Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Gyilkos-tó

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


A vizből kilátszó fenyőcsonkok a völgyet eredetileg borító erdő maradványai. 1837 nyarán, nagy esőzések hatására a Gyilkos-kő északnyugati lejtőjén felhalmozódott törmelékanyag lecsúszott, elzárta a völgyet és torlasztavat alakított ki.A tó évente 4,88 cm vastag hordalékkal töltődik fel...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gyilkos-tó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Erdély autópálya Marosbogát római álló tábor
Erdély autópálya
Emléktáblák Kontumác templom
Emléktáblák
Suta-tó 5 Suta tó Csíkszereda
Suta-tó 5
Sáncrendszer Szebenvár Cibinburg Orlát
Sáncrendszer

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gyilkos-tó fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gyilkos-tó!

A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik, Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Varázsát a fenyőcsonkokkal teletűzdelt vizfelület adja és a hátánál levő Kis-Cohárd sziklafalai. Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Gyilkostó, 0,95 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kirándulás a Gyilkos tavához
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Gyilkos-tó közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Wild Ferenc-emlékút via ferráta 1 km-re.
Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Kis-Cohárd 1,1 km-re.
Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. Erdélyi körtúránk során jöttünk a Gyilkos-tóhoz, és mindjárt fel is baktattunk a Kis-Cohárd-ra. Köszönöm, hogy bejelentetted itt is a megtalálást.
Panoráma kabin - Gyilkos-kő 1,4 km-re. Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék.
Gyilkos-kő kilátó Hargita megye 1,6 km-re. Az idáig felvezető út tele van virággal.
Tündérkert - Békás-szoros 1,7 km-re.
A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
Gyilkos-kő - Békás-szoros 2,1 km-re.
Ennyire doboznak még nem örvendtünk.
Gyilkos Fekete-fehér 2,1 km-re.
A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
Lapos-patak vízesései - Békás-szoros 3,1 km-re.
A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak.
Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros 3,2 km-re.
Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra.
Nyugati fal Mária-kő Békás-szoros 3,3 km-re.
A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. A sok nősziromtól kéklik a hely.
Déli fal Mária-kő Békás-szoros 3,3 km-re.
A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt.
Kis-havas a Likas mellékcsúcsa 3,4 km-re.
Innen déli irányba egy jól kitaposott ösvényen, félkilométeres meredek kaptatóval feljutunk a Kis-havas 1625 m magas, erdős csúcsára.
Kupás-kő Békás-szoros 3,5 km-re.
Bardócz-kő Békás-szoros 3,6 km-re.
Megközelíthető a Bardócz-pataki út mentén, a Kupási tanyák felé haladva.
Kerek-kő 3,6 km-re.
Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
Sziklavilág Lóduj-nyereg 3,6 km-re.
Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is.
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros 3,7 km-re.
A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült. Nem szándékoztam segíteni, nyugodtan vártam, de semmi.
Magyarok hídja Békás-szoros 3,8 km-re.
A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Felső függőhíd Kis-Békás 3,9 km-re.
A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása.
Kis-Békás-vízesés 3,9 km-re.
Nagyon is jó helyen voltál. Így van, "jobb félni mint megijedni". Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a Békás-szorosba.
Kis-Békás kilátópont 4 km-re.
Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra.
Bardócz párkányai Békás-szoros 4 km-re.
Szurdok-kő Békás-szoros 4,2 km-re.
Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával.
Likas-zsomboly 4,3 km-re.
Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba, főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. Köszönjük a fotókat, a jégdrapériák nagyszerűek.
Alsó-szoros Kis-Békás 4,8 km-re.
Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést.
Felső-szoros 5,1 km-re.
Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
Lucs-kő 5,2 km-re.
A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel.
Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 5,2 km-re.
Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gyilkos-tó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Egy elég esős napon - Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között.Kíváncsi vagyok, mikor jön rá valaki, hogy az egyébként látványosan kiépülő, és hatalmas forgalmú fogadóhelyen kitegyen egy táblát, hogy a tó körüli sétaút a kifolyási részen patakba torkollik, és azon átgázolva csak körülményesen lehet kikapaszkodni a parkolók felé?
  • Igazán csodálatos élménnyel lettünk gazdagabbak - A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Csak köszönet érte.
  • Kellemes sétát tettünk, szálloda felől - Picit keresgélni kellett a ládát, úgy túnt, a koordináta kb 15 méterrel feljebb mutat, mint valójában van.Nagyon szép, nyugodt kis hely, sokkal jobb a tavat innen szemlélni, mint a sok turistábal és árussal együtt.
