Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Nagy-Bihar - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Nagy-Bihar turisztikai látnivalói

A Bihar-hegység, az Erdélyi-Szigethegység melynek ismertebb perempontja: Nagyvárad, Kolozsvár, Gyulafehérvár, Déva és Arad- Központi, legkiterjedtebb és egyben legmagasabb hegysége. A Bihar-hegységet Határoló tájegységek : ÉNY-on a Királyerdő É-ÉK-en a Vigyázó (Kalotahavas), K-ÉK-en a Gyalui-havasok, D-en és DK-en az Érchegység, DNY-on egy kis szakaszon a Zaránd-hegység, míg NY-on a Béli-hegyek, illetve a Belényesi medence...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nagy-Bihar fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nagy-Bihar!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Patrahaitesti, 4,21 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Nagy-Bihar közelében?
- Vércsorog-vízesés 4,4 km-re.
- Hoanca Urzicarului-zsomboly 8,9 km-re.
- Vasalt mászóút Fekete-kövek 9,6 km-re.
- Rozsdaszakadék 9,8 km-re. A Rozsdaszakadék egy 100 m mély árok, mely a vörös szinű talajáról kapta a nevét. Rozsdaszakadék. Már jártam erre régebben igaz akkor még nem tudtam erről a játékról és akkor nyár volt.
- Hoanca Apei 9,9 km-re.
- Lankás-nyereg 10 km-re.
- Muncelului-barlang 10,1 km-re.
- Cotelul Dobrestilor kitörés 10,3 km-re. A helynévnek nincs magyar megfelelője.
- Párkány-kitörés 10,5 km-re.
- Szkerisórai jegesbarlang 10,6 km-re. A benne található jégtömb körülbelül 3000 éves, 20 m vastag és körülbelül 50 ezer m3 űrtartalmú. Jégverem. Megtaláltam a VI 259-es fát, örvendtem, hogy itt kell legyen a 258-as jel is a közelben.
- Hodobana-barlang 11,1 km-re.
- Gaina-tető 11,3 km-re.
- A Szegyesdi völgy 12,2 km-re. A patak mentén a forrás felé sétálva egymás után tűnnek fel mellettünk a völgy csodái. 44 éve. 44 éve jártam itt édesapámmal. Utban kanyonozás előtt. Kanyonozni indultunk a fentebb lévő Canionul Cheia Rea-hoz, visszaérkezésünk a Szegyesdi-völgy végébe történt. Ez nagyon jo hely. Barlang, cseppkö, denevér.
- Porcika-nyereg 12,3 km-re.
- Nagy-Kojba Kis-Kojba 12,8 km-re. A Nagy-Kojba barlang a Bihar-hegység legmagasabban fekvő telepe, a neve után sziklafalakra utaló Kőház település északi végénél található.
- Galbina-kőköz 12,9 km-re.
- Porcika-zsomboly 13,3 km-re. Jégverem. A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom.
- Csodavár 13,6 km-re. E mán igen. Szebb mint a képek mutatják.
- Fekete-zsomboly Elveszett világ 13,7 km-re. Jó mély. Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb.
- Iker-zsomboly Elveszett világ 13,8 km-re. Két lik. Ezeknél a zsombolyoknál sajnáltam, hogy nem voltunk többen és kötelekkel felszerelve, mert le tudtam volna ereszkedni, vagy legalább is probálkoztunk volna.
- Felsővidra 14 km-re. Fehérviztől 31 km-re fekszik Felsővidra, Avram Iancu, az 1848-as román forradalmár szülőfaluja.
- Huda Orbului-barlang 14,2 km-re.
- Víz-szája-barlang 14,3 km-re.
- Galbina-szirt 14,5 km-re. A szirttől pár lépésre északra találod a ládát, egy nagy daganatot hordozó fa gyökerei között. Galbina körtúra. Eke-túrán voltunk a Pádison.
