Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Pincesor - Nyúl

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

A Szurdik Európa egyik legnagyobb homokkőben kialakult szurdokvölgye, 650 m hosszú, 40-60 m széles, és helyenként 30 m mély. Keskeny út vezet benne, az út melletti homokfalba borospincéket vájtak, ez a Nyúli pincesor, ahol ideális a hőmérséklet a bor érlelődéséhez.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pincesor - Nyúl felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

1237 Bolyai János kopjafa első eredeti sírhely
1237
Kopjafák
Kopjafák
Kopjafa Berekeresztúr református templom
Kopjafa
Barcaszentpéter
Barcaszentpéter
Felhagyott bányaterület Vársarka Csíkszentdomokos
Felhagyott bányaterület
Korona Csomortán Csíkcsomortán katolikus templom
Korona

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pincesor Nyúl fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Nyúl és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pincesor!

A legközelebbi település Nyúl, 1,15 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Szent Donát kápolna Nyúl, Szurdik Nyúl, Lila-hegyi kilátó Nyúl, Mária-oszlop Nyúl, Római katolikus templom Nyúl, Árpád kút Tényő.
Somlyó-hegyi kilátó Alsóörs A 228 m magas Somlyó-hegy tetején álló, rossz állapotba került kilátót 2015-ben Alsóörs alapoktól újjáépítette. A hatszögletű, 17,5 m magas építmény legfelső kilátószintjéről szép kilátás nyílik a Balaton keleti és északi partjára, illetve a Bakonyra.
Alcsúti arborétum Alcsútdoboz A Csaplári-erdőben helyezkedik el, Székesfehérvár és Tata között, Budapesttől alig 40 km-re. Az Alcsúti Arborétum 40 hektáron elterülő természetvédelmi terület, Magyarország legrégibb és legeredetibb angolpark jellegű kertje.
Kőtenger Szentbékkálla A Kőtenger a Káli-medence legismertebb nevezetessége, Mindszentkálla és Szentbékkálla között található. Különleges formájú sziklavilág várja az idelátogatókat, a sziklák mélyedéseiben virágok és jellegzetes növények gyönyörködtetnek.
A vár egykor két részből állt, egy külső védőfalból és egy belső várból, ez utóbbi falai állnak még ma is. A Várgesztes felett álló gesztesi vár volt nemzetségi vár, királyi vadászkastély, magyar és török végvár, kőbánya, menedékház és turistaszálló.
Fehér sziklák Öreg-Kőszikla-tető Óbarok Az Óbarok községtől északra elhelyezkedő Öreg-Kőszikla-tető 225 méteren levő csúcspontjától körülbelül 100 méterre nyugatra található egy kisebb, piszkosfehér színű, lépcsős-teraszos alakú sziklatömb. Nevezik Fehér szikláknak, Öreg-szikla mészkőfalnak, Öreg-kősziklának.
Vörös-szikla Csalános-völgy A kislődi Csalános-völgy alapkőzete mészkő, itt helyenként szép mészkősziklákat találunk. A környék néhány sziklája a Hámor, a Vörös-szikla, a Kepe-kő, a Csalános.
A pannohalmi arborétum története egészen az apátság alapításának idejére vezethető vissza, így a pannonhalmi arborétum és gyógynövénykert az első ismert, történelmi magyar kert.
Juharlevelű platán Peresznye Ez a juharlevelű platán (Peresznye, Vas vármegye) 26 m magas, kerülete 10,7 m.
Mohos Csitri Cuha-völgy A Mohos Csitri (Cuha-völgy) vasalt útvonal 150 m hosszú, B nehézségű, 2021-ben épült.
Az érdekes sziklacsoport, ingókő anyaga kvarcit, a Meleg-hegy gerincét követő kvarctelérből készítette a természet. A Meleg-hegyi Likas-kő Nadap községtől nyugatra található, a Meleg-hegy gerincén.
Ariadné Fonala Cuha-völgy Az Ariadné Fonala (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, D nehézségű, szintkülönbsége 40 m, 30-60 perc alatt teljesíthető. Az útvonal érdekes vonalvezetésű, változatos sziklakörnyezetben található, egy 7 méteres és egy 23 méteres vietnámi híd is van rajta.
Panoráma-kilátó Kopasz-hegy Mindszentkálla Mindszentkálla fölé nyugatról magasodik a 302 m magas Kopasz-hegy, az Öreghegy legmagasabb pontja. A tetejéről csodálatos körpanoráma nyílik a Káli-medencére, látni lehet innen a Gulácsot, a Csobáncot, a Tóti-hegyet, a szigligeti várromot.
Boldog Mór-kilátó Pannonhalma A Boldog Mórról, az egyik első magyar származású főpapról elnevezett, 18 m magas kilátótorony a Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán áll, a pannonhalmi főapátságtól dél-délkeletre, 257 m tengerszint feletti magasságban.
