Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Ezeket az ugynevezett tektonikus fulkeket mar reg ismertem, meg a favago eveimbol, Kisgyorgy batyank nyomaban felkeresve. A Ploti-barlangok a Vadasi út mentén a martban, 10-15 méterrel az út szintje fölött találhatók.
Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri. Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is. A parkig konnyen eljutottunk. Szep rendezett ez az emlekpark.
Gyilkoskő A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út. Kiegészítettem a rejtekhely leírását. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese.
Kommandó Ringó-híd Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet. Néhány fát kivágtak, újat telepítettünk a régitől 63 méterre, a patak mentén lefele. Kérem az új koordinátákat, hogy kijavítsam a jelenlegit. Na meg egy koordináta váltás sem ártott volna ennél a doboznál.
Sötétedés után értem a helyszínre, Lipse településnél egy medve sétált át előttem az úton. Aki GPS nélkül jár rejteni, medvét lát az úton és rátromfol egy közeli dobozra. A Putna vízesés a Putna folyó bal oldalán, természetvédelmi területen található.
A már messziről festői látványt nyújtó, törcsvári várat a brassói polgárok építették a 14-dik század végén. A kastély már zárva volt, így maradt a rejtekhely felkeresése. Kaphatnánk egy kis segítséget a ládára vonatkozóan? A geodoboz a vár fölötti domb tetején, egy kivágott fa törzsének üregében található, pár lépésre a tisztástól, az erdőben.
1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A templom mellett sokszor elmentunk mar, de a fedett keresztet eddig nem lattuk meg kozelrol.
Fekete Torony Részletesen is be fogok ezután számolni. Gábor, szívesen olvasnám a részletesebb élménybeszámolóidat is.
Állítólag 500 éves. Ozsdolától keletre, a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országút mellett, attól északra, valahol a Piliske-tető és az Ojtoz-forrás feje között egy 6,1 m kerületű tölgyfa található.
Az első állomásunk ezen a kiránduláson. A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk. A tusnádfürdői Várvápai borvíz a kék sávval jelzett, a Vártetőre vezető túraösvény bal oldalán található a Vár-Vápa-patak völgyében.
Serbán malma Göndör hídja A Göndör hídja (románul Podul Cretului) utca 123 szám alatt van, és Serbán malmaként ismerik - ma elhagyott, összeomlott épület. Egyike azon malmoknak, amelyek a napjainkig fennmaradtak, a Salamon-kőnél épült egykori turistaház mögött, amit sokan még vengéglőként láthattak működni.
A tetőn a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók. A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk - hazafele megmértük a mackó nyomán, hogy hányas csizmát visel. Megtaláltam a dobozt.
Viadukt Keresztvár 1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul.
Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. Egy jó kis kaptató útán jutottunk fel a Toronykövekhez. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán.
Katolikus templom Szentkatolna A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Ha az elozo megtalalo utan kerestem volna meg a ladikat, akkor sokkal konnyebb lett volna nekem is. Mikor nagymamámat kivittük a családorvoshoz, és amíg ő bent volt leléptem és megkerestem ezt a geodobozt.
Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található. Fergeteges nonapi buli Uzonkafurdon. Hűha, egy mindenre elszánt emberke. [poén] Uramisten.
Hősök Sírja Nyerges-tető Már szürkület volt, amikor az emlékműhöz értünk és nekikezdtünk keresgélni a dobozt. Sok tuskót megturkáltunk, a málnából is szedegettünk, de a doboz nem került elő. Megérkezve a Nyerges tetőre a múlt köszöntött ránk. Az 1848-49-es szabadságharc utolsó csíki csatájára emlékeztet.
Lempes-domb A Bárbes agyarai sziklacsoport, románul Coltii lui Barbes, alatt vezet el a piros ponttal jelzett túraút egyik szakasza. Mi ezt az ösvényt visszavonulásra használtuk, Szinaja felé, miután bejártuk a Vágy völgyét, és megnéztük annak vízeséseit.
A Boglya-tető a szénaboglya formája miatt kapta a nevét. A Garcsin-völgy felőli részén, 100 méteres szakadék felett állunk.
Lázárfalva az Alcsíki-medence egyik félreeső települése a Tusnád- és a Hí-patakok völgyében. Itt első megtalálók voltunk, s nem értem, hova lettünk? Megtalaltuk. Elhatároztuk, hogy végre megkeressük a Nyírfürdőt és egy kis lábáztatást iktatunk be.
A királynő emlékére egy kopjafát állítottak itt. Az Erzsébet-kert a bencefalvi falurészben fekszik, Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét.
Bolnok A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére.
Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő. A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire.
Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest. Megtaláltam ezt a geodobozt. Salamon sziklái.
2016 nyarán, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával sor került a bölöni Büdös-feredő felújítására.
A Nagy-kő-havas hegységben két fő rétegben áll a kréta-konglomérát, s e közé ékelődve találunk egy több száz méter vastagságú mészkő réteget, mely a tetőgerinc alatt vonul végig és az Írott-kőnél bukkan elő. A Garcsin völgye felől közelítettem meg a Nagy-kő-havas gerincét, a kék kereszt jelzés mentén. Mar van egy lada leteve (kb egy eve), "a masik" Nagy-Ko farkanal egy szikla kozeleben. A kövek írásos részét alolról lehet megcsodálni, tehát a Nagykőhavas csúcs fele vezető ösvényen mielőtt kiérnénk platóra, balra kell térni.
A Csomád hegytömb déli részén, Közép-Európa egyetlen épen maradt vulkáni kráterében keletkezett csapadékvizből a Szent Anna-tó. Gyonyoru helyen van, nagyon jo rejtes. Nem volt könnyű megtalálni, mert a gps a sziklák miatt ide-oda mutatott, de végül csak sikerült. Esős napon kerestük
fel a ládát.
Johannes Honterus-ház Brassó A Csente-tető alatt, a Bodoki havas lábánál a Besenyő völgyében a nyolcvanas évek második felében a patak elzárásával víztárolót alakítottak ki Azóta épülnek a hétvégi házak. Jó időben, gyönyörű helyen, szépen karbantartott templom ez a besenyői. Nehezen lett meg a doboz. Mikor letértünk a maksai templomhoz, akkor elhatároztuk, hogy megkeressük a nagy dobozt a besenyői tónál, melyről JKGÁBOR a tábor ideje alatt mesélt.
Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Henter-mező kőgombái rejtekhelyet. A bodoki tetőről visszafele, megkerestük ezeket a kőgombákat, és természetesen a geodobozt is. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
Egy augusztusi napon felkerekedtem, hogy bejarjam Tusnadfurdot. Kicsit ingatag a híd, de kárpótolt hogy elsők vagyunk.
Almás vára Kézdialmás Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll. Igaz, hogy a nedves avar, meg a nedves kövek csúsztak egy kicsit, de hát december van. Már két éve keressük ezt a ládát. Megtaláltuk, a doboz jó egészségnek örvend.
Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
Vadasi várhegy A Vadasi varhegyet foleg Kozepajtarol lehet latni espedig pontosabban a falu feletti Domosrol, a varhegy maga 832 m. Eszakrol a masodik vilageges idejen megepitett Vadasi hadiut hatarolja, mig delrol az ugynevezett Kis Ulok patakanak eszaki mellekaga, a Barta arka.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.