- Ponor-rét 14,5 km-re. Itt található a Ponor-kitörés. Csodarét. A Csodavár felől érkeztünk a rétre. Víznyelők. Sajnos, a dobozt nem találtam meg. Felkészületlenül. A több napig tartó esőzés után sem volt még feltelve a Ponor-rét tava.
- Tatár-hegy 14,6 km-re.
- Medve-kitörés 14,6 km-re.
- Eszkimó-jegesbarlang 14,9 km-re.
- Fekete-barlang 15,2 km-re.
- Ponor-forrás 15,2 km-re. Egy sziklafal alján ömlik kifelé, a pádisi havasi rét földalatti vizeit gyűjti össze és juttatja a felszínre. Patak születik. A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén. Vízkelet. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam.
- Feneketlen-tó Bárszai-katlan 15,5 km-re.
- Medve-barlang Kiskoh 15,5 km-re. A kiskohi Medve-barlang Európa egyik legszebb, kiépített cseppkőbarlangja. Mesevilág. Rossz minőségű aszfaltút, zsibvásár, furcsa, kiépített bejárat vezet a barlangba.
- Pádis-víznyelő 16,8 km-re. A Pádisi-menedékháztól a Ponor-rét felé tartva (kék, illetve sárga pont fehér alapon) érdemes megnézni a Pádis-víznyelőt. Tavaszi kikerics. Kikerics nézőbe jöttünk. Feneketlen kút. Mi a jobbik útat választottuk, kellemes úton és csodaszép tájon autóztunk fel. Virágos rét. Bánffyhunyad felől közelítettem meg a Pádist, az út katasztrofálisan rossz.
- Campeneasca-barlang 17,3 km-re.
- Molhás dagadó tőzegláp Bihar-hegység 17,4 km-re. Az egyik legnagyobb ilyen dagadó tőzegláp a Nagy Molhás az Izbuc patak völgyében. Hazafelé Pádisról. 7 diák kíséretében a nedves Pádisról a bűn-rossz úton leereszkedve tettünk egy kis kitérőt ehhez a szép helyhez.
- Boga telep Csonka kő 18,3 km-re.
- Boga-csűr 18,8 km-re.
- Bethlen Jozefa kriptája Nagyhalmágy 19,6 km-re. Bethlen Jozefa (1769–1841) kriptája a Sortok-hegyen található, Nagyhalmágy falutól északra, a Halmágycsúcs település felé vezető út közelében.
- Nagy Molhás Bihar-hegység 19,7 km-re.
- Csoda-kanyon Medúza-zug 21,3 km-re. A Szamos Bazár felső, forrás felőli részén, egy csodaszép, körülbelül 50 m-es szűk kanyon található, melyet az Aragyásza barlang előz meg. Aragyásza kanyon. Éppen azon bosszankodtam, hogy az amúgy erre képes GPS nem akarta megmutatni a rá töltött fényképet, amikor a kb. Szamosbazár körútja 2. Hát ez a doboz nem került elő. A trás csoda kanyon. Kedves Meli !Először is köszönöm a visszajelzésed.
- Moloch-kilátó Szamos-Bazár 21,5 km-re. A kilátótól balra található az Angyalszírt. Beárnyékolt geotrekking. Ez alkalommal egy hétvégét töltöttünk Pádison. Koordináták finomítva. A koordinátákat kijavítottam, a meli és csapatja által bemért értékekre. Láda konverzió !!!. Sziasztok !Először is kösz a visszajelzést Melinek.
- Belvedere kilátó 21,8 km-re. A piros pont jelzés mentén található. Felkialto jel. Remélem nem szedtétek le a ! jelet, hogy benézzetek mögé ;-) Amúgy a láda ott kell legyen egy sziklarepedésben, mögötte. Szamosbazár körútja 3. Ez már igen, ez már kilátás.
- Égett-kő 22 km-re.
- Kopott-csapás 22,6 km-re.
