Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Pincesor - Nyúl

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


A Szurdik Európa egyik legnagyobb homokkőben kialakult szurdokvölgye, 650 m hosszú, 40-60 m széles, és helyenként 30 m mély. Keskeny út vezet benne, az út melletti homokfalba borospincéket vájtak, ez a Nyúli pincesor, ahol ideális a hőmérséklet a bor érlelődéséhez.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pincesor - Nyúl felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Bunker maradvány a Cseres alatt Lisznyó Csere-tető
Bunker maradvány a Cseres alatt
A kapu Csíktaploca Csíkszereda Lázár kúria
A kapu
Fekete-fehér képeslap Fogaras fejedelemasszony kútja Fürsten Brunnen
Fekete-fehér képeslap
A gát tetejéről nézve Hargitafürdő zagytározó zagytároló
A gát tetejéről nézve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pincesor Nyúl fotóalbumba!

A likpincék tetejét benőtte a fű, leghíresebb egy 500 éves borospince, az U-alakú Sárkánylik... Fedezzétek fel Nyúl és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pincesor!

A legközelebbi település Nyúl, 1,15 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Szent Donát kápolna Nyúl, Szurdik Nyúl, Lila-hegyi kilátó Nyúl, Mária-oszlop Nyúl, Római katolikus templom Nyúl, Árpád kút Tényő.
Boldog Mór-kilátó Pannonhalma
A Boldog Mórról, az egyik első magyar származású főpapról elnevezett, 18 m magas kilátótorony a Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán áll, a pannonhalmi főapátságtól dél-délkeletre, 257 m tengerszint feletti magasságban.
Arborétum és gyógynövénykert Pannonhalma
A pannohalmi arborétum története egészen az apátság alapításának idejére vezethető vissza, így a pannonhalmi arborétum és gyógynövénykert az első ismert, történelmi magyar kert.
Barátok vára Sokorópátka
A vár északi végétől északra, 80 m távolságra, építmény alapfalaira utaló nyomok vannak. A Barátok vára egy két részből álló, árkokkal körülvett földvár, a Sokorópátkától délnyugatra található, 260 m magas Harangozó-hegy északi lejtőjén.
Bencés apátság romjai VértesszentkeresztBencés apátság romjai Vértesszentkereszt
A vértesszentkereszti apátság egyik legjelentősebb magyarországi román kori emlékünk. A XIII-dik században ereje teljében lévő Csák-nemzetség idején élte virágkorát a Vértes erdeiben lévő kolostor, amely közel egy hektáron terül el.
Megalománia Cuha-völgy
A Megalománia (Cuha-völgy) vasalt útvonal 250 m hosszú, nehézsége D, készült 2021-ben. A közepénél, a sziklafalhoz érve, kiágazik belőle az E nehézségű, de rövid, 30 m hosszú Lali Király útvonal - ugyanitt ki lehet szállni a lemeneti ösvény irányába.
Bucsek Henrik Emlékút Cuha-völgy
Ez a via ferrata 350 m hosszú, a szintkülönbség 100 m, C nehézségű, 30-60 perc alatt teljesíthető. Az emlékút Magyarország (jelenleg) leghosszabb vasalt útvonala, Bucsek Henrik hazai hegymászónak állít emléket.
Mohos Csitri Cuha-völgy
A Mohos Csitri (Cuha-völgy) vasalt útvonal 150 m hosszú, B nehézségű, 2021-ben épült.
Tamás-szikla Tata
A legenda szerint a sziklatömb a közeli domb tetejéről gurult le, és maga alá temetett egy lovast, aki azóta is alatta pihen. A Tamás-szikla, más néven Halál-, Ördög-, vagy Lovas-szikla, a tatai Öreg-tó nyugati partján található.
Ariadné Fonala Cuha-völgy
Az Ariadné Fonala (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, D nehézségű, szintkülönbsége 40 m, 30-60 perc alatt teljesíthető. Az útvonal érdekes vonalvezetésű, változatos sziklakörnyezetben található, egy 7 méteres és egy 23 méteres vietnámi híd is van rajta.
Rövid Vágta Cuha-völgy
A Rövid Vágta (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, nehézsége C-D, épült 2021-ben.
Kálvária-dombi vasalt utak Tata
A tatai Kálvária-domb sziklafalán kiépített vasalt utakat 2023 májusában nyitották meg. Inkább gyerekeknek és kezdő felnőtteknek ajánlott, bár van rajta egy érdekesebb, 10 m hosszú butáni híd is.
Eszterházy-kastély romjai Réde
Az eredetileg fazsindelyes, impozáns épület átvészelte a második világháborút, de 1947-ben padlástűz miatt leégett, elbontható anyagát elhordták. Az 1760-as években, győri mesterek által épített főúri kastélyból csak a bejárati rész maradt meg, rajta az Eszterházyak családi címere látható.

