Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Mofetta - Dornavátra

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8196 hozzászólás)
 

Dornavátra város mofettája a Negresti-negyedben, a hasonló nevű utca déli végében található. A mofettától dél felé haladva lehet eljutni a két Bizum-forrásig...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Mofetta - Dornavátra felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Címer 2 Marosvécs református templom
Címer 2
Kilátás a Leánykavártól
Kilátás a Leánykavártól
A nyugati szenteltvíztartó Ferences kolostor Kőrösbánya
A nyugati szenteltvíztartó
Idézet Székelyvécke
Idézet
Kitérő Homoródkeményflva
Kitérő
Ásatások 2 Tündér Ilona vára Tündérvár Kovászna
Ásatások 2
Táblák Bözödújfalu
Táblák
A gyík Alsórákos bazaltoszlopok
A gyík
17 sziklaszoros Kisgyógypatak
17
Foltosék a forráshoz kirándulnak Berettyó forrás
Foltosék a forráshoz kirándulnak

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Mofetta Dornavátra fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Dornavátra és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Mofetta!

A legközelebbi település Vatra Dornei, 1.36 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kis-Beszterce A kilatas fantasztikus, Kolibicán olcson meg lehet szállni, a Sculptorul panzioban, ha nem vagy tul igényes. Te vagy az elso hivatalos megtalaloja a doboznak. Maroshévízről indulva, többnapos gerinctúra közben találtuk meg.
Gyilkos Fekete-fehér Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
Kolibica-tó Kelemen-havasok Megpróbáltam feljutni a rejtekhez, de biciklivel nagyon nehéz volt, feladtam. A tó vize nyáron fürdésre és csónakázásra is alkalmas, a környék hegyeinek látnivalói könnyen megközelíthetők innen.
Hősök temetője Zsák-hegy Egy kicsit nehezen találtuk meg a temetőhöz vezető ösvényt, lépcsőket. Igaz nem hívtam fel a leírásnál erre a figyelmet, de a segédpontoknál meg volt adva a temető felé vezető szűk utca bejáratának a koordinátája. Sajnos a sirt körülvevő keritést már nem találtuk igy a dobozka sem került elő.
Kőgomba Bakta-patak Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne.
Peleskóca nyerge felé Radnai havasok Mert ez nem mas, mint egy erdekes lemenetel a csucsrol, a glacialis, csodaszep Lala tavak iranyaba. Ha mar az Unokon (2279 m) vagy, nem hagyhatod ki a Peleskoca nyerget sem.
Astragalus vasalt mászóút Munticsel-hegy Az Astragalus vasalt mászóút az astragalus gyógynövényről kapta a nevét. A weben található egyik leírás szerint ez a kreatívitás növénye.
Panaghia-szikla Csalhó-hegység A tetőből több mint 70 méterrel emelkedik ki. Az egyik barátunk kívánsága volt, hogy megmászhassa a Csalhó híres lépcsőit, melyről annyit lehet olvasni a médiában.
A vasúti hídon keresztül a Várhegy átvágásába vezető vasútvonal képe látványos fotótéma. A Várhegyről szép kilátás nyílik a Maros kanyarulataira, jól látható innen a régi meder vonala is.
Aranyos-Beszterce forrástava Radnai-havasok Az Aranyos-Beszterce forrástava közvetlenül a Gargaló-csúcs északi fala alatt helyezkedik el, 1650 m magasan.
Kis Bánffy-forrás Szalárd A szalárdi bunkerek felkeresése előtt a melegpocsolya közelében elrejtett geodobozt kerestem meg. A "melegpocsolya" rendes neve Kis-Bánffy forrás.
Szurdok-kő Békás-szoros Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbe latogatott ladat. Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán.
Andrei Muresanu Kollégium, az egykori Királyi Leányiskola.
A Bölényes-tető, román térképeken Zimbrul, egy természetvédelmi terület a Borgótiha községhez tartozó Báránykő falutól kelet-északkeletre. A csúcstól nyugatra egy vulkanikus eredetű andezitszikla található.
Alsó-Halas pataki homokbánya Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz. Most láttunk először homokot függőlegesen állni. Honnan indultatok?
1650-ig szász település, közvetve feltételezhető, hogy középkori temploma is volt. Egy 1243-dik évi oklevél tatárjárás előtti birtokadományozásról értesít, tehát a település tatárjárás előtti.
A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
