta mennek keresztül a közüzemi vezetékek is.
A kilátópont 25 méterrel a Bosnyák-patak medre felett található, annak bal partjától 70 m-re nyugatra. A hely a sistaróci templomtól 2,5 km-re van, a DJ572 jelzésű, Sistaróc és Kövesd közötti megyei úttól 1,4 km-re.
Az Útépítők emlékműve az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a 6-os kilométerkőnél található. Az egykor Szeged felé vezető országút volt az első, melyet a Temesközben kiköveztek (1831 és 1835 között).
Itt áll a román ortodox templom és annak kertjében, közel a hátsó kerítéshez húzódik meg a település legjelentősebb polgárának, Vukovics Sebőnek a síremléke. Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a falu területén 90 fokos kanyart ír le.
A Béga csatornán vízlépcsőként is szolgáló erőmű épületét Székely László tervezte, 1907-ben kezdték építeni. Az 1910 nyarán üzembe helyezett Turbinák felszerelése két darab, háromkerekű, 560 lóerős Francis turbinából áll, 385 kilowattos, kétfázisú Ganz generátorokkal.
Arad város ivóvíz ellátásának megoldására 1896-ban épült ez a víztorony, az annak idején Tűzoltók-terének nevezett helyen. 25 méter magas és erőd kinézete van, 1927-ben renoválták utoljára.
A jól kitaposott ösvényekkel rendelkező, népszerű zöldövezetet délről a kereskedelmi és téli kikötő határolja, északról a már nem létező vasúti híd. A Boszorkánysziget a Tisza és a szegedi Alsóváros közötti erdős terület, nem igazi sziget, kis jóindulattal félsziget, melyet megkerül a Tisza.
Almásegres településtől északnyugatra, a falu felett emelkedő Csóka-hegyen, románul Cioaca, egy sáncokkal körített vár, Egregy várának nyomai találhatók.
A klasszicizáló, eklektikus stílusú Károlyi-Berchtold-kastélyt 1897-98-ban építtette gróf Berchtold Lipótné, Károlyi Alajos lánya, Ferdinanda. A kastély, mely átvészelte a háborúkat, eredetileg 22 szobából, fürdőszobákból és mellékhelyiségekből állt - ma művelődési ház, iskola és könyvtár.
Az újszentesi Petőfi Sándor emlékmű közvetlenül a község központi parkjának előterében, a református templom előtt található.
Az aradi Evangélikus Luteránus templomot 1905 és 1906 között építették neogótikus stílusban Szántay Lajos tervei alapján. A templomot még Vörös templomnak is nevezik, mivel a külső borítását csiszolt vöröstéglából keszítették.
Sailer Antal-szoborcsoport a temesvári Gyermekklinikával szemben, a Mária királynő téren.
Ötvösd tava
SolymosvárSolymosvár Solymosvár Máriaradna közelében található, a tatárjárás után építették, de a 17-dik század vége óta romokban áll. A tájékoztató is penészes már. A nagy kánikula ellenére is kikapaszkodtunk a várhoz, a kökénybokrok között.
Mária-emlékmű a Józsefváros és az Erzsébetváros határán, a Mária-téren - Temesvár.
Az aradi Szentháromság szobrot a XVIII-dik századi pestisjárványok emlékére emelt eredeti fogadalmi szobor helyett állították 1901-ben. Az aradiak, eredeti fogadalmuknak megfelelően, ma is megismétlik az Úrnapi körmenetet, minden év Úr napját követő vasárnapján.
Az 1810 körül klasszicista stílusban épült, műemlék Vásárhely-Bréda-kastély Lőkösháza mellett, a Bréda-majorban található - bár jelenleg magántulajdonban van, a hét minden napján látogatható.
Téry Ödön egy kis alföldi faluban, Óbében született, 1856 július 4-én. Jeles turistaelődünk tevékenysége nagyrészt a Tátra hegységre terjedt ki, melynek kiváló ismerője volt.
