Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Angyaljárás Gyergyószentmiklóson

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Angyaljárás Gyergyószentmiklóson

Tisztelt címzett: Délia, Jenő, és Dalma...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Angyaljárás Gyergyószentmiklóson felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Átkelés a hídon Tusnádfürdő Olt függőhíd
Átkelés a hídon
Forrás Tusnádfürdő forrás borvíz Bányász patak Bányászpataktövi
Forrás
Kincskeresők tömeges menetelése Bereck
Kincskeresők tömeges menetelése
Térképrajz Ördögútja Zetelaka Kőris-tető
Térképrajz
Látvány a várból Barcarozsnyó vár
Látvány a várból
Miklóstelke evangélikus szász erődtemploma Closdorf Miklóstelke szász evengélikus erődtemplom
Miklóstelke evangélikus szász erődtemploma

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Angyaljárás Gyergyószentmiklóson fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Angyaljárás Gyergyószentmiklóson!

A 1,69 km távolságra található, legközelebbi település, Gyergyószentmiklós turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Húsvét, vasárnap, szép idő. Amikor a bunkert kerestem, az elején én is a domb tetejére gondoltam. Innen 100 m-re a domb tetejen talalhato ugyanilyen bunker, egy picit orokbe fogadta valaki, bekeritette es egy mozgobarakkot telepitett ra. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országúthoz közel, a Kékvíz-pataktól nyugatra emelkedő domb keleti oldalában egy meglepően jó állapotban levő világháborús bunker található.
Szürkélő-kő Görgényi-havasok A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
A "melegpocsolya" rendes neve Kis-Bánffy forrás. A szalárdi bunkerek felkeresése előtt a melegpocsolya közelében elrejtett geodobozt kerestem meg. Szalárd és Andrásháza között a Maros bal partján közvetlenül a folyómeder mellett egy termálvizes medence található.
Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik. Megtaláltam, így nagyon örvendtem. Egy Daewoo Tico szemelygepkocsival, remeltem, hogy a kozelebe tudunk jutni. Hogy Székelyudvarhelyhez ennyire közel, ilyen jó kirándulóhelyet találunk.
Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt. Valóban, csak nem előre, hanem vissza. Meli és az egér után.
Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
Nagyon megdolgoztatott ez a hegy, pláne miután a biciklit is feltaszítottam az erdő széléig, nehogy gyalog kelljen hazamenjek. Alsóidecstől keletre lévő, 596 méteres magaslaton feküdt hajdan Idecs vára.
A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra, és a tó felső részére. Itt is elsők voltunk.
Bizum-források Dornavátra A két Bizum-forrás Dornavátra Negresti nevű utcájának végéből közelíthető meg, déli irányba haladva tovább. A város ivóvizeit gyomor és bélbántalmakra, gyógyvizeit reumatikus és artritiszes betegségek tüneteinek enyhítésére használják.
A Tündérek-útja Vármezőtől keletre helyezkedik el, a Kaca-hegy, az Alsó-Kaca tisztás között, a Kaca-patak forrásvidékén. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
Ez a domb az erdélyi iszapvulkánok legnagyobb lerakódása, egyedülálló a mésztufával váltakozó rétegezettsége miatt. A feredőtől nyugatra, alig több mint kétszáz méterre, a Sós-patak földrajzi jobb partján található a Dungó-domb.
Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni. A Borsáros természetvédelmi terület az Olt jobb partján, 651 m tengerszintfeletti magasságban, 1 km-es hosszúságban, 50-200 m szélességben, Csíkszentkirály határában, a Csíkszentsimon felé vezető úttól balra terül el.
Farkaslaka a Felső-Nyikó völgyében, a Nyikó mindkét partján, a Gordon-tető aljában települt, a térség legjelentősebb települése. Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Az üldögélős, illetve elmélkedős módszerrel nem sikerült megtalálnom a geodobozt. Egy sóvidéki térképezési akció keretén belül próbáltuk megkeresni a ládát sötétedés után.
99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Idokozben elfaradt az a filegoria szeruseg es eleg mozgekony, ha felmasznak a szerkezetere. Középre, szélre, mindanégy sarokból körülnéztünk, de nem volt. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Gondolom, hogy a lentebb levő Hollós-tanyát látta el vízzel. A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó, ez egy körülbelül 100x50 m-es mesterséges tó.
Vinkli-puszta Hagymás-hegység A Vinkli-puszta a század első negyedében jelentős fakitermelő központ volt. Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott.
