Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Havasgáldi-szoros

Turisztikai látnivalók (3836 turisztikai látnivaló, 23216 kép és 8186 hozzászólás) <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Havasgáldi-szoros

A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Havasgáldi-szoros felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Havasgáldi-szoros képtárból (összesen 19 kép):

6953
6953
6954
6954
6956
6956
6957
6957

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Havasgáldi-szoros fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Havasgáldi-szoros!

A szoros és környéke mintegy 500 hektáros területen összetett jellegű természetvédelmi terület. Jó néhány ritka és védett növény- és állatfajt találunk itt. Egész Délkelet-Európában itt található meg a legalacsonyabb tengerszint feletti magasságban a havasi gyopár egyik endemikus változata... Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Modolesti, 1,09 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Rotunda-csúcs Verespatak Dosul Dobarlesei-barlang Balsa
Máda barlangvárMáda barlangvár
A Máda község északnyugati szélén, a Gyógyi-patak partja közelében álló utolsó ház kertje mellől indul északi irányban egy ösvény. Körülbelül 400 métert gyalogolva könnyen megtalálható a barlang - a szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény.
Nagylupsa
Nagylupsa látnivalója a gazdag móc néprajzi gyujtemény.
Városerődítés Szászsebes
A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket. Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek.
Diód vára
A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével. Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk.
Bélavár 1Bélavár 1
Szep oszi fototura tetejen a hab a geolada volt. Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. A Bélavár a természet remekműve, egy majdnem 800 m-es szintkülönbségben kiemelkedő sziklaóriás, bércek halmaza.
Katolikus Székesegyház GyulafehérvárKatolikus Székesegyház Gyulafehérvár
A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Mivel a geodoboz a templomban van, három koordinátát mértünk kint, majd a templom alaprajzát is figyelembe véve kaptuk meg a rejtek koordinátáit. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban.
Templomrom BorosbenedekTemplomrom Borosbenedek
Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.
Szolcsvai búvópatak barlangja 1 AlsószolcsvaSzolcsvai búvópatak barlangja 1 Alsószolcsva
A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben találhatóegyetlen védett barlang. A nem túl bőkezű leírás miatt a szerencsén is múlott a doboz megtalálása. De a helyszinen jártunk, és a rejtö elfogadta a találatot. Sajnos a zuhogo eso megnehezitette a lada kereseset, es fel kellett adni. A Ponor viznyelőnél felszin alá tűnt két patak vize 1214 m felszin alatti út megtétele után 90 méterrel alacsonyabban kerül ismét a felszinre.
Magyarigeni-tengerszemMagyarigeni-tengerszem
A Magyarigeni-tengerszem a Torockói-hegység egyetlen nagyobb méretű, természetes képződésű, állandó tava. Tövis felől közelitettük meg a tavat. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében.

Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Havasgáldi-szoros adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett - Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Végül, annak ellenére, hogy jól eltöltöttem itt az időt, a kirándulás jól sikerült.
  • Sárga hagyma - A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Örömmel fedeztem fel a Sárga hagymát (Allium flavum), mivel nálunk a sziklákon lila virágú hagyma nő.
  • Mikulási ajándék - Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Mivel Mikulás napra nagyon szép időt jeleztek, úgy döntőttünk, hogy itt az ideje megvalósítani.
  • Bádogosok tornya - Nagyszeben: Probálkoztam - Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni. Igaz olvastam is, hogy nem adja könnyen magát.
  • Szejkefürdői Borvízmúzeum és Mofetta: Hát ez nem semmi - Nagyon ötletes, jól előkészített rejtés. Rálátni innen a szejkefürdői borvízforrásra is.
  • Vit-havas: Napsütésben a Vit-havas - Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. Eredetileg a Pongrác-tetőről terveztük utunk autóval a Vinkli- pusztáig, de egy földcsuszamlás miatt útitervet változtattunk és Hágótő irányából támadtunk.
  • Herecz vára: Nem adjuk fel olyan könnyen - Hát igen, a második nekifutásra megtaláltuk. De hát nem adjuk fel olyan könnyen.
  • Sütei borvíz feredő: Oltszem II - A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. A dobozzal sajnos nem volt szerencsénk, még Szimat sem tudta kiszagolni.
  • Kormos-kő sziklakilátó - Fenyőkút: Remek kilátás Korond felé - A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Útközben van még egy érdekes sziklaablak a kilátó bástya felőli végében.
  • Bogát-hegyi kápolna - Csíkrákos: Esti séta - Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Azért, amennyire lehetett átvizsgáltuk a helyet, de a geodobozt sajnos nem találtuk meg.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Havasgáldi-szoros? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 9 hónap, és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!