Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Mammut-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4024 turisztikai látnivaló, 24096 kép és 8236 hozzászólás)
 

Mammut-csucs

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Mammut-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szürkegém 1 Faragó tó
Szürkegém 1
Mauzóleumszerű építmény Abrudbánya kupola mauzóleum
Mauzóleumszerű építmény
Gőzmozdony Vármező kisvasút híd
Gőzmozdony
Szomorú Cementlapok Marosvásárhely Maros-part
Szomorú
A templom felé Homoródújfalu unitárius templom
A templom felé
3367 Felsőtiszáspatak forrás borvíz Tusnádfürdő
3367
A Székelykő, az Ordaskőről szemlélve Székelykő Ordaskő
A Székelykő, az Ordaskőről szemlélve
Szabadon - 1 Lucs-kő Hagymás-hegység
Szabadon - 1
Kecske-kő 2 Kecske-kő Görgényi
Kecske-kő 2
Gyümölcsöskert Tündérkert Erdőszentgyörgy református esperesi hivatal
Gyümölcsöskert
Református templom Erdőszentgyörgy református templom
Református templom
Az emlékmű Homoródkarácsonyfalva
Az emlékmű

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Mammut-csúcs fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Mammut-csúcs!

A 1,95 km távolságra található, legközelebbi település, Erdő turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Mammut-csúcs közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Szentmihálykő vára Tótfalud 4,4 km-re
Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban. Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet.
Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár 5,5 km-re
A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Zenei aláfestésként (valamivel korábban) fülgyönyörködtető, ámde sajnos érthetetlen, latin nyelvű egyházi énekeket hallhattunk, míg egy lány gyakorolt, hátat fordítva a látogatóknak. Mivel a geodoboz a templomban van, három koordinátát mértünk kint, majd a templom alaprajzát is figyelembe véve kaptuk meg a rejtek koordinátáit. Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet. A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései.
Református templom Borberek 9,5 km-re
Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
Református templom Alvinc 9,5 km-re
Eredetileg háromhajós templom volt, de ebből csak a középhajó maradt meg és a szentély az eredeti boltozat nélkül. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt. Középkori plébániatemploma, amely ma is áll, a XIV-dik századból származik, tehát feltételez egy előbbi templomot.
Forrás Lombfalva 9,7 km-re
Lombfalva falutól délkeletre található forrás, hideg és friss vizét a helybeliek és az átutazók is használják. Túrázók és kerékpárosok pihenőpontja, vidéki környezetben.
Martinuzzi várkastély Alvinc 9,9 km-re
A domonkosok temploma és rendháza a reformációt követően, a szerzetesek eltávolítása után, rommá lesz és romjaiból építik fel újra, de már kastélyként. Eddig csak a vasútállomáson voltam. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély. Bod Péter szerint Martinuzzi építteti a kastélyt 1546-1551-ben, mások szerint Bethlen Gábor.
Szív-tisztás Borosbocsárd 12,1 km-re
A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba. Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra.
Vörös-szakadék Szászsebes 12,9 km-re
Már a főútról is jól látható. Ez az Ort der Ruhe a temetőkre használatos kifejezés, a csend, a pihenés helye. Gratulálok a sikeres dobozkereséshez. Egy igazi hangyabolyból kellett kiássam. A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található.
Városerődítés Szászsebes 14,9 km-re
A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket. Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek.
Magyarigeni-tengerszem 15 km-re
A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. Tövis felől közelitettük meg a tavat. A Magyarigeni-tengerszem a Torockói-hegység egyetlen nagyobb méretű, természetes képződésű, állandó tava.
Evangélikus erődtemplom Szászsebes 15 km-re
1150 előtt terra Siculorum terrae Sebus, utána szász település. 1203-ban a sebesi dékánság székhelye, ekkor biztosan van már temploma. Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot.
Templomrom Borosbenedek 16,1 km-re
Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
Gáldi-szoros 17,1 km-re
A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett. Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is.
Valle Mika mészkövei 17,4 km-re
A Valle Mika mészkövei az Ompoly-kövekhez hasonlatos olisztolit képződmények, amelyek tulajdonképpen nem tartoznak a szoros értelemben vett Torockói-hegység területéhez. Ellenben a hatalmas sziklatömbök valamikor a geológiai idők folyamán a Torockói-hegység akkori mészkőpartjáról vándoroltak egyre délebbre, majd beágyazódtak az akkori tengerfenékbe.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék 18,8 km-re
A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év. A patak itt valósággal kettéfűrészelte az olisztolitot és egy alig 1-2 m széles hasadékot hozott létre, lépcsőzetes vizesésekkel.

Mammut-csúcs románul - in limba romana: Varful Mamut


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Mammut-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Székely Selters borvízforrások - Szeltersz Egy kis kitérő Szelterszfürdő felé. Kirulyfürdőről Lövéte fele tartottunk az új aszfaltos úton, de amikor láttuk, hogy ez a Szelterszfürdőn át vezető út is fel lett újítva, nem asztfaltos, de jó minőségű földút, akkor inkább ezt az útat választottuk, hogy megkeressük ezt a geodobozt is. A dobozt a leírás alapján könnyen megtaláltuk.
  • Nyeregbe - Nyerges-tető Lámpa fénynél. A Nyergesről hazafele beugrottunk, ha sötétben is, hogy megkeressük ezt a rejteket. Szinte meggyűlt a bajunk a közeli pásztorkutyákkal, de még ez alkalommal megúsztuk.
  • Szent Anna kápolna - Szent Anna-tó Mohos tőzegláp Szent Anna kápolna. Kellett várnunk 15 percet mig senki nem volt ott és elkezdhettük keresni. És 10 perc kőforgatás után meg is lett a doboz.
  • Bányászpataktövi borvíz - Tusnádfürdő Tusnadfurdoi vadaszat 4. Ez is megleve de a borviz itt is szerintem nem volt a legkivanatosabb, zavaros es nem volt semmi kifolyasa a betongyurubol.
  • Véreskép - Csíkszentlélek Ni, tényleg. Köszönöm a tippet. Hiába na, jól ki van agyalva ez az oldal.
  • Kossuth-szikla - Hargitafürdő Csak séta. Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Nem terveztünk doboz-keresést.
  • Szencsedi nárciszmezők Nárciszmező. Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Igaz, csak bringával, vagy gyalogosan lehet megtenni, esetleg off road - de én nem ahhoz a kategóriához szólok - , egy jellegzetes nagy kiterjedésü fennsík.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Mammut-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 1 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!