Zsombolya központjából, a Szent Flórián szobortól indulva, a Polgármesteri Hivatal és a Stefan Jäger Múzeum előtt elhaladva jutunk el a városi temetőhöz, melynek körülbelül mértani középpontjában helyezkedik el a derékbatört oszlop alakú síremlék.
Arad városának a történelem folyamán több vára is volt,sőt, maga a középkori városmag is máshol helyezkedett el, mint manapság. Korunkra legjobban az újkori erőd maradt fenn, melynek meglátogatásakor fejet hajthatunk az 1848-49-es szabadságharc után itt kivégzett tábornokaink előtt is.
VilágosvárVilágosvár A Solymosi-hegység északnyugati lábánál, az egykori Zaránd vármegyében fekszik Világos község. Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie. 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt.
1905-ben 23 szélmalom állt Kiskundorozsmán, az elsőt 1801-ben építették egy dombra - a ma is látható malom többször elpusztult, de ismételten újraépítették. A dorozsmai szélmalom Kiskundorozsmán, a Szegedtől északnyugatra található városrészen található - 1821-ben építette Czékus Andor.
A Lipthay-kastély Temesvár felől Nagyszentmiklós felé utazva, a Lórántfalván található, nem messze az 1785-ben épült római katolikus templomtól. A kastély főbejárata az országúttal párhuzamos utcára nyílik.
Szerelmesek kapuja Kőfal Hódmezővásárhely A 3006 m hosszú hódmezővásárhelyi árvédelmi fal, vagy Kőfal, városképi jelentőségű műemlék, a várost körülvevő árvédelmi töltés - egyedülálló alföldi látnivaló, 1958 óta védelem alatt áll. Árvízvédelmi célból Hódmezővásárhely északi és keleti határán egy 17,5 km hosszú földtöltést építettek, és 1879-1881 között a déli részen a 3 km hosszú, téglából emelt, úgynevezett Kőfalat.
Nyugati tengerpart Gyorok Románia nyugati tengereként, tengerpartjaként is emlegetett gyoroki tó 22 km távolságra található Aradtól. Gyorok falutól nyugatra található, egykori homokbánya területén alakították ki, idegenforgalmi célokból.
A Temesvárt Nagyszentmiklóssal összekötő DN6-os országútról a 12-es kilométerkőnél bekötőút ágazik le Újbesenyő felé. Közvetlenül a falu szélén jobbra kell letérni egy a vasutállomás felé vezető úton, majd tovább a vasút mentén, mígnem feltűnik az a bokor melynek védelmében az obeliszk meghúzódik.
Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a Gyertyámos központjában a 693-as megyei útra kanyarodva jutunk el a köztemetőig, melynek a bejárattal átellenes határa mentén, közvetlenül egy tó közelében található a sírhely.
Liebling-gyűjtőtó
A Lombkorona-sétány Makón, a Maros jobb oldalán található, 191 m hosszú és 10 m magassságban helyezkedik el, a pedig torony 18 m magas. A magasból csodálhatjuk meg a Maros-parti ártéri környezetet és annak élővilágát, majd lecsúszhatunk a Kárpát-medence leghosszabb száraz szárazföldi csúzdáján.
Most a Traian nevét viseli. Arad déli részén, a Maroson átvezető hídnak az évek során több neve is volt, többek között : József főherceg híd-, Gróf Károlyi Gyula híd-, és Erzsébet híd-nak is nevezték.

Természeti értékek - Arad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Nagyporond megfigyelő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Arad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Lefele jövet a székely kavicsról.
  • Esti séta Hunárkán. A nap éppen lemenőben.
  • Lukács sziklái - Kelemen-havasok Mulasztás pótolva. Most veszem észre, hogy biza elfelejtettem feltölteni a fotókat a rejtekhelyhez. Ezt most pótoltam.
  • Most utólag olvasom magyarul is a megtalálást segítő infot. Megmondom őszinten a román nyelvű nekem jobban tetszett.
  • Az igazság az, hogy itt GPS nélkül nem nagyon boldogulok. Bükkfa az van bővön.
