Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Borvizfürdő - Gyergyóremete

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Borvizfürdő - Gyergyóremete

A gyergyóremetei borvizfürdő messze földön hires volt a múlt században, különböző betegségekre volt jó a viz. A Gyergyói medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Borvizfürdő - Gyergyóremete felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Lelátás a szikláról Salamon szikla
Lelátás a szikláról
Erdei sétány Marosszentgyörgy Cinege tető
Erdei sétány
A Leány-vár felülről Leány-vár Leányvár Bereck
A Leány-vár felülről
Gyógyvízforrás 1 Bálványosfürdő gyógyvíz forrás gyógyvízforrás
Gyógyvízforrás 1
Vajon itt van? Kézdiszárazpatak katolikus templom
Vajon itt van?
Sziklakapu Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút
Sziklakapu

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Borvizfürdő Gyergyóremete fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Gyergyóremete és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Borvizfürdő!

A 1,19 km távolságra található, legközelebbi település, Gyergyóremete turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
1263-ban Sárpatak, 1319-ben Sarpataka, 1332-ben meg Sarpotoc néven jelentkezik az okiratokban. Nagyon rendezett a templomudvar és a szoborpark. Nagyon szép a szoborpark. Meglett.
Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz. Miután megkóstoltuk Nádasszék sós borvizét, a szekeres helybeliek csodálkozására eltűntünk a rengetegben. Na, e mán a kaptató. Ez volt kirándulásunk első állomása.
A nyáron mikor zöld volt minden nem találtam meg a dobozt. Nem igazán értem, hogy milyen aszfaltos fáról beszélsz. A helyszín megvan, hiszen nem is vihette el senki. A Hattyúk tava elnevezést én adtam, mivel a tavon hattyúkat lehet látni.
Régi templomáról azt tartják, hogy XIII-dik századi, de 1763-ban átalakították. Úgy látszik azonban, hogy ez az átalakítás teljes újjáépítésével volt egyenlő.
Ehed falunak temploma a középkorban nem volt. Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez. A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség.
Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. Meg egy szuz ladamat megtalaltad. Nehezemre esett kimozdulni a házból, na de egy ilyen nevezetes rejtekhelyért, mit meg nem tesz az ámber. Már lélekben le is mondtam a dobozról, amikor váratlanul előkerült.
A Maros-szorosban, Göde és Ratosnya között, különleges természeti képződményeket találunk, mállás- és rönklenyomat-barlangokat. A Sziklaablaktól jöttünk át ide. Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. Délben jött ránk, hogy túrázzunk, és elfutottunk Ratosnyára.
Sot. A ket X meg latszik igy nagyon egyszeru rabukkani a rejtekre. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel.
A négyszögletes szoba egy szabályos téglatest alakú sziklaüreg a Csalhó-hegységben, a Detunáták nevű sziklacsoportban. Megközelíthető a kék sáv jelzés mentén. Durau-ból indultunk a Dochia menedékházhoz, és a vízesés fele tértünk vissza, de egy szűz geodobozt nem hagyhattam ki, ezért meggyőztem a társaságot, hogy tegyünk egy kis kitérőt.
A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását. Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral.
Délen Tusnádfürdőt a Komlósárok határolja, melynek baloldalán fakad a Komlósároki borvíz. Így jártam, ez a doboz miatt lemardtam a borkóstolóról. A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. A nyelvem is logott egy ilyen maratoni vadaszat utan.
Rudi forrás - Tusnádfürdő. A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize.
A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik. A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m.
A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar. Szerintem ez a legfinomabb forrásvíz a környéken, pedig azért van belőlük elég. Sokat kellett keresni es logni a korlaton. Kezdettől fogva kinéztem magamnak azt a sarkat.
A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Udv mindenkinek, megtalaltam az elso dobozomat (szuzdoboz) Csiksomlyon a Baratok Feredojenel. Köszönjük a lehetőséget. Első kis-geoláda, érdekes rejtés, érdekes irószerekkel, azért le lehet velük irni a nagy betűket is :).
Garda Dezső történész adatai szerint az első gyergyóremetei malmok valószínűleg a Kő-patak mentén jöttek létre. Majd a 18-dik században éppen a malmoknak köszönhetően alakult ki Eszenyő település.
