Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Erődtemplom - Mirkvásár - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Erődtemplom - Mirkvásár turisztikai látnivalói

Mirkvásár templomáról az azt körülvevő várfalon feltüntetett két évszám ad biztos eligazítást: 1517 és 1541. Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Erődtemplom - Mirkvásár képtárból:

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Erődtemplom Mirkvásár fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Mirkvásár és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Erődtemplom!

A legközelebbi település Mirkvásár, 0,08 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Erődtemplom Mirkvásár közelében?
- A Kárpátok öregje - Mirkvásár 2,1 km-re. A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
- Mirkvásári öreg tölgyfás legelő 2,6 km-re. Itt csodálhatjuk meg az ország egyik legöregebb, több mint kilencszáz éves tölgyfáját, a Kárpátok öregét is. Románia legjei - A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Egykori malom és villanytelep Homoród 4,5 km-re. Az egykori homoródi malom és villanytelep, a két Homoród összefolyásától 500 m-re északkeletre található, az ortodox temető alatt, a Mirkvásárról érkező 132 jelzésű út északi oldalán.
- Homoród-folyó forrása 5 km-re. A Homoród-folyó úgynevezett forrása, pontosabban kezdete, a Kis-Homoród és a Nagy-Homoród összefolyásánál található, Homoród községben.
- Egykori fürdő és iszapforrások Homoród 5,1 km-re. A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Iskola és községháza Homoród 5,2 km-re.
- Lutheránus erődtemplom Homoród 5,3 km-re. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom. Kívül-belül - Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. (látnivaló és geodoboz)
- Parasztvár Székelyzsombor 6,1 km-re. A 16-17-dik századi várról okleveles nyom alig maradt. Nagyon érdekes és szép hely - Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Temető Székelyzsombor 6,2 km-re. Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el.
- Evangélikus templom Székelyzsombor 6,2 km-re. Székelyzsombor eredetileg szász település volt, és temploma is abból a korból való.
- Alsórákosi temető 7,3 km-re. A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák. Gombosfák - Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem.
- Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos 7,4 km-re. Alsórákos a  tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult. Zárt kapu - A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt.
- Vulkanikus kráter Alsórákos 7,6 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. Felkapott hely lett ez az Alsórákos - Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart.
- Régi Móric-fahíd Homoród 7,6 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Fenyős kőfejtő Alsórákos 8 km-re. Egy szűk kapun lépünk be, és a szemünk elé tárul egy majdnem ovális alakú, hatalmas feltárás, melynek egyik tengelye körülbelül 400 m hosszú, a másik pedig körülbelül 200 m. Smaragd - Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat.
- Bazaltoszlopok Alsórákos 8,2 km-re. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. A gyík a helyén - Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík (: Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő.
- Régi Olt-fahíd Hévíz 8,5 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Evangélikus templom Homoróddaróc 8,7 km-re. Szomorú - Szomorú a sorsa annak a falunak, ahol ilyen a kultúrotthon.
- Evangélikus templom Kőhalom 9,3 km-re. Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII–XIII-dik században épül.
- Haller-udvarház Olthévíz 9,4 km-re. A feltételezések szerint 1553-ban építették egy középkori kolostor romjain, állítólag Bethlen Gábor is lakott itt egy ideig. Iskola - Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély.
- Guthman-Valenta kastély Olthévíz 9,5 km-re. A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Romos - Ez az épület még megmenthető.
- Katolikus templom Kőhalom 9,7 km-re. A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg.
- Ortodox templom Oltbogát 9,8 km-re. Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli.
- Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 9,8 km-re. Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek. Szoros - Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon.
- Büdöskútfő-fürdő Kőhalom 9,9 km-re. A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt.
- Kőhalom vára 9,9 km-re. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. Reps - Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek.
- Rákosi Tepő Alsórákos 10,1 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
- Tepő vára Alsórákos 10,1 km-re. A hágókról levezető utak a Barcaságon csomósodnak, hogy innen több átjárón át vezessenek tovább Erdély központi részei felé. Különböző helynevek - Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt.
- Mihályvára Mátéfalva 10,1 km-re. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Egy regi emlek - Hat igen most mar elindult.
- Turdolya-szikla Alsórákos 10,2 km-re. Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46.
- Sós kút Homoródújfalu 10,3 km-re. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
- Unitárius templom Homoródjánosfalva 10,6 km-re.
