Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Csikókert andezibánya

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Csikókert andezibánya..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csikókert andezibánya felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Fedett kopjafa-hirdetőtábla Segesvár református templom
Fedett kopjafa-hirdetőtábla
A kúria romjai Csíkszentimre Henter kúria
A kúria romjai
Fából vaskarika? Székely Kálvária
Fából vaskarika?
Szüretibál 2008
Szüretibál 2008
Ika vára 1 Felsőcsernáton Ika vára
Ika vára 1
Sötétedés előtt Polyán Kézdiszentkereszt katolikus templom
Sötétedés előtt

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csikókert andezibánya fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csikókert andezibánya!

A 4,27 km távolságra található, legközelebbi település, Csiba turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbe latogatott ladat. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával.
A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom. Megtaláltuk egy borzsovai fürdőzéssel egybekötött, délelőtti biciklizés záróakkordjaként. Kellemes kis seta, regi templomocska kis temetovel. Négy éves ismeretség, és barátság köt össze a harangozó családdal.
Ott voltunk a rejtésnél. Szép, rendezett a templom és környéke.
Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m). Jó lett ez a tanösvény. Ez a tanösvény ösvénynek ösvény és megtanít rá, hogy hiába próbálsz belógni, úgyis fizetni kell, mert elkapnak :-). "ezentúl minden új rejtekhely csak azután fog megjelenni, miután megtaláltam ".
A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira. A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap.
Óriások dombja Atosfalva Az Óriások dombja valamikor Maka várához tartozott, jelenleg a csókfalvi határ legdélibb és legmagasabb csúcsa. Innen nagyméretű emberi csontok kerültek elő a múltban, talán ezzel magyarázható e hely neve is.
Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható. A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik.
Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
Az egykori Kollégium-kert, a mostani labdarúgópálya és a vasúti sín közötti rész, köré csoportosulnak Székelyudvarhely szabadtéri sportpályái. Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte.
A Kósna-csúcs a Nemere alatti dombvidék legkeletibb csúcsa, 784 m tengerszint feletti magassággal. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban.
Sajnálom, hogy nem találtad meg. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom.
A Vörös-tó egy sekély sós vizű tó, melynek alján vastag kálcium- és vasszulfát-tartalmú iszapréteg található. A hétvégi hőlégballon fesztiválról hazafelé tartva, útba esett Szováta, így alkalom adódott felkeresni a Vörös-tó kilátóját. Nagyon jó rejtés, nekem legalább is nagyon tetszett. Szép helyen van a rejtés, jó rálátással a tóra.
Mackó bácsi feredője Kisbacon Mackó bácsi egy nagy termetű ember volt, aki rendszeresen járt e fürdőhöz, becenevét a gyerekektől kapta. Van itt gyógy- és fürdőmedence, iszapfürdő, ivókút, és meseösvény is.
Megtaláltuk, helyretettük. A rejtés nagyon jó, majdnem ki is fogott rajtunk, de aztán megláttam a fényt, akarom mondani a fehér doboztetőt, a mini alagútban.
A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk. Csepp, csepp, ez az a lassú víz, ami partot mos. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek.
Székelyudvarhely déli bejárata a Csicser és a Mondó-hegy között, a Nagy-Küküllő völgyében található. A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt.
Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is. BabBerci, köszönöm az újrarejtést. Megtaláltam a dobozt a rejtek alatt, a térdig érő fűben, kupak, és jegyzetfüzet nélkül. A Homoródszentmártonhoz tartozó Bükkfalva újabban művészek tanyája lett.
Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől.
Az Aknavásár közelében levő Gorzafalva feletti hegyoldalon homokkő sziklák találhatók. A helyet a helybéliek Sólyomkő néven ismerik. Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre. Szerintem valaki a követ bevitte az udvarába, hadd legyen egy saját kis szent köve. Az Avas-tetőre akár személygépkocsival is fel lehet jutni, a kilátásért érdemes. Mindenkinek sok találatot, szép rejtéseket, bort, búzát, békességet az új esztendőben.
A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize. Rudi forrás - Tusnádfürdő.
Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg. A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk.
Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek.
Laposlik Korond A Laposlik forráskúp a 13A jelzésű műút mellett, a Sós-kúttal átellenben található, az atyhai letérőtől 180 méterre délkelet felé. A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport. Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt.
1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
Negyvennégy magyar honvéd sírja Gyimesbükk ősi temetőjében, a kontumáci (vesztegzári) temetőben, a kápolnától 200 m távolságra. Egy kis plusz információ jót fogna. Tényleg furcsa, hogy a leírás egy sírról, majd két hősi sírhelyről, máshol pedig sorsírokról számol be.
Az építője által kápolnának nevezett Rhédey-kriptát Wesselényi Kata építette férje, gróf Rhédey Zsigmond számára, aki 1758-ban mellhártyagyulladásban halt meg. Rhédey Zsigmond földi maradványait, az angol királyi család javaslatára, 1936-ban lehozzák a Kalandos-dombi kriptából és a református templom alatti ősi családi kriptába helyezik.