A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak. Sajnos csak én voltam a 2. 10 evvel ezelott kisgyerek koromban jartam utoljara a Maros foldrajzi forrasanal. A taj az fonseges volt az ido az nem.
Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település. Sajnos nem találtam meg a geodobozt. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.
Dobrán-forrás Bélbor A Dobrán-patak mocsaras forráslápja növénytani természetvédelmi terület. A Dobrán (Dobreanu)-forrás a Dobrán-patak földrajzi jobb oldalán található, Bélbor északnyugati szélén.
Kóstelek közelében található a II Pál Pápa által 1987-ben boldoggá avatott, az első világháború során itt megsebesült P Rupert Mayer német jezsuita szerzetes emlékhelye. Már rég készülök felkeresni Kósteleket, most az itt elrejtett geodobozok adták rá az alkalmat.
Az egykori Kollégium-kert, a mostani labdarúgópálya és a vasúti sín közötti rész, köré csoportosulnak Székelyudvarhely szabadtéri sportpályái. Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte.
Kitapogathatók rajta a vár műemlékegyüttesének elemei, a várfalak, a sarokbástyák, a református templom. Bronzból készült vármakett, a marosvásárhelyi várban levő múzeum mellett, mely a vakok és a gyengénlátók számára készült.
Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott. A Kormos és Vargyas vize egyesülésénél, a Darabonta nevű helyen fakad fel e térség legjelesebb ásványos forrása, a rákosi borviz, melyet gyakran borszéki gyanánt is hordanak szét.
Új negyed Malom utca Etéd Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet. A cigány népesség Etéd falu lakosságának felét alkotja, hármas rétegződés jellemzi őket.
A székelyudvarhelyi kisállat-temető a Szentimre utcán indulva közelíthető meg, a várostól délkelet irányba, a katonai egységen túl, az erdei focipálya előtt. Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek. Az engedély nélküli, de nem törvénytelen létesítmény az erdő szélén található.
Csinód Csíkszentmárton közelében, az Uz patak völgyében fekvő, eldugott kis csángó település, ahol 2015-ben rönkkápolna épült. E játszótéren használatos fogalmazás szerint a rejtekhely a látnivaló, a felkeresendő (rejtett) hely. Mindhárom bükkfa környékét megnéztük, de nem volt sehol. Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni.
A Cserealji forrás, régi nevén Büdöskút, a Csereerdő alján, egy gödörben tör a felszínre, már 1630-ban említik a nevét. Jó rejtés. Első alkalommal délután 5 órakor próbálkoztam ezzel a rejtekhellyel. Ott volt az akácfában, eszünkbe is jutot a nóta.
A Görgényi-havasokban, Maroshévíztől 10 km-re, az Öreg-tető szomszédságában, több különös sziklacsoportot találunk. Gyönyörű hely, csodálatos lelátás, remek rejtés. Több mint 10 évvel ezelőtt volt rejtve ez a geodoboz, az ösvény közelében van, nincs is nagyon álcázva, mégis megvan még. Mivel ezen a hétvégén (2018 03 17-18) nem mentem túrázni átnéztem a tavalyi fényképeimet.
Erdőszengyörgy nevezetessége a 18-dik század végi volt Rhédey-kastély, amely egy 16-dik századi kastély helyén épült 1759-ben. 1808-ban újjáépítették.
1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
Régi sírkövek Geges A gegesi református temetőben érdekes, százévesnél régebbi sírkövek vannak.
Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. Ez is előkerült a lomtárból. A hazafele uton megalltam es megkerestem a ladat.
Urmánczy-strand Maroshévíz Az Urmánczy-strand Maroshévízen, 654 m magasságon található, a Maros folyótól pár méterre. A rejtekhelyet megtaláltam, sőt a dobozkát is láttam, viszont nem értem el, és ráadasul még egy kupac kukac is volt előtte, amit valószínű, hogy a horgászok hagytak ott. Új hid épült a Maroson át, ugyhogy itt sem találtuk meg magát a rejteket sem.
Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.
Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére. A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával.
Keresztelő Szent János templom Marosvásárhely Keresztelő Szent János templom - Marosvásárhely, 1623, 1725-1749.
A hagyomány szerint a törökök által elpusztított Kisernye lakói telepedtek Bósba. De sajnos ide is elérkezett az épitési láz hulláma, és egyre több nem épp őslakos épit modern, képbe nem illő palotákat. Tetszik ez a környék. Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után.
Iskolamúzeum Lövétebánya A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik. A kiállított tárgyak az 1990-es évek előtti időből származnak, óvodai és iskolai kellékek.
