Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Várkastély - Siklós

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

A siklósi vár Magyarország egy fontos történelmi nevezetessége, erődjének falait 1260 körül rakták le, az első írásos emlék 1294-ből való. Az alacsony magaslaton épült erődítmény belsőtornyos, szabálytalan alaprajzú, külső és belső várból áll.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Várkastély - Siklós felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Fa Harom vára
Fa
A tiszafa termése Tusnádfürdő tiszafa
A tiszafa termése
Ika vára 1 Ika vára Felsőcsernáton
Ika vára 1
Angyalát... Angyalos
Angyalát...
A várfal Kézdialmás
A várfal
Vár 8 Vajdahunyad vára
Vár 8
Erődítmény Muzsna
Erődítmény
9048 Gyergyószárhegy Lázár kastély
9048
Jégcsapok - 2 Csicsói-várszikla
Jégcsapok - 2
Arra Som-kút
Arra

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Várkastély Siklós fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Siklós és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Várkastély!

A legközelebbi település Siklós, 0,44 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Siklósi vár, Plébániatemplom Siklós, Malkocs bej dzsámija Siklós, Szerbtemplom Siklós, Református templom Siklós, Máriagyűdi Levendulás Ház Siklós.
Az Ólom-hegy csúcsán egy geodéziai mérőtorony áll, rajta a felirat: Állami Földmérés 1979. A 173 m tengerszint feletti magasságával, az Illancs homokhátságán, Rém községtől északra található Ólom-hegy Bács-Kiskun megye és a Duna-Tisza köze legmagasabb pontja.
Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak. A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira.
A 25 m magas fehér fűz (Duna-Dráva Nemzeti Park, Kölked, Baranya vármegye) 11,2 m kerületű, 130 cm magasságban két törzsre oszlik.
A Sötétvölgyi-kilátó, másnéven Várhegyi-kilátótorony Szekszárdtól nyugatra, a Kakasd melletti 205 m magas Vár-hegy oldalában áll - a népszerű túracélpontot 2003-ban építették.
A Szent Gaál-kastély, eredeti nevén Zomba-Szentgál-Dőry-Pejacsevich-Komlósi kúria, Szekszárd és Zomba település között, Szentgálszőlőhegyen található.
Fekete nyár Drávakeresztúr Ez a fekete nyár (Drávakeresztúr, Baranya vármegye) jelenleg Magyarország második legnagyobb egytörzsű fája, kerülete 11 m, belsejében hatalmas odú van.
Az Ágnes-vízesés a Mecsek legnagyobb vízesése, igaz a patak vize csak másfél-kétméteres magasságból zuhan alá egy mésztufaküszöbön. A közelben található látnivalók a Meleg-mányi-vízesés és a Mánfai-kőlyuk.
A szekszárdi Szőlő- vagy Kálvária-kilátó a város címerének jelképeiből, szőlő- és kalászmotívumokból létrehozott kompozíció. A Bartina városrész fölé magasodó, kilátóként használt építményt 1983-ban avatták fel, lassan a város jelképévé vált.
Az Eszterpusztai templomrom Cikó község külterületén, Cikótól délre, Ófalutól keletre, az egykori Ösztör (Eszter) nevű település helyén áll. A templomot a 15-dik században építették, gótikus stílusban, egy 1776-ból származó kéziratostérkép már romként tünteti fel.
A Csillagpark a Zselici Tájvédelmi Körzet területén található, 2009-ben elnyerte a Nemzetközi Csillagoségbolt-park címet. A csillagvizsgálót csak előre meghirdetett programok keretében lehet bejárni, önállóan nem látogatható.
