Sziasztok, nemregiben voltam az elopataki doboznal, egyszer meg regebb megtalaltuk. A megtalalast segito info helyes, de kisse csaloka. Pedig minden lehetséges lyukat végigkutattam. Előpatak falu Kovászna megyében, Sepsiszentgyörgytől 10 km-re nyugatra, az Előpatak völgyében fekszik.
Bár nem tartoznak a Zsombor-patak forrásvidékéhez, közelségük miatt érdemes megtekinteni a szállodától nem messze, Bálványosfürdő irányában levő, közvetlenül az út mellett levő Gyógyvízforrásokat. Régi kedves helyünk. Én is gps nélkül kerestem, eléggé sietve, mert vártak rám. A leírás alapján könnyen meglett a doboz, még gps se kellett a kereséshez.
SZNM 11 Uzon Református erődtemplom Elő a világjáró bakancsokkal. Ott voltunk a rejtésnél.
Az Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi. Már az Alsó-Sólyomkõrõl nézegettük a láthatáron a Nagy-Murgó kerek hegyét. Már az Alsó-Sólyomkõrõl nézegettük a láthatáron a Nagy-Murgó kerek hegyét. EKE nőnapi túrán kerestük meg ezt a dobozt.
Ezt sem volt nagy ördöngösség megtalálni. A pünkösd előtti pénteken utaztam erre. A Kirulyfürdői letérővel szemben, a jelenleg zárt Kalibáskő vendéglő mellett, egy kis erdei játszótér áll üresen.
Kőmező-patak zuhatagsora Vargyas-szoros A Kőmező északnyugati részéből ered a Vargyas-patak baloldali mellékpataka, a Kőmező-patak. A beömlési pontja keresztezi azt az ösvényt, amelyen a turisták bejárják a szurdokvölgyet.
Szent Márton-templom Brassó A templom ma is itt áll, a várfalon kívül. A Szent Márton-templomot inkább kápolnaként említik - a Fellegvár nyugati részét Szent Márton-hegyének nevezik a templom után.
A régi Olt folyó tanösvény - Csíkszentsimon.
A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek.
A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon. A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett.
Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát.
Dozsa Kovaszna A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé. A Tészlának főleg az alsó részét mészkő alkotja, tetejét erdő borítja.
Ürmösi Töpe Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Mivel ram vart ez a feladat, ezt tejesitettem is.
Csűr-kapu Nagy-kő-havas Egy szep nap, egy szep hely. A Csűr-kapu egy 1,5 x 4 m-es nyílás a Csűr-kő sziklájában, mely a rétegek beszakadása révén keletkezett.
Benkő-borvízforrás Árkos A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
A Perkő délnyugati oldalában egy sziklacsoport vonja magára a figyelmet. Sokszor jártunk itt, s nem sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Kis forgolódás után meglett a doboz.
A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna. Elfáradtál a hintán vagy a csúszdán? Sétálj mezítláb! Cipő nélkül? Igen, mert érdekes és egészséges.
Lázárfalva határában, a hegyek közt rejlő tengerszem partján1764–1765-ben a tusnádi és kozmási lakosok egy kis kápolnát építenek Kecskés (vagy Kovács) Pál kezdeményezésére. Mégegyszer meg akartam látogatni 2011 tavaszán, de nem találtam már rá. Megtalaltuk. Megtaláltuk a kápolna mellett, kicseréltük a zacskót.
A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
Idelátszott a somlyói nyereg, a székely lányok találkozójának helye. Megtaláltuk, ma este a Csipikéről hazafele. A geodobozba beletettem a Mareszka 2 utazó vakondot. Amennyiben Székelyudvarhely felől érkezik valaki Csíkszeredába, a csibai eltérő után, a kavicsos uton balra térve, az ut bal oldalán levő dombon emelkedő római katolikus templomhoz juthat.
A Nemere gerincének a legszebb része a Magyar-, másnéven Kis-Nemere. A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk.
Rez-tető Kadicsfalva Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni. Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk.
Ott voltunk a rejtésnél. Szép, rendezett a templom és környéke.
A Gál Sándor téri okosvécé 319 ezer lejbe került. Teljesen automatizált, öntisztító, áramszünet esetén kézzel is nyitható, használata készpénzzel vagy bankkártyás fizetéssel is lehetséges.
Patakfalva régi temploma az 1802-es földrengéskor elpusztul. A falutól délre fekvő Papdomb tetején, a temető szélén állott.
Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja. Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Kisse ez a fuzet is at van azva. Megtalaltuk, a levelek alatt veletlenul.
A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országúthoz közel, a Kékvíz-pataktól nyugatra emelkedő domb keleti oldalában egy meglepően jó állapotban levő világháborús bunker található. Innen 100 m-re a domb tetejen talalhato ugyanilyen bunker, egy picit orokbe fogadta valaki, bekeritette es egy mozgobarakkot telepitett ra. Húsvét, vasárnap, szép idő. Amikor ezelőtt errefele jártunk, akkor nem kerestük meg, mivel még sár volt, viszont a geodoboz megvárt, még szűz volt.
Katolikus templom Szentkatolna A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Ha az elozo megtalalo utan kerestem volna meg a ladikat, akkor sokkal konnyebb lett volna nekem is. Mikor nagymamámat kivittük a családorvoshoz, és amíg ő bent volt leléptem és megkerestem ezt a geodobozt.
2013-ban, egy magárahagyott pusztulásra ítélt hely. A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Szépen kiépített hely, csak kár, hogy a vandalizmus még ezt az eldugott fürdőt sem kerülte el. A Dungó népi feredő Homoródkarácsonyfalvától délkeletre található, a Sós- és a Csősz-patak (régebb Csüsz-patak) között.
Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten, az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
Bibarcfalavára tartottunk, hogy borvízet töltsünk, de tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük ezeket a forrásokat is. Az Ércesi Mohás borvíz a Fenyős-patak vízgyűjtő medencéjében található, a Benedek Elek borvizes barlang felé vezető ösvény alatt, annak baloldalán.
A homoródi Móric-híd (régi osztrák térképen Morizbrücke) újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Régi sörgyár Csíkszereda Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre. Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
Későn indultunk útnak, nem számoltunk avval a csúcsforgalommal, ami Busteniben volt, mikor gyalog gyorsabban lehetett haladni, mint autóval. Miután már elég sokat hallottunk meg olvastunk erről az új útról ideje volt kipróbálni is.
Ma délután a szentegyházi tavakat kerestem fel. Az ünnepi geodoboz rejtése óta eltelt 11 nap, lejárt már karácsony is. Tisztelt címzett: Szőcs István, és családja.
Valóban, csak nem előre, hanem vissza. Ejnye-bejnye. Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai.
A nehézségi szint könnyű, az útjelző oszlopok színe világosbarna. A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m, a menetidő 1 óra, a szintkülönbség 5 m.