Vendelné kútja a Lucs tőzegláptól nem túl messze, attól észak-keletre található, a Nagykő-bükk hegye és a Kárász feje domb között. Dolgunk akadt a környéken. A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval.
A Máriaffi-kastély szebb időket megért dendrológiai parkjában több száz éves fákat is találunk. Sosem jártam még itt, de a rejtésnek köszönhetően most ideje volt ezen változtatni. Gondoltam rá, hogy előttem fogod megtalálni a három új marosszentgyörgyi rejtést. Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban.
Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Cserei-kúria Csíkrákos Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett.
Firtosi kilátó Szeles-domb A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte. A firtosi kilátó 2006 nyarán készült, a hetedik Székelyföldi kaláka alkalmával.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Borvizfürdő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gyergyóremete térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel. Sokáig kerestük ezt a dobozt.
  • Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. Sajnálom, következöleg biztos h.
  • A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van. A deszkák összetörve, a víz koszos.
  • Nagy élmény volt számunkra a geoláda keresés. Könnyen megtaláltuk GPS nélkül, egy rövid hozzászólás a kisfüzet betelt.
  • Meglett a likas kő, és a dobozka is sikeresen. Most nem röpködtek sziklák.
  • Ritka, értékes kép érkezett a játszóterünkre, Kanizsay Izabella jóvoltából. Az eredetileg dia formában, valamikor 1979 és 1983 között készített fényképen a legendás, 1866-ban épült, sóváradi fedeles híd látható.
  • Moloch-kilátó - Szamos-Bazár Koordináták finomítva. A koordinátákat kijavítottam, a meli és csapatja által bemért értékekre. Amennyiben a dobozka veszélyes helyen van, el kell költöztetni biztonságos helyre.
  • Mászkálni jó mulatság, kíváncsi lennék a rendőr az út szélén mire gondolhatott amikor csüngtem a magasban.
  • Ahogy a barlang iranyaba tekintettem, elso nezesre eszrevettem a rejteket.
  • Kisfiammal ma elindultunk pontgyűjtő sétára a közelbe. Ez a harmadik rejtekhely volt.
  • Sajnos nem tudunk jönni. De a résztvevőknek jó szórakozást.
  • Egy társas kirándulás alkalmával Verespatakon bent voltunk az egyik bányában (ami a kocaturistáknak van kiépítve és kivilágítva). Majd a kajaszünet alatt, evés helyett felszaladtam megkeresni a geodobozt (1055 m).
  • Megvan az odu, a koordinata is passzol, de a sok trutyin kivul semmi mast nem talaltam az oduban.
  • Néhányan már megtaláltátok, és mégis megmenekült a bámészkodóktól, MÉG. Ilyenkor, nyáron még a hangyakatonaság is őrködik :-).
  • Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Igaz, már majdnem lemondtunk róla, mert a pap épp akkor érkezett haza.
  • Rendben volt doboz, cimke, papiros, ceruza. Még egy esélyt megérdemelt volna.
  • Alsórákosi kalandozásunk első meglepetése volt a kráter. Nem győztünk betelni a hely különlegességével, kis helyen látható változatosságával, a sötétvörös alapon pompázó tavaszi növényzet élénkzöld színeivel.
  • Megvan a doboz is. Nem volt könnyű megtalálni.
  • Valakit annyira kinzott a tehetseg hogy a kereszten talalhato fem dobozt kilyukasztotta valamivel. A jegyzettomb katasztrofalis allapotba van de ha az ember nagyon akarja, akkor hasznalhato.
  • Betula Pendula - Kolozsvár A doboznak nyoma se volt. Ott voltam a bástya tövében, a nyírfa mellett, rajta, de a doboznak nyoma se volt. A rejtek szerintem üres.
  • Megtaláltam. A várba nem tudtam bemenni, mert zárva volt, írta is a bejáratnál,hogy 17-én zárva van.
  • 44 éve jártam itt édesapámmal. 9 barlangot mutatott meg akkor egy helybéli.
  • Útban a tatárpincék felé megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Könnyen ment, jó a leírás.
  • Nagyon szép és csendes hely, azok a sziklák az út és a patak mellett igazán csodásak. Egy jó darabon sétáltunk az úton, az idő is nagyon szép volt.
  • Miután egy geodobozt rejtettem a Május 1 strand területén, majd megtaláltam a Gyalogoshíd geodobozát. A Maros jobb oldalán, az árvízvédelmi töltés tetején haladtam a Felső gát geodobozát rejtő jegenyék felé.
  • Jol elrejtett geodoboz. S amikor megtalaltad, kezdodik a kaland, hogyan ferjel hozza?

Sikerült eljutni Gyergyóremete környékére? Tetszett a Borvizfürdő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!