Örmény templom Gyergyószentmiklós A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények, róluk mesélnek a gyergyószentmiklósi örmény templom hársfái. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
Katalin-nyereg, románul Saua Pietrii - a Katalin (Catielu)-völgyéről elnevezve.
Felső függőhíd Kis-Békás Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla.
Ládás Háza-barlang Andrástelep A Sziklaablaktól jöttünk át ide. Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. Délben jött ránk, hogy túrázzunk, és elfutottunk Ratosnyára.
Jézus Szent Szíve római katolikus templom Ditró Óriási templom.
Az Isztinakő (románul Piatra Laptariei) Bélbor községtől keletre, a Kis-Beszterce folyótól északra található, a Pintye-hegyláb (Piciorul Pintea) és a Kisbükk között. Az 1452 m tengerszint feletti magasságon található csúcstól délnyugatra egy éles fogakkal az ég felé meredező sziklát találunk, amit (újabban) Kodrán (Codrean)-sziklájának neveztek el.
Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
Várszikla 2 Dédabisztra A falu határához tartozó Dédabisztratelep közelében, a 656 m magas La Cetate nevű sziklaszirt tetején középkori vár maradványai találhatóak. Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam.
Szármány-hegyi kápolna Gyergyószárhegy A Szármány-hegyi kápolna nem volt e napra betervezve, a Békás-szorosba indultunk túrázni. Gratulálok a megtalált geodobozhoz, bár az nem a mi játszóterünkhöz tartozik. Megvan.
Andreas Beuchel egykori lakóháza, Ion Zidaru lakóháza néven ismerik.
Ditróban, a Központ (Középszeg) és Felszeg között található III-dik tízesben, van egy Hétkapunak nevezett zsákutcás falurész. A Hétkapu hét telekből állott, melyek legyezőszerűen helyezkednek el.
Besztercei Kisiparosok Székháza, ma George Cosbuc Városi Kulturális Központ.
Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin.
Funtineli forrás Palotailva Szent Mihály nap utáni csend és nyugalom uralkodik a hatalmas legelőkön. A mai nap újra a Funtineli-forrásnál jártunk. Igen, a két fenyő egyikébe rejtettem a dobozt, pótolni fogom, ha nincs.
Felsovisó látnivalója a keskeny nyomtávú hegyi vasút.
Szalárdtelep sziklái Nagy bunker A szalárdi hármas bunkertől kellemes sétával érkeztünk a gerincen levő geodézikus ponthoz. Innen az ösvény ereszkedni kezd, mi viszont úgy döntöttünk visszafordulunk, az autó a forrásnál volt.
Tósaroki barlang Tósarok A barlang a Hagymás-hegységben található, az ország leghosszabb konglomerát kőzetben formálódott barlangja, kilenc terme közül kettő járható barlangász felszerelés nélkül. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől.
Lóalkatrész szikla Ratosnya 1995-ben jártam utoljára a Ratosnya völgyében. El nem tudtam képzelni mi az a lóalkatrész? Az alkatrész megvan, hol lehet a ló?
Gyöngyös-patak vízesései Kelemen-havasok Egy élmény volt az Illés-szikláitól beereszkedni az itt-ott embermagasságú kúszófenyők között a nyeregbe.
Katolikus templom Gyergyóalfalu A gyergyóalfalusi templomtorony oldalán egy régi festett felirat felújításról ad hírt, mivel nem eredeti kőbe vésett felirat, kétkedve fogadják. Éppen ezért ez önmagában csak kiindulópontja lehet annak a feltevésnek, hogy itt a XIII-dik század elején templom állott.
Bunker 3 Szalárdtelep sziklái A jelzésről kissé kitérve, megnéztük az ott levő lövészárkokat, majd a jelzésen elértük a 3. Mikor ezt a sorozatot rejtettem, kimaradt ez a bunker. Nagyon közel voltunk egymáshoz.
Bölcsesség kútja Gyergyóremete Ünnepélyes átadására 2019-ben, a falunapok vasárnapján került sor. A Bölcsesség kútja Gyergyóremete község központjában található, a Bánya út és a Kő-patak kereszteződésénél.
Gyilkos-kő Békás-szoros A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található. Ennyire doboznak még nem örvendtünk.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Mofetta adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Dornavátra térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Ha most egy kis segítséggel megtaláltam volna a geodobozt, akkor egy okkal kevesebb lenne számomra, újra Nagyszebenbe menni. Így legalább legközelebb mindkét templomot belülről is meg tudom majd tekinteni.
