Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Gáldi-szoros

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Gáldi-szoros

Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gáldi-szoros felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Gáldi-szoros képtárból:

A legszorosabb rész 1
A legszorosabb rész 1
A legszorosabb rész 3
A legszorosabb rész 3
Gerendák helye 1
Gerendák helye 1
Gerendák helye 1
Gerendák helye 1
Gerendák helye 3
Gerendák helye 3
Gáldi-szoros
Gáldi-szoros

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gáldi-szoros fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gáldi-szoros!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,53 km távolságra található, legközelebbi település, Magura turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros

Ticuiata-szikla Csáklya-szoros 2,1 km-re
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta.
Templomrom Borosbenedek

Templomrom Borosbenedek 4,7 km-re
Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
Csáklya-kő

Csáklya-kő 4,9 km-re
Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Betettem a geokopacz03 geokretet. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa.
Kolostor-szoros Remetekolostor

Kolostor-szoros Remetekolostor 7,6 km-re
A Remetei kolostor mellett, attól nyugatra, egy sziklagerinc húzódik, mely a Piliskő csúcsától kezdődik és a Remete völgyének túloldalán folytatódik. A Remete- (Gyógy)-patak átvágta ezt a sziklagerincet és kialakította a nagyon rövid Kolostor-szorost.
Havasgáldi-szoros

Havasgáldi-szoros 7,7 km-re
A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen.
Sziklakapu Havasgáldi-szoros

Sziklakapu Havasgáldi-szoros 7,8 km-re
A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros

Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 7,8 km-re
A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros

Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 7,9 km-re
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
Szfinx Havasgáldi-szoros

Szfinx Havasgáldi-szoros 7,9 km-re
A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található.
Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység

Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység 8,1 km-re
A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. S mire a csapat megérkezett addig mi már rég a kapuban voltunk. A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt.
Diód vára 8,2 km-re
Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk. A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével.
Remetei panoráma Torockói-hegység

Remetei panoráma Torockói-hegység 8,5 km-re
Húsvét előtti csütörtökön, nagycsütörtökön indultam meg végigjárni a Transznyugati utat, Nagyenyedtől Abrudbányáig utazva. Remek a panoráma, az út frissen kövezve. A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban.
Piliskő alatti kőkereszt Uzapatak

Piliskő alatti kőkereszt Uzapatak 8,6 km-re
A kőkereszttől dél felé indulva az ösvényen, egy szikladarabokkal megszórt hegygerincre érünk, jó rálátással a Kolostor-szorosra. Régi kőkereszt Remete és Uzapatak (Valea Uzei) falvak között, a Transznyugati út egyik kanyarjában.
Templomrom a dombon Felsőorbó 9,1 km-re
A romániai történelmi műemlékek jegyzékében az AB-II-m-B-00226 sorszámmal szerepel. Felsőorbó régi temetőjében, a falutól körülbelül 300 méterre északnyugatra, egy 14-15-dik századi templom romjai találhatók.
Két piramis Vledesty

Két piramis Vledesty 9,7 km-re
Az egyik a Pyramids Haven (A piramis menedéke) nevű panzió, a másik a Csáklya-kő. A Szabad-erdőből kiérve, a Transznyugati úton nyugat felé haladva, egy adott pillanatban a figyelmes utazó két piramist vehet észre.

Gáldi-szoros románul - in limba romana: Cheile Galzii Muntii Trascau


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gáldi-szoros adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szászmagyarós Ott voltam. Ott voltam a rejtesnel.
  • Moloch-kilátó - Szamos-Bazár Beárnyékolt geotrekking. Ez alkalommal egy hétvégét töltöttünk Pádison. A fő túra most a teljes Szamos-bazár körút volt.
  • Máréfalvi régi temető A máréfalvi katolikus temető régi temetőrésze. Ezeket a régi fakereszteket nem mostanában állították oda. A régi temető pedig része a jelenlegi máréfalvi katolikus temetőnek, és nem egy külön hely.
  • Vár sétány - Marosvásárhely Vasarnap delutan. Nem volt nehez megtalalni, csak arra kellett vigyazzak, hogy nehogy meglassa valaki, mikor elveszem a dobozt vagy rejtem. A dobozban talatam egy erdekes csillogo kovet es egy 5 banist amiket ugyanugy visszatettem a helyukre.
  • Holokauszt emlékmű - Marosvásárhely Sajnos eltűnt. Nem tudom, hogy jó helyen kerested-e a dobozt. Ezért ma elmentem és ellenőriztem.
  • Régi víztorony - Nagykároly Semmi új a nap alatt. Amennyiben az elmúlt években sok fát kivágtak, nagy valószínűséggel a geodoboz is eltűnt a park felújítása során. Ez nem meglepő, sajnos a geodobozok egy idő után megsérülnek, átáznak, eltünnek.
  • Kilátàs a semmibe - Somos-tető A játék megy tovább. Köszönöm, köszönjük a két eltűnt geodoboz újratelepítését. A kilátó tetejéről tényleg a semmibe lehet kilátni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gáldi-szoros? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!