- Nagy Phaeton vizesés 23,9 km-re. A Nagy Phaeton-vízesés, egy összetett, földtanilag, növénytanilag védett terület, amely vízeséseket, sziklákat foglal magába. Nagy Phaeton - kis víz. Meredek ösvényen közelítettük meg a vízesést. A vízesés szép volt. A sárga kereszt jelszésről tértünk le a kék háromszögre, sajnos nem néztük meg előtte az út leírását (fentről nem jeleztek semmit az úton), emiatt kissé meglepődtünk.
- Istenek-havasa 24 km-re. Keleti országhatárunk mentén tiszta időben egy messzi hegyvidékkörvonalai zárják le a látóhatárt. A Varasó-ház felöl másztuk meg a hegyet. Nem gyalog, motorral, de így is kemény megpróbáltatásban volt részünk. Tiszta véletlenül. Egyszer rég, erre kirándulva, tiszta véletlenül, megtaláltuk a ládát. Véletlenül. 2008 nyarán, egész véletlenül megtaláltuk a dobozt.
- Harasztosi-Magura 24,7 km-re. Sokadszorra járva itt a Harasztosi-plájon elmondhatjuk, hogy akiellátogat erre a helyre magával viszi e tájból áradó végtelen békét és nyugodtságot.
- Oncsásza-rét 24,9 km-re.
- Sík-havas 25,8 km-re.
- Tolvajvár 26 km-re.
- Ördögmalom-vízesés 27,2 km-re.
- Eszmerálda-forrás Nagy-Sebes völgye 28 km-re. A Nagy-Sebes (Dragan) völgyben található, a Cserepes (Ciripa) erdészház mellett az Eszmerálda-forrás.
- Biharfüred 28,3 km-re. Biharfüred, a nagyváradi görög katolikus püspökség egykori üdülőhelye.
- Bocsásza 28,9 km-re. A közel 1900 méter magasságot elérő hegyvidék az Alföld és belső Erdély határán fekszik.
- Ferences kolostor és templom Körösbánya 29,6 km-re. Valóban, a XIV-dik században bányásztelepítésre kerül sor Körösbányán is. Ne keresd a tornyot. A torony a jelenlegi állapotában alacsonyabb a templomnál, mert a tetejét leborította a vihar.
- Édenkert-kilátó 29,6 km-re.
- Traianus forrása Körösbánya 29,7 km-re. Traianus forrása - Körösbánya.
- Kovakő oldala Alváca 29,9 km-re. Baszarabásza község Alváca falujának határában, a Kovakő oldala, románul Coasta Cremenii, faopál lelőhely.
- Tölgyfa Cebe 30,6 km-re. Tölgyfa - Cebe.
- Keskeny nyomtávú szerelvény Aranyos völgye 31 km-re. A Fehér megyei Boncesti településen, az abrudbányai eltérőnél, egy otthagyott keskeny nyomtávú szerelvény áll.
- Szerenád-vízesés 31,3 km-re.
- Fátyol-vízesés 31,4 km-re.
- Carligati-csúcs 31,5 km-re.
- Mérági-szakadék 31,8 km-re.
- Miss-vízesés Bihar-hegység 31,9 km-re.
- Czárán Gyula emlékmű Menyháza 32,9 km-re.
- Tisza-kő 33 km-re.
- Emlékmű Köröstárkány 33 km-re.
- Jadolina-vízesés 34,1 km-re.
- Fehér-kövek 34,4 km-re. A Vlegyásza egyik látványossága a Fehér-kövek, az impozáns, vakítóan fehér, hatalmas mészkőoszlopaival.
- Vasútállomás Brád 34,5 km-re. Az akkor Arad Csanádi Egyesült Vasút cégnévvel eredményesen működő és továbbépülő vasút építészeti tevékenységének tetőpontja a millennium évében a vonal végpontján, a bányászatáról neves Brád állomáson épített, festői kompozíciójú felvételi épület.
- Pozsár-kő 35,4 km-re.
- Aranymúzeum Brád 35,6 km-re. Brád aranybányászatáról nevezetes, az Aranynégyszög (Brád, Nagyág, Offenbánya, Zalatna) egyik sarka.