Balogh Lajos a borzsovai falumonográfiájában említi a Vásárutat. Körülbelül négy-ötszáz évvel ezelőtt, a csíkdelnei Keresztelő Szent János-templomtól északra, a Vásárút legmagasabb pontján, a Vásárkapu nevű helyen tartottak csíkszékiek állatvásárokat, sokadalmakat.
Meglett. Könnyen meglett, még a gps-re sem volt szükség. Hát, ez a rejtekhely elég bajos volt számomra. A tusnádfürdői volt Anna villa, ma Szent László gyermekvédelmi központ.
Gyergyószentmiklóson található Székelyföld legnagyobb dendrológiai parkja, a Csíky-kert. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot. Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett helye volt a Csíki-kert. Csendes hely, látszott, hogy vakációznak a gyerekek.
A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Ez a hely az, ahol nem tudjuk a tyúk vagy a tojás, a Peretz vagy a Fakír volt előbb - már mint rejtő. A munkám során megint Szovátára kerültem, gondoltam, hogy ha időben végzek elmehetnék Fenyőkútra megkeresni ezt a dobozt.
Szent Antal-kápolna Farkasok pataka Gyimesfelsőlok A Szent Antal-kápolna Gyimesfelsőlok egyik régebbi kápolnája, mely valamikor a 60-70-es években épülhetett. A Farkasok patakának északi lejtőjén található, meredek lejtőn.
Csíkbánkfalván több kápolna is van. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Csodalatos hely.
Sütő András szobra Székelyudvarhely Sütő András szobra - Székelyudvarhely.
Hogy, a pünkösdi rózsa pünkösdkor virágzik. Sajnos nem találtam meg sem a mézeskalácsot, sem a pünkösdi rózsákat. De üvegek és egyebek akkor nem voltak ott. Szentkeresztbányáról a Tolvajos tető fele, jobb oldalt, van egy parkoló, aminek 2 irányból van bejárata.
Német katona sírja Bálványos-pataka Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
Felsőidecs 1332-ben Idech néven jelentkezik az okiratokban, majd 1391-ben Felydech, 1461-ben Felsew Idech változatban. 1319 Felydeach.
Miklós borvíz Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
Naná, hogy megkezdődött a szezon :-). Megkezdődött a szezon.
1291-ben Philpus néven jelentkezik az oklevelekben, a későbbiek során pedig ilyen formában: 1319-ben Kysebfilpus, 1332-ben Philpus Minor, 1439-ben Zaasphilpes és 1639-ben Zasz Phülpös.
Ez volt a helyzet a reformáció után is 1666-ig, amikor azon a címen tagadják meg a közmunkát a gyalakuti templomnál, hogy már önálló egyházközséget alkotnak. Középkori templomáról nincs adat, így bizonyosan a katolikus korban filia volt, Gyalakuta anyaegyházához tartozott.
Chamaecyparis lawsoniana Nem olyan nagy gond az a ciprus, legrosszabb esetben ültetünk majd egyet :). A Rava-patak felől indultam a hamisciprus-erdőt megkeresni, ami jelenleg még csak érdekes helyként szerepel a ládalistában.
Egy tartalmas, különleges látnivalókban gazdag hétvégét töltöttünk együtt a játékvezetővel. Hát valóban nappal érdemes, mert nagyon szép hely. Útban Szaláncfürdőre, már sötétedés után értem a helyszínre. A Rákóczi-várral szemben, a Tatros túlsó partján, a temető mellett van egy csodálatos zarándokhely.
Kisbacon temetőjével átellenben, egy dombon található a falu régi temetője. Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.
A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. Hamarosan ellenőrzöm és ha tényleg eltűnt a doboz, teszek újat. A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van.
Tatár-kő Görgény-havasok
Gomolyát-domb Nagyernye A Gomolyát-domb a nagyernyeiek kedvelt kirándulóhelye, mégis nagyon kevés információt lehet róla találni. Fordultam a másik oldalamra. A falutól keletre található dombot gyakran keresik fel a siklóernyőzés kedvelői.
Sziklataréj Ter-kő Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Nahát.
Zsögödi fahídak Csíkzsögöd A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni. A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon.
A belvarosi geodobozt csapatban találtuk meg, köszi. Ebben a borús, esős időben sokan nem sétálgattak itt, így könnyen ment a keresés. Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. A Felső Piactér, a jelenlegi Márton Áron tér, Székelyudvarhely múltbeli és jelenlegi központjának része.
A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. Sízés után a korcsolyapálya környékén előkerült a doboz. Annak ellenére, hogy a rejtek egy kicsit távolabb van a műjégpályától, a keresésnél azért kellett vigyázni, hogy a szomszéd tömbház lakói ne vegyék észre.

