Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Csíkajnádi Kálvária

Turisztikai látnivalók (3840 turisztikai látnivaló, 23219 kép és 8190 hozzászólás) <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Csíkajnádi Kálvária

Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkajnádi Kálvária felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Csíkajnádi Kálvária képtárból (összesen 9 kép):

Jelzőtábla
Jelzőtábla
Innen kell indulni
Innen kell indulni
Fahíd a patak felett
Fahíd a patak felett
Gazdaság
Gazdaság

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkajnádi Kálvária fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkajnádi Kálvária!

Állíttatta Szőgyör Albert és neje Marcella, 1933-ban. Újraállíttatta a Szent István Szervezet, felszentelte Tankó Szilveszter plébános 2012. szeptember 16-án... Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ajnád, 0,75 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkajnádi Kálvária közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Szent István katolikus templom - Csíkajnád 590 m-re.
A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe. Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.
Rompáca-tanösvény - Csíkajnád 650 m-re.
A rompácai borvízig 4 km hosszú az út, bejárása körülbelül másfél órát vesz igénybe. A Rompáca-tanösvény hossza két km, bejárása körülbelül 45 perc.
Biális-kúria - Csíkszentmihály 1,7 km-re.
A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült. Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.
Egykori Balogh Anna kocsma - Csíkszentmihály 1,9 km-re.
Csíkszentmihály faluban, a 315 szám alatt áll Balogh Anna egykori kocsmája, jelenleg faszerkezetű lakóház. Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878.
Kőcsonka - Balaskó vára 2 km-re.
Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
Csíkszentmihály hársfái 2 km-re.
A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik.
Szent Ilona-kápolna - Csíkajnád 2,1 km-re.
Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
Katolikus templom Csíkszentmihály Hargita megye 2,1 km-re.
Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították. Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem. De ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák, a templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül.
Kőd-vonulat - Csíkajnád 2,5 km-re.
A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest. Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz Hargita megye 2,9 km-re.
Bár nyílt terepen fekszik, a viszonylag nyílt medencével rendelkező fürdő terének igen zárt és bensőséges hangulata van. Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. A pogányhavasi földvárat keresve. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
Egy elfelejtett földvar 3,3 km-re.
Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet. Elindultam megkeresni az elfelejtett földvárat. Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem.

Csíkajnádi Kálvária románul - in limba romana: Drumul Crucii Nadejdea


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkajnádi Kálvária adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Sugásfürdő: Kora reggel - Megtaláltam a geodobozt, Marci barátommal együtt. Soha nem jártam még Sugásfürdőn, így ennek a rejtekhelynek köszönhetem, hogy eljutottam ide.
  • Szolcsvai búvópatak barlangja 1 - Alsószolcsva: Ez nem sikerült - A gps a nagy sziklafal tövében össze-vissza mutatott. Sok sziklát megbámultam, körbejártam, de nem találtam a G C jelzést és a dobozt sem.
  • Borvízforrás - Zsögödfürdő: Ez Zsogod - Szuleimmel eveken at ide jartunk furodni. Hol maradtak azok az evek ellenben a mai flancos hetvegi hazakkal.
  • Pádis-víznyelő: Tavaszi kikerics - Kikerics nézőbe jöttünk. Hó borít még majdnem mindent.
  • Elveszett világ - Botanikus kert Kolozsvár: Arany kozeput - Legalabb piros. Amugy teljesen mindegy, hogy milyen szinu, a lenyeg hogy jobban lassuk.
  • Tócsa-tó - Torda: Torda és környéke 2 - Tovább sétáltunk a tavak környékén. Hamar megtaláltuk a rejteket, ezúttal szerencsénk is volt, benne volt a doboz is.
  • Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája: Öreg tölgy - Kora tavasszal egy többévszázados fa alatt. Ugron Gábor utca, Udvarhely.
  • Máréfalvi régi temető: Elég későn érkeztünk meg - Elég későn érkeztünk meg a temetőhöz de azért még annyi világosság maradt, hogy megtaláljuk a geodobozt.
  • A református imaház erkélye - Csíkszereda: Esti erkélyjelenet - Bár a kapu nyitva volt, a kerítések közé egy résen kellett bebújni, és végig olyan érzés volt, mintha tilosban járnánk. Viszont az esti órában nézőközönséggel, két kismacskán kívül, nem kellett számolni, és a doboz is könnyen meglett.
  • Madártemető - Bánya-patak feje: Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Elsőként a Lucs tőzeglápot kerestem fel, ahonnan a Szentimrei Büdös felé fordítottam a bicikli szarvát.
  • Óriáskő - Szotyor: Melyik? - Szotyor vagy Ozsdola?
  • Borziatelep tava: Csodálatos őszi színek - Miután megtaláltam a Bisztra völgyében, a mosógépnél elrejtett geodobozt, folytattam az utamat a Maros völgyén felfelé. Víg Albert kövénél átkeltem a hídon, jobbra fordultam.
  • Régi gőzmozdony: A segítő információt nem olvastam el - Megtaláltam tegnap délután, közvetlenül hazaindulás előtt. A segítő információt persze már megint nem olvastam el, ezért eleinte mindenáron egy mágneses filmes dobozkát kerestem.
  • Móric-kő - Korond: Nincs meg a régi doboz, de van egy új doboz, új rejtekben - Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. Egy aszfaltozott út megkerüli a Móric-kővet és lemegy Korondra.
  • Kalibáskő: Medvenyomok - A Kalibáskő vendéglőnél hagytuk az autókat. Onnan gyalogoltunk-szánkóztunk le a Kalibáskőig.
  • Miklóstelke: Felújítási munkálatok - A templom körül nagyban folynak a felújítási munkálatok, állítólag az idén végeznek is. A dobozt nem találtuk meg, de nem is keresgéltünk sokáig, mert így is mi lettünk a falu népe számára a nap eseménye - egyre nagyobb érdeklődéssel figyelték, hogy mit is akarunk.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkajnádi Kálvária? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 3 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!