Utoljára még vendéglőként üzemelt, de ma már elhagyottan áll. Az előterében egy bástyával ellátott épület a régi képeslapokon Damokos Ákos villájaként van feltüntetve.
Bálványosfürdő Kézdivásárhely felőli bejáratától balra található a Vasas-forrás, és egy új ökumenikus kápolna. Miután megvolt a séta a Hammas, Vallató és Mikes fürdőnél, eljöttünk vizet kóstolni. Erre a napra az utolsó találatunk volt. Az vasas borviz nagyon finom, nagyon lehusit.
A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne. Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is. A virágzó kaszáló és a madarak kárpótolnak viszont, ha nem szeretsz halászni.
Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány.
Parkjában lipicai lovakat tenyésztenek. Alsószombatfalván található az egykori Brukenthal-kastély, mely kivülről elég jó, benn leromlott állapotban van.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
Lutheránus erődtemplom Homoród Sajnálom, hogy nem találtad meg. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom.
Sós kút Homoródújfalu Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
Szeregető forrás Torja Érdekes neve van ennek a forrásnak. Nagyon szép hely. A Szeregető-forrás vizét valamkor palackozták, most sajnos nem folyik.
Bodvaji temető 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. Csapatmunkával. Mi vagyunk az első megtalálók, csak "meli" kicsavarta a kezünkből a füzetet.
Sepsiszentgyörgyön van egy érdekes hely, Őrkőnek hívják. Leírás alapján kerestük meg, a helyet majdnem annyira ismerem mint a tenyerem. Nagyot változott az Őrkő környéke. Ez az első ládám, korulbelul 3 perc keresés után meg is lett.
Szentkert Felsőcsernáton A Bodoki hegység keleti lábánál megbújó Szentkert temploma Székelyföld legkorábbi várfallal övezett egyházi épülete. Felkeresése Csernáton falu határában nem könnyű feladat, mivel eléggé eldugott helyen fekszik.
A kőbánya megvan, viszont a dobozt gps nélkül nem könnyű megtalálni. Homoródremetén és Gyepesben rejtettem egy-egy dobozt, és mivel utolsó ittjártam óta ujabb rejtekhelyek nyíltak, és dobozok bujtak el, Szentmártonból erre vettem az irányt, hogy utánanézzek a dolgoknak.
Gyergyó (György) hídja-nyereg, románul Saua Podu Giurgiului.
Református templom Sepsiszentkirály A falu neve is templomról tanúskodik, Szent István király tiszteletére szentelt templomáról nevezték el. Már a XII-dik században plébániatemplom, amikor a Szent Istvánról elnevezett plébániák létesültek vagy kapták nevüket, ha előbb léteztek.
A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán. Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
A játékvezető nevezte el, nagyon találóan, ezeket a csodálatos formákat Muppetsnek. 2013-ban küldte el a róluk készített fotóit, azóta várólistán volt ez a hely.
Erősd község előtt, az Olt és a Várpatak által körülölelt Csókás nevű hegycsúcson a hagyomány egy várat helyez el. A várplatói panoráma valami csoda. Egy jó séta után értünk fel a fennsíkra, jó ideig nem is ott kerestük ahol kellett volna, de aztán elékerült. Kellemes kis seta, szep kilatas, nagy fu.
Görög-katolikus templom Gelence Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
Hát az úgy volt, hogy mint a mesében, a dobozban hagytam egy gyűrűt. Ez a doboz is megvan. A sutei borvizes lada utan ezt is megtalaltuk, es meg szuz is volt. A Leánykavár egy régi erődített település.
Második világháborús bunker Katrosa határában Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán. Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Bár nem ide terveztem a ma délutáni kirándulást, végül mégis ide jöttem, megkeresni Gábor geodobozát.
A Fergettyűvár hegytetőjén ma már majden semmi sem látszik, nyomai eltüntette az eke vasa. Ezt a csapatmunkával elrejtett geoládát, csapatmunka nélkül találtam meg, elsőnek. Az V-dik Rejtekhely talalkozo alkalmaval talaltuk meg ujra, e legendas var helyet. Ezt már nem sikerült megtalálnom.
A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke. Megtaláltuk. Jó hír, hogy még ennyi év után is megvan a doboz, és még el sincs ázva. A ládát 2008 07 01-én találtam meg a családommal együtt.
Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel.
Valóban nem a legjobb ötlet a chips-es zacskó. A doboz elrepedt, a kis notesz elég nedves volt. Brassó környékén, illetve a Csukás hegységben még nagyon sok olyan szép hely van, amely megérdemel egy geoládát. A Ciucas hegy lábánál fekszik a festői szépségű Babarunkai vízgyűjtő tó, Brassó városát ez látja el a szükséges ivovizzel.
Régi székelyház Felsőrákos 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben. A Fekete-völgyön keresztül közelítettük meg a Sasok tavát. A kék háromszög jelzést követve másztunk ki.
Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
Mérlegmúzeum Lisznyó Lisznyó egykori, frissen felújított tanácsépületének pincéjében egyedi gyűjteményt mutatnak be, ez a környék egyetlen mérlegmúzeuma. Van itt több mázsa mérésére alkalmas régi hídmérleg, tányéros és tolókaros konyhai mérleg, patika és levélmérleg, illetve olyan is ami bőrök mérésére szolgál.
Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
Miután Csíkszeredában megnéztük, hogy milyen is az amikor a falu beköltözik a városba, ami amúgy a bukaresti barátainknak nagyon tetszett, hazafele tartva megálltunk még itt Tusnádfürdőn is egy kis sétára, na meg egy kis rejtekhely vadászatra. Ez is megleve de a borviz itt is szerintem nem volt a legkivanatosabb, zavaros es nem volt semmi kifolyasa a betongyurubol. Megtaláltuk, visszaálcáztuk. Bányászpataktövi borvíz - Tusnádfürdő.
Benkő-borvízforrás Árkos A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
Református templom Dombos Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés. Ez korai templom létezését feltételezi.
A tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ. Hát, ez a rejtekhely elég bajos volt számomra. Meglett. Nem kaptam meg a dobozkát az elhanyagolt forrásnál.
Emblematikus, szép kúria.
A torjai Büdös-barlang egész Erdély leghíresebb mofettája. Tusnádfürdőről indultunk a Bálványosfürdő felé vezető úton. Egy delutani seta, majd egy kis kereses, es megvan a lada. Teljesen szabályos a leírások alapján keresni a rejtekhelyet, akár gps nélkül is.
Királyhalma 1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg. A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk.
Bolnok A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére.
A vízesés bio-geológiai rezerváció, travertinen jött létre, magassága 15-20 méter. Nyáron a jellegzetes növényzet, télen a jégcsap-oszlopok teszik látványossá.