Különleges látnivalók - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Angyaljárás Gyergyószentmiklóson adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot. Köszönöm szépen az Angyalnak.
  • Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. A Kalonda tetőn letérve, első megállónk a szénégetőknél volt.
  • Ha már ide vetődtünk folytattuk a sétát. A kellemes időt kihasználva, a hátsó ösvényen sétáltunk fel az útkereszteződéshez.
  • Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott.
  • Jókor érkeztünk. A mozdony árnyékában elég sokan üldögéltek.
  • Erdekes egy kis fatemlomocska. Csak az a kerdes, hogy mit is keres ez itt Murokorszagban?
  • Gyönyörű őszi idő volt, ezért még ki akartuk használni az időt kirándulásra. Sajnos csak későn, 12:30 kor indultunk Dédabisztra felső végétől a kék sáv jelzésen.
  • Nagyon szép kis templom, már amit kívülről láthattunk belőle, mert a kapuja zárva volt. A feliratok szerint 2018-ban javították utoljára.
  • Látom, hogy Novák apó szobor talpazatáról lekerült, hogy a magyarok ölték meg. Egy háborúban meg-meghalnak a katonák, ez különben is szerb volt, nem oláh.
  • Ha ennyire szeretitek a mozdonyokat, szeretettel ajánlom a marosvásárhelyi Régi gőzmozdony és a szászvárosi Piros és Fekete rejtekhelyeket. Ha arra jártok.
  • Ezt a templomot meg kell látogatni. Igazán megéri.
  • Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • Megvan, érdekes sírkővek vannak a templom körül. Levi.
  • Könnyen meglett ez a rejtek is.
  • Vasárnapi városismertető séta közben ide is eljutottunk. És idei első találatom egy üres rejtek, egy nagyon szép templomnál.
  • Ebédkészítés közben kerestük meg a ládát. A láda rendben van, a bejegyzést megtettük.
  • A segítő információt elmulasztottam figyelmesen végigolvasni. Aztán amikor bekukkantottam a valódi rejtekre, a dobozka egyszerűen elkerülte a figyelmem.
  • A sepsiszentgyörgyi Geocitrom alkalmával találtam meg ezt a rejtekhelyet. Pontosabban, a geodobozt meli-vel együtt húztuk elő a rejtekhelyről.
  • Későn érkeztünk és megkóstoltuk a "kőolajat". Érdekes, de nehezen tudnám elképzelni ,hogy Budapesten bivaly szekérről árulják ezt az "ásványvizet".
  • Virágos völgyben haladtunk, míg nem elértük a régi illetve az új völgyhidat. Egyet sétáltunk a hídon a Gyímesek fele.
  • Az EKE-túrán.
  • Jó a fotó a gólyákkal. Biztos nagy élmény volt nekik, egy mindenre elszánt emberleányát látni.
  • Megtaláltuk. Megvártuk, míg elmennek az arra sétálók, majd kivettük a dobozt.
  • Két évvel ezelőtt én még ezen a régi helyen találtam meg. Valószínűleg a rejtő áthelyezte a ládáját és elfelejtette kijavítani a koordinátákat.
  • Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kar, hogy nem tudtam az Ilia-hago rejtekerol, a muhosi a "Ne erj hozzam" hianyzik, eltunt.
  • Majdnem megvicceltél. Már arra gondoltam, hogy képes voltál üresen hagyni a rejteket.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Angyaljárás Gyergyószentmiklóson? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!