  • GPS nelkul - Tisztelet azoknak akik GPS nelkul keresik a rejtekhelyeket. Mi is kiprobaltuk, miutan mindenkinek lemerult a kutyuje.
  • A negyedik találkozó alkalmával - A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is. Csapatmunkával.
  • Meglátogattuk a tavat - Elég hamar megtaláltuk a ládát. Ez volt az első megtalált ládánk.
  • További sikeres ládakeresést - Remélem sikerült megfertőzni benneteket. További sikeres ládakeresést kívánok.
  • Csapatmunkával - A nap második dobozaként csapatmunkával ez is megkerült. :) Sokkal csendesebb, nyugodtabb és szebb a tónak ez a része, mint a turisták által látogatott oldal.
  • Egy kis kacsaetetes utan - Kora reggel, egy kellemes seta utan talaltuk meg ezt a ladat. Gyonyoru a tonak ez a resze.
  • Kellemes tó körüli séta - Megtaláltuk tegnap egy kellemes tó körüli séta keretében. Köszi a rejtést.
  • Megvan - Elég rég nem kereste senki, de megvan.
  • A Gyilkos-tó zöld jegén - Korcsolyával siklani. Leírhatatlan, ki kell próbálni.
  • Ne siessetek annyira az örök korcsolyamezőkre - Nem tudom, hogy a Gyilkos-tó környékén mennyire volt hideg a napokban, és jelenleg a jégréteg mennyire vastag. A képről ítélve elég vékony lehet a jég, emberek sincsenek rajta, de még nyomokat sem lehet látni azon a zöld jegen.
  • Rönkök a tóban - Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. Aztán, hogy a doboz a tó körül van elrejtve egy fa üregében, hát itt lehetne keresni napokat is.
  • Bükkfej: Két fontos dolog - A rejtekhely leírását igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kiderüljön belőle két fontos dolog. A Bükkfej a Baróti-hegység mellékgerincének legmagasabb pontja.
  • Isten tenyere - Fundatura Ponorului: Köszönet - Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről.
  • Martinuzzi várkastély - Alvinc: Romok - Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély. Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz.
  • Kilátótorony - Csíksomlyó: Egyezkedés, könyörgés és imádkozás a Nagy-Somlyón - Értem. Tehát te mindenáron fel akartál mászni a kilátó tetejére, és az érted aggodó társaid nem akartak felengedni.
  • Hármaskereszt - Tolvajos-tető: Szep taj - Milyen szep a Hargita. Csak ne lenne ott az a sok szemet.
  • Szamosfalvi fürdő: Jó néhány méterre - Megtalltam, egy jó néhány méterre a koordinátták által jelölt helytől. Nagyon szomorú látvány, ami az ide látogatót fogadja.
  • Bagoly-kő - Hargitafürdő: Rajt - A hargitai teljesítménytúrán ejtettük útba a rejtekhely felkutatását, és meg is találtuk. Vidám perceket töltöttünk a dobozka társaságában.
  • Kis-Cohárd: Gyilkos-tó vagy Kis-Cohárd? - Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. Mivel a kilátóponthoz nagyon közel volt ez a láda, gyorsan felkerestem.
  • Sziklakapu - Havasgáldi-szoros: Rossz irányból megközelítve - A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. Arra gondoltam, könnyebb az erdőben egy csapáson kimászni, mint a kőgörgetegen.
  • Mária-szobor - Farkaslaka: A kilátótól oda-vissza félóra - A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog. A Jézus-kilátóig kocsival is fel lehet jutni, Székelyszentlélek, illetve Bogárfalva felől, az elején aszfalton, majd jó minőségű talajúton.
  • Kálvária-domb - Bodzavám: Romok - Az erőd felől közelítettem meg a templomromot. Több villanypásztoron át, és megint meggyöződtem, hogy nem ajánlatos hozzáérni.
  • Milleniumi kereszt - Polyán: Kézdiszentkereszt - Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Sajnos már beesteledett, így a képek nem lettek a legszebbek.
  • Mesebeli tisztás - Csíkszentimrei Büdösfürdő: Bánya-patak I - A tisztás valóban mesebeli. Nem tudtuk eldönteni, hogy Jancsi és Juliskával, vagy Hófehérkével és a hét törpével találkozhatunk.
  • Bolyai János első sírhelye - Marosvásárhely: Jobb a kidőlt fejfa - Számomra mégis jobb a kidőlt fejfa a bozótban. Érdemes megnézni a jeddi temetőt.
  • Unitárius templom - Oklánd: A harmadik találkozó alkalmával - A harmadik Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • Úrkápolna - Csíkszentkirály : Nagyon könnyen megtaláltuk - A koordináta nagyon pontos, a füzet szerint hatodik bejegyzők vagyunk. Elég sok a szemét a bokrok között.
  • Ferences templom és kolostor - Szászváros: Kolostor - Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem. Nagyon biztatónak tűnt, hogy meg is találtam, de aztán a többi nem jött össze.
  • Nyomáti templom: Második próbálkozásra - Még kerestem ezt a rejtekhelyet. Abban az időben még hibás koordináták voltak feltéve.
  • Ali pasa halmai: Nem foghat ki rajtad - Számolj rá a koordinátákra még néhány métert kb.10-et és próbáld meg újra, olyan helyen ahova te rejtenéd.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely: Kéreg fölött, majd alatt - A rejteket hamar megtaláltam. Igazából nem is kerestem, csak odamentem és megláttam.
  • Micsurin-kert - Csíkszereda: A jó öreg Micsurin - Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Mivel tudtam, hogy a hátsó kapu mindig nyitva van, nem volt nehéz bejutnom.
  • Szentlélek-kápolna - Széphavas: Rejtekhely találkozó - A hatodik rejtekhely-találkozó alkalmából jártunk itt.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gyilkos-tó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.