Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Királyok útja

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Királyok útja

Hétköznapra terveztük a látogatást, és így volt jó. Hétvégén, a tömeg miatt, nem próbálkoznék vele - de most szép volt, tetszett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Királyok útja felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Pihenőhely terasszal Farkaslaka Székelyszentlélek Bogárfalva Gordon hegy
Pihenőhely terasszal
Híd fatörzsből Bodvaj temető
Híd fatörzsből
A templom épülete Szászújfalu Neudorf
A templom épülete
Vármező felé Szováta kilátótorony
Vármező felé
Az épület szemből nézve Kézdivásárhely Wertán-ház
Az épület szemből nézve
A kemence Mesebeli tisztás Büdösfürdő
A kemence

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Királyok útja fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Királyok útja!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Radosi, 18.02 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Munkások kaszinója Petrozsény Munkások kaszinója, 1925 - Grivita Rosie utca 38 szám, Petrozsény.
Feleki-nyeregkapu Fogarasi-havasok
Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel. A Nagyszeben-külvárosi plébániát, régi nevén Terezianumot, a 18-dik század második felében, 1771-ben alapították, eredetileg árvaházként működött, amelyet Mária Terézia alapított.
Pontosabban alig találtuk meg a dombról, melynek neve Orlya-hegy, levezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Alig találtuk meg a dombra felvezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Hátszegváralján, a vasutállomás melletti dombon áll a Kendeffy-toronyrom.
Bukura-kapu Retyezát-hegység Lakótorony Szászorbó
Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült. Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt.
Branu-csúcs Godján-hegység Branu-nyereg Godján-hegység
A délről a Szárkő-hegység, északról a Ruszka-havasok általhatárolt, 699 m magasságban fekvő szoros az őskortól kezdve fontos átkelőhely volt a Temesköz és a Hátszegi-medence között. Az akkor Tapae nevű szoros közelében 89-ben és 101-ben is nagy csatát vívtak a római légiók és a dákok.
A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik. A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község.
A feleki Brukenthal palota, egyedülálló barokk létesítmény Romániában, a XVIII század végén épült a Fogarasi Havasok lábánál, 30 km-re Nagyszebentől. Sokat keresgéltük, elég sok a fa a sétányon. A palota teljesen el van hanyagolva. Épp egy bicikli verseny közepébe csapodtunk be.
Kapu-tó Retyezát-hegység Kapu-tó, románul Lacul Portii, Taul Portii.
Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. A vár belülröl sokkal érdekesebb. A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb. A szelindeki vár 1765-ben készült.
Nagy-tó (Lacul Mare) - Rossz-völgy (Valea Rea).
Pelága-nyereg Retyezát-hegység
Amikor elhelyeztem a dobozt, kb egy órát töltöttünk a várban, és többször is átmentünk azon a helyen ahol a doboz van. Mivel másoknak is minivakációja volt, itt is tele volt látogatóval és nem tudtam kedvem szerint keresgélni. Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Hunyad vára a Zalasd patak meredek partja fölé emelkedő dombon létesült a XV-dik század első felében.
A hölgy nyeregszorosa, románul Strunga Doamnei.
A mai utam utolsó, ötödik geodoboza. Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat.
Brukenthal-palota, ma muzeum, Épült 1778-1788-ban.
Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában. Kihasználva a természetes úton létrejött forráskrátert, a langyos források feltöréseinél, a mésztufában, a rómaiak fürdőmedencét alakítottak ki.
Sokaknak elerhetelennek tunik a Lespez-csucs, a nehezebb megkozelitese vegett. A Piscul Negru menedékháztól indulva, a Leszpez-hegylábon haladva közelítettük meg a Leszpez-csúcsot.
A Kürzsa (Carja) és Sztojnica-csúcsok között található, az előbbitől délkeletre. Sztojnica-nyereg, románul Saua Stoinita.
Őraljaboldogfalva református templomát a késő román korban építették, tornyát román stílusu ikerablak díszíti, bizánci jellegű freskóit a 14-dik század elején készítették. Pontosabban szólva a diószedésnél a gyönyörű, román stílusban épült református templom udvarán, mialatt a geoláda elrejtődött. Szerintem a honfitársaink csak el vannak foglalva a mogyorógyűjtőgetéssel. A kepek es a segitoszoveg segitsegevel(ugyanis egyelore gps nelkul keresek) megtalaltuk.
