Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Háromkút-forrás - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Háromkút-forrás turisztikai látnivalói

Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: A határfa Háromkút völgye Forrás 1 Forrás 2 Forrás 3 Piros áfonya Esztena távolról Esztena közelről A forrás környéke. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Háromkút-forrás fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Háromkút-forrás! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Trei Fantani, 3.77 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos sziklabérczei Tarkő növényzete, sziklái. Öcsémtetej. Egyeskő. Az óriások asztala, elrejtett kincseik. Ködokozta csalódás. Népmonda a Tarkőről.
Szállás

Szállás Trei Fantani - Damuc, Neamt megye


Keress szállást Trei Fantani közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 1,66 km-re levő látnivalókkal: Ecsém-tető - Hagymás-hegység (11 kép).
1471474535980
1471474536981
1471474541982
1471474549983
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Háromkút-forrás közelében?
Pásztor-kő Hagymás-hegység. 1,8 km-re. Balán római katolikus templomától, a Kovács-patak szádától indulunk. Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. (itt geodobozt is lehet keresni)
Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység Hargita megye. 2,3 km-re. Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Csúcsforgalom - Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom. (látnivaló és geodoboz)
Melegvíz-forrás - Háromkút. 2,4 km-re. A forrásból kiömlő víz azonmód egy bővizű patakot alkot. Miben mérve? - Hm. (itt geodobozt is lehet keresni)
Vigyázó-kő. 2,4 km-re. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. Zöld majom - A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát. (látnivaló és geodoboz)
Tárnicsmező a Lik-puszta felett. 2,4 km-re. Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani.
Sziklataréj - Ter-kő. 2,8 km-re. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Kilátások - Nahát! :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát.
Terkő-nyereg Hagymás-hegység. 3,9 km-re. A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe.
Ilia-tető Gyimesek. 4,2 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
Ördög-hágó Balánbánya. 4,2 km-re. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Ördögi meredek - Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
Rejtek-csúcs. 4,2 km-re. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat - Régi álmom teljesült.
Felső-mező Hagymás-hegység. 4,2 km-re. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között - A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
Kígyófej-szikla Rejtek-patak. 4,3 km-re. A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Palás patakmeder - Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
Ködlátó-nyereg. 4,5 km-re. Csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Köd nélkül - Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.
Nagyhagymás-csúcs. 4,5 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson - Édesapámra emlékeztünk a keresztnél.
Kilátópont Szakadát. 5,2 km-re. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Tolvajok tavasza - A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval, de meg bepotolhato, most virtualisan megkozelitve.
Szakadát-mező Nyugati rész. 5,2 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
Szakadát-mező Keleti rész. 5,4 km-re. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
Meddőhányó Balánbánya. 5,5 km-re. Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka. 5,7 km-re.  Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év. Csak egy fenyő maradt - Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
Bagolykő Bükkhavaspataka. 5,8 km-re. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van - Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig.
Száraz-patak Hagymás-hegység. 6 km-re. Jávárdi völgye. 6,1 km-re. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
Fehér-mező Hagymás-hegység. 6,3 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség - Fehér-mező szépsége örök.
Jávárdi-tető Jávárdipataka. 6,6 km-re. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
Fekete-Hagymás-csúcs. 6,7 km-re. A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye.
Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka. 6,8 km-re. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység. 6,9 km-re. A pusztából, a csúcsot célozva is ki lehet kapaszkodni ide pár perc alatt, de kényelmesebb és érdemesebb kelet irányból megközelítve végigsétálni a pompás sziklafal alatt.
Patkó-kő. 7 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
Kóta köve Jávárdi. 7,2 km-re. Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék.
Pásztorbükk. 7,6 km-re. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor! Te voltál az első megtaláló? Hiszen ez a geodoboz már 3 és fél éve várja a látogatóit.
Vársarka Csíkszentdomokos. 7,8 km-re. Területét sűrű bozót borítja.
Bástyakő Naskalat-hegycsoport. 7,9 km-re. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport. 8,1 km-re. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
Zúgó-vízesés Jávárdipataka. 8,5 km-re. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé. Nem sikerült megtalálnom a dobozt - Ahogy láttam nagyon forgalmas hely.
Gyümölcsénes-tető. 8,7 km-re. A Gyilkostó-telepről Háromkút felé vezető útból, az Alsó-szoros közelében egy talajút indul a gerincre, mely a Gyümölcsénes-tetőre visz ki, majd Gyergyódomuk felé ereszkedik le. Véráldozat - Ezt is megértem.
Felső-szoros. 8,7 km-re. A Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Jégpadok - Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
Czofronka. 9,2 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet.
Páduai Szent Antal kápolna Hidegség. 9,4 km-re. Páduai Szent Antal kápolna - Hidegség. Hol a kút? - A bejáratot könnyen megtaláltuk, csak a ganyélére kellett vigyáznunk.
Naskalat-csúcs. 9,5 km-re. A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Pihenő - B
Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport. 9,5 km-re. Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek.
Alsó-szoros Kis-Békás. 9,6 km-re. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el.
Toronykövek Jávárdipataka. 9,6 km-re. Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre. Meredek. - Na, ez aztán jó kapaszkodó.
Kerek-kő. 9,8 km-re. A Kerek-kő a Hagymás-hegység vonulatának egyik legimpozánsabb sziklaóriása. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson - Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
Lok forrása Vaslábi-hegycsoport. 11,2 km-re. Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk.
Gyilkos Fekete-fehér. 11,2 km-re. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
Muhos pataki népi fürdő. 11,2 km-re. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb.
Hidegség. 11,5 km-re. Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után.
Fa harangláb Hidegség. 11,5 km-re. A mutatós fa harangláb a dombon, a temető közepén emelkedik az ég felé. Temető - Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott a doboz, a deszka alatt.
Gyilkos-kő Békás-szoros. 11,5 km-re. Pár perc mulva a meredek oldalban elérjük Gyilkostó ezen a vonalon található utolsó üdülőjét. Öreg doboz - Ennyire doboznak még nem örvendtünk! Talán mert ennyi ideig, ekkora bozótban és ilyen kitartó esőben még nem kerestünk.
Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok. 11,6 km-re. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival. A pihenő(hely) volt a cél(pont) - A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
Olt forrás. 11,6 km-re. Az Olt folyó hossza 670 km, vizgyűjtő területe 24. 686 méter - Előre is köszönöm a dobozcserét.

Természeti értékek
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Háromkút-forrás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

  • Őszi séta - A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút...
  • Kutyavilág - Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel...
  • Egy geodoboz 13 pásztorkutyával - Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Háromkút-forrás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.