Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Galambóc vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Galambóc vára..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Galambóc vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Tájékoztató Óvárhely Budak-völgy tölgyerdő
Tájékoztató
A zacskó Bunker
A zacskó
Motívum 1 Kőrösfő
Motívum 1
1962 Egeres Bocskay várkastély
1962
Kis medencék Ördögmalom vízesés Bucsecs
Kis medencék
A nehézségek által növekszünk Csíkszentgyörgy házaspárok útja
A nehézségek által növekszünk

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Galambóc vára fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Galambóc vára!

A legközelebbi település Lászlóvára, 2.17 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Lászlóvára A Lászlóvárat Luxemburgi Zsigmond építtette 1427-ben, a Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található. Innét irányították Galambóc ostromát.
Legyes-barlang - Lászlóvára A Legyes-barlang - más elnevezései Legyeslyuk, Kolumbácsi barlang, Fliegenhöle, Gaura cu Musca - a Duna baloldali partján található, a Babakáj-sziklától lennebb. A bejárat előtt egy iható vizű forrás van.
A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
Kis-Domogléd-csúcs Mocsáros-vízesés
A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével. A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost.
Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni.
Örményesi-szoros Örményes A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Kemenceszék tava Kemenceszék tava. A közelben szénbányák és több cseppkőbarlang van.
Kákófalva nyugati szélén, a Templom-domb (Dealul Cuca) tetején egy magányos, lepusztult torony hívja fel magára a figyelmet. A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
Krajova-szoros Kiskirálymező A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Ferencfalva tava Levendula Krassóvár
Kákófalva és a tőle délre fekvő Gerőc (Greoni) falu között, a Krassó folyó felett, egy háromlyukú kőhíd maradványait láthatjuk. Elődjét a törökök építették a 17-dik században.
Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is.
Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni. Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület.
Néra-forrás
Vízesés a Német-völgyben (románul Valea Mare, régi osztrák térképen Deutsches Thal), Újmoldova és Padina Mátyé (Padina Matei) között. A 30 m magas vízesés román neve Buraul Mare.
A Constantin Gruescu ásványmúzeum Vaskő községben, a Völgy-(Vale) utca 113 szám alatt található, a gyűjtő házában. Itt, Koszti bácsi (nea Costica) több mint 2000 bányavirágot gyűjtött össze, Vaskő, Dognácska, Oravicabánya, Stájerlakanina, Újmoldova környékéről, de határon túlról is.
Herkules talpa Sirina-mészkőszurdok
Na, ez szerintem szebb mint a Bigér, de ez nincs útban. Mivel nincs segítő információ, itt sem sikerült a dobozt megtalálni. A Beusnica-vízesés az Anina-hegység egyik leglenyűgözőbb vízesése.
Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól. A Bigár vízeséstől folytatva utam Stájerlakanina fele a Ménes-völgyben - lévén, hogy kerékpárról nézve más a világ mint autóból.
A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével. A Porta Orientalis-hágó a vízválasztón helyezkedik el, Domásnya falutól északra.
Tényleg nagyon profi a hely.
Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik. A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült.
Sportmászásra alkalmas hely, ugyanis egy több mint 50 m magas függőleges sziklafallal rendelkezik. A Danila-domb Vaskő községtől délnyugatra található, a Danila tisztásaként ismert márványfennsík fölé emelkedik.
Római katolikus templom Stájerlakanina Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk.
Utban a Néra völgye felé meglátogattuk a resicai mozdonymúzeumot. Jó pár kilométer után tűző napsütés alatt érkeztem meg Resicabányára, és már nagyon szerettem volna tudni, hogy hol lesz a szállásom. A resicabányai rendező pályaudvar előtt létrehozott szabadtéri múzeumban tizenhat, Resicán gyártott, ma is működőképes, gőzmozdony található.
Beganyiresd tava
Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Fehér kereszt Ez most még csak egy félkész állapot.
A Néra alagútjai közelébe, a Bég hídjáig kocsival is el lehet jutni, majd egy rövid séta következik a látványos sziklába vájt átjárókig. Sajnos, nem találtuk, pedig elég sokáig keresgéltünk. Szerintem jó helyen kerestem, csak nem eléggé. Szászkáról gyalogosan a Néra mentén vagy kocsival Potokon keresztül (aszfaltos úton) lehet a Bég és a Néra találkozásához jutni.
A vasúti híd, illetve a Szentháromság sziklájának közelében, mindkét oldalon hatalmas parkoló áll rendelkezésre. Hát, ez egy másik láda volt. A sziklába vájt Írott kő ortodox remetekolostor Örményes határában, a Temes felett átívelő vasúti híd tövében található.
A Páfrányos-szoros, románul Cheile Feregari, Herkulesfürdőtől délre, a Nagy-Domogléd-csúcstól nyugatra található A feregari, ferigari szó valószínűleg a feriga szóból ered, ami magyarul páfrányt, harasztot jelent.
Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.

