Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Királyhalma - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Királyhalma turisztikai látnivalói

1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Királyhalma fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Királyhalma!

A legközelebbi település Királyhalma, 0,12 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Királyhalma közelében?
- Alsóvenice 5,6 km-re. 1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök.
- Egykori gyógyfürdő Alsóvenice 6,8 km-re. A hely neve a régi osztrák térképeken, románul Fantana sarata vagy Saratura, németül Salzbrunnen.
- Templomerőd Szásztyukos 7,9 km-re. Első említése 1373-ból ismert.
- Evangélikus templom Halmágy 8,7 km-re. Bazilikális rendszerben épült háromhajós temploma 1260 előtti vagy legkésőbb ekkor kezdik el építését.
- Sziklakapu Felsőkomána 8,7 km-re. Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót.
- Faragott kő bazaltfal Felsőkomána 9,4 km-re. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
- Templomerőd Garat 10 km-re. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
- Kőember Felsőkomána 10 km-re. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
- Haller-udvarház Olthévíz 10,4 km-re. A Haller-udvarház Olthévíz központi részében, egy festői és szépen karbantartott, évszázados tölgyfákkal teli parkban található. Iskola. Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély.
- Guthman-Valenta kastély Olthévíz 10,5 km-re. A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Romos. Ez az épület még megmenthető.
- Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 10,5 km-re. Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Szoros. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon.
- Régi Olt-fahíd Hévíz 10,9 km-re. A hévízi Olt-híd újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal.
- Régi Móric-fahíd Homoród 11,2 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Templomerőd Kóbor 11,6 km-re. Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik.
- Kincsek völgye Páró 12,1 km-re. A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
- Büdöskútfő-fürdő Kőhalom 12,3 km-re. A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt.
- Kőhalom vára 12,5 km-re. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. Reps. Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Hazafele. Erős szél fújt a várban. Nagy forgalom. Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre.
- Katolikus templom Kőhalom 12,6 km-re. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
- Evangélikus templom Kőhalom 12,7 km-re. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik.
- Lutheránus templom Zsiberk 12,7 km-re. A völgyben cisztercita kolostor is állott, melyet 1336-ban leromboltak.
- Földpiramisok Sona 12,9 km-re.
- Sziklafal Kőhalom mellett 13,1 km-re. Kőhalom várától északnyugatra, 1 km távolságra, a Sövénység-patak földrajzi bal partján, a DN13-as nemzeti úttól alig száz méterre, egy látványos sziklafalat találunk. Dombhát. Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal.
- Ortodox templom Oltbogát 13,3 km-re. Útban a Datki-szoros felé, a DN13 jelzésű út felől, mielőtt beérnénk Oltbogát faluba, egy faragott kőből készült templom hívja fel magára a figyelmet.
- Egykori fürdő és iszapforrások Homoród 13,8 km-re. A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre.
- Tigáj-vízesés Felsőkomána 14 km-re. A zuhatag a Szarvas-tetőtől délre található, a Tigáj-völgyében (régebbi térképeken Szarvas-völgy), közvetlenül az út mellett.
- Homoród-folyó forrása 14,1 km-re. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik.
- Lutheránus erődtemplom Homoród 14,1 km-re. A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Kívül-belül. Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül. Sajnálom, hogy nem találtad meg. Szerencsés voltam. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni.
- Iskola és községháza Homoród 14,2 km-re.
- Fehér kút 14,4 km-re.
- Egykori malom és villanytelep Homoród 14,5 km-re. Az egykori homoródi malom és villanytelep, a két Homoród összefolyásától 500 m-re északkeletre található, az ortodox temető alatt, a Mirkvásárról érkező 132 jelzésű út északi oldalán.
- Erődített evangélikus templom Felmér 14,6 km-re. Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül.
- Evangélikus templom Lemnek 16,1 km-re. A XIII-dik században már itt vannak a szász telepesek, akik templom nélkül nem maradhattak.
- Erődtemplom Szászfehéregyháza 16,8 km-re. Látványos, középkori hangulatú erődtemplomának fehér falai és faerkélyes tornyai vannak. Kék hangulat. Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal. Évek óta készülünk ide. S hála a rejtekhelynek el is jutottunk. Már nagyon rég készültünk ide. Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát.
- Datki-szoros 16,9 km-re.
