Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Czofronka

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Czofronka

A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Czofronka felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Ha nagy meleg van Somostető állatkert Marosvásárhely
Ha nagy meleg van
Máréfalva védüregei Máréfalva Leshegy Kőlik védüreg védbarlang
Máréfalva védüregei
A Fekete-Rez felé pihenőhely Fekete-Rez felé
A Fekete-Rez felé
Várdomb Feltót vára
Várdomb
A vártemplom 1 Lisznyó templom
A vártemplom 1
Emlékmű és emlékház Agyagfalva Székely Nemzetgyűlés emlékmű
Emlékmű és emlékház

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Czofronka fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Czofronka!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 3,55 km távolságra található, legközelebbi település, Kovácspéter turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az Olt eredete
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Bár maga a csúcs fenyőkkel borított, pár méterre egy szikla tetejéről jó kilátás nyílik a Dél-Hargita Kakukk-hegytől északra és keletre eső részére. Egy régi vulkán maradványa, sűrű fenyvesek veszik körül, kellemes túrázásra lehet számítani, de a mackókat kerülni ajánlatos. A Kakukk-hegy a Dél-Hargita legmagasabb pontja.
A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu. A temetőt már az útról megpillantottuk. A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Ide is kitértünk hazafele.
A csíkfalvi unitárius temetőben nagyméretű, különös alakú, régi, megdőlt sírkő található. A sírköveket nem láttam, nem is volt sok időm. Kerestem a sírköveket de nem találtam meg.
A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Gyonyoru latvany fogadott a teton.
Csülemér előcsúcs Tar-kő-hegység
A Maros-szoros egyik ékességének számító Szerecsen sziklákon és azok környékén jól kiépített lövészárokrendszer húzódott, húzódik végig a sziklafal mentén, melyet sziklába vésett menedékhellyel, lőszerraktárral, bunkerekkel láttak el. Szalárd nyugati végénél levő forrásnál parkoltam, majd elindultam gyalog, az út mentén, a piros ponttal jelzett túraösvény másik vége felé. Mi volt ez az üzenet? Egy kis keresgélés után előkerült az ösvény kezdetét jelző tábla, elkezdödött az ut a meredek emelkedőn felfelé.
Felszegi csengettyű Csíkszépvíz Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Megtalaltuk, koszonjuk. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb.
Lengyelfalva a legnagyobb székely, Orbán Balázs szülőfaluja - Érdekes módon Orbán Balázs szülőfalujáról igen keveset írt. Sütő András állítja (1980), hogy A székelyföldi magyarság joggal büszkélkedik Orbán Balázzsal is. Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel.
A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. Hát persze, hogy nem volt bejegyzés még a füzetkében. Annak ellenére, hogy a rejtek egy kicsit távolabb van a műjégpályától, a keresésnél azért kellett vigyázni, hogy a szomszéd tömbház lakói ne vegyék észre.
A Tündér-tó az Alsó-Tündér-patak fejében jött létre, szabálytalan ellipszis alakú természetes képződmény - 75 m hosszú és 55 m széles, környéke 15 hektáron védett. A szép fenyőerdővel körbevett tó Kolibicáról vagy Ratosnyáról indulva is megközelíthető.
Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő, mely történelmi múltunkra emlékeztet. Lehet, hogy a tető alatt fennebb kellett volna keresni. Igaz, hogy csak egy fenyofa segitsegevel ertem fel a dobozt. Ezért a dobozkáért már mászni kellett, de nagyon jó rejtés.
A síroknál Csalhó-hegység A második világháború végén, 1944-ben, az Erdélybe visszahúzódó német katonák innen lőtték az őket követő orosz csapatokat. A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak.
Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. Sot. Csíkzsögöd, török eredetü, jelentése "Zögörtdü = szegény, szűkölködő".
A Negoj-nyeregtől körülbelül 700 méterre található egy védkunyhó, a Negoj tisztáson.
Megtaláltuk, helyretettük. A rejtés nagyon jó, majdnem ki is fogott rajtunk, de aztán megláttam a fényt, akarom mondani a fehér doboztetőt, a mini alagútban.
Ezt is az elsőnapi turán találtam meg csapatmunkával. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén.
Mai temploma 1761-re készül el, mindvégig tiszta katolikus falu. Kilyénfalva 1732-től lesz önálló plébánia, Tekerőpataktól elszakadva.
Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. A medvetáncoltató és rakott krumpli előtt nem volt pojéka leves? A délután a Békás-szorosban, pontosabban a Kis-Békás-szoros és környékén túráztunk. A Basa fogadó országúti fogadó lévén, az utazóknak kínált egykor szállást, ételt és italt, a jószágnak pedig éjszakai pihenőhelyet.
Egy jó kis tavaszi túrán kerestük meg a Xantusz völgyi ládákat. Remélem ezt a geodobozt is ugyanolyan gondosan visszahámoztad, ahogy találtad :-). Egész heteket töltöttem itt anno. Hosszúaszó egy kis település, mely Fitódnak a forrásvidékén Hosszúaszónak nevezett patak völgykatlanában húzódik meg.
Tatár-kő Görgény-havasok
Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést". Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be.
A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is.
A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
Útban a Súgó-barlang fele megálltunk egy kis pihenőre. Az EKE-túrán. A XVI-dik EKE vándortábor egyik túrája alatt pont útba esett. A Bucsin-tetőn épült kápolna Szent Barnabás tiszteletére épült.
Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra. A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely.
