Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kőhalom vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Kőhalom vára

Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőhalom vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Csík felé
Csík felé
Az útvonal a GoogleFöldön Krassófő vára
Az útvonal a GoogleFöldön
A Géczy (Léta) vár és környéke Léta vár
A Géczy (Léta) vár és környéke
Fürödni tilos Lemhény hódtanya halastó
Fürödni tilos
Esetleg, talán? Gordon-hegy
Esetleg, talán?
A kerítés kis bástyája Homoródoklánd Oklánd unitárius templom
A kerítés kis bástyája
Jegyezzük be
Jegyezzük be
Csíkszentlélek Csíkszentlélek
Csíkszentlélek
Katólikus templom Zetelaka 3 Katolikus templom Zetelaka
Katólikus templom Zetelaka 3
Emlékmű vagy építkezés? skariatin orosz tábornok emlékmű oroszlán
Emlékmű vagy építkezés?

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőhalom vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőhalom vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,8 km távolságra található, legközelebbi település, Kőhalom turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kőhalom (Reps)
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kőember Felsőkomána A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett. Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz.
Súgó-barlang Gyergyói-havasok Egy gyerekori emlekeimbol felidezett zsombolyt kerestunk, amit Vaslab korul veltunk megtalalni. Megtaláltam. Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található.
Vízimalom Korond Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők.
Magyarsáros látnivalója a kizárólag faelemekből összeállított harangláb.
A zsögödfürdői vár az Olt jobb partján, a Malomföldnek nevezett helyen volt, ott ahol a zsögödfürdői házak felé emelkedő távközlési antenna is van. A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét.
Zete tanösvény A Zete tanösvény elősegíti a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeinek és természeti értékeinek a megismerését. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény.
Kolos-tető Csíki-havasok A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között.
Bernády György általános iskola Marosvásárhely Én itt járok haza, és már nagyon rég keresek egy megfelelő rejteket. Ez a 2,5 m kifogott rajtam. Két évig tartó civil és érdekvédelmi összefogás küzdelme árán Marosvásárhelyen sikerült elnevezni egy iskolát az egykori városépítő polgármesterről, Bernády Györgyről.
Magyar Honvéd Rétyi Nyír Kezdem egy olyan példával, amelyben mindenki számára egyértelmű, hogy melyik a jobb és bal oldal. Megtaláltam a dobozt. Meglett a dobozka leírás szerint. A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található.
Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek. Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel.
Csinód Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat. Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát. Minden a legnagyobb rendben. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült.
Iszapvulkánok Fiatfalva Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld 7 csodája között. A szárazság miatt csak a legfelső, D-K-i vulkán működött, enyhén szivárgott az iszap. A Székelykeresztúrhoz tartozó, a várostól 1 kilométerre települt Fiatfalva látnivalói közé tartoznak a falu délnyugati részén található iszapvulkánok.
Unitárius templom Énlaka Énlaka a Nagy- és Kis-Küküllő vizválasztójának gerincére és ez alá települt. Múlt csütörtökön, énlaki táborozásunk keretében megtaláltam a geoládát. A Firtos várától ereszkedtünk le torony iránt a csodálatos kis faluba, amelyik nem hiába a világörökség része. 4 emberkére volt szükség, hogy körbe öleljük a nagy zádokfát.
Sóstótetej váraSóstótetej vára Megtalaltuk. Nagyon helyes. Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva, de miután úgy feltúrtuk a helyet, hogy a vaddisznók elbújhatnak mellettünk, végül csak előkerült a dobozka. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is.
Lutheránus erődtemplom HomoródLutheránus erődtemplom Homoród Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Sajnálom, hogy nem találtad meg. Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt.
Moldoveanu-csúcs Fogarasi-havasok A román geojátszótéren, SorinIov felhasználó jelentette be, hogy folyó év október 1-én kereste, de nem találta meg a geodobozt. Egy jo Podragu menedekhazas ejszaka utan indulva, a sotetben fejlampak fenyeivel, mar a napfelkeltet a Fogaras gerincen ertuk. Szeptember 6-án bukkantam rá, első megtalálóként. A Fogarasi-havasokban található 2544 méteres Moldoveanu-csúcs Románia legmagasabb pontja.
Cece vára Valóban, csak nem előre, hanem vissza. Ejnye-bejnye. Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai.
Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Jó volna megtalálni ezt a ládát, már csak a közelsége miatt is. Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Székelyudvarhelyi Osztálya szervezésében, június 17. Varázslatos.
Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
Hegyi menedékhely Kakukk-hegy A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett. A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon.
Első világháborús emlékmű Újtusnád Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet. Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is.
Marosvásárhelyi várMarosvásárhelyi vár Hat, en ere nem vennek merget. Nem tudom, hogy kinek volt nagyobb élmény? Engem is itt soroztak be annak idején. A marosvásárhelyi vár napjainkban látható formáját a XVII-dik században, többszöri munkálatok után nyerte el.
Bodvaji temető 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. Tiszta véletlenül arra jártatok és szűz dobozt találtatok, igaz? Mi vagyunk az első megtalálók, csak "meli" kicsavarta a kezünkből a füzetet.
Katolikus temető Homoródalmás Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás.
Kerci apátság Kerc a Fogarast Nagyszebennel összekötő főút közelében, az Olt partján, terül el. Kercen még augusztusban voltam, de akkor nem tudtam, hogy szerepel a rejtekhely listán.
Tanyavilág Gyürke Gyürke Csíkszentgyörgyhöz tartozik, személygépkocsival megközelíthetetlen. Menaságtól körülbelül 14 km-re található, ami két és fél óra szekérutat jelent, a Fiság-, majd a Csobányos-patak mentén.
Tündérek völgye Agyagkastély Felsőporumbák Felsőporumbák falu területén található a Tündérek völgye Agyagkastély, egy magánkezdeményezés, mely 2014 márciusában indult. Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Szabályaink értelmében csak akkor jár pont, ha a kincskereső geodobozt is keresett. Inkább furcsa de azért érdekes "kastély".
FöldvárFöldvár Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. A geoláda áthelyezésre került. A ládát nem találtam meg. 1240-ben Castrum Sancte Marie néven jelentkezik a forrásokban, 1379-benSaxonum de Fewldwar, 1381-ben Feulwar alias Marienburg, 1489-benMarienburg, 1529-ben Marienberg formában fordul elő.
Homoród-tető, Kápolnásfalu felett.
A vízoszlop magassága benne 3,5 m (1882-es mérés). A sóskút Homoródszentpétertől keletre, 1,15 km távolságra található, a Tarhegy aljában.
Igaz, közel van az úthoz a rejtekhely, de a novemberi mokány esőben odáig caplatni egy különleges élmény. Megvan a közé szorított doboz.
Essigmann-ház Segesvár Az Iskola utca 10 szám alatt található lakóház. Épült a XVII-XVIII-dik században, módosították a XX-dik században.
Nagy-aratás Máréfalva A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig. Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon. Összekötöttük a kellemest a hasznossal, és miután megszedtük a markunkat nárcisszal megkerestük ezt a geodobozt is. Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé.
Vasszékely A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Üdvözletem. A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát.
Csíkszentléleki 500 éves hársfa Csíkszentlélek község temploma melletti hársfát valószínűleg az 1500-as években ültethették. A dobozba beletettem a Hargita 50 utazó vakondot. Sajnos nem volt benne iroszer, és én sem vittem magammal, igy nem tudtam bejegyezni magam. Nem sokáig maradt szűz ez a láda sem :-).
FortyogófürdőFortyogófürdő Aki csak reménykedik, általában a reménnyel marad. Reménykedjünk. Lehangoló látványt nyújtott az egykor fényesebb napokat is megélt fürdő. Kézdivásárhely határában található a Fortyogófürdő nevű, egykori gyógyüdülőhely.
Szelídgesztenye-liget Homoródkarácsonyfalva Homoródkarácsonyfalva nyugati határában, a vízválasztó keleti oldalán, 2 hektáron elterülő szelídgesztenye ültetvény található. Évente két-háromszor meglátogatjuk ezt a helyet Almásra menet. Mi jegyezzük be elsőként, de jkgabor írt elsőnek a dobozba. Minden tyúk még a tojáshéjjal a fenekén születik :-).
Caltun-kapu, magyarul kiejtve Kölcún-kapu.
Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
Milleniumi kereszt Polyán A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Gyonyoru latvany fogadott a teton.
