Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Sziklakápolna - Miskolctapolca

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


1935-ben szentelték fel, a bejáratánál a ferencesrendi páter Szabó Pius emlékére székelykaput állítottak fel...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sziklakápolna - Miskolctapolca felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A templom belseje 2 Vízakna református templom
A templom belseje 2
A zsilip helye Homoród malom villanytelep
A zsilip helye
Sógömbök Parajd Sóhát Sószoros
Sógömbök
Portikus dór oszlopokkal Teleki-kripta Marossárpatak
Portikus dór oszlopokkal

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sziklakápolna Miskolctapolca fotóalbumba!

A Jézus szíve-sziklakápolna Miskolctapolcán, a Brassó utcában található. A kápolnát az e helyen levő mésztufába vágott két barlangból alakították ki, melyeket eredetileg birkaakolnak használtak. Fedezzétek fel Miskolctapolca és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sziklakápolna!

A legközelebbi település Kisgyőr, 6,11 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sziklakápolna Miskolctapolca közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Jézus Szent Szíve Sziklakápolna Miskolc 0,03 km-re, Csónakázó-tó Miskolc 0,98 km-re, Miskolctapolcai Közpark 0,99 km-re, Selmeci Műemlékkönyvtár Miskolc 2,77 km-re, Teletár Miskolc 3,19 km-re, Avasi Arborétum Miskolc 4,68 km-re.
Jókai-emlékoszlop Örvény-kő 18,3 km-re.
A tetején áll a mészkőből készült Jókai-emlékoszlop, rajta a következő szöveg: Jókai Mór, a nagy magyar író emlékére állították e táblát a diósgyőri turisták 1959-ben.
Petőfi-kilátó Bánkút 21,8 km-re.
A 18 m magas torony felső szintjéről 360 fokos panoráma nyílik Szlovákia hegyeire, a Bükktől északra eső domb- és hegyvidékre, és az Északi-középhegységre.
Tárkány via ferrata Felsőtárkány 25,2 km-re.
Kezdőknek is alkalmas, könnyebb (B-D), kiválóan kiépített vasalt útvonal, egy 23 m hosszú függőhíddal.
Angyalszárny-szikla Bélapátfalva 26,3 km-re.
Legrövidebb megközelítése a Bélapátfalváról induló, kék ferde sávval jelzett Bél-kő tanösvényen indulva lehetséges.
Bélkő-hegy kilátó Bélapátfalva 27,9 km-re.
A tanösvény állomásai a Ciszterci apátság, a Bükkerdő, a János-hegy, a Vasbánya-oldal, a Pala-bánya, a Szász-bérc, végül a Bél-kő csúcsa.
Via ferrata pályák Demjén 39,9 km-re.
Ebben a kőbányában hasítással történt a kőfejtés, így a vasalt útrendszert a kőfejtő 33 m magas, függőleges vagy áthajló, de sima falfelületein lehetett kiépíteni.
Várhegy Bodrogkisfalud 47,3 km-re.
Kúp alakú hegy Bodrogkisfaludtól 2 kilométerre északra a Zempléni-hegység délkeleti részén, tetejének ovális platóján Szegi vára állt régen.
Gereblye-kő Arka 51 km-re.
560 méter magasan, a Magoska-csúcson lévő geodéziai torony közelében.
Kisboldogasszony-római katolikus templom Tolcsva 57,1 km-re.
1536-tól evangélikusok, majda reformátusok használták, de Báthory Zsófia katolikus hitre térése miatt valamikor 1671-ben a római katolikusoké lett.
Arborétum Tiszaigar 59 km-re.
1976-ban az arborétumot országos jelentőségű természetvédelmi területté nyilvánították, 2016-17-ben felújításon és a növényállomány fejlesztésén esett át.
Mátyás király fája Tiszaigar 59,4 km-re.
2005-ben a Corvinus Egyetem tanárai a fa korát 400 évesre becsülték, a magassága körülbelül 20 m, jelenlegi kerülete 6 m.
Óvár Mátramindszent 60,1 km-re.
Mátramindszent közelében, a Mátra északi lábánál, az Iványi-patak jobb partja felett állt egy természetes hegykúpon.
Kilenclyukú híd Hortobágy 60,2 km-re.
Ezen a helyen már 1346-ban volt fahíd, végül 1833-ban építenek itt kőhídat, nyolc évig tartó munkával - legutóbb 1983-ban, majd 2009-ben újították fel.
Leány-kő Nemti 62 km-re.
A sajátos alakú, körülbelül 6 m magas homokkőoszlop Magyarország egyetlen homokkő-kőgombája.
Mindenszentek-római katolikus templom Mátramindszent 62 km-re.
Mátramindszent érdekessége a tiszta levegőn túl, hogy Dobó István, az egri vár kapitánya is birtokos volt itt.
Tájház Szuha 63 km-re.
1924-ben épült kontyolt tetőszerkezetű, három helyiségből álló tornácos palóc épület, amely a tradícionális, egyutcás palóc falu örökségét mutatja be.
Sárkány-szikla Nemti 63,4 km-re.
A Kossuth út 72 szám alatt található, régi magtár épülete mögött lehet parkolni, innen 200 m légvonalban, északkelet felé.
Rákóczi-forrás Mátrafüred 63,4 km-re.
A Kékes oldalában összegyűlt vizet felszínrehozó, betonba és kőbe foglalt forrás körül pihenőhelyet, esőházat és tűzrakóhelyet alakítottak ki.
Szent Imre-szobor és harangláb Mátraalmás 64,2 km-re.
A harangláb Szent Imre-szobrát 2015-ben Koltai László fafaragó készítette.
Bába-kő Gyöngyössolymos 65,4 km-re.
A kő bába (babba) neve az ősi istenhit szentháromságából az Istenanyát jelenti, a kőkorszaki Istenanya kultuszához kötődik.
Asztag-kő Gyöngyössolymos 65,9 km-re.
Kialakulását tekintve egy gejzírkúpnak a maradványa, ami vulkáni tevékenységre utal.
Református templom Abaújvár 66,6 km-re.
Erődfala 1793-ban, neogótikus tornya pedig 1866-ban épült.
Kőember-szikla Bózsva 69,1 km-re.
Megközelíthető Bózsva Csehország nevű részéből, a Dózsa György úton a Béla-sziklától indulva.
Szent Móric-kápolna Abádszalók 73 km-re.
A kápolnát 1892 szeptember 22-én szentelték fel a Nap védőszentje, Szent Móric tiszteletére.
Várhegy Füzér 75 km-re.
A kopár sziklafelszínén sajátos vegetáció alakult ki, ennek a sziklagyepnek a jellegzetes növényei a sziklai ternye, a törpe nőszirom, és a rózsás kövirózsa.
Nemzeti összetartozás hídja Sátoraljaújhely 75 km-re.
Egy kalandparki élményt nyújtó, kétirányú, gyalogos függőhíd, Sátoraljaújhelytől délnyugatra, a Vár-hegy és a Szár-hegy között, a Májuskút-patak felett 83 méterrel.
Szent Ágota-híd Püspökladány 77,9 km-re.
Az Ágota-pusztai természetvédelmi terület a Hortobágyi Nemzeti Park legdélebbi része, határos a Hortobágy-Berettyó csatornával.