  • Toronykövek - Tusnádfürdő Egy erdekes hely. A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is. Idaig jo izzasztos maszas, de innen szep a kilatas.
  • Hála a segítö információnak egyböl meglett a dobozka (hangyák nélkül). Az épületet csak ezután néztem meg.
  • Sólyomkő vára - Sepsibükszád Tyű, micsoda hely. Ezt az élményt is a tegnapi geocitrom szervezőinek köszönhetem. Kár, hogy sietnünk kellett, alaposan kiveséztem volna a geodoboz környékét.
  • Sajnos a dobozt nem talatam meg, kerestem a foldon is, mert valoszinunek talaltam, hogy leesett, viszont ott sem volt. A termeszet elegge igyekszik visszafoglalni a teruletet, (nagyon el van bozotosodva a hely).
  • Ma kerestem meg, es mar be is jelentettem. Ez mar fejlodes.
  • Sepsiszentgyörgyi Panoráma Romhalmaz. Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz. Csodálkoztam, hogy még nem költözött be senki.
  • Kisebb barati tarsasaggal szerre megkerestuk az osszes geoladat. Igazan gyonyoru a volgy, mi minden evben kempingezunk par napot itt.
  • Szent Anna kápolna - Szent Anna-tó Megtisztelő. Megtisztelő érzés az egyik legrégebbi erdélyi geodobozt megtalálni.
  • Nekem a dadogós viccet is kétszer kellett elmagyarázzák. Nem piszkálni akarlak, de az egyház mi vagyunk, kérdezd meg a papokat.
  • Régi kőkereszt - Gyepü-patak Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket. Szerencsére a leírás nagyon világosan körülírja a helyet.
  • Egyszeru mind a 21.
  • Íjásznő - Marosvásárhely Második nekifutásra. Délelőtt arra jártam, a fa egyből megvolt, és a dobozt is láttam, de sokan voltak a környéken. Így később visszamentem.
  • Szerintem is érdekesek ezek a fakeresztek. Pontosan azért rejtettem, hogy felhívjam rájuk a figyelmet.
  • Colina park - Kolozsvár Szolgálati út alkalmával. Egy szolgálati út alkalmával újra megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Amit már évekkel ezelőtt megtaláltam.
  • Kalaszló vízesése Szemettelep. Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. A viz jo boven zubog a patakban, a doboz nem kerult elo.
  • Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be. Szerencsére a sáromberki kripta nem került a marossárpataki kripta sorsára, szépen felújítva a magyar kultúra kimagasló személyiségeinek hamvait őrzi.
  • Nagyváradi sétánk alkalmából ezt is megkerestük. Nem a cipőfüzős módszert, hanem a fényképezésest használtuk.
  • Református templom - Páva Doboz újrarejtve. Visszarejtettük.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely Második. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, a leírás pontos. Miután megtaláltam letelepedtem az árnyékba, hogy belenézzek a dobozkába.
  • Gyönyörű havas táj fogadott. Egy darabig autóval, majd gyalog mentünk a kőig, arcunkba fújta a havat a szél.
  • A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van. Úgy néz ki ez a forrás is elég forgalmas.
  • Nyeregbe - Nyerges-tető Éjszakai rallizás. Az aznapi kincskereső kirándulás utolsó állomása volt a Nyerges-tető alatti enduro-pálya. A Nyerges-tető felől haladtam Csíkszereda felé, így ügyesen elnéztem a letérőt az enduro-pálya felé.
  • Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Természetes tehát, hogy megérdemelt két külön rejtést.
  • Gombostű-szikla - Havasgáldi-szoros A gombostűt rejtő nagy szénaboglya. A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak. Ezt csak tetézte, hogy a Szfinxnél az én figyelmetlenségem miatt, le-fel járkáltam párszor.
  • Oltszemi emlékpark Megvolt, de nem volt bejelentve. Igaz en is sokat keresgeltem. Neztek is ram a falubeliek mint egy teroristara, elvegre most ez a divat.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Nagyporond megfigyelő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 29 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!