Attila vára Vargyas A Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik. Megtaláltam a dobozt. Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert.
Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr irányába vezető kijáratánál, a város legrégebbi műemlékével, a Jézus-kápolnával szemben emelkedik félig kopaszon a Budvár (625 m). Szemben vele a magasabb Csicser - legendás helyek ezek, de a legendákban sok történelmi igazság rejtőzik.

Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőhalom vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, már kisebb csapattal. De megkaptuk ezt a geodobozt is, az éppen felújitás alatt álló várfal tövében.
  • Mogorva munkasok kiutasitottak az udvarrol, s elment a kedvunk. De visszajovunk, mint Ludas Matyi.
  • De visszajon.
  • Hát nem semmi megközelíteni ezt a rejtekhelyet. Először feltartott kézzel kell menni, hacsak nem akarok reuma elleni kezelést a csihányosban.
  • A vár ismét látogatható, aszfaltos út vezet fel a bejáratig. 10 RON belépődíjért a várat őrzök beengednek.
  • Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre. A látogatás közben kerestem, hogy hova rejthetnék, de olyan sokan látogatják, hogy lehetetlen volna észrevétlenül kivenni a dobozt.
  • Erős szél fújt a várban. A panoráma szép, a vár felújítva.
  • Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Mivel már láttam itt-ott egy-két várat, nagyon meglepett, hogy semmi berendezés vagy valami stilizált életkép megjelenítése se volt a várban.
  • A környéken egy lélek sem járt, kivéve egy 15 tagú őzcsapatot. A füzet egy kicsit nedves, annak ellenére, hogy három nájlonzacskóban, és dobozban van.
  • Szép hely, több odafigyelést érdemelne.
  • A valamikori, az élet zajától félre eső helyre épített nyaralót. Szép lenne, ha kerülne rá pénz és akarat, hogy méltó otthont adhasson a múzeumnak.
  • Meglett. Ez a rejtekhely volt legközelebb a falumhoz.
  • Fortyogófürdő Finyasaknak nem ajanlom. A segitseghez az is hozajon, hogy egy szar, jo nagy szar mellett van.
  • Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta.
  • Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. De így legalább neked is került egy megkeresendő rejtekhely a közeledben.
  • A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van. Hmm, ennyire pontatlan lenne a koordináta?
  • S hála a rejtekhelynek el is jutottunk. A doboz valahogy kiesett a fészkéből, mert a földön találtuk a bokrok között, visszatettük.
  • Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond.
  • A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb. A keresztet a két település román közössége állítatta 2010-ben, az első világháborúban meghalt román határőr katonák tiszteletére.
  • Nem lévén látogatási nap, szerencsénk volt, hogy mégis beengedtek a barlangba. A látogatási idő 40 percre volt korlátozva.
  • Tulajdonképpen a két doboz egymásra vigyáz. Sajnos ezt sem találtam meg, pedig jártak a szemeim.
  • Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között.Kíváncsi vagyok, mikor jön rá valaki, hogy az egyébként látványosan kiépülő, és hatalmas forgalmú fogadóhelyen kitegyen egy táblát, hogy a tó körüli sétaút a kifolyási részen patakba torkollik, és azon átgázolva csak körülményesen lehet kikapaszkodni a parkolók felé?
  • A doboz nagyon jo helyen van, jo rejtes. A szomszedsagban nagy volt a mozgas, es ezert nehezen fertem hozza.
  • Hát már a kőig eljutni sem volt könnyű, mivel szebbnél szebb szamócák állták el egész végig az útonkat, megnehezítve a haladást. Odaérve a sziklához, a szeget használva nagy nehezen sikerült megküzdeni a gravitációval és felkapaszkodni, de mint utólag kiderült onnan még tovább kellett volna mászni.
  • Kívánom, hogy előzz meg a rejtésben. A több doboz mindkettőnknek jó lesz.
  • Megtaláltam tegnap délután, közvetlenül hazaindulás előtt. A segítő információt persze már megint nem olvastam el, ezért eleinte mindenáron egy mágneses filmes dobozkát kerestem.
  • Kérlek a bejegyzéseknél mindig a megtalálás dátumát tüntesd fel és ne felejtsd el érékelni a rejtekhely szépségét, a megtalálás nehézségét, illetve a terepet.
  • Köszönöm.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kőhalom vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!