Erődített katolikus templom.
Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik. Megtaláltuk - Sikerült a templomba is bejutni. (látnivaló és
geodoboz)
Katolikus templom. 9.4 km-re. 1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Főhajtva - Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
Szent János kápolna. Szent János kápolna - Csíkbánkfalva. Ha nincs a fal egyik oldalán, keress a túloldalon is - Közvetlenül a temetőkert bejárata mellett nem találtam megfelelő parkolót, ezért a rejtekhez közelebb parkoltam :-) A kápolnát és a temetőt övező védfal mindkét oldalán emberek voltak, a temetőben két idős néni csevegett ráérősen, a másik oldalon gyerekek gyűjtötték a csigát a fűben. (különleges hely
geodobozzal)
Balási kúria.
Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
Katolikus templom.
Csíkménaság Csíkszeredától 25 km-re, a 12-es főúttól 12 km-re terül el, a 123C országút mentén, 822 m magasságban. Kétoldalról zárva - Gondosan zárják a menaságiak a kapukat, még a belső udvart sem tudtuk megnézni. (látnivaló és
geodoboz)
A Pap hegye és környéke. Indulás autóval Szeredából a Nyerges-tetőig, ami nem is tető, hanem nevének megfelelően nyereg, vagyis alacsonyabb területeket összekötő átjáró hegyen keresztül. A Nyergestető fantomai? - C (itt
geodobozt is lehet keresni)
Szetye vára.
Kászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Ujrarejtes - Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda.
Tanyavilág.
Saj havasa.
A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
Fenyő-tető. 10 km-re. Legnagyobb magassága 901 m, részben erdővel borított domboldal.
Hágóbérce tanösvény. A menetidő 7-8 óra.
Tömlőhozó-ösvény.
A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen - Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
Kotlott borvíz. A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
Csíkcsekefalva. A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.
Katolikus templom. Másodszor - Sajnos úgy történt, hogy elfelejtettük regisztrálni a dobozt aznap, amikor megtaláltuk.
Monyasd feje.
A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
Római katolikus kápolna. 11.1 km-re.
Harangláb.
A pottyandi harangláb országos műemléki védettséget élvez. Különleges ácsolási megoldások - Már messziről mutatós a kis harangláb, közelről meg csak ámultam- bámultam a különleges szerkezeti megoldásokon.
Fenyővize tanösvény.
A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m.