- Sziklafal Kőhalom mellett 10,7 km-re. Kőhalom várától északnyugatra, 1 km távolságra, a Sövénység-patak földrajzi bal partján, a DN13-as nemzeti úttól alig száz méterre, egy látványos sziklafalat találunk. Dombhát - Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal.
- Unitárius templom Homoródújfalu 10,7 km-re. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el, mint a megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon - Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki.
- Ürmösi Töpe barlangjai 11,4 km-re. A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok. Sokat bolyongtunk itt - Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol.
- Ürmösi Töpe 11,8 km-re. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Megcsinaltuk - Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
- Halomsírok Kövesbérc Oklánd 12,3 km-re. A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
- Székelykapu Oklánd 12,4 km-re. 1938-ban cserépfedésűre cserélték ki az eredetileg zsindelyborítású tetejét.
- Unitárius templom Oklánd 12,4 km-re. Ha a fenyők beszélni tudnának, először a10 hársfáról emlékeznének, melyeket a millennium évében ültettek. A templom kivülről is, meg belülről is szép - Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája.
- Kék-kő Ürmösi Töpe-patak 12,4 km-re. A Kék-kő közvetlenül az Ürmösi Töpe-patak, osztrák térképeken Ürmösi határ-patak völgyében vezető erdőkitermelő út mellett található.
- Óvoda Oklánd 12,7 km-re. A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található.
- Kőpince Tollas Persányi-hegység 12,7 km-re. A Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe.
- Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 12,9 km-re. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.
- Kőasztal Kerekhegy Persányi-hegység 13 km-re. A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával.
- Sós kút Homoródszentpéter 13 km-re. A sóskút Homoródszentpétertől keletre, 1,15 km távolságra található, a Tarhegy aljában.
- Datki-szoros 13,1 km-re.
- Sziklakapu Ürmösi határ-patak 13,3 km-re. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
- Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer 13,4 km-re. Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. A vár hídja leszakadt - A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett.
- Kilátótorony Bene-hegy Oklánd 13,4 km-re. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
- Madárpihenő Homoródszentpál 13,5 km-re. A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum. Elhagyatott les - A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését.
- Kustaly vára Oklánd 13,7 km-re. A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt. Vargyas határában - Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne.
- Sóskút Homoródszentpál 13,8 km-re. A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt.
- Attila vára Vargyas 13,9 km-re. A Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik. Kereszt - Megtaláltam a dobozt.
- Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 13,9 km-re. A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. Attila - Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is.
- Bázis-sósmedencék Homoródkarácsonyfalva 14 km-re. A Bázis névre keresztelt 50x8 méteres természetes és 10x4 méteres deszkával bélelt úszómedencét helybeliek létesítették.
- Dungó-domb Homoródkarácsonyfalva 14,2 km-re. Ez a domb az erdélyi iszapvulkánok legnagyobb lerakódása, egyedülálló a mésztufával váltakozó rétegezettsége miatt.
- Dungó feredő Homoródkarácsonyfalva 14,2 km-re. A Dungó népi feredő Homoródkarácsonyfalvától délkeletre található, a Sós- és a Csősz-patak (régebb Csüsz-patak) között. Megújult - Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője.
- Réka királyné sírja 14,3 km-re. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. Kopjafa - Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
- Református templom Székelydálya 14,4 km-re. Dálya néveredetéről a mese arról szól, hogy egykor tündérlányok jártak a tájon: Klára, Dála, Ramocsa.
- Fehér kút 14,5 km-re.
- Evangélikus erődtemplom Homoródbene 14,6 km-re. Késő gótikus stílusú.
- Unitárius templom Homoródkarácsonyfalva 14,6 km-re. Az unitárius templomot körülvevő falon kívül helyezték el az emlékművet, rajta a felirattal: Erzsébet nagy királyasszonyunk áldott emléke mindaddig él, míg egy magyar szív dobog. Szerencsések vagyunk - Tényleg szerencsénk volt! A tiszteletes urat megkerestük, kinyitotta nekünk a templomot.
- Evangélikus erődtemplom Sövénység 14,7 km-re. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
- Szelídgesztenye-liget Homoródkarácsonyfalva 14,9 km-re. Homoródkarácsonyfalva nyugati határában, a vízválasztó keleti oldalán, 2 hektáron elterülő szelídgesztenye ültetvény található. Gesztenyét szedtünk - Egy héttel a szelídgesztenye fesztivál után bukkantunk rá erre a helyre, mégis jutott nekünk hírmondóban néhány gesztenye.
