Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csukás-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Csukás-csúcs

A Csukás a Keleti Kárpátok déli hegységcsoportjának, a Kárpát kanyarnak a tagja, különös alakú sziklákkal, látványos kőgombákkal...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csukás-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Őzek  Bágy várhegy
Őzek
3302 Sztán völgye kanyon
3302
Királykő a távolban Nagykő havas
Királykő a távolban
Az oltár Kisdisznód evangélikus templom
Az oltár
Súúúlyos Marosvásárhely Kombinát Csernobil
Súúúlyos
A temető felől nézve Homoród malom villanytelep
A temető felől nézve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csukás-csúcs fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csukás-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 5,66 km távolságra található, legközelebbi település, Döblön turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Teszla, Csukás és Zenoga
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Miután a megadott koordináták 10 méteres körzetében hiába kerestük, megvizsgálva minden fát, végül a doboz várnál levő fa gyökerei közül került elő. Szóval ti minden leírás, szöveges segítség, kép vagy gps koordináta nélkül találtátok meg a rejtekhelyet?
Johannes Honterus-ház Brassó
A várhegy nem más mint a felsőháromszéki medencéből kiemelkedő tektonikus tanúhegy, amelyet több száz évvel ezelőtt még, a Feketeügy teljesen körülfolyta, és csak az északkeleti részen kapcsolódott a fennsíkhoz. Igaz mar 2013-ban talaltam egy rejtekladat itten a vadalmafa alatt. A vár a Cófalva és Lécfalva között található, a Feketeügy jobb partján.
A Feketehalmi vár felkeresése után indultunk tovább a kilátópont felé.
A Poján-kő fenyők fölé emelkedő tetejére érdemes kimászni, bár nem vezet rá jelzett ösvény, és a megközelítés sem veszélytelen. Feledhetetlen kilátás tárul elén onnan.
Ezt a dobozt először a Rejtekhely-vadászat Erdélyben első találálkozóján találtam meg. Az elsot az eso akadalyozta. Az első "Relytekhely-vadászat Erdélyben" találkozó második napjának reggelén találtam meg ezt a dobozt. Mikes- és Apor forrás, Tusnádfürdő.
Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz. Így jártam, ez a doboz miatt lemardtam a borkóstolóról. A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. A nyelvem is logott egy ilyen maratoni vadaszat utan.
Elég sokáig kerestem, de aztán megkerült. Megtaláltam ezt a geodobozt, gps nélkül.
A Királykő egyik legszebb szurdokvölgye a Zernyesti-szoros, a Kis-Királykő egyik nyúlványa, a Zanoaga-orom és a Toanches-hegy közé ékelődik. Szamtalanszor jartam mar a Zernyesti-szorosban, de most kihasznalva, hogy egynehany csaladnak a szorost kellett ismertetnem, igy meglett a ladacska is. Nagyon jól megfigyelhetőek a gyűrődések, melyek hol lefele, hol felfele görbülnek.
Az ösvény a Calinet-hídjától indul, elmegy az Oltyán-forrása, az Orlowski-forrás, a Sárga-fal, a Zerge-itató mellett, és a Rachitei-fal alá érkezik meg. A Remény- (Csoránga) menedékkunyhóhoz a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon juthatunk fel.
hangyalka, kérlek figyeljetek oda a bejegyzés típusánál. Kivettük a bigyót belőle, igyekszünk minél hamarabb máshova helyezni. Egy kis munka utáni, esti keresgélés. Ereszteveny felett magasodik a Pincetető, az Óriáspincetetőn felépített térplasztika.
Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
Iskola és községháza Homoród
Csűr-kapu Nagy-kő-havas A Csűr-kapu egy 1,5 x 4 m-es nyílás a Csűr-kő sziklájában, mely a rétegek beszakadása révén keletkezett. Egy szep nap, egy szep hely.
Hirscher-ház, Kereskedők Háza, Kaufhaus - Tanács tér 14 szám, Brassó.
A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található. Meglett a dobozka leírás szerint. Megtaláltam a dobozt. Gratulálok a megtaláláshoz.
