Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Hargita-liget

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Hargita-liget

Természeti értékeink között kiemelkedő fontossággal bírnak a tőzeglápok, amelyek változatos növény- és rovarvilágot rejtenek. A Hargita-liget 2 hektáron elterülő növénytani rezervátum, a Festőborvíztől nem messze, a Kalibáskő mellett.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hargita-liget felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Toroczkai Wigand Ede lakóháza Radó ház Toroczkai Wigand Ede Marosvásárhely
Toroczkai Wigand Ede lakóháza
Abásfalvi ház Abásfalva
Abásfalvi ház
Kőbánya Garados kőbánya Csíkszentdomokos
Kőbánya
Az oldalsó vízesés Izvoras patak vízesés Bucsecs Bucegi Sinaia Szinaja
Az oldalsó vízesés
Háttérben a templomtorony Evangélikus templom Kund
Háttérben a templomtorony
Holló-kő Holló kő
Holló-kő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hargita-liget fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hargita-liget!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,38 km távolságra található, legközelebbi település, Kirulyfürdő turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
A Csomád-Büdös-hegység legismertebb mésztufa lerakodásai a Csomád déli lejtőin, Rakottyás-patak, Bugyogó-borvíz és Tó-patak völgyében alakultak ki, ahol kis szurdokvölgyek képződtek.
Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt. Ismet arra jartunk, a kapuban egy uj, gyonyoru Szent Laszlo szobor fogadott a felujitott templom elott. Misivel jártunk itt, barátaink ajánlása nyomán. Gelence Kézdivásárhelytől 9 km-re fekszik, itt található Székelyföld egyik leghíresebb műemléke, a 13-dik században román stílusban épített katolikus templom.
A város egyik legdrágább étterme működött itt, Sinkovits Aurél építette 1895-ben. 1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
A zuhatag a Szarvas-tetőtől délre található, a Tigáj-völgyében (régebbi térképeken Szarvas-völgy), közvetlenül az út mellett. A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve.
Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években. Délutáni ebéd után (a Basánál), útban hazafelé, megálltunk megkeresni a forrás dobozát. Forrás az út mellett, hajtűkanyarban, a 29-es kilométerkő közelében, a Gyergyószentmiklós és Parajd közötti DN13B jelzésű műút mellett.
Az esztelneki templom, melyet Szent Simon és Júdás tiszteletére szenteltek fel, eredetileg legkésőbb a pápai tizedjegyzék korában már állott. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk. A rejtek, az megvan, de a doboz nem került elő. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam.
A Kőcsűr, mely tulajdonképpen egy boltív a sziklában a Vargyas-szoros alsó végénél található, egy erdős sziklaszál tetején, közvetlenül a patak felett, átellenben a Medvék szigetének nevezett kis hordalékszigettel. Keso estig nyulo kincskereso meg rejto tura alkalmaval jartam erre. Hamar megtaláltam, mert nagyon jó a rejtek azonósító leírása. Úgy tizenöt-húsz éve jártam itt.
Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
Zsidó temető Segesvár Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Miután leereszkedtem a Kőképtől, kivülről kerestem a dobozt. A temető bejáratától még egy kicsit bóklásztunk, amíg ráakadtunk a rejtekre. Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt.
Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak.
A kockásliliom, latin nevén Fritillaria meleagris, a liliomfélék családjába tartozó hagymás, egyszikű, évelő, fokozottan védett növényünk. Történetesen pont ma készültünk a Rétyi Nyírbe, tehát pont jókor jelent meg ez a láda, így megtudtuk csodálni ezeket a kockásliliomokat. Kösz az infót, alig várjuk. Elékerült ez a doboz is.
A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről. Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon.
Oltszem Sepsiszentgyörgytől északra fekszik, itt található Mikó Miklós gróf 1827-ben épült vadászkastélya. Egy nap alatt harom dobozt megtalaln. Nagyon otletes rejtes, ugyanugy a "tipp" is. és megláttam a szikla szívét.
