Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Sesul Craiului - Turisztikai látnivalók
 


Sesul Craiului turisztikai látnivalói

Sesul Craiului..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - teljeskörű hozzáféréssel.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sesul Craiului fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22780 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sesul Craiului!

A legközelebbi település Felsőpodsága, 3.38 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sesul Craiului közelében?
(részletek teljeskörű hozzáféréssel)
A Bélavár a természet remekműve, egy majdnem 800 m-es szintkülönbségben kiemelkedő sziklaóriás, bércek halmaza. Bélával. Mondhatnám, hogy se Bélát se várat nem találtunk, de nem mondom, mert mi vittünk magunkkal egy Bélát, hogy legyen valami sikerünk. Szálka és gerenda. Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. Hab a tura tetejen. Szep oszi fototura tetejen a hab a geolada volt.
Kissé próbára teszi az oda kijutni szándékozó turistát a meredek kaptató, de mindenképp megéri a fáradságot. Nem ez volt a tervben. Régi tervünk volt, hogy Bélavárat téli köntösben is tekintsük meg. Nem jó helyen kerestem. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére.
A szoros látványosabb része megközelitőleg 1-1,5 km. Egy kis séta. A szorosban még jártam, de már nem emlékeztem szinte semmire. Ott voltam a rejtésnél - Ronki-szoros. A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros.
:)
Régebb, mikor még közlekedett az Aranyos-völgyi keskeny nyomtávú vonat, a Mokanica, az Alsószolcsvára érkező kirándulók a megállótól egy lengőhídon keresztül rövidíthettek a Szolcsvai búvópatak-barlang felé. A doboz már nem hiányzik. Pótoltam a hiányzó dobozt, de mivel a híd közelében lévő ligetben a csutakok áradáskor víz alá kerülnek, úgy gondoltam, hogy a hídfő betontalpában jobb helyen lenne a doboz, és áradáskor nem mosná el a víz. Megtalálás igazolása fotóval. A megtalálás igazolását, a megtalálót ábrázoló fotóval, elfogadom. Régi szép idők. TöBBBször is lengtünk ezen a hídon, mikor jártunk likászni a Szolcsvai búvópatakhoz, a mokanyiczával, majd autóstoppal.
A csúcsról gyönyörű kilátás nyílik az Aranyos völgyére, a Bélavárára, az Öreghavasra, keletre pedig Ordaskőre, Torockószentgyörgyre, az Enyedi szorosra. Második nekifutas. Van amikor az otthoni tervek nem valósulnak meg a helyszínen. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Vidaly tura. Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben.
A vízesés vize sodronyra függesztett csatornán keresztül át van vezetve az országút mellé. Tömeg. Nagy a népsűrűség errefelé, főleg hétvégén. Útszéli pihenő. A kisebb utazók nem bírják sokáig az autózást. Tufa. A doboz nem nagyon kereshető, ebben az órában.
Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. A sárga tábla már nincs meg. Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is. Erről a lapos, teraszszerű képződményről több helyen is legyező formájú vízeséseken zuhan alá a víz. Szép a tisztás, de még inkább a vízesés. Én is megkedveltem ezt a tisztást, jó sátorozó hely. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva-Bedellő túra alkalmával kerestem, és találtam meg ezt a geodobozt is. Jkgáborral meglógtunk a csapattól. Míg ők leértek a vízeséshez, addig mi nyugodtan kihalásztuk a kis dobozt, majd bejártunk a vízesés alá, hogy gyönyörködve lássuk mit hagyott hátra számunkra a természet.
Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt.
Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár. Dombok között elrejtve. Impozáns volt, ahogy fentről megpillantottuk a vár romjait. Szent László pénzei Léta váránál. Egy rövid szombati séta alkalmával vettük célba a létai várat. Melegen ajánlom mindenkinek. Nagyon szép őszi nap volt.
A Ponor viznyelőnél felszin alá tűnt két patakvize 1214 m felszin alatti út megtétele után 90 méterrel alacsonyabbankerül ismét a felszinre. Ez nem sikerült. A gps a nagy sziklafal tövében össze-vissza mutatott. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellői túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Amíg a többiek a patak kifolyásában gyönyörködtek. Addig mi( jkgábor, Mester Nagy Ildikó, Mester Nagy Levente és én) leléptünk és geodobozt leltünk.