Műemléképület a XVIII-XX századból, állítólag a helyi tanács megvásárolta az épületet. A kúria felújítás alatt van. Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül.
A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.
Törökvár Dobollópatak és Lisznyópatak között egy majdnem kelet-nyugat irányú hegyvonulat ágazik le a bodzafordulói hegyek legmagasabb pontjától, a Szeredő ponktól. Ott voltam a rejtesnel. Jó rejtés. Kisse nehez volt odatalalni.
Horváth-Béres János fafaragó készítette, ez is egy másolat, másik három Magyarországon van. A Kárpátok őre köztéri szobor Csíkcsomortánban található, az általános iskola előtti parkban.
A Xántusz-kápolna Fitód és Hosszúaszó települések középútján, a fenyves erdő szélén áll, a Hosszúaszó-patak völgyében. Amint megérkeztem, a híres női megérzést követve kinéztem magamnak egy csonkot. Nagyon szép az egész völgy. A rejtekhely köveinek félrehányásáról olvasva, elkezdtem nyugtalankodni.
Ottjártamkor néhány lelkes környékbeli legény és leány éppen kiásott egy beomlott pincét. 2010 november 3-án jártunk itt a családommal. Újra felkerestük a családommal a tatárpincéket. A következő értesítést kaptam a facebookon.
Jézus szenvedéseit örökíti meg 14 megállón keresztül, székelykapukkal és domborművekkel. Vagyis ilyen maflának mint én, születni kell. A székelyvéckei Székely Kálvária Erdőszentgyörgytől 15 km-re, festői környezetben, Székelyvécke határában található.
Egy szép túra volt. Mivel a Büdös-barlangnál voltam, ide is elsétáltam. A hely megérdemelne egy igazi geodobozt. A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek.
Bodor György mellszobra Gelence Bodor György mellszobra, 2004 - Gelence.
Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében.
A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek. A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csikókert andezibánya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A dobozt nem kell visszaadd, sőt adhatok annyit, hogy életed végéig sem használod el. És áldásom a jobb hely keresésére:).
  • Gratulálok az első saját találathoz. De kik is voltak azok a felelőtlen emberek, akik téged is megfertőztek ezzel a vírussal?
  • Miután kisütött a nap, sokan kimozdultak. Megteltek az ösvények.
  • De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. A faluban csend, senki se járt az utcán.
  • Meglett. Szep rejtes, egy maskor forgalmas helyen.
  • Mivel csak utólag olvastam el a leírást, így nem tudva a segédpontról sem, az erdei útról közelítettük meg. Innen ösvényt nem találtunk a forrásig, de azért a gps segítségével könnyen megtaláltuk a forrást is, meg a geodobozt is.
  • A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt). Nem zavartam a házigazdát, egyenesen a torony fele mentem.
  • A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. Először a Kápolnamező felé mentem, felkeresni a borvízforrást.
  • Gyuri barátommal vágtunk neki - a behajtást nem javasló tábla ellenére - a doboz megközelítésének. Egy helybéli ember megnyugtatott, hogy egészen odáig is eljuthatunk az autónkkal (nem terepjáró).
  • A geoüveggel megjelölt földvár felől érkeztünk ide, majd innen ereszkedtünk le újra a kőbányához. A kőbányától a földvár geodoboza felé erdős, meredek oldalon kell kikapaszkodni.
  • Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte. Nagy Elemér fia elbontotta a régi házat is, mely egy ideig még meg volt.
  • Hát, megvan.
  • Babberci vitt fel kocsival. Kerestem, de szukseg lesz egy uj dobozra es egy uj helyre.
  • Nagyon alaposan átvizsgáltunk minden mozgatható követ a boltív alatt, de sajnos a dobozt nem találtuk meg. A bánya nagyon szép, érdemes meglátogatni.
  • Szeker van? S doboz?
  • Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is.
  • Szombaton bucsut nyernenk a Szalvator hegyen, Csiksomlyon. Vasarnap talalkozunk a leirt helyen, oraban.
  • Masodik probalkozas alkalmaval minimum fel ora kereses utan sikerult ratalalni. Ami a rugalmas gondolkozast illeti, csak a megtalalas utan lehet rugalmasan gondolkozni.
  • Mindhárom bükkfa környékét megnéztük, de nem volt sehol. Vajon ott van még?
  • Valamiért az az érzésem, hogy nem a Kalibáskő szikla tetején elrejtett geodobozt kaptad meg. Hanem egy másik, csak a com-on bejelentett geodobozt, mely innen másfél km-re található.
  • A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. A Bibarcfalva-Középajta piros kereszt turistajelzés újrafestése alkalmából levadásztam ezt a dobozt is.
  • A közelben tanyázik a jeddi juhász. Nem támadtak meg a kutyák?
  • Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Igazában az zavar, hogy egyetlen vízszintesnek vélt fatörzs sem felelelt meg igazán az elképzelésnek, bár többször is körbejártam a helyet, és minden lehetséges rejtekhelyül szolgáló fát megmotoztam.
  • Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. A pap már ment volna valamerre, de visszafordult s beengedett a templomba.
  • Az igazi almafajta, ponyik es batur. Gyerekkoromban meg lattal ilyet a piacon.
  • Egy igazi hangyabolyból kellett kiássam. Megtisztitottam és egy új (orvosságos)zacskóval öltöztettem fel.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csikókert andezibánya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!