Nemesnádudvar (Nadwar) lakói sváb származásúak, a település pincesorain szorosan egymás mellett elhelyezkedő fehér kis présházak magukon viselik a sváb építészeti kultúra jegyeit. A Mária-völgyi pincesor a leghíresebb, de löszfalba vájt lyukpincék elé épített szép présházak találhatók a Temetői-, a Kender-völgyi-, a Felső-, valamint a Sükösdi-pincesoron is.
A 38 m magas fekete nyár (Móricz-Duna, Gemenci-erdő, Bács-Kiskun vármegye) Magyarország legnagyobb törzskörméretű fája, kerülete 12 m.
Az Óbányai-völgy a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzetben található, Óbánya és Kisújbánya között húzódik. Látnivalói, többek között, a Ferde-vízesés vagy Tündér-lépcső, és a Csepegő-szikla.
A Kis-Tubes 577 méteren található kilátóterasza 1959-ben épült, tetejéről pompás panoráma nyílik a hegyláb alatti Pécsre. A Kis-Tubes csúcs nyugati oldalán, a Misinát a Tubessel összekötő gerincen elhelyezkedő betonkilátó Kiss Tibor tervei alapján készült.
Közelben található látnivalók az Éger-völgy, az Éger-tető, a Babás szerkövek, a Jubileumi kereszt, a Zsongor-kő, és a Farkas-forrás. A Jakab-hegy a Nyugat-Mecsek egyik népszerű kirándulóhelye, magassága 592 m, a tetején pálos kolostorrom és toronykilátó.
A Leány-kő Magyaregregytől nyugatra található, a Kisvaszari-vízfolyás felső, Vágyom-völgynek nevezett részében. A legenda szerint itt vált kővé egy pásztorlegény és leány, a szülők átka nyomán, miután szüleik tiltó szava ellenére egymásba szerettek.
Kasztói Őstölgyes Bogyiszló Az Őstölgyes hatalmas, néha 5 m törzskerületű, több száz éves tölgyeivel 87 hektáron terül el, Bogyiszló és a Duna között. A helyi természeti ritkaságnak számító Kasztói Őstölgyes területét 1993-ban nyilvánították védetté.
Nádasd elfelejtett vára, a Rékavár (Rákvár) a feltételezések szerint a 13-dik században épült, majd valamikor később tűz pusztította el. Sajnos, sem az építéséről, sem a vár pusztulásáról nem maradt fenn írásos emlék.
A Máriakertet 1838-ban szentelték fel és nyilvánították zarándokhellyé, Vodica vizéhez több csodás gyógyulás kötődik, a kápolna 1877-79 között épült. A világ egyik legnagyobb méretű Szűz Mária szobrát 2008 szeptember 19-én állították fel a hercegszántói kegyhelyen, a magassága 10,53 m.
Püspökszentlászló kastélyának környezetét már az 1797-es felépítés után parkosították, az arborétum mai formáját Hetyey Sámuel püspök létesítette. A kastélyt 2015-re felújították, ma találunk itt egy zarándokházat, egy turisztikai információs pontot, a kastély történetét feldolgozó kiállítást, valamint a Mindszenty-emlékkiállítást.
A hajdani középkori lovagvár, Máré-vár vagy a Magyaregregyi vár, a Mecsek egyik kis hegycsúcsán áll. Az épület elődje a 13-dik században épült egy őrtorony helyén, majd átépítették reneszánsz palotává, míg 1543-ban a törökök lerombolják.
A Tettyei mésztufa-barlang, egyedülálló geológiai képződmény, Pécsett található. A mésztufában kialakult üregrendszer körülbelül tízezer éves, járatait mesterségesen is bővítették, labirintusrendszert hozva létre benne.
A Baranya megyei természetjárók panteonja a Közép-Mecsekben található, a Büdös-kúti kulcsosház mögött, a Feri-forrással szemben. A kereszttel megkoronázott, két mohos sziklatömbön gránittáblák vannak elhelyezve, melyek elhunyt természetjárók emlékét őrzik.