A Thoroczkay vár alól kék sáv vezet a Szilas-patak völgyébe.
Persze akkor nem volt kolostor, nem volt aszfaltos út, sőt út se nagyon. Talán a csihány védi?. Nekem is kedvencz likam a Szolcsvai búvópatak, itt kezdődőtt a barlangász "karrierem" :-) és egyszer a végéig is eljutottunk.
A harmadik katonai felmérés ferencjózsefi térképén több helyen is szerepel az Eisenhammer (Vaskalapács, Vashámor) felirat.
A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
Kúsztunk, másztunk, s annyi. Lehet, hogy régebb itt vitt az ösvény, de most ez egy félreeső hely, elég meredek oldalon kell sárban, bozótósban kapaszkodni, és az aljnövényzet miatt nem igazán látszanak a sziklák. Lehet keresni okostelefonnal vagy táblagéppel is. A rejtek nem a vízesésre néz, nincs a csúszós hegyoldalban, sem a kilátó közelében. Remek vízesés. Én is huszonéve jártam itt utoljára. Torockószentgyörgy Brassai Sámuel szülőfaluja, a falutól nem messze található a torockószentgyörgyi vár. Macerás. Már a várnyeregből lefelé nehézkes, de aztán nagyon bozótós, benőtt, dzsuvás a hely. Várostrom. A várat bevettük, fáradtságos, forró déli napsütésben. Csetenyes. A vártól leereszkedtünk ehhez a rejtekhez is.
Torockószentgyörgy határában, egy észak-déli sziklacsúcson, a Vársziklán található a Thoroczkay nemesi család erődítményének romja, melyet torockószentgyörgyi várnak is neveznek. Holdvilág. A telehold világított már, amikor a vár alá érkeztünk. Se négyzet, se trapéz. Elég sokat kerestük, de nem találtuk. Alsó sarok. Nagyon szép volt a séta fel a várig, és a kilátás is csodálatos volt.
A torockói Kis Szent Terézről elnevezett gyerekotthonban, ahol a Csaba testvér gyerekei laknak, kialakítottak egy kis kápolnát, amit mindenki látogathat, anélkül, hogy a ház lakóit zavarná. Olvasás lecke. A padon az itt lakó gyerekeka vakáció dacára nagy szorgalommal  az olvasást gyakorolták a nevelőnénivel. A padban. A kápolnánál - amely napközben nyitva van, be lehet menni - Újra elhelyeztem egy dobozt. Elveszve. Aranyos kis kápolna,nagyon hangulatos.
A század elején még öt vízimalom működött Torockón, ma a falu területén egy maradt fenn. Forog, nem forog. Sötétben keresgéltünk. A doboz elérhető. A doboz a malom területén kívül van, elérhető akkor is ha a malom zárva van. Forog a kerék?. Nem volt szerencsénk, nem tudtunk bejutni.
Előtte, mindkét oldalon, 1-2 autónak való parkoló is található.
A vízválasztóhoz érve pompás panoráma tárul elénk. Kilátás. Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk.
Hogy fent is megmozgassuk a tagjainkat, csekély erőfeszítéssel érdemes elballagni a gerincen dél felé. Tüskék védelmében. Kihasználva az új autópálya szakaszt, 30 perccel hamarébb érkeztünk meg a Székelykő alá. Torockói túra első találata. A Nagy Árkon másztunk fel a gerincre, majd kis pihenő után az északi láda irányába folytettuk utunkat. Székely szfinx. Miután felmásztunk a tetőre, egyáltalán nem volt sétagalop, nekifogtunk ládát keresni.
Székelykő ablakai. Már a vártól kiszemeltük a két, szemnek látszó hatalmas üreget. Szinten aluli bélyegképek. A kulcsszóra történő keresés ajánlás volt, és nem ajánlat!A dokumentáció a képek esetében nem elsődleges szempont, nyugodtan lehet szép, művészileg igényes képeket feltölteni. Hargas orrú eggggyetemista. Tudom, hogy nem minden ajánlat, amit "ajánlanak" (ajánl igével vezetnek be). Az ötlet, hogy hagyományos ládákat is helyezzünk el, onnan jött, hogy aSzékelykő-látogatók, miután feltornászták magukat a kék keresztjelzésen a Nagy-árokban (innivalót az egész útra érdemes vinni),megtalálják a turistaútjelző táblát. Torockói túra második találata. Az északi doboz megtalálása után a déli fele folytattuk utunkat a csúcson keresztül. Árok. Miután az északi dobozt nem sikerült megtalálnom s, hogy leküzdjem ezt a frusztációt, ami a torockói kirándulásomat végigkisérte, muszáj volt megtalálnom ezt a ládát. Székelykő - Déli doboz. Könnyen megtaláltuk egy kisebb lelkes csapattal.
A Tordát Topánfalvával összekötő vasút már sok éve nem működik, és sajnos a síneket is részben ellopták, pedig használhatták volna turisták vonatoztatására, a mócok zárt világának bemutatására. Újraindul, vagy nem. A https://www. Takarítják az Aranyos völgyében a síneket. Először az alagút Borrév felőli végén kerestem, de itt nem volt leomlott sziklakupac. Nyári tábor. Ez évben a Kövenden megrendezett EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) vándortáborból kis kiruccanást tettem biciklivel az alagútig.