Történelmi-kulturális értékek - Győr-Moson-Sopron vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pincesor adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nyúl térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • A hősök régi temetője - Csíkszereda: Sötétedés után! - Ez egy elég forgalmas hely, még sötétedés után is nagyon sokan voltak, de kis keresgélés után megtaláltuk. Köszönjük a rejtést.
  • Létrás-szakadék: Lépcső - Lépcső a geodobozhoz? Lépcső a csúcsra?
  • Szent Anna kápolna - Szent Anna-tó: Második próbálkozás - Kincskeresésünk kezdetén még egyszer próbálkoztunk ezen a helyen. Nem mondom, hogy teljesen sikertelenül, ugyanis bár a geodobozt nem találtuk meg, de egy darázsfészket igen.
  • Kecske-kő - Görgényi-havasok: Első túra az új évben - Gyönyörű havas táj fogadott. Egy darabig autóval, majd gyalog mentünk a kőig, arcunkba fújta a havat a szél.
  • Erődtemplom - Szászmuzsna: Télvégi túra 6 - Itt már másodszor keresem hiába a geodobozt. A templom (és a beső udvar) zárva van, de ki van írva hova kell telefonálni és szivesen végigvezetnek.
  • Buffogó-láp: Fantasztikus hely - Voltunk már több lápon, de ez a buffogó hang,  a habzó, bugyborékoló víz.
  • Szem-gyógyforrás - Marosfő: Ősszel nincs szem előtt a forrás - Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor. A rejteket korulbelul száz méterre lehet megközelíteni autóval, bár az utolsó pár méter ma sáros kátyú volt.
  • Disznajói kockásliliom védett terület: Az idén korábban nyílnak - Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Nem szerettem volna lekésni az idén is a virágzást.
  • Siculicidium emlékmű - Madéfalva: Kirándulásról hazatérve - A napi kirándulásról hazatérve ezt a dobozt is felkerestük. Nagyon tetszik a szobor, de nem lehetett megcsodálni, mert már sötét volt.
  • Bunker 4 - Szalárd: Szikla óvóhely-4 - Aznap az utolsó megtalált doboz, helye egyértelműen azonosítható a leírás szerint. A kilátónál picit elidőztünk, gyönyörködtünk a tavasz eleji tájban, A sziklához való megérkezésünkkor, újból megpillantottuk a kilátó sziklapereme alatt elosonó kecskéket (gyorsabbak voltak mint mi, hamarabb odaértek:).
  • Kalaszló vízesése: Szemettelep - Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. A viz jo boven zubog a patakban, a doboz nem kerult elo.
  • Szerelmesek parkja - Marosvásárhely: Rovid keresgeles utan - Vegre rabukkantam a dobozkara, pontosan ugy ahogy le van irva. Koszonom a lehetoseget.
  • Bodvaji vashámor - Fenyves-patak völgye: Valasz - Most takarva volt. Mas rejtekre tippeltunk elsore, a honvedsegbol kiindulva.
  • Zetevára - Zetelaka: Megérte - A tűző napsütésben megizzadtunk mire felértünk, de megérte.
  • Vityál vára: Sok megtaláló, kevés bejelentés - Az Alsó-Halas pataki homokbányától, jöttem ide, miután rejtettem a Tündérek forrásánál. Szerettem volna rejteni még a Vulkáni bombánál és a Likas-kőnél.
  • Medve-barlang - Kiskoh: Mesevilág - Rossz minőségű aszfaltút, zsibvásár, furcsa, kiépített bejárat vezet a barlangba. Amit viszont ott láthatunk, képtelen vagyok leírni.
  • Borsáros-láp - Csíkszentkirály: Rejtés után keresés - Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni. Sokszor eljártunk a Borsáros-láp mellett, most ezért alkalmat is találtunk, hogy közelebbről megnézzük.
  • Katolikus templom - Csíkmenaság: Ez a templom egy ékszer - Egyszerűen gyönyőrű a belseje. Még nekünk mondják, hogy székely nép nincsen.
  • Katolikus templom - Vármező: Majdnem beejtettem - Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült. A mellékutcában, pár házzal tovább dolgoztak a tetőn, ezért még inkább vigyáznom kellett.
  • Kilátótorony - Csíksomlyó: Sikeresen megtaláltam a dobozkát - Nagy öröm volt számomra felkutatni, mivel ez volt életem első de remélem nem utolsó doboza. A megtalálása nem okozott nagy fejtörést, mivel könnyű volt megtalálni.
  • Haller-udvarház - Olthévíz: Iskola - Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély. Viszont a dobozt nem sikerült megtalálnom, pedig volt időm és senki sem volt a környéken.
  • Római-katolikus templom - Hosszúaszó: Megállt az idő - Megállt az idő. S szemünk-szánk tátva maradt.
  • Vártemplom - Prázsmár: Elso kereses - Csodalatos hely, a doboz konnyen megtalalhato a leiras alapjan.Lelemenyes a rejtek.
  • Katolikus templom - Székelypálfalva: Befalazva - Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. A doboz egy kicsit be volt falazva, de sikerült kipiszkálni.

Sikerült eljutni Nyúl környékére? Tetszett a Pincesor? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Győr-Moson-Sopron vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.