Történelmi-kulturális értékek - Baranya vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Várkastély adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Siklós térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Baranya vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Milyen irányból közelítetted meg a tavat?
  • Harom vára - Zsögödfürdő Zsögödi túra 1.. Vasárnap lévén, úgy döntöttünk, hogy kirándulunk egyet Zsögöd környékén. Az első úticélunk Harom vára volt.
  • Már másodszor jártunk ezen a helyen, és nem tudtuk megállni, hogy ne hagyjunk itt egy dobozt, ha már nem kereshettünk mi. Az új doboz a lefödés alatt, bal hátsó sarokban van.
  • Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat. Miközben szegény párom és szegény játékvezető a Naskalatot mászták.
  • A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. A doboz a helyén, megtalálva.
  • A tűző napsütésben megizzadtunk mire felértünk, de megérte.
  • Emmán odú, Micimackó kuckójának is beillik. Valószínű itt a mackók reumáját kezelik.
  • Ott voltam a rejtesnel.
  • Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. Sose tudom megérteni, hogy a falusi templomudvarok miért vannak zárva.
  • Barátok feredeje - Csíksomlyó Gratulálok. Én a Bolyai Farkasban végeztem. De ettől természetesen nem lehetetlen, hogy ismerjük egymást.
  • Mivelhogy nem voltam ott abban az időben, könnyen lehet, hogy igazad van. Egy biztos azonban, volt egy víg Albert a közelmúltban a környéken :-).
  • Miután pótoltam az ökumenikus kápolnánál eltűnt geodobozomat, elindultam megkeresni a Bekecs-tető néhány, még meg nem talált rejtését. A legközelebbi még meg nem talált rejtek, és egyben a legújabb bejelentett geodoboz a Vész-kő.
  • Nehéz volt kilesni, hogy senki ne legyen a környéken.
  • Aznap az utolsó megtalált doboz, helye egyértelműen azonosítható a leírás szerint. A kilátónál picit elidőztünk, gyönyörködtünk a tavasz eleji tájban, A sziklához való megérkezésünkkor, újból megpillantottuk a kilátó sziklapereme alatt elosonó kecskéket (gyorsabbak voltak mint mi, hamarabb odaértek:).
  • Vagy megkérdeztétek a matektanárnőt? És mi lesz a purdékkal?
  • A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket. A doboz valóban mélyebbre csúszott mert az "antennát" egy rágcsáló elrágta vagy eltört.
  • Sikerült megtalálnom.
  • Sajnos lemerült a fényképezőgépünk, és nem tudtuk megörökíteni ezt a páratlan látványt, pedig nagyon tetszett. Köszönjük a rejtést.
  • Az erdőben minden virágos, szép séta volt a rejtekhelyig kis kitérővel a kerítések között, de törpe nőszirommal diszítve. A doboz szellőztette magát éppen mikor elkaptuk a frakkját és bejegyeztük.
  • Ez gyorsan ment. A helyszínre érve pont a rejtek mellett álltunk meg, így kihasználva a kedvező pillanatot is, gyorsan kivettem, majd bejegyzés után visszatettem a dobozt.
  • Likas-kő - Korond Megvan. Szép hely mindenesetre. Hamarabb kicsit irtóztam felmenni a méhek miatt, de végül felmentem.
  • A kettős sikerélmény egyik része az, hogy annak ellenére, hogy itt nőttem fel a városban, itt élek, és szeretem a természeti különlegességeket, nem tudtam a forrás létezéséről.Sokszor jártam a környéken, munkaügyben és nemcsak, de pont ezen a lépcsőn sohasem.
  • De majd legközelebb. Kicsit gondba voltunk, hogy hogy lehet átjutni az állomásra, de aztán egyszerűen felmentünk a vasúti hídra és átsétáltunk rajta.
  • Megtaláltuk. A templomról egy rövid ismertető szöveg van kifüggesztve az ajtón, öt nyelven.
  • A két kerítés között be lehet sétálni a rejtekig. Bent nyugodtan lehet majd keresgélni.
  • Reméljük minél hamarább restaurálni fogják ezt a szép villát. Megérdemeli.
  • Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett. A kilatoponttol lathato Tusnadfurdo also fele.
  • Vegigneztem az egesz csovet hosszaban, de nem talaltam meg en sem. Evek ota jarok ide templomba, nem gondoltam volna, hogy itt is rejtekhelyre talalok.
  • Gyerekkoromban többször is piknikeztünk itt a tisztáson, a borvíz mellett. Csíkszeredában laktam, akkor még nem volt kiépítve.
  • Az első "Rejtekhely vadászat Erdélyben" találkozó alkalmával rendezett első napi túrán találtam meg ezt a geodobozt.

Sikerült eljutni Siklós környékére? Tetszett a Várkastély? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!