A besenyői tó Kovászna megye egyik legnagyobb tava, az 1980-as években létesült. Vegre egy nekem valo doboz. Csónakázás és dobozrejtés? A szekely capa a tobol felkoltozott a maksai hegyoldalba, s ott rakta le a ladajat.
Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették. Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni.
A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek. A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg.
Ez is előkerült. Igaz, a hely, az kész Szarajevo.
A Zart-tisztas a Kiralyko-hegysegben talalhato, 1800-1990 m-es magassagban, a Kozepov kozvetlen szomszedsagaban. Kelet es eszak felol oriasi sziklafalak hatarozzak meg, mig nyugatrol a Landzsa-szakadekvolgy (Padina Lancii) es delrol meg a Nagy-kofolyas (Grohotisul Mare vagy Horja Mare).
Fel orat kerestuk, teto alatt, mogott, folott, de nem talaltuk. Ez nem jött össze.
Millecentenáriumi emlékmű Újtusnád Az Újtusnád és Tusnádfürdő közötti országúttól nem messze, Nádasfürdő irányában letérve, áll a Millecentenáriumi emlékmű. Középpontjában egy magas tölgyfakereszt van.
Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett.
A jól látható tüzérségi erőd mellett további hét kisebb sánc, katonai barakk helye található a területen. Elsőre csak az üres üreg lett meg, jó sok hangyával. Tényleg jól látszanak az erőd nyomai, kiváncsi vagyok, ha megásnák, mit rejt.
Hagymás vára Oklánd Hagymás vára valószínűleg egy római őrtorony vagy egy földvár lehetett, mely az itt átvonuló római út, a limes egyik láncszemét képezhette. A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak.
A római katolikus vártemplom középkori eredetű, Kézdialmás és Lemhény között a Szent Mihály-hegyen áll - a középkori templom összeomlott és 1510-ben újat kellett építeni helyette. Lévén hogy ott voltam a rejtésnél nem minősítem találatnak. A mai nap ratalaltunk, nepes kis gyermekcsapat segedlettel. Látványos helyre épült templom, kocsival is jól megközelíthető rejtekhely.
Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
Lázárfalva az Alcsíki-medence egyik félreeső települése a Tusnád- és a Hí-patakok völgyében. Itt első megtalálók voltunk, s nem értem, hova lettünk? Nagyon hangulatos, csendes falu. Elhatároztuk, hogy végre megkeressük a Nyírfürdőt és egy kis lábáztatást iktatunk be.
Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható. A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik.
Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik. A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához.
Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. A megadott koordinátáknál hiába kerestük nem találtuk meg. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással.
A Szentkereszty-kastély Sepsiárkos alsó végében helyezkedik el, a főutról jegenyesor által határolt ut vezet fel hozzá. Bánatunkban rejtettünk egy csokitojás dobozt a bal hátsó saroktól pár méterre, a kőfal egy üregébe. Miután megérkeztem a faluba, végighajtottam a jegenyesor mentén. A kastély kertjébe nem lehet csak úgy besétálni.
Amennyiben a kirándulásunk célpontja a Kis-Királykő, illetve a Kurmatura menedékház, és a Botorog-csorgótól indulunk, érdemes oda- vagy visszafelé bejárni a Kurmatura-patak völgyét is. A völgy mohás fái és sziklavilága mellett, legérdekesebb látnivalója a kevesebb mint 1 méterre összeszűkülő szorosa.
Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert. Megtaláltam a dobozt. A Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik.
A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint.
Elő a világjáró bakancsokkal. Ott voltunk a rejtésnél.
Meli útmutatása szerint Szacsváról a templom mellett jobbra, a mezei úton tovább indultuk Magyaros irányába. Nem a kockás tulipán nyílásának idején, de biciklis kincskereső körútunk alkalmával felkerestük a lelőhelyet. Csodálatos. Meli fotóit látva, tudtam, hogy ott leszünk hétvégén.
Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
A G C betukot nem talaltam de az ablakot azt igen, igy meglett a lada is.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csukás-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A mai napon a Csukas csucsra terveztuk turankat, szep idoben indultunk, egeszen a csucsig ki is tartott a jo ido. A teton kisse fujt a szel, de elviselheto volt.
  • Ezt a ladat a nepes diakseregbol 4 szemely kitartoan kereste. Korulbelul egy oran keresztul, de eredmenytelenul.
  • Tobbszor jartam a Csukasban (a 2011-es hatarturan, kirandulasokon, telen-nyaron). De most oszinten szolva speciel ezert a ladaert szoritottam be ezt a hetveget.
  • A Csukás csúcsra elértünk de sajnos ezt a geodobozt én sem találtam meg.
  • A Keresztút geodobozától jövet találkoztunk meli & co-val, épp újrarejtették a Csukás-csúcs hiányzó geoládáját. Nem volt a mai napra betervezve, de három csapattársunk nem járt még ezen a csúcson, így meggyőztek, hogy mielőtt lefelé mennénk, menjünk fel a csúcsra is.
  • Az a pár másodperc, amig a trikolorral bíbelődtem igazán nem számít, most az egyszer Péternek kedvezett a szerencse, ő nyúlt a helyes lukba hamarább, ennyi az egész. Fő, hogy meg van, és, hogy egy felejthetetlen túrában volt részem, amelyen nem győztem gyönyörködni a táj, a hegyek látványában, és a virágok sokféleségében és szépségében.
  • Felértünk a csúcsra, de a dobozt nem sikerült megtalálnom, pedig szerintem ott kell legyen valahol. Kb.
  • Helyesbítek, nem a geodobozt találtuk meg, csak a tartalmát. Rögtönöztünk egy új dobozt megüresítve egy ragtapaszos dobozt.
  • Nem volt nehéz megtalálni.
  • Egy kis torna-mozdulat, és meg is van a kis dobozka.
  • Csakúgy potyolt minket a hódara, de a fotó segítségével könnyen meglett a geodoboz. Szívesen sétáltam volna az erdőben, de még várt pár doboz.
  • Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén. Nem nagyon volt lehetőségem kutakodni, de egy-két sör mellett megbékültem a sorsommal.
  • Útban Csíkszereda felé megálltam egy szép májusi délutánon. Gyönyörű zöld árnyalatokban pompázott a székely kapuk környéke.
  • Most először jártam úgy, hogy előbb "oda" nyúlok, de bíztos máshol lesz s hát láss csodát.
  • Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.Mivel először voltam ezen a részen, lassan mentem, hogy tudjam megcsodálni a természet csodáit.
  • A tisztáson még mindig a régi mesébe illő környezet fogadott, sem a törpék, sem Hófehérke nem volt otthon. Találkoztam viszont a tulajdonossal, aki Irországban él, de évente hazalátogat.
  • Egy szovátai munkanap után indultam a vadászatra. Atyha, Fiastetői-kilátó, két Likaskő-i doboz után ez volt a jutalom.
  • Jó hideg a víz a csorgónál. A rejtek hamar megkerült.
  • Megneztem a munzee weboldalt. Egesz vagany.
  • Erre is estefele került sor. Tartottunk tőle, hogy nem találjuk nyitva a templomkertet, de szerencsénk volt.
  • Aki csak reménykedik, általában a reménnyel marad. Tenni is kell.
  • Ma megint Szovátán dolgoztam, a környéken is volt dolgom. Még nem jártam ezen az állomáson, ezért tartottam egy kis szünetet itt.
  • Bár mi fordított irányba jártuk be a körutat, könnyen megkerült a doboz, mert minden turista a Medvebarlangban volt.
  • Szajnos nem jott ossze, pedig nagyon rahajtottam. A leiras alapjan a harangtoronyban kerestem, de sehogy sem talatam ra, a gps egyertelmuen a tornyon kivul mutatot 5-6 meterre, de vegul letettem rola hogy kiugorjak, bar a szurkuletben meg a templomhajo padlasat is vegigjartam.
  • Hogy elérjem a dobozt.
  • Megtalaltuk. Koszi szepen a rejtest.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csukás-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!