Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csíkajnádi Kálvária

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Állíttatta Szőgyör Albert és neje Marcella, 1933-ban. Újraállíttatta a Szent István Szervezet, felszentelte Tankó Szilveszter plébános 2012. szeptember 16-án...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkajnádi Kálvária felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Patakmeder Madicsa fürdő borvíz forrás
Patakmeder
Templombelső Kistemplom Marosvásárhely református templom
Templombelső
Romos kapu Martinuzzi várkastély
Romos kapu
Kőkereszt Aknavásár Kósna domb katonai emlékmű
Kőkereszt

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkajnádi Kálvária fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkajnádi Kálvária!

Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében. Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ajnád, 0,75 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkajnádi Kálvária közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Rompáca-tanösvény - Csíkajnád 650 m-re.
A rompácai borvízig 4 km hosszú az út, bejárása körülbelül másfél órát vesz igénybe.
Biális-kúria - Csíkszentmihály 1,7 km-re.
Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.
Egykori Balogh Anna kocsma - Csíkszentmihály 1,9 km-re.
Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878.
Kőcsonka - Balaskó vára 2 km-re.
Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
Csíkszentmihály hársfái 2 km-re.
Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk.
Szent Ilona-kápolna - Csíkajnád 2,1 km-re.
Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
Katolikus templom - Csíkszentmihály 2,1 km-re.
Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem.
Kőd-vonulat - Csíkajnád 2,5 km-re.
Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz 2,9 km-re.
Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve.
Egy elfelejtett földvar 3,3 km-re.
Elindultam megkeresni az elfelejtett földvárat. Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig.
Felsőcibre 3,4 km-re.
Pogányhavasi vár Csíkszentmihály 3,4 km-re.
Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 3,6 km-re.
Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
Rompáca borvíz Csíkajnád 3,8 km-re.
A helyiek szerint a rompácai borvíznek gyógyhatása van, sokan ma is használják.
Hegy útja Csíkszépvíz 4,1 km-re.
A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk.
Örmény katolikus templom Csíkszépvíz 4,2 km-re.
Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét.
Örmény emlékház Csíkszépvíz 4,2 km-re.
Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el.
Székely Határőr Emlékközpont Csíkszépvíz 4,2 km-re.
Kiállítás formájában a székely hadszervezetek és a Keleti-Kárpátok határőrizetének történetét mutatja be, az Árpád-kortól a második világháború végéig.
Szent László katolikus templom Csíkszépvíz 4,3 km-re.
1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz 4,4 km-re.
Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Felszegi csengettyű Csíkszépvíz 4,4 km-re.
Megtalaltuk, koszonjuk. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra.
Régi székelykapu Csíkszépvíz 4,4 km-re.
Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Iparosok kápolnája Csíkszépvíz 4,6 km-re.
Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Karakó vasúti viadukt Lóvész 4,7 km-re.
Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 4,8 km-re.
Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
Karakó-völgyhíd Lóvész 4,8 km-re.
A hidat alulról is megnéztük végre. Aprilis 5, volt az a nap, amikor elôször találkoztam azzal a felismeréssel. Megtalaltuk a rejtekhely-talalkozo alkalmaval.
Gyertyán-tető 4,9 km-re.
Délre látható a Karakó- és Rákos-patakok völgye, Ajnád, Lóvész, Csíkszentmihály településekkel - Északra a felcsíki falvak, az Olt mentén.
Vacsárcsi kőbánya 5 km-re.
Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban.
Nagy Pájszó teteje 5,1 km-re.
Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Kicsi Pogányhavas 5,5 km-re.

Csíkajnádi Kálvária románul - in limba romana: Drumul Crucii Nadejdea


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkajnádi Kálvária adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Dénes István emléktúra - Vargyas-szoros: Megtaláltuk a dobozt - Ezt sem látogatták sokan, a miénk volt a második, pedig innen szép kilátás nyílik mindenfelé.
  • Márton Áron Gimnázium Csíkszereda: Iskolaszünet - Szerencsére iskolaszünet volt ma, be tudtunk menni az udvarra, kicsit vigyázni kell, ahogy hozzányúlsz leesik. De a lakat csak dísznek van.
  • Szakadék kőbabákkal - Bilak: Kőgombák színes gyíkkal - Sikerült az út túloldalán, a kőgombákkal szemben félrehúzni, leparkolni. Átsétáltunk az úton, hát a rejteken pont egy szép színes gyík sütkérezett, a fényképezőgép meg persze az autóban.
  • Óriáspincetető - Eresztevény: Kémeink jelentették - Kémeink jelentették hogy a doboz eltűnt a vágta porában. Az új doboz korulbelul 100 m-rel arrébb, a Gábor Áron emlékmű irányában van.
  • Esztelnek és Csomortán közötti kereszt: Kereszt - Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. A kereszt burája alá nem lehet benyúlni.
  • Székelykapu - Imecsfalva: Keresem de nem talalom - Kerstem legalabb 2-3 alkalommal is. Remenykedve,hogy csak ott lapul majd egyszer a szekelykapu alatt, ahanyszor csak arra vetodtem.
  • Komollói Nagyvár - Réty: Kasztrum - Megtaláltam a dobozt. A mögötte vagy előtte (ki, ahogy akarja), egy virágdús rét van, közöttük megtalálható a gyapotsás is.
  • Gomba-kilátó - Nagyvárad: Nagyváradi Macskadomb - Innen nagyon szép körképet láthatunk Nagyváradról és környékéről. Sajnos ez, a Gomba vendéglőhőz vezető sétány nagyon leromlott állapotban van.
  • Kilátótorony - Szováta: Variációk egy témára - A doboz dugója egymagában pontosan a rejtek alatt. Sem doboz, sem füzetke, sem ceruza sehol.
  • Földvár: Barcaság - A vár nem látogatható. Helyreállitási munkák folynak, eltarthat egy ideig.
  • Gyilkos-tó: Igazán csodálatos élménnyel lettünk gazdagabbak - A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Csak köszönet érte.
  • Öcsém-tető: medvék - Igen, a medvék ott maradnak és újabban még téli álmot sem hajladóak aludni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkajnádi Kálvária? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.