  • Ezt a rejtekhelyet már többször használtam demonak. Most is ez volt a szándékom és ha az emlékezetem nem csal jó helyen kerestem, de az üreg üres volt, a láda nincs sehol.
  • A mozdony erdekes, eddig is tudtam rola, de most egy kicsit jobban tanulmanyoztam.
  • A geodoboz a helyén van, a szürkegémek úgyszintén. Bár óvatosan közelítettünk, mégsem sikerült lencsevégre kapni.
  • A 7. évforduló alkalmából találtam meg ezt a geoládát.
  • Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van. A dobozt könnyen megtaláltuk, és meglepetésünkre mi írhattuk be elsőnek a nevünket a füzetbe.
  • De nem akarta elárulni nekem a doboz helyét. Gondolom már nincs meg.
  • Kicsi falu kicsi templom.
  • Közvetlenül a temetőkert bejárata mellett nem találtam megfelelő parkolót, ezért a rejtekhez közelebb parkoltam :-). A kápolnát és a temetőt övező védfal mindkét oldalán emberek voltak, a temetőben két idős néni csevegett ráérősen.
  • Még a nyáron próbáltam megtalálni ezt a dobozt, de sajnos ültek a közeli padon és nem volt türelmem várni amíg elmennek. A téli est hidegében szerencsére senki nem fagyoskodott a környéken és a doboz is meglett miután a fagyott rejtekéből kipiszkáltam.
  • Én a tegnap arra sétáltam, és ellenőriztem a geodobozt. Nem jött, hogy elhigyem, hogy nem találod.
  • Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. A doboz a helyén volt, hamar meglett.
  • Az a pár másodperc, amig a trikolorral bíbelődtem igazán nem számít, most az egyszer Péternek kedvezett a szerencse, ő nyúlt a helyes lukba hamarább, ennyi az egész. Fő, hogy meg van, és, hogy egy felejthetetlen túrában volt részem, amelyen nem győztem gyönyörködni a táj, a hegyek látványában, és a virágok sokféleségében és szépségében.
  • Ez is előkerült. A fürdő romokban áll, sajnos.
  • Gábor barátommal végigjártuk a Székely vasút fontos létesítményeit. Ahogy a Karakó völgyhíd pillérének darabjai is egyben hevernek a patakmeder szélén, úgy ezen pillérek romjai is dacolnak az évtizedekkel.
  • A helyet Kingusnak a naplóba.
  • Alin felirat már nincs, csak sok kék paca. Az egyik mellett van a doboz.
  • Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt.
  • Elsőre a hátsó kapuhoz mentem ami zárva volt, majd megláttam hogy elől is van kapu, így nem kellett kertet mászni. A dobozkát megtaláltam, elég sokat kínlódtam hogy kiemeljem de nem sikerült mert egyre mélyebbre süllyedt a rejtekben.
  • Egy csendes vasárnapi fürdőzéssel kapcsoltam össze a doboz keresést. Szerencsére a térkép nagy segítségemre volt.
  • Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Igaz, csak bringával, vagy gyalogosan lehet megtenni, esetleg off road - de én nem ahhoz a kategóriához szólok - , egy jellegzetes nagy kiterjedésü fennsík.
  • Tessenek megkeresni a frissen rejtett ünőkői geoládá(ma)t. :D.
  • Megtaláltuk.
  • A doboz korul nedves minden. Kicsit a doboz is nehezen zarodik, ugrik le a teteje, valahogy sikerult jol railleszteni, nehogy elazzon a naplo.
  • Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át. Nem nehéz megközelíteni a sziklát.
  • Még mindig sokan azt hiszik, hogy ha a mozdony kemencéjébe szemetet dobnak, elég. Sajnos nem.
  • Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Persze, aki a geodobozt keresi, annak valoszinu hogy nem marad szaraz a labbelije.
  • Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni. Nagy elegtetel, hogy szuz dobozra bukkantam, erdemes volt ketszer megkerulni a templomot.
  • Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is. Miután sikeresen kikerültem az éppen arrafelé terelt juhnyájat őrző pásztorkutyákat, az erdőben egy medve állta utamat.
  • Oriasi zivatarban kellemes meglepetes. A plebanos, mint regi haromszeki ismeros CSB, ennyi legyen is eleg.

Sikerült eljutni Dornavátra környékére? Tetszett a Mofetta? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 22 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!