Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Boglya-tető

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

A Boglya-tető a szénaboglya formája miatt kapta a nevét. A Garcsin-völgy felőli részén, 100 méteres szakadék felett állunk.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Boglya-tető felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Tátongó üreg Hollókő Verespatak
Tátongó üreg
Az Egyeskő
Az Egyeskő
Tárva-nyitva Sóskút Homoródkeményfalva
Tárva-nyitva
Romok 2 Krassófő vára
Romok 2
A Meszes-patak Szem gyógyforrás forrás Marosfő
A Meszes-patak
Szelídgesztenyefa és a gyökerei Csere erdő Marosvásárhely
Szelídgesztenyefa és a gyökerei

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Boglya-tető fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Boglya-tető!

A 4,08 km távolságra található, legközelebbi település, Alsótömös turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A hazak mogott hatramentunk a borvizhez azelott egy par nappal meg voltam ott de akkor sajnos elfelejtettem megnezni hogy vane geodoboz. Elegge nehezen ment mert a hazak, kertek felol kozelitettem meg es a kapucskat meg nem talaltam. Megtaláltuk, megcsodáltuk a Várhegyeket innen is. A Koncsag borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
Hartopul Darei-csúcs - a román hartop szó gödröt, szakadékot, sziklahasadékot jelent. Tehát a helynevet a Dara hasadékának, szakadékának lehetne lefordítani.
A Homoród-folyó úgynevezett forrása, pontosabban kezdete, a Kis-Homoród és a Nagy-Homoród összefolyásánál található, Homoród községben. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik.
Az előpataki hágó is, mint megannyi más erdélyi hágó, a második világháborúban a harcok színtere volt. Meglett. Egy kis esti ládázás a közelben. A sepsiszentgyörgyi geocitromon értesültem róla, hogy a rejtekhely koordinátái nem pontosak.
Tíz éve jártunk már itt, rengeteget érdeklődtünk a faluban, senki nem tudta, hol vannak a trovanti-ok, végül rájöttek, hogy a babele-t keressük. Tüskés bozótban bujkálva találtunk rájuk.
Unitárius templom Szentivánlaborfalva A szentivánlaborfalvi unitárius templom 1826 -ban épült. A belsejében van egy emléktábla, amelyet 1939 - ben helyeztek el Berde Mózsa emlékére, aki az 1848-49-es forradalom és háromszéki önvédelmi harc egyénisége és vezetője volt.
Derültséget keltett a forás neve, csalódás volt az állapota. Elég körülményes volt megtalálni a helyet, jó nagyot kell kerülni a sok bekerített magánterület miatt. Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes.
Evangélikus templom Lemnek A XIII-dik században már itt vannak a szász telepesek, akik templom nélkül nem maradhattak. 1507-ben és 1698-ban templomépítésre segélyeket gyűjtenek.
A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába. A Daniel-kastély az erdővidéki Olasztelek központjában található, reneszánsz stílusú épület, a falu egyik legfontosabb műemléke.
1778-1782-ben épült, 1906-ban bontották le, miután 1905-ben új vasszerkezetű hídat építettek mellette. A fogarasi Olt-híd Fogaras város szélén, a Fogaras-Segesvár úton áll, vámoshíd szerepét töltötte be.
Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette. A Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét.
Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre.
SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra Bereck ezúttal sem tudta megszerettetni magát velem. Ott voltunk a rejtésnél.
Második világháborús bunker Katrosa határában Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán. Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Bár nem ide terveztem a ma délutáni kirándulást, végül mégis ide jöttem, megkeresni Gábor geodobozát.
Sós kút Recsenyéd Homoródrecsenyéden a sósforrás a falutól keletre, a Bakó-hegy oldalán, a templomtól 2 km-re található. A sóskút mélysége 0,55 m, a vízoszlop magassága 0,55 m.
A Sarkanykapu ahogyan a turistairodalom elnevezte, nem mas mint az Arpas-nyeregben talalhat Arpas-kapu. A Fogarasi havasok gerincen talalhato 2175 m magassagban, minden gerincvandor erinti csak lehet, hogy nem tudja.
Zirna-hágó menedékhely, románul Curmatura Zarnei.
A Dac-tó Kézdivásárhely keleti határában, Oroszfalutól északra található, a Torja-patak mellett, a Józsa Béla utca északi végénél. A Torja- és a Kászon-patak összefolyásánál elhelyezkedő holtág környékét, a jövőben szabadidőközponttá tervezik átalakítani.
