Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Balázs-csúcs

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Balázs-csúcs

A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Balázs-csúcs felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Az ösvény főlé tornyosuló szikla Panda kő
Az ösvény főlé tornyosuló szikla
Kilátás a Toronyőtől
Kilátás a Toronyőtől
 Vápa vára
8357 Erdőfüle kopjafás temető
8357
Emlékhely Marosszentgyörgy katolikus templom
Emlékhely
A mennyezet sarka Meggyesfalva Bissingen Lázár vadászház kastély Marosvásárhely
A mennyezet sarka

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Balázs-csúcs fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Balázs-csúcs!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 5,47 km távolságra található, legközelebbi település, Péntekpataka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Ferencziláza-tető Görgényi-havasok A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó.
A Kelemen-havasokban található Kis-Lomás patak felső szakaszát egy andezitlépcsőn lezúduló vízesés ékesíti. Már egy ideje kívánkozok eljutni ide, rejteni szerettem volna. Van neked egy kis, saját, különbejáratú vízesésed a Kofa völgyében. Szegek, szegek, de mit kezdjek a ha jön a nagy meleg.
Túraútvonalak indulnak innen a Vitting-vadászház felé, a Tászok-tetőre, illetve a Pricskére. A Rez-nyaka egy fontos turisztikai csomópont, mely Ditrótól északkeletre található, illetve a Cengellér-tetőtől délnyugatra.
Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Egy rövid, péntek délutáni séta alkalmával Harom várát Zsögödfürdõ felõl közelítettük meg. Nemrég Hancur keresett meg azzal a kéréssel, hogy egy buszos kirándulást szervez a nagybányai művésztelep kiállítására, Csíkszeredába. Nagyon örülök, hogy sikerült megtaláljátok a Harom vár romjait.
Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
Mofetta - Hargitafürdő.
18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
Nem volt tiszta, hogy hol kell keresni es a hirdetotabla is teljesen ures volt. A koordinatak Csikpalfalvan jok, a hirdetotablahoz vezetnek, egy vilagoskek, fakeretes, uvegezett ajtos kisszekrenyke, epp a bejarati kapuval szemben, a templom oldalan. Megtaláltuk a tojást. Középkori templomáról nincs adat, régi kápolnája helyébe 1843-ban építenek újat, majd az 1930-as években templomot.
Új negyed Malom utca Etéd A cigány népesség Etéd falu lakosságának felét alkotja, hármas rétegződés jellemzi őket. Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet.
Amelyek a Kis-Küküllő és a Korond-patak völgyében fekszenek, a tanyavilággal együtt a Sóvidéket alkotják. A település neve mutatja, hogy Felsősófalva hét településhez tartozik.
A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók. Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van. Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre.
A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között. Mivel hasonlít egy karcsú női lábra, valószínűleg a felszíni forma határozta meg a helynevet.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Mi a majus 2-ot neveztuk ki kirandulo idonek. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Ez is előkerült a lomtárból. Ma megtalaltunk a geodobozt, a sok tehen kozott. Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg.
A Kelemen havasok déli lábánál fekszik Déda község. A falu határához tartozó Dédabisztratelep közelében, a 656 m magas La Cetate nevű sziklaszirt tetején középkori vár maradványai találhatóak. Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam.
A Bánya-völgyhíd 2 km távolságra van Gyimesfelsőlok állomásától és 28 m magasságban hídalja át a Bánya patakot. Az ezeréves határtól hazafelé. Itt valóban van még geoláda? Szerintem a láda gazdája tudná erre a kérdésre legjobban megadni a választ.
Szárhegyi harangláb A szárhegyi harangláb a Csengettyű utca és a DN12 jelzésű nemzeti út kereszteződésénél található.
Székely Lehel ajándéka Csíkszentkirály Érdekes lenne ismerni a szekér történetét. Csíkszentkirály déli kijáratánál, mielőtt elérnénk a temetőhöz, az út túlsó felén, a mezőgazdasági gépeket forgalmazó Agromek vállalat kerítésénél, egy régi szekeret láthatunk.
Tatár-kő Görgény-havasok
Jó rálátás nyílik innen a Déllői-borvízforrás melletti kőbányára, legalábbis télen. A sárga kereszttel jelzett, Szentkeresztbányára tartó túraösvényen lehet kikapaszkodni a Csere bérce délkeleti oldalába.
A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd. Aprilis 5, volt az a nap, amikor elôször találkoztam azzal a felismeréssel. A hidat alulról is megnéztük végre. A Csíkszereda - Gyimesbükk vasútvonal a történelmi Magyarország egyik legszebb, egyben legnehezebb hegyi pályája mentén vezet végig.
A Lisztes-bérc egy lapos kő Ratosnya közelében, a Görgényi oldalon, a 90-es években még Lapos-kőnek neveztük. Habár a környező fák eléggé megnőttek, a kilátás még mindig jó Ratosnyára, és a Maros völgyére nyugatfelé.
A Mária-forrás a Rózsa és a Sas utcák kereszteződésénél található a rendőrséggel szemben, a forrás előtti park szép, rendezett. Vizét vannak akik fogyasztják, annak ellenére, hogy időnként a forrás fölött tábla hirdeti, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van.
Gyergyóremete Csutakfalva nevű részén, annak főutcáján, több régi, ásott kerekeskutat találunk. Ezek kőből vannak kirakva, tetővel vannak fedve, fából készült házikóval védve, és egyedi megoldású kifolyóval rendelkeznek.
Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Így van, "jobb félni mint megijedni". Nagyon is jó helyen voltál. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban.