Gyergyószentmiklóson található Székelyföld legnagyobb dendrológiai parkja, a Csíky-kert. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot. Csendes hely, látszott, hogy vakációznak a gyerekek.
Olyan csoda van itt az erdőben, hogy azt látni kell - kevesen ismerik, s ha én nem leszek, ki mutatja meg? Az alfalviakból is csak páran látták. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne. Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk.
A gyergyóremetei katolikus temető a Szent Lénárd plébániatemplom közelében, attól dél-délnyugatra található. A temető tiszta és rendezett, a területén több jelentős, családi kripta található.
A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni.
Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét. Székelymuzsnától északra egy meredek, suvadással kopaszra feltárt konglomerát sziklafal, a Likoldala emelkedik, amelynek sziklaodúi a tatárjárás idején menedékül szolgáltak.
Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba. Szakadát falu felől, az Iszulyka völgye mentén közelítettem meg a rejtekhelyet. Kendő felől érkeztünk fel a Bekecs-tetőre, miután rejtetünk Kendőn a református templomnál. A Bekecs-tetőn felépített kápolna szombati búcsúja alkalmából látogattunk a helyszínre, Szovátáról.
Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
Régi turatársakkal indultunk neki ennek a jól ismert helynek, csak most általunk ismeretlen uton menntünk fel és jöttünk is le. Megtaláltuk, habár nagyon ravaszul elbújt egy felhőbe az egész környék. Először a rejtő elrejti-majd a többiek megkeresik típusú játékot akartunk játszani, de végül együtt rejtettük el. A Zászpás egy 1279 m magas csúcs a Görgényi havasokban.
Demeter-ülepítőtó Kelemen-havasok A Magyar-Negojtól északkeletre található patakvölgyben épült Demeter-ülepítőtó egy nagyobb és két kisebb ülepítőből áll, melyek a Román-Negoj kénbányájához tartoznak. A patak amelynek völgyében ezek az ülepítők találhatók Izvorul Fetii, (Nagy-Demeter) Dumitrelul Mare, Fekete-sár (Neagra Sarului) néven szerepel a különböző térképeken.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Czofronka adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Nem volt könnyű feljutni a sziklára, de a lélegzetelállító látványért bármikor újra megtenném.
  • Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt. Igaz, nekem kellett érte menni :-).
  • A szikla tetejéről a gyönyörű kilátás kárpótolta azt a kis sziklamászást.
  • Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). De, győzzél meg.
  • Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe-kereken láthatom kedvenc hegyeimet. Fagyott sár váltakozott a jéggel, kapaszkodás volt a javából.
  • Varjuk a reszleteket.
  • Megtaláltam a város közepén, esztétikailag nem volt élményszerű, ami látszott belőle. Leginkább a bejárata mellett lévő palacsintázó volt népszerű, szinte folyamatosan sorban álltak.
  • És megcsodálni a Gyimesek világát. A helyi ismerőseink igazi bepillantást nyújtanak a valódi gyimesi létbe, megmutatják, mit és hogyan érdemes figyelnünk.
  • A letérő koordinátája, mint segédpont, letölthető. Egyébként a fakir által feltöltött képen látható táblát kell figyelni, Marosvásárhely felől érkezve, rögtön a Polgármesteri Hivatal után.
  • Nagyon érdekesek a temető és a vártemplom közötti kopjafák. A doboz a helyén.
  • A nárciszrétet nem, de a fát és a dobozkát megtaláltam.
  • Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Sajnos a dobozra en sem bukkantam ra.
  • A nagy hó miatt nem volt könnyű dolgunk, de sikerült ez is. Nagy élmény volt.
  • Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. De örülünk, hogy ezt a helyet is felkereshettük.
  • SZNM 12 Emlékoszlop - Kökös Naplemente a megyehatáron. Szépen ment le a nap. Aztán igyekeztem Varga Csaba előadására az idén meghódított nyolcezres csúcsáról.
  • De azert az Eger feredonel csak nem kaptam meg a dobozkat. Azok az istenes fenyviszonyok megcsaltak, igencsak.
  • Mivel a függőhíd deszkáinak nagy részét kicserélték és a maradék régi deszkákat is újraszegezték hát a doboznak úgymond nyoma veszett, pedig nagyon egyértelmű a rejtés helye.
  • 7 diák kíséretében a nedves Pádisról a bűn-rossz úton leereszkedve tettünk egy kis kitérőt ehhez a szép helyhez. Sajnos nem volt időnk a leírás szerint elmenni a terasz szélére, így a tavakat nem láttuk.
  • Különösen pontos a koordináta megadása. Így a megtalálás semmi gondot nem jelentett.
  • A volt Városi Közüzem Aquaserv épületei - Marosvásárhely Nagyon szép épület. Marosvásárhelyi túrám elsö doboza. Könnyen elökerült a rejtekböl, mivel észbetartottam a segítséget.
  • Hasonlóképpen írhatnám én is. Hogy "remélem, hogy a csak a hu-n bejelentett erdélyi rejtések kereshetők lesznek a Rejtekhelyen is".
  • Bár elég gyakran megfordulok a Csalhó-hegységben, és voltam egy párszor itt is, az utóbbi években valahogy kimaradt ez a hely. Mivel mások sem keresték az itt elrejtett geodobozt, pár nap híján 6 évet kellett várnia az első megtalálásra.
  • Ezelott mar egy parszor voltam ott biciklivel de mindig a masik iranyba kerestem most vegre megkerult koszi a rejtest.
  • A rejtek, az megvan, de a doboz nem került elő. Nem is tudom miért nem rejtették a dobozt a várfal valamelyik üregébe?
  • Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Mind majd a kepek is fogjak mutatni ezt a rejteket nem egyedul kerestem meg.
  • Fergeteges nonapi buli Uzonkafurdon. De azert a ladanak sem kegyelmeztem.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Czofronka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!