A Faragott kő geológiai természetvédelmi terület a Persány-hegység legdélebbi bazaltkitörése. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
A Nagy-kő-havas csúcsától délre, az Esztena-völgy középső szakaszán, ott ahol a Hasadt-kő éle és a Bánya-bérc gerince a völgyet összeszűkíti, a patak útját egy 70 m magas, középen kettéhasadt mészkőszirt, a Hasadt-kő zárja el. Ott voltam a rejtesnel. Egy csodálatos, ragyogó napsütésben kerestük fel ezt a csodaszép kanyont.
Piliske-tető Ozsdola A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése. Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni. 1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott.
Tepő vára Alsórákos A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti. Jo es tartalmas a leirasod a varrol es kornyekerol, de lenne egy-ket kerdesem is. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője.
Friedrich Wolf-ház Brassó
A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
Lehet, hogy idokozben eltunt, mert elegge fel van dulva ott az erdo. Jó kis hely ez a Bodok-csúcs, már rég felakartam jönni ide, éppen úgy adódott, hogy egy fárasztó gerinctúra keretén belül sikerült a dobozkát is megtalálnom, kitűnő egészségnek örvend. Sikeresen megtaláltuk még a gps nélkül is, amely épp útközben mondta fel a szolgálatot. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa.
A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike. Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet.
1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök.
Szent Márton-templom Brassó A Szent Márton-templomot inkább kápolnaként említik - a Fellegvár nyugati részét Szent Márton-hegyének nevezik a templom után. A templom ma is itt áll, a várfalon kívül.
Aranygödör-kilátó és zsomboly (Groapa de Aur) - Keresztény-havas.
A nevezetes szikla egy darabját lerobbantották annak a műútnak a korszerűsítése közben, melyet eredetileg 1876-96-ban építettek az addig járhatatlan szoroson keresztül. A Szent László-köve Kovászna és Bodza megye határán, az egykori Magyarország és Havasalföld államhatárán, a Bodzakrasznai-szorosban magasodik a szurdokvölgy fölé.
Grind-nyereg menedékhely Királykő-hegység A hegység legmagasabb csúcsától, a Pásztor-csúcstól délre, 350 méter távolságra, a Grind-nyeregnél végződik az északi gerinc.
Kereszt Kis-Királykő A Királykő gerincének vonulata egy fordított L betű alakjához hasonlít. A Kis-Kiralykovet nem szabad elhanyagolni, vannak nagyon szep reszei. Gábor, hol írtam én olyant, hogy vasárnap a Kis-Királykőn geodobozt kerestem volna? Ha jol ertettem a Kis Kiralykon megtalaltatok-ellenoriztetek a borokasba rejtett ladat es a Hasadek nyeregben a korlatokhoz kozeli ladat a fenyvesben?
Mackó bácsi egy nagy termetű ember volt, aki rendszeresen járt e fürdőhöz, becenevét a gyerekektől kapta. Van itt gyógy- és fürdőmedence, iszapfürdő, ivókút, és meseösvény is.
Az Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi. Már az Alsó-Sólyomkõrõl nézegettük a láthatáron a Nagy-Murgó kerek hegyét. Hárman voltunk a feleségemmel meg a fiammal. EKE nőnapi túrán kerestük meg ezt a dobozt.
Délceg, javakorabeli férfi ül a kisbaconi iskola előtti padon, arca derűs, mellette egy üres hely. Meglett. Ha arra gondolsz, hogy mi van a segítség képen, azt hiszem ha jól megfigyeled látszik. A tulso oldalrol 2 pad kozott oszlop es fej.
Mar alig varjuk az uj koordinatakat. A Perkoi Kapolna kedvenc helyunk. Izvoras-vízesések
A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben. A Fekete-völgyön keresztül közelítettük meg a Sasok tavát. A kék háromszög jelzést követve másztunk ki.
A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
Kibicikliztunk Kezdirol, es megleltuk. Aki 1,50 mély vigyen kisszéket. Ma ez is meglett. A Torja patak völgyének jobb partján, Altorja folytatásaként alakult ki Felsőtorja - temploma 1332-ben már létezett azon a helyen, ahol ma is áll.
Imets Lázár borvize Tusnádfürdő A tusnádfürdői mofetta mellett elhelyezett, Tusnádfürdő borvízforrásai című tájékoztató táblán levő térkép alapján megpróbáltam megkeresni a forrást. Koszonhetoen a pontos koordinataknak minden segitseg nelkul ra talaltam. A tusnádfürdői állomás felett, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén több borvízforrás is van, ezek egyike az Imets Lázár borvize.
A Baróti-hegység turisztikai szempontból alig feltárt, alig használt vidék, pedig lombos erdőivel, hangulatos ligeteivel üdítő változatosságot jelent a körötte lévő magashegységek zordon rengetegeihez képest. Délután 4 óra körül találtuk meg. Örülök, hogy a rejtés után ilyen hamar megvan az első megtaláló. A "következő" megtaláló meg is "érkezett" :-).