A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. A zsidó temetőtől jó kapaszkodón kell feljönni a rejtekhez.
A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között.
Régi templomáról azt tartják, hogy XIII-dik századi, de 1763-ban átalakították. Úgy látszik azonban, hogy ez az átalakítás teljes újjáépítésével volt egyenlő.
A Csíki-havasok hasonló nevű hegye alatt található Lápos-remetelakot egy szerzetes építette 1737-ben, majd 1850-ben egy tűzvész martaléka lett. Ami az épületből megmaradt, azt a Lápos falu templomához szállították.
A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.
A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik, Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között. A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Picit keresgélni kellett a ládát, úgy túnt, a koordináta kb 15 méterrel feljebb mutat, mint valójában van.
Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére. A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával.
A hegység legmagasabb része egy észak-dél irányban elhelyezkedő, 1 km széles és 6 km hosszú, központi tető. Űjj milyen vagány hé, olyan vagány, milyen vagán hé, űjj, látod-e fentről milyen vagány, látod-e te is milyen vagány. A Csalhó-hegység 1000-1300 m magas, sugáralakban elnyúló hegygerincek rendszere, melyek két magasabb pontban találkoznak, ezek a Nagy Aklos 1907 m és a Tóka-csúcs 1904 m.
Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak.
A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja. Első szűz ládánk, így a mai nap kétszeresen ünnep volt számunkra. A legenda szerint Szent László király itt itatta a lovát, és mondta neki "igyál lovam, ez szép víz". A Tatros forrás keresésekor útba ejtettük ezt a helyet is.
Nyikómalomfalva közepes nagyságu település az egykori Udvarhely vármegye területén, a Fehér-Nyikó völgyében található. A templomkert nagyon szép, a falu csendes és nyugalmas a hőség nagy. Ezt a rejtést már 2016-ban megtaláltam, de elfelejtettem bejelenteni.
Közvetlenül a temetőkert bejárata mellett nem találtam megfelelő parkolót, ezért a rejtekhez közelebb parkoltam :-).
Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk. A közeli kerítéseken, korlátokon szőnyegek száradnak.
Régi székelykapu Csíkszépvíz A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Balázs-csúcs adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ösvény-kereszteződés avagy Újdomb Legyen gyertyán. A valóság az, hogy nagyon sokat vacakoltam a Terebicsen. Nem találtam a megfelelő rejteket a doboznak.
  • Útba esett a rozsdás gőzmozdony is. A geodoboz a leírás alapján könnyen előkerült.
  • Na, szóval. Hol is kezdjem.
  • A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Itt több időt töltöttünk, és a rejtésemet is ellenőriztem.
  • Helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Max 10-15 percet töltöttünk minden állomásnál, de ezt a bereckit azt hittem nem találjuk.
  • Rejtekhely-találkozó Gyimesben Mivel szerelkeztetek fel?. Medvespray, kutyariasztó vagy furkósbot. És miért kell szegény pásztorkutyusok elfussanak?
  • A 12 Apostol kolostortól indultunk a 12 Apostol sziklái felé. Egy kis kitérőt tettünk a Lukács-csúcs felé.
  • Marosvásárhely fele menet megálltam megkeresni a nyárádszentbenedeki református templomot, illetve az itt elrejtett dobozkát. Keresés közben felzavartam egy kis mókus féle állatkát.
  • Fel vagyok már készülve. Hiszen már rejtéskor benne volt a pakliban, hogy ez a rejtés pengeélen van.
  • Amikor kész lesz, feltétlenül kipróbáljuk majd.
  • Szép vasárnapon érkeztünk a helyszinre és nemsokára az istentiszteletnek is vége lett, tehát egy kicsit várni kellett a keresésel, de én is csak ugyanazt találtam mint az előző kereső.
  • Mire ide értem már csak a csókák lökdösték egymást a fák tetején. Elég sok nagy fa van a parkban, de annyi csóka volt, hogy nem fértek a fák tetején.
  • Nem tudtuk a ket vas hol talalhato, lent-e vagy fent, esetleg oldalt, de vegul meglett.
  • Mielőtt negivágtunk volna a kakukkhegyi túrának, elmentünk borvízet tankolni. Ha már ott voltunk a Legnagyobb Ládagazda figyelmembe ajánlotta, hogy van ám alig egy kőhajításnyira rejtekhely, ami mellett csak úgy nem illik elmenni, bármennyire indulnék már a kitűzött cél felé.
  • EKE nőnapi túrán kerestük meg ezt a dobozt.
  • Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte. Nagy Elemér fia elbontotta a régi házat is, mely egy ideig még meg volt.
  • Csak a templomba nem jutottunk be.
  • A környék egy kicsit romos, de a táj szép és a borvíz finom. Látszik, hogy régen nem táboroztak itt gyerekek, pedig a hely megérne egy felújítást.
  • Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót. Nyolc éve került ide geodoboz, szinte hihetetlen, hogy drive-in elérhetősége ellenére még nem kereste, nem találta meg senki.
  • Az EKE-túrán.
  • Ma ellenőriztem. Megtakarították a környéket a kúszó növényektől.
  • A dobozt nem sikerült megtalálnom. Egy, a leírásnak megfelelő rejteket találtam, az emlékmű mögötti dombocskán van egy lyukas kő, talán zászlórúd volt benne.
  • Martinuzzi várkastély - Alvinc Romok. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély. Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz.
  • Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője. Megtörténhetett, hogy az itt újra elrejtett geodoboz is eltűnt a felújítás során.
  • Mivel a túravezető nem mozgatott meg minden követ jól.
  • Pedig az egész falrészt összekutattam.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Balázs-csúcs? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!