A Fingó-borviz vagy Cseredombi-forrás, Erzsébet-forrás, a Csiga-dombi aragonitbányától keletre, a műútról 800 méterre fakad, vasas-sós vizét asztali vízként használják. Lemértem és feltöltöttem segédpontként a letérő koordinátáit. Onnan sétáltunk fel a forrásig. Utolso allomasa volt a varsagi turamnak, a Moric korol ereszkedtem le es mivel egy kicsit eltavolodtam a celtol roviditettem a borviz fele, es ez lett a vesztem, mert a tovises cserjek kozott vagtam at es egy tovis atszurta a bicikli kerekenek az oldalfalat.
2012 október 27-én üzemelték be a korabeli képeslap nyomán újraépült borszéki Ó-sáros fürdőt. Volt szerencsém megfürödni a medencékben. Ezzel történelmi fejezetet élt meg a település, saját fürdőjének használatba adó ünnepét.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Orulok, hogy vegre valaki megtalalta ezt a ladat. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914.
Kirándulásunk harmadik állomása. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Lövéte határa, az azt körülvevő magaslatok, kereszteződések bővelkednek ujrállított és régi keresztekben.
A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt. A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik.
A Kozmás-patak mellett elterülő Csíkkozmás igen régi alapítású település. Be tudtunk menni a templomba, így több látnivalóban volt részünk. A körtefát könnyen megtaláltuk, viszont az üreg üres volt. A kortefa uregeben nincs meg a dobozka.
Az egykori Szeredai-fürdőnél sport- és szabadidőparkot alakítottak ki, a különlegessége egy többszintes kilátótorony. A létesítmény területén mászóköteles játszótéri elemek, labdajátékokra alkalmas pályák, gumiburkolatos futópálya, és egy krossz- és kerékpárpálya is van.
A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Végre elértünk a kitűzött célhoz. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb.
Sziklavilág Tiszest falutól, románul Parau Boghii, délnyugatra. Egy sziklacsoport alkotja, mely a Tiszest-patak forrásvidékén helyezkedik el.
A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. A Vész-kőnél elrejtett új geodoboz megtalálása után, úgy döntöttem, hogy még elsétálok a Mosdókőhöz is, belefér az időbe. Nagyon rég járom a Bekecs hegyet, számtalanszor elmentem a rejtek mellett, nem is gondoltam volna, hogy ilyen kincseket rejt. Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség.
A ma délutáni Firtos vára és Énlaka után ez inkább csak játék volt a gyerekek kedvéért, de ugyanakkor jó alkalom az Orbán Balázs megemlékezésre, nekünk székelyudvarhelyieknek természetes dolog a síremlék de azért köszönet a rejtőnek, hogy ismertebbé teszi ezt a helyet. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő.
Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
A várostól északra, az 1087 m magas Csobot-hegyen egy magyar és egy örmény római katolikus Szent Anna kápolna áll. Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson.
A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk - hazafele megmértük a mackó nyomán, hogy hányas csizmát visel. Megtaláltam a dobozt. A tetőn a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók.
A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. Megtaláltam. Gyergyószentmiklósról indultunk neki, egy borús napon, a barlang felfedezésének.
Barcarozsnyó és Keresztényfalva között, közvetlen a Barca patak bal partján fekszik Erdenburg megrongált maradványa. Hatalmas gátonyaival és mély sáncaival, melyekbe a közeli patak vize bevezethető volt, egykor igen erős védhely lehetett.
A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. Mivel nincs turistaút, érdekes volt a feljutás az erdõn keresztül. Nekünk a csúcstól távolabb levő sziklafal látványosabbnak tűnt a csúcs környékénél.
Ma délután a szentegyházi tavakat kerestem fel. Az ünnepi geodoboz rejtése óta eltelt 11 nap, lejárt már karácsony is. Tisztelt címzett: Szőcs István, és családja.
Féreglyuk Csíkfalva Féreglyuk hegyi kerékpáros ösvény - Csíkfalva.