Csókakő vára Csókakő vára a hasonló nevű település látnivalója, Fejér vármegye egyetlen fennmaradt középkori eredetű vára. A 479 m magas Csóka-hegy oldalában, egy sziklafennsíkon, a Vértes-hegység szélén épült, a Gaja-patak völgyében áthaladó utat ellenőrizte. Várak a Vértesben túramozgalom teljesítése közben jutottam el Csókakő várához, még kora reggel.
Hangistálló Nagyegyháza Folyamatosan szerveznek itt koncerteket, képzőművészeti alkotótáborokat, falunapokat, kézműves vásárokat. A Hangistálló koncertterem és rendezvényközpont egy nyugat-európai mintára átalakított mezőgazdasági épület, több mint százéves istálló Nagyegyházán, a Bányász úton.
Rövid Vágta Cuha-völgy A Rövid Vágta (Cuha-völgy) vasalt útvonal 130 m hosszú, nehézsége C-D, épült 2021-ben.
A tatai Kálvária-domb sziklafalán kiépített vasalt utakat 2023 májusában nyitották meg. Inkább gyerekeknek és kezdő felnőtteknek ajánlott, bár van rajta egy érdekesebb, 10 m hosszú butáni híd is. A tatai várban működő Kuny Domonkos Múzeumban most egy új, ideiglenes kiállítás is bemutatja a tatai Kálvária-domb földtörténetét és az itteni őstenger világát.
Barátok vára Sokorópátka A vár északi végétől északra, 80 m távolságra, építmény alapfalaira utaló nyomok vannak. A Barátok vára egy két részből álló, árkokkal körülvett földvár, a Sokorópátkától délnyugatra található, 260 m magas Harangozó-hegy északi lejtőjén.
A legenda szerint a sziklatömb a közeli domb tetejéről gurult le, és maga alá temetett egy lovast, aki azóta is alatta pihen. A Tamás-szikla, más néven Halál-, Ördög-, vagy Lovas-szikla, a tatai Öreg-tó nyugati partján található.
Bucsek Henrik Emlékút Cuha-völgy Az emlékút Magyarország (jelenleg) leghosszabb vasalt útvonala, Bucsek Henrik hazai hegymászónak állít emléket. Ez a via ferrata 350 m hosszú, a szintkülönbség 100 m, C nehézségű, 30-60 perc alatt teljesíthető.
Eszterházy-kastély romjai Réde Az 1760-as években, győri mesterek által épített főúri kastélyból csak a bejárati rész maradt meg, rajta az Eszterházyak családi címere látható. Az eredetileg fazsindelyes, impozáns épület átvészelte a második világháborút, de 1947-ben padlástűz miatt leégett, elbontható anyagát elhordták.
Megalománia Cuha-völgy A közepénél, a sziklafalhoz érve, kiágazik belőle az E nehézségű, de rövid, 30 m hosszú Lali Király útvonal - ugyanitt ki lehet szállni a lemeneti ösvény irányába. A Megalománia (Cuha-völgy) vasalt útvonal 250 m hosszú, nehézsége D, készült 2021-ben.
Lóingató-hegy Nagyegyháza A 305 m magas Lóingató-hegy (igen, ez az eredeti, történelmi helynév) Óbarok községtől északra, illetve a vele egy közigazgatási területet alkotó Nagyegyházától keletre található. Délnyugati peremén egy látványos, északnyugat-délkelet irányú mészkővonulat szegélyezi.
Tethys-alagút Veszprém A Tethys-alagút Veszprémben, a Szent István-völgyhíd közelében és attól délkeletre, a Harmat utca és a Séd-patak között helyezkedik el.
Kocka-kő Pákozdi ingókövek A Pákozdi Ingókövek természetvédelmi terület a Velencei-hegységben, Pákozd községtől északra található. A Velencei-hegység Magyarország legöregebb tájegysége, gránit alapkőzetű, mely itt elszórtan, sziklacsoportokat alkot.
Bakony Szíve és Makarenkói Plafon Cuha-völgy A Cuha-völgyben kiépített Bakony Szíve (100 m, B) és Makarenkói Plafon (60 m, E+) vasalt útvonalak beszállási pontja egymás mellett található. A két útvonal tetejéből ereszkedik le a lemeneti ösvény 80 m hosszú, B nehézségű Lemenet útvonala.
Ötlyukú kőhíd Diszel A Diszel faluban található, az Eger-patak felett átívelő, ötnyílású kőhíd a 18-dik században épült, Magyarországon még két hasonló van. Az Eger-patakon egykor több hasonló híd volt, közel száz vízimalom és az ezeket összekötő szekérutak hálózata.
Kőhíd Hegyesd Az Eger-patakon keresztül Hegyesd faluba vezető kőkeresztes, szoborfülkés kőhíd a Balaton-felvidék egyik legszebb kőhídja. A kétnyílású boltozatos kőhíd szerepel egy 1784-es térképen, így valószínűleg több mint kétszáz éves.