- Béla-vár Várasfenes 35,8 km-re.
- Czárina-tó Verespatak 36,2 km-re.
- Vigyázó Kalotaszeg őre 36,2 km-re. A Vlegyásza csúcs 1836 méteres magasságával a Nagy-Bihar után az Erdélyi-Szigethegység második legmagasabb csúcsa. A magyarok által Erdélyben elrejtett első geodoboz. Nem kerestétek meg véletlenül A világ tetején nevű geodobozt? Információim szerint a Vigyázón van az Erdélyben, magyarok által elrejtett első geodoboz.
- Nagy-Arad-csúcs Béli-hegység 36,6 km-re.
- Katolikus templom Verespatak 37,1 km-re.
- Református templom Verespatak 37,1 km-re.
- Rotunda-csúcs Verespatak 37,2 km-re.
- Unitárius templom Verespatak 37,2 km-re. Dominó. Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval.
- Nagy-tó panoráma Verespatak 37,5 km-re. Panoráma. Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján.
- Fenyves-tó Verespatak 37,7 km-re. Tavacska. Jól esett a fenyők árnyéka.
- Hollókő Verespatak 37,8 km-re. A Hollókő Verespatak egyik jelképe, egy könnyen felismerhető, jellegzetes formájú sziklaképződmény, természeti emlék.
- A Hollókő aljában Verespatak 37,8 km-re. ..A sziklás hegyoldalakon szinte semmi sem terem. Az ErdélyiSzigethegység mégis rendkivül gazdag. Már a rómaiak is tudták ezt, akikitt aranyat és ezüstöt bányásztak, a folyót Auratumnak nevezték el. Magyar neve is az aranyra utal. A sok kincs mellett lakói mégis nélkülözésben tengetik életüket, egyik napról a másikra..." Új geodobozt rejtettünk a Hollókő tetejére. Egy körtúra formájában kerestük fel rendre Verespatak látnivalóit. Fel a fejjel. Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás. Ne add fel. Sajnálnám, ha többet nem jelentenéd be a megtalálásaidat.
- Nagylupsa 37,9 km-re. Nagylupsa látnivalója a gazdag móc néprajzi gyujtemény.
- Angyal-tó Verespatak 37,9 km-re.
- Szarvaspatak tava Verespatak 38 km-re.
- Dragan-völgyi gát 38,7 km-re. Magassága 120 méter, a tetejének a hossza 424 m.
- Vasúti híd Brád 38,9 km-re. Déva felől közelítve, mielőtt Brádra érkeznénk, áthaladunk egy impozáns vasúti viadukt alatt, amely ma már nyugdíjba vonult. Sínek nélküli vasút. A vasútvonalat megyisztították a sínektől, pedig akár turistavonatot is lehetett volna járatni rajta, mert nagyon szép a táj, és a hidakon és erdőkön végigzötyögni nyitott vasúti kocsin, egy jó kis kaland lenne.
- Czárán Gyula-barlang Mézged 39,2 km-re. Összhosszúsága 4. Cseppkövek. Mutatós már a barlangportál.
- Piciorul Porcului-csúcs 39,9 km-re.
- Évszázados tölgy Magyarremete 40,1 km-re. Kétszáz éven át nő, gyakran eléri az 5-600 éves kort is.
- Római lépcsők Ruda 40,4 km-re. A tárna egy enyhén lejtő, 180 m hosszú járat, melyet kétezer évvel ezelőtt a rómaiak ástak, és a híres római lépcsőkkel végződik.
- Bulz-kő 40,7 km-re.

Nagy-Bihar románul - in limba romana: Cucurbata Mare Muntii Bihor


Természeti értékek - Bihar megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Nagy-Bihar adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Jo túra - Az Aranyos völgyéböl, a Vércsorog vizesést érintve, a csucsra...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Nagy-Bihar? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bihar megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.