Lóhavas Keresztény-havas Lóhavas (Spinarea Calului) - Keresztény-havas.
Toplós-kút A Toplós-kút a csernátfalus Hát-tető alatti tágas völgyben, a Hegyes-hegy gödrében található. Több hiedelem is fűződik hozzá.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Boglya-tető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Rendben volt doboz, cimke, papiros, ceruza. Még egy esélyt megérdemelt volna.
  • Rövid, késődélutáni sétára indultunk. A Leánykavár környékét jártuk körbe, majd felsétáltunk a süteihez.
  • Egyszer (2004 augusztusaban) már jártam itt, akkor a Gyilkos barlang felől jőve. Három éve a katlan júliusban még annyira tele volt vízzel, hogy a barátaimnak nem tudtam megmutatni ezt a csodát.
  • Hideg-kút - Borospataka Ez tényleg hideg. Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon. A kolomp és a patakcsobogás hihetetlenül megnyugtató tud lenni.
  • Jó a fotó a gólyákkal. Biztos nagy élmény volt nekik, egy mindenre elszánt emberleányát látni.
  • A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla. Inkább gyalogoltam az aszfalton.
  • Medve-tó - Szováta Székely sócápa. Apud nem akart megijeszteni. Mert van bizony sóhal Sóhátán, éspedig sócápa.
  • Szép hely itt fent, csak olyan sok fát kivágtak.
  • A rejtekhely talalkozo alkalmaval jutottunk fel a Szephavasra. A megtalalast kovetoen jol elvert az eso de az azelotti napnyugta fotozas az attetszo felhokon keresztul karpotolta az azast.
  • Május másodika volt, kint esett az eső. Eszem ágában sem volt, hogy túrázni menjek.
  • Ez is, mind minden a Persanyban. Ismerem es jarom a varakat, de nem jelentem be.
  • Gőzmozdony - Sepsiszentgyörgy Gőzmozdony. Lemaradtunk az első bejegyzésről. :(( De nem baj.
  • Ha mar letezik kilato, akkor azt is illendo megkeresni. Innen fenseges a kilatas Szovata kornyekere es a panorama kepek segitsegevel meg az azonositas is konnyen ment.
  • Megtalaltuk, a levelek alatt veletlenul. A csutak mar nincs ott, a doboz melletti uregbe rejtettuk.
  • Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha. Stratégiai megfigyelőhely lehetett, nemhiába ástak ennyi lövészárkot ide.
  • Tanulmányozva a Bagolykő túra leírásokat, a böngészőben megjelent a rejtekhely is. Látva, hogy az utolsó bejegyzés 2013-ból való, tervbe vettem, hogy megnézem még ott van-e a doboz?
  • Ma újabb ládakeresésre indultunk. Felfele menet örültünk a hónak, és egy rövid hógolyózás után elindultunk a jól ismert helyen ládakeresni.
  • Külön érdekessége, hogy nincs tornya, egy kis faharangláb van mellette. A lépcsők mellett régi sírkövek vannak beépítve.
  • Sokszor jártam Kézdivásárhelyen, de Gelencéről nem tudtam. Aztán Andi - egy barátom felesége - hívta fel rá a figyelmem, úgyhogy következő utam során tettem errefelé egy kis kitérőt.
  • Megtaláltuk, és csatlakozva az elöttünk szólókhoz akik nem jegyezték még be a találatukat, valóban hideg - sőt március 23hoz képest nagyon hideg van.
  • Kereszt - Kis-Királykő Egy gyönyörű túra volt. Reggel eső és köd. Gondoltuk egy kis séta gyanánt felmegyünk a Hasadék-nyeregbe.
  • Hát itten lehetőség van a doboz elrejtéséhez. Felmásztunk az egyik dombocskára, majdnem mindegyik tövében van egy kis fás-bokros, de mindegyik fel van nőve burjánnal, s ami a szomorú, hogy a szilvák is magasan vannak.
  • Gőzmozdony - Sepsiszentgyörgy Csendes szombat délután. No ezt elsőnek találtuk meg. Gábor, köszi a rejtést.
  • Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt. Mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont, úgy télen, mint nyáron.
  • Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. A ladat kis keresgeles utan talaltuk meg, majd gondosan vissza is rejtettuk.
  • Végre feljutottunk a tetőre jó töretős úton, sőt a Krisztus szobor fejéből ki is néztünk. Sajnos a doboz tényleg nincs, csak a port törültük le a vasszerkezet belsejéből keresés közben.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Boglya-tető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!