Történelmi-kulturális értékek - Győr-Moson-Sopron vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pincesor adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nyúl térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Győr-Moson-Sopron vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Omul-csúcs - Bucsecs-hegység EKE-tábor 2015. A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Visszafelé a Szarvas (Cerbului) völgyön ereszkedtünk le Bustényig.
  • Figyelem. A szellemek szabadnaposon voltak, így Geokrety költözött a kriptába.
  • Pünkösdi rózsa a Hargitán Dobozka a fenyőfa üregben. A dobozka tényleg egy fenyőfa üregében van.
  • A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. Aki mindezt nem tudja használni, megkérdezheti bármelyik szomszédot, vagy jávárdipatakai gyimesi csángót, segítőkész emberek.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely Kéreg fölött, majd alatt. A rejteket hamar megtaláltam. Igazából nem is kerestem, csak odamentem és megláttam.
  • Magyar Honvéd - Rétyi Nyír Tavaszi zöldben a nyírfák. Miután kellemes sétát tettünk az üde zöld nyírfák között, megkerestük a leírás alapján a dobozt. Ide mindig szívesen jövünk, mindig rejteget valami különlegeset a Nyír.
  • Molnár Józsiás-park Kézdivásárhely Erdekes rejtes. A mai nap megtalaltam, otletes a kis magnes, "vakon" kellett tapogatni.
  • Miután megebédeltünk a Laci csárdában, és még mielőtt haza indultunk volna, még ezt a rejtekhelyet kerestük meg. De itt sem jártunk sikerrel.
  • Sziklakapu Ládás Háza alatt - Andrásháza Csodakapu. Megtaláltuk a természet titokzatos munkájának diadalívét. Melynek homlokzatát babérként borítják a páfrányok.
  • Szénégetők - Kalonda-tető Ellenőrzés. A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Egy rövid sétára indultunk a szencsedi nárciszmezőkre.
  • Sarlós Boldogasszony-kápolna - Kotormány Kiáradás. Újabb lelkes csapatnak sikerült megismertetni a rejtekhely vadászat örömeit.
  • Bernády György-szobor - Marosvásárhely Meglepetés. Természetesen, hogy nem haragszom meg, sőt köszönöm. Csodálkozok, hogy megvan még a doboz.
  • A hely tényleg gyászos, lehangoló. Tele van szeméttel, csövesek lakhelye és illemhelye.
  • Keleti kilátó - Hója-erdő Szerenyseg. Mivel honaponta legalabb egyszer-ketszer megjarom Kolozsvart, ezert az ottani rejtekek sincsenek biztonsagban.Csodalkozok, en lettem volna az elso a Hojan.
  • A bokrot kicsit megnyirtak, de geokrety volt benne. Erdemes felkeresni ezt az erodtemplomot is.
  • Xántusz-kápolna - Hosszúaszó A biztonság kedvéért. Igen, még pluszban is tettem rá néhány apróbb követ az útról. Mert az eredetieket nem tudtam olyan tökéletesen összeilleszteni, mint voltak.
  • Kilátótorony - Szováta A feljáratot befoldozták. Adós maradtam még egy információval. Az első reakcióm nekem is az volt, hogy kell legyen egy rés, amin be lehet jutni a kilátó belsejébe, kerülgettem is eleget, de sajnos nem találtam.
  • Dobogtató - Csobotfalva Részletes információk közlése. Kérlek, részletes információkat ne közöljél a megtalálás bejegyzésénél. Ennek a rejtekhelynek éppen az a poénja, hogy egy kicsit keresni kell.
  • Apor lányok feredője Elsokent talaltuk meg. Tettunk bele valamit. Kicsit kozel van az uthoz, emiatt konnyu megtalalni.
  • Muhos pataki népi fürdő Kipróbáltuk a dézsát. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. Első este meg is adatott.
  • A Thoroczkay család vára - Torockószentgyörgy A vár lebilincselően szép. A környék is gyönyörű. Korábban jártam itt, a ládát nem találtam még meg.
  • Dobogtató - Csobotfalva Emmán rejtés!. Kicsit gondolkoztunk honnan kezdjük a módszeres átkutatást, és a jó döntés után a doboz azonnal meglett :-)). A pókhálók várják a következőt.
  • Mofetta - Büdösfürdő Rejtés a Súgó-barlangnál. Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. A Súgó-barlangnál már több mint 3 éve van rejtekhely.
  • Medve-szakadék - Nagy-kő-havas Az abonyi természetjárókkal. Erdélybe utazva kerestem meg, Teveladyvel. Köszönöm a rejtést.
  • Hunárka - Rétyi Nyír Akácfák alatt biciklivel. Szükségünk volt a koordinátákra, hogy megtaláljuk, de beszédes volt a leírás is. Hamar meg kellett ejtenünk a cserét, mert viharfelhők közeledtek.
  • Lázár várkastély - Gyergyószárhegy Új doboz. Mivel a kastélylátogatás meghatározatlan ideig szünetel, "bosszúból" ;) rejtettünk egy dobozt a falon kívül.

Sikerült eljutni Nyúl környékére? Tetszett a Pincesor? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 24 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!