- Evangélikus erődtemplom Sövénység 17,8 km-re. Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban.
- Református templom Dombos 18,2 km-re. Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés.
- Nárciszrét Sárkány Vád 18,5 km-re. A híres Nárcisz-mező (románul Poiana Narciselor és Dumbrava Vadului néven is ismert) tulajdonképpen egy 394 hektár kiterjedésű, nedves talajú, ritkás kocsányos tölgyes, amelynek tisztásait májusban ellepik a csillagos nárcisz fehér virágai. Április végén, a nárciszmezőn. Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Még mindig. A doboz továbbra is várja a keresőket, a nárciszok kezdtek virágozni.
- Erődtemplom Mirkvásár 18,8 km-re. Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal.
- Régi Olt-fahíd Fogaras 19,2 km-re. 1778-1782-ben épült, 1906-ban bontották le, miután 1905-ben új vasszerkezetű hídat építettek mellette.
- Sósvizes kút Mirkvásár 19,3 km-re. A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
- Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos 19,4 km-re. Alsórákos a  tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult. Zárt kapu. A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt. Majdnem. Megtaláltam a rejtekhelyet, a nyolcadik üreget is és nem sok hiányzott, hogy a dobozt is megtaláljam. Kakas a vár tetején. Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére.
- Fogarasi vár 19,7 km-re. Fogaras városában jó állapotban maradt meg az impozáns várerőd, a 14-dik és 17-dik század között épült vár fallal, vizesárokkal van körülvéve és 4 sarokbástyával rendelkezik. Voltam a fogarasi várnál, augusztusban. Kár,hogy nem foglalkoznak eléggé vele, bár látszik, itt-ott valami állag megőrzésre tett kísérlet. Fogaras és környéke. Többször is voltam a Fogarasi havasokban gyalog, utoljára egy óriási vihar kergetett le a Bilea-tótól.
- Alsórákosi temető 19,7 km-re. A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák. Gombosfák. Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. Béka. Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére. Ismét helyén van Breki. ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha.
- Mirkvásári öreg tölgyfás legelő 19,9 km-re. Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő. Románia legjei. A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7. Tiszta és kellemes legelő. Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett  egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé.
- A Kárpátok öregje Mirkvásár 20 km-re. A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
- Vulkanikus kráter Alsórákos 20,6 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. Felkapott hely lett ez az Alsórákos. Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart. Filmforgatás. Őszi képeket szerettem volna készíteni a vulkánnál. Elkápráztatva. Annyira elkápráztatott a színek és formák kavalkádja, hogy nem kerestem meg a dobozt.
- Bazaltoszlopok Alsórákos 20,6 km-re. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. A gyík a helyén. Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík (: Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő. Látványban elmarad a tó mellett. Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. Őrzött rejtek. Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt.
- Höltövény vára Krizba 20,6 km-re. Valószinűleg egyike annak az öt várnak, melyet a II Endre által 1211-ben a Barcaságba behívott német keresztes lovagok építettek. Az erdei út már nehezen járható. Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Krizba vára. Karácsony után egy kis sétára indultunk. Ez igaz lenne... Kiegeszites:Sajnalom de meg , rajtam kivul csak ,,idegen" bejegyzeseket talaltam legyen az roman vagy mas nyelven de nem magyarul.
- Erődített evangélikus templom Sáros 21 km-re. 1449-ben János bíboros oklevele szerint Szent Jakab tiszteletére szentelt temploma van, mégpedig a késő gótikus kor jellegzetességeit magán viselő egyhajós, tornyos templom.
- Fenyős kőfejtő Alsórákos 21 km-re. Egy szűk kapun lépünk be, és a szemünk elé tárul egy majdnem ovális alakú, hatalmas feltárás, melynek egyik tengelye körülbelül 400 m hosszú, a másik pedig körülbelül 200 m. Smaragd. Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat. Szép tó. Állítólag felhős időben látszik a tó smaragdzöld színe. Megnőtt a fenyő. Alsórákos harmadik lelőhelyén jártunk, mikor már azt hittük ennyi gyönyörű meglepetés egy napra talán sok is.
- Kőasztal Kerekhegy Persányi-hegység 21,2 km-re. A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával.