Történelmi-kulturális értékek
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Galambóc vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtalaltuk Aronekkal a Fekete templom utan es a Fekete bastya elott. Jo hely, csak kar hogy sok a szemet.
  • Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg.
  • Sokáig kerestem a megadott koordinátáknál, de eredménytelenül. Miután feladtam és lefelé jöttem a temetőből megtaláltam a szemetesgödröt.
  • Nyárádszentimrei templom és harangláb Hosszú bejegyzés és tűzoltókocsi. Láttam tűzoltókocsit fentről, és így visszagondolva nem is értem, hogy miért nem figyeltem jobban rájuk. Ugyanis nagyon élvezem a régi dolgokat.
  • Senki tava - Csíkszereda Senki sehol, se doboz. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni. Még jó idők jártak, ha elindultam valamerre, 10 közeli meg nem talált rejtekhelyet is meg tudtam nézni a webhelyen :-)A Gábor 77 bejegyzését is elolvastam, a rám jellemző felületességgel, és miután aránylag könnyen beazonosítottam a szóban forgó bokrot, csak csudálkoztam miközben a csihánok össze-vissza csíptek, hogy ha neki igen, nekem miért nem?
  • Kibicikliztunk Kezdirol, es megleltuk. Kicsit gond volt a jobb es bal kezzel de meglett.
  • Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. De a doboz megkerült, hát nem tudom meddig bírja, ha beindul a kiránduló szezon.
  • A vár belülröl sokkal érdekesebb.
  • Megtaláltuk.
  • De nagyon nehéz túránk volt b_istvan-nal. Négy óra alvás után hajnali négykor indultunk ketten Székelyudvarhelyről a Bilea-tóhoz autóval.
  • Sajnalom, hogy mennyi szemettel szembesultem. Hajlektalanok tanyaja volt ez a terulet -foleg nyaron.
  • Mindhárom bükkfa környékét megnéztük, de nem volt sehol. Vajon ott van még?
  • Bálványosfürdőről indultunk, Csiszárfürdő érintésével. Elméletileg a kék kereszt jelzésen lehet eljutni a Begyenkőig.
  • Nem véletlenül került a Csiga-dombra a megjegyzés. Csak Hangyalkának válaszoltam egy régi bejegyzésére, hogy még nem látott szénsavas sósvizet.
  • Római katolikus templom - Stájerlakanina Stájerok. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. A dobozt viszont nem találtam meg, pedig zavartalanul kereshettem.
  • Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki. Kipróbáltuk a játszóteret is.
  • Nagyon ötletes a rejtek.
  • A harangláb bodobács invázió alatt volt. Nem volt kedvem felmászni, nehogy rám hulljanak.
  • Ha már ide vetődtünk folytattuk a sétát. A kellemes időt kihasználva, a hátsó ösvényen sétáltunk fel az útkereszteződéshez.
  • Kar, hogy a vonat nem koptatja a sineket.
  • Nagyon tetszett a mésztufa formája, színe, a rajta csörgedező, szétterülő kristálytiszta vízzel. A geodoboz keresésére sajnos egyszerűen nem volt időnk.
  • Jó egészségben van a láda.
  • Kakasos templom - Kolozsvár Kakasok mindenhol. Tipikus Kós épület. Bemenni itt sem tudtam.
  • Sajnos nem lehet a doboz közelébe jutni.
  • Ma kivettem az Eskimo's Friend The Birdie TB-t a dobozból. Betettem a Mareszka 3 GeoKret-et.
  • Csíkzsögöd, török eredetü, jelentése "Zögörtdü = szegény, szűkölködő". Második alkalommal szaladok neki, hogy a templom udvarba bejussak.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Galambóc vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!