Történelmi-kulturális értékek - Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sziklakápolna adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Miskolctapolca térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Koncsag borvíz - Tusnádfürdő: Tusnádfürdői séta - Mivel csak utólag olvastam el a leírást, így nem tudva a segédpontról sem, az erdei útról közelítettük meg. Innen ösvényt nem találtunk a forrásig, de azért a gps segítségével könnyen megtaláltuk a forrást is, meg a geodobozt is.
  • Véreskép - Csíkszentlélek: Egyszer körbekerültem - S azutan kaptam meg. Köszi a rejtest.
  • Ördöglik - Csíkzsögöd: Jelentem, kitekertem becsülettel - De mire megérkeztem a tavacskához, már szakadt rólam a víz. Hiába találtam meg egy szempillantás alatt a geotojást, várnom kellett körülbelül tíz percet.
  • Vit-havas: Eross Zsolt teljesitmenytura - Az Eross Zsolt Teljesitmenyturan jartunk szombaton, es levezeteskent ugy dontottunk, meglatogatjuk a csodalatos Vit-havast. Egy erdekesseget tapasztaltunk felfele, hogy van egy acelsodronyos resz, a szikla mellett kifeszitve a felfele vezeto uton, ami egy kis fenyofa torzsehez van rogzitve, ami mar ele bizonytalanul all a sziklban.
  • Kockás tulipán - Rétyi Nyír: Még visszajövünk ide - Ősz lévén, az említett növénnyel nem találkoztunk. Ellenben találtunk őzlábgombát.
  • Ozsváth-csorgó: Szúrós drót? - A bejegyzésedből nem derül ki, hogy megtaláltad-e, vagy legalább kerested-e a geodobozt. Milyen szúrós drótról írsz?
  • Székelyderzs: Székelyderzs - Meglátogattuk a világörökség részét képző, székelyderzsi unitárius erődtemplomot. A vártemplom egyik különlegessége a rovásírást tartalmazó tégla, mely téglába égetett technikaként Közép-Európa legrégibb rovásírás emléke.
  • Szacsvai panoráma: A társaság türelmetlen volt - Nagyon ötletes rejtés és kitartást igényel. Krisztina már le is mondott a keresésről, mert a társaság türelmetlen volt.
  • Református templom Nyárádszentbenedek: Mókus? - Marosvásárhely fele menet megálltam megkeresni a nyárádszentbenedeki református templomot, illetve az itt elrejtett dobozkát. Keresés közben felzavartam egy kis mókus féle állatkát.
  • Szolcsvai búvópatak barlangja 1 - Alsószolcsva: Amíg a többiek a patak kifolyásában gyönyörködtek - Addig mi( jkgábor, Mester Nagy Ildikó, Mester Nagy Levente és én) leléptünk és geodobozt leltünk. Amit elég nehéz lett volna meglelni a GPS segítsége nélkül, igaz egy picit elütött de annyi baj legyen.
  • Hódtanya a halastóban - Lemhény: Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök - Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. De a hódok számára még túl korán.
  • Ortodox fatemplom - Marosvásárhely: Erdekes hely - Milyen erdekes doboz. Jo erzes megtalalni, a vegen egy jo trefa.

Sikerült eljutni Miskolctapolca környékére? Tetszett a Sziklakápolna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.