Nagylupsa látnivalója a gazdag móc néprajzi gyujtemény.
A Berkesi-szoros körülbelül 5 km távolságra található a Tordai-hasadéktól, dél-nyugat irányba. Torockó fele. Útban Torockó fele megálltunk, és megnéztük, bejártuk  ezt a szép kis szorost. Ládakeresés gps nélkül. A geoládák, rejtekhelyek megkereséséhez nem kötelező gps-el rendelkezni. Berkesi-szoros. Kicsit lehet hogy ez csalas.
Csürülye községközponttól, illetve az autópályától délre, Alsófüle és Sütmeg között, egy több horgásztóból álló tórendszer található. Találgatás. "Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog. Korhadt facsutak és az odvas fa. Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog. Őszi bicajozás. Hát ennél a keresésnél nagy csalódásom volt mert a koordinátták szerinti 50 m-es körzetben csak egy odvas fát találtam (a tévedés kizárva) amelynek oduja  telis tele volt dinoszaurusz hangyákkal.
A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll.
Torockó és Nagyenyed között az autóút áthalad a Kőközi-szoroson.
1936-ban temették ide Octavian Felecan doktort, azonban ki tudja miért, a kripta jelenleg üresen áll.
XVIII-XIX századból származó épület.
Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni. Mócházak. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban. Nyuszika. Remek a panoráma, az út frissen kövezve.
A 2 km hosszú szoros 300 hektáron összetett jellegű természetvédelmi rezervátum, sziklafalainak magassága 150-200 méter. Kapu. Sokan élvezték a szoros hűvösségét. Szoros. Gyönyörű a szoros. Kellemes vizestúra. Gyönyörű időben, nyolc fős csapatban indultunk a Remetei-sziklaszorosba vizes túrára.
Az Arkhai szoborpark Magyarfenesen, Bartha Ernő szobrászművész telkén található, hivatalosan 2014.
Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában. Laura panzió. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut.
A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől. Egy nagyon forró napon. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez.
A Balika-barlangok a Tordai-hasadékban, a menedékháztól számítva a negyedik hídnál helyezkednek el, egymással szemben, a bejáratuknál erődítésre épített védművekkel. Tömeg. A rejtekhelyet megtaláltam, de nem volt lehetőségem keresni a rejteket és a dobozt, mert a barlang bejárata mellett nagy tömeg volt. Két eső között. Különös izgalommal ismerkedtünk a hellyel és a legendával, mivel kincskereső csapatunk egyik tagját hasonlóan becézzük. Barlang. Ha az x jelet keresném, még most is a barlang előtt álldogálnék.
Hili magyarpeterdi szolgalegény volt, 1860-ban, húsvét alkalmával a hegytetőről leereszkedett a dúsan zöldelő borsfenyő bokrokhoz.
Rajta két vastábla, melyen a keresztet felállító személyek neve olvasható, illetve a következő felirat román nyelven: Azoknak, akik értik a hegyet. Címkézett fotó. A Kis Balika barlangnál nem volt lehetőségem keresni a dobozt, de nem gondoltam, hogy itt sem lesz. Kereszt. Miután végigsétáltam a szorosban, felkapaszkodtam az oldalban, a tetőre. Kaptam egy kis segítséget. Vagyis inkább az történt, hogy a bácsi mondta, hogy megtalálta és kérdeztem, hogy hol erre azt mondta inkább megmutatja, így került a kezem közé.
A Kolozsvár melletti EKE-forrás a Szelicse és Kolozstótfalu közt elterülő erdőben, a Hideg-hegyen található. Olcsó fáradtság, friss lustaság, és tengerentúli vánszorgás. Mennyiért veszed a fáradtságot? Csak azért kérdem, mert nekem volna eladó. faradtsag angros aron, pihenes viszonteladoktol. :))Nezegettem a kolozsvari ladakat, emlekeztem hogy az EKE forrasnal voltunk tavaly telen egy jokora hajnalig tarto party utan. Sikerült megtalálni a dobozt. Habár inkább keleti irányban van a forrástól.


* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáférés esetén

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sesul Craiului adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Sesul Craiului? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8238 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3753 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.