A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt.
Petrozsényi Egyesületi Fürdő Petrozsény Petrozsényi Egyesületi Fürdő, 1923-1925 - Grivita Rosie utca 36 szám, Petrozsény.
1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz.
Fégyér faluból indulva, egy körülbelül 11 km hosszú kavicsos úton juthatunk el Románia egyik legfestőibb helyére. Ez a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
A petrozsényi sítelep fölé magasodó hegyes Carja-csúcs, a maga 2405 méteres magasságával, a Páreng-hegység negyedik legmagasabb pontja. Tetejéről szép kilátás nyílik nyugati irányban a Zsil völgyére, keleti irányban pedig a Nagy-Páreng-csúcsra, illetve számos gleccsertóra. Csak azt bántam meg, hogy nem vittem sílécet.
Oszlea-csúcs Vulkán-hegység
Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa. Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel.
Petrozsény irányából, a Maleja-völgyből indulva, a Badea-csúcsról kapaszkodhatunk ki ide. A Kis-Páring egy füves csúcs, mely 2074 m magasságban helyezkedik el.
Bukura-csúcs 2 Retyezát-hegység Bukura-csúcs 2, románul Varful Bucura II.
A Zöld domb panzió egyedi hely, az erdő közepén található.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Királyok útja adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Csodalatos a kilatas es az egesz hago. Oriasi szelvihart fogtunk ki.
  • Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Én éppen egy vasárnapi nap jutottam el ide, hát a helyzet hasonló a Transzfogarashoz hétvégeken.
  • Gyönyörű kilátás. Ilyen tele dobozt eddig még nem láttam.
  • Barcarozsnyó vára Barangolás a várban. Szeretünk várakban barangolni, zeg-zugokba bebújni. Ideális volt a terep.
  • Nem egy BAR lett ott, hanem egy kis kapolna. Babberci jött es egy doboz maradt.
  • Bar a helyiek dicserik nagyon, nekem nem igazan izlett a viz. Egy gyengecske kutviz minosege van.
  • Egy nagyon szép túra alkalmából közösen találtuk meg ezt a geodobozt ezen a különleges hangulatú helyen.
  • Ha jól értettem akkor a helyszínen két emlékmű van, egymáshoz közel, a milleniumi és a világháborús emlékmű. Azt már észrevettem, hogy többen keverik a rejtekhely és a rejtek fogalmát.
  • Ez így igaz. Nekem is van három ilyen előformám valahol.
  • Megint egy regi lada kerult elo.
  • Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz?
  • Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. A végén csak meglett a geodoboz.
  • Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Mind majd a kepek is fogjak mutatni ezt a rejteket nem egyedul kerestem meg.
  • Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. Ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál.
  • Csókakő vára Csákok Csókakőn. Várak a Vértesben túramozgalom teljesítése közben jutottam el Csókakő várához, még kora reggel. Korábban felújítása idején jártunk már itt a családdal, mára felújították az alsó- és felsővárat egyaránt.
  • Nem terveztem bejárni a Kozluk-túraútvonalat. Ez Greci településtől indul, elhalad a Mária kövei alatt, megkerüli a Secaru dombot, majd a Kozluk-csúcs alatt tér vissza a Mária köveihez.
  • Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. A szöveges segítség egyértelmű, egyetlen feljáró van és annak egyetlen eleje.
  • Utban a repuloter fele megkerestem ezt a dobozkat is. Igy legalabb az emlekmuvet is megneztem.
  • Meglepetes-tojas jatekot tettunk bele, es visszatettuk balkezre, mert kicsit odebb volt. Koszi a rejtest.
  • Amint ide-oda járkáltam, kezemben a GPS-szel, kis híján belepottyantam az említett sziklaüregbe. :) Ekkor eszembe jutott a leírás, miszerint a láda egy négyszögletű hasadékban található, úgyhogy tüstént felhagytam a GPS böngészésével, és leereszkedtem az üregbe.
  • Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült.Ügyesen meg van építve a vár, gyönyörű a kilátás.
  • Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre.
  • A megtalalast segito info helyes, de kisse csaloka. Nem a gyokeres fanal kell keresni.
  • Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam. Én személy szerint minél kevesebb betont és vasat szeretnék látni a hegyeinkben.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Királyok útja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!