- Hagymás vára Oklánd 14,9 km-re. A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak.
- Béla bán vára Homoródszentpál 15 km-re. A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán.
- Akasztófa teteje Homoródkarácsonyfalva 15 km-re. A falutól keletre található dombocska az első osztrák katonai térképen Akasztófa teteje, a másodikon Akasztófanyaka néven szerepel.
- Templomerőd Garat 15,5 km-re. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
- Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 15,7 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi - Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol.
- Unitárius templom Recsenyéd 15,8 km-re. Középkori templomról nincs adat.
- Régi székelyház Felsőrákos 16,2 km-re. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Megsétáltam magam Felsőrákoson - Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
- Vargyas tavai 16,2 km-re. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
- Unitárius templom Felsőrákos 16,3 km-re. Felsőrákosnak középkori gótikus temploma volt.
- Sós kút Recsenyéd 16,3 km-re. Homoródrecsenyéden a sósforrás a falutól keletre, a Bakó-hegy oldalán, a templomtól 2 km-re található.
- Református templom és rovásemlék Bágy 16,9 km-re. Orbán Balázs ezt írja: Temploma a későgót korból (XV-dik századból) való, teljesen átalakítva lévén, ezt is csak töredékeiből ismerjük fel.
- Várhegy Bágy 17,3 km-re. A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat, ahol középkori vár nyomai fedezhetőek fel. Lada athelyezes - A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
- Sündisznó-szikla Ürmös 17,6 km-re. A látványos sziklaalakzat néhány lépésre van a települést átszelő műúttól, a helybeli cigányok házai mögött. Tenyleg sundiszno - Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben.
- Román Viktor szoborpark Homoródszentmárton 18 km-re. Bükkfalva egyik látványossága a Román Viktor szoborpark, ahol a homoródszentmártoni születésű Román Viktor műveinek arányos felnagyításával, testvére, Román Elemér építészmérnök mutatja be a szobrász alkotásait. Szobrok - Végre!!! A mai napon több rejtekhely felkeresése után ez az első megtalált dobozom.
- Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas 18,2 km-re. Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott.
- Köpeci szil 18,2 km-re. A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre. Ami kivül, az volt belül is - Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden.
- Ábránfalva 18,3 km-re.
- Székelyderzs 18,3 km-re. A hagyomány szerint Ramocsa nevő tündér járt erre, léptei nyomán a gyönyörő ramocsavirág kezdett nyílni. Szalonna - Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva.
- Unitárius templom Ürmös 18,4 km-re. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Amit nem szeretek.... - Heureka!Vegre megvan, marmint nyitva talaltam a templomot ugy jo otszori probalkozas utan.
- Oroszlános emlékmű Vargyas 18,4 km-re. Tervezője Tompa József.
- Református templom Vargyas 18,6 km-re. 1334-ben jelentkezik villa Wrdach, 1499-ben Wargyas, 1525-ben Vargyas néven. Templom - Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni.
- Unitárius vártemplom Homoródszentmárton 18,6 km-re. A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes.
- Királyhalma 18,8 km-re. 1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
- Evangélikus erődtemplom Rádos 18,8 km-re. Belsejében a szentély megőrizte eredeti hálóboltozatát, míg a hajó a XIX-dik században fiókos dongaboltozatot kap - a torony alatt megmaradt szép gótikus kapuja is. Nagyon elhanyagolt állapotban van - De amint láttam, megkezdték a feljavítását.
- Likaskő Olasztelek 18,9 km-re. Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe, mely élénken kiválik a lapos rét füves, zöld színéből. Tisztaság és doboztalanság - A Likaskő környezetét valamikor nemrégiben megtisztíthatták, mert egy darab szemetet sem láttunk, ami nagyon jó hír.
- Kerekes Julcsa háza Homoródszentmárton 19 km-re. Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
- Erődtemplom Szászfehéregyháza 19,1 km-re. Látványos, középkori hangulatú erődtemplomának fehér falai és faerkélyes tornyai vannak. Kék hangulat - Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Erődtemplom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mirkvásár térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Mirkvásár környékére? Tetszett az Erődtemplom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.