- Mihályvára Mátéfalva 21,4 km-re. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Egy regi emlek. Hat igen most mar elindult. Alsórákos látnivalói. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
- Kőpince Tollas Persányi-hegység 21,4 km-re. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
- Turdolya-szikla Alsórákos 22,3 km-re. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik. A Turdolya-szikla körül. A sziklás alakzat csúcsa az N 46.
- Fejedelemasszony kútja Fogaras 22,4 km-re. Fejedelemasszony kútja, Fürsten Brunnen - Fogaras.
- Sziklakapu Ürmösi határ-patak 22,5 km-re. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
- Kék-kő Ürmösi Töpe-patak 22,5 km-re. A Kék-kő közvetlenül az Ürmösi Töpe-patak, osztrák térképeken Ürmösi határ-patak völgyében vezető erdőkitermelő út mellett található.
- Ürmösi Töpe barlangjai 23,1 km-re. A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok. Sokat bolyongtunk itt. Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Alsórákos látnivalói 2. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon.
- Ürmösi Töpe 23,4 km-re. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Megcsinaltuk. Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
- Tepő vára Alsórákos 23,6 km-re. A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti. Különböző helynevek. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A Rákosi és Ürmösi Töpe rejtekhelyei. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. A nevekrol. Utolag meg egy kerdes: Tepo, Tope vagy Tepej a helyes most Alsorakos eseteben? Talan a Tope lenne? Orban Balazs hasznalta egyfelekeppen, a torteneszek masfelekeppen, no meg a foldrajzi leirasokban masfelekeppen.
- Evangélikus erődtemplom Rádos 23,6 km-re. Egyhajós temploma a XIV-dik század gótikus alkotása, Keresztelő Szent János tiszteletére - a sekrestye építésének idejét az ajtajára festett évszám (1526) jelzi, ami újítását is jelentheti. Nagyon elhanyagolt állapotban van. De amint láttam, megkezdték a feljavítását.
- Rákosi Tepő Alsórákos 23,6 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
- Evangélikus erődtemplom Homoródbene 24,5 km-re. Templomának építési idejét a XIV-dik századra teszik, ekkor készül a hajó, a szentély és a többszöggel záródó apszisa.
- Parasztvár Székelyzsombor 24,9 km-re. A 16-17-dik századi várról okleveles nyom alig maradt. Nagyon érdekes és szép hely. Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Vár a tetőn. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba. Ujra itt jártam. Es meg vittem magammal vagy 25 embert.
- Temető Székelyzsombor 24,9 km-re. Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el.
- Evangélikus templom Székelyzsombor 25 km-re. Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is.
- Mese 25 km-re. Ma is álló kis gótikus temploma a XIV-dik század közepén, 1350 körül épült - korábbi egyházi jellegéhez tartozik, hogy a kerci apátság birtoka volt. A láda itt sincs meg. Ez a templom is teljes felújítás alatt van.
- Erődített evangélikus templom Nádpatak 25,2 km-re. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
- Evangélikus templom Homoróddaróc 25,7 km-re. Szomorú. Szomorú a sorsa annak a falunak, ahol ilyen a kultúrotthon.
- Apáca temploma 25,7 km-re. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben. Szimpatikus templom. Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt.
- Feketevár Apáca 26,2 km-re. A Feketevár név talán egy, a kezdetben fagerendákból épült palánkvárra utal. Nemsokára nem is lesz. Sajnos csak az egyre tovább omló bástyát találtuk meg. Ez is szinten a farsang alatt volt. Miutan jol kifenykepeztuk magunkat a szines-cafrangos farsangi menetnel meg azert a ,,vizi" v. A fal duvad. Megvan a doboz.
- Szászmagyarós 26,3 km-re. Az évszázadok során annyira átalakították, hogy korjelzőnek csak a csúcsíves oldalajtó maradt meg. Nussbach, vagyis Mogyorós patak. Hanyatlik az Evangélikus erődtemplom, nincs senki aki vigyázza, kijavítsa a repedést, kicserélje a korhadt gerendát. Lapatkez. Valoban en is kisse nehezen tudtam kikaparni a helyebol na dobozkat, akar csak az elobbi megtalalo. A lapátkezű, a lánya és a medve. Ha valakinek lánya van, még nem garancia a sikerre.
- Sündisznó-szikla Ürmös 27,5 km-re. A látványos sziklaalakzat néhány lépésre van a települést átszelő műúttól, a helybeli cigányok házai mögött. Tenyleg sundiszno. Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben. Cigánytelep van a tövében. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében.
- Boloni halastavak 27,8 km-re.
- Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 27,9 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi. Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol. Hiba kijavítva. Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Ekezetek. Tehat konkreten: Mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban, addig a rejtekhelyek leirasainak (amik ekezetesek) a kinyomtatasanal a Geotrekking oldalrol az ekezetes betuk helyen pl.
- Feketehalom tavai 28,1 km-re. Kövek voltak csak. A facsonkot nem találtam meg, helyette viszont voltak kövek.
- Unitárius templom Homoródjánosfalva 28,4 km-re.
- Unitárius templom Nagyajta 28,5 km-re. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Nem pusztultak el a freskók. Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával. A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. Megint egy bezárt templom. Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom.
- Unitárius vártemplom Bölön 28,6 km-re. A 17-dik század elején épített négy saroktoronnyal megerősített erődfal veszi körül. Hazafele. Hazafele tartva a Vecer, a kopjafa, a kopeci oriasi szil utan ahol a rejtekladat amely a fa alatt hevert kitaszitottan, vissza tettem a 2011-es romaniai ev fajaba, egy maroknyi hazai folddel es egy kis zaszlo szallaggal, no meg egy rez garassal, mert mas mar nem volt nalam.
- Unitárius templom Ürmös 28,7 km-re. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Amit nem szeretek..... Heureka!Vegre megvan, marmint nyitva talaltam a templomot ugy jo otszori probalkozas utan. Készülődés. N Nincs talalat. Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni.
- Feketehalmi Magura-csúcs 28,8 km-re. Feketehalmi Magura-csúcs, Zeidnerberg.
- Haller kastély Zoltán 28,9 km-re. A helység látnivalója a Haller-kastély 1553-ból. Udvarház. Éveken át csak nézegettem a kastély romjait, de mivel most doboz is van rejtve, megálltam megkeresni.
- Sós kút Homoródújfalu 29,1 km-re. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
- Miklóstelke 29,3 km-re. 1267-ben jelentkezik első ízben oklevélben praedium Nicolai néven. Felújítási munkálatok. A templom körül nagyban folynak a felújítási munkálatok, állítólag az idén végeznek is. Megtaláltam. A templom kulcsa a falu bejáratánál balra, a 99-es háznál van.
- Evangélikus erődtemplom Szászveresmart 29,3 km-re. Szászveresmart temploma román kori csarnoktemplom volt a XIII-dik század második feléből, 1300 táján. Torony nélkül. Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs. Leomlott. ''Csuszatornyom omladékán rettetenetes dühös lettem'' A doboz sincs már meg, legalábbis a legvalószinűbb helyen lyuk tátong csak. Vasárnap nehéz. Nehéz volt kilesni, hogy senki ne legyen a környéken.
- Borvíz fürdő Bölön 29,5 km-re. 2014-ben, a Borvizek útja projekt keretében korszerű kezelőközpont épült Bölönben.
- Unitárius templom Homoródújfalu 29,5 km-re. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el, mint a megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon. Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Akáctövis. Megvan a doboz.
- Kilátópont Feketehalmi Magura 29,6 km-re. Gazdag látnivaló. A Feketehalmi vár felkeresése után indultunk tovább a kilátópont felé.
- Erked 29,7 km-re. Ekkor a főhajót és a szentélyt magasítják, a hajó fölé védőemeletet húznak, és a többszög három oldalával záródó szentély fölé is.
- Református templom Bölön 29,9 km-re. 1334-ben Belen néven jelentkezik az oklevelekben, 1512-ben Nagybelen formában. Na, ebbe sikerült bejutnom. Szerencsére a harangozónő ráért, így egy szép élményben volt részem.
- A feketehalmi vár 30,1 km-re. A Szebenbe vezető út őrzését látta el. Piknik a várromon. Többnyire megborzongat, ha mesélő kövek közelében járok. Hatórás szép kirándulás. A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. A feketehalmi vár. Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta.
- Csigavonal Feketehalom 30,2 km-re.
- Kilátócsűr ablakkal Holbák 30,3 km-re. A turisztikai látványosság tulajdonképpen egy helybeli által, gerendákból épített csűr, melyben egy ablak formájú nyílást hagytak, különleges rálátással a Bucsecs- és a Királykő-hegységre.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Királyhalma adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Királyhalma? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3740 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.