Az idáig felvezető út tele van virággal.
A Sugó-kő a Munticsel - Sugó-szoros természetvédelmi területen, a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található. Az Ecolog menedékháztól indulva, a piros háromszög jelzés mentén, egy rövid körtúrát járhatunk be, látványos útvonalon.
Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk. A Nyír kútja pihenő Csíkszentimrétől kevesebb mint 4 km-re található, keletre.
SZNM 12 Emlékoszlop Kökös Székelyek Nagy Kincskeresése - 12-dik stáció - Kökös - A kökösi csata emlékoszlopa. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben. Sajnos csak a koordináták voltak meg, segítség és képek nélkül. Megtaláltuk , mi innen indultunk a Székely Nagy Kincskeresésre .
A Dózsa-Barátosi kúriát a 18-dik században építették. Hármasfalu 244 szám alatt található.
Csülemér előcsúcs Tar-kő-hegység
Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje, 1944 augusztus-szeptember. A Gyimesi-szorost védő 32-dik határvadászok védvonala mögé ezen a hegygerincen is igyekeztek beszivárogni a támadó oroszok.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Hargita-liget adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Miután megkerestük a Kalibáskőn a ládát, akkor láttuk, hogy onnan 400 méterre van egy másik láda is. Hát megkerestük ezt is.
  • Hazafele menet a Vargyas szorosbol sotetbe felkerestuk a rejtekhelyet. Sokat nem lattunk a sotet miatt, de ennek ellenere orvendek hogy tudomast szereztem a laprol.
  • Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda. A borvízkútnál megállunk, iszunk, jo hosszan, irány a láda.
  • Tartottunk attól, hogy a sok esőzés után nem nagyon lesz járató a terep, de nem volt gond. A doboz hamar meglett, miután a rejteket megtaláltuk, csak egy kicsit meg volt rágcsálva.
  • Nem könnyű az odajutás. Sehol egy eligazító tábla, hogy mi merre van.
  • Kíváncsiskodókból itt sincs hiány, mivel a rejtekhely egy olyan helyen van, ahova jól oda lehet látni. Az emlékmű szép giccsesre fel van újítva, viszont nagyon tetszett, hogy a hősi halottak neve mellett ott van a falu által rájuk ragasztott becenév (gúnynév?
  • Mivel a kiépített forrást könnyű megtalálni, jó lenne ha aszerint tájolná be valaki a Szent László forrást. Mármint ahhoz képest feljebb, lejjebb, az út melyik oldalán, persze az útirányt is megjelölve.
  • Miután rejtettem egy új geodobozt a dobói kápolna közelében levő, egykori római katolikus templom megmaradt romjainál, elindultam megkeresni az erdőfülei kopjafás temető geodobozát. Kisétáltam a templommal szembeni domboldalon levő temetőbe, a rejtek felé.
  • Tusványos alkalmából az egyik koncertre várva, megkerestük a dobozkát.
  • Drive-in.
  • Gratulálok a sikeres kiránduláshoz. A doboz megtalálásáért pedig külön gratula a kis kincskeresőnek.
  • Elég nagy a forgalom a csorgónál. Sokan hordják a vízét.
  • Miután megkerestem a Nagy-ág mellékénél elrejtett geodobozt, a nap második kipipált rejtekhelye a Tündérek forrása volt. Bevallom, először nem a rejtekhez siettem, hanem a forrás vizéből ittam.
  • De a kert gyönyörű. Köszi a rejtést.
  • Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. A jobb sorsra erdemes valamikori szallo a kommunizmus alatt mint posta mukodott, es sajnos jelenleg is ezt szolgalja.
  • Sok hasonlóság van az eszenyői vízimalom és e között, itt viszont a fa elemek helyét már átvette a vas. A molnár olyan részletes bemutatót tartott,hogy megfagyott a bakancsban a lábam:).
  • Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Mindig szép innen a kilátás, de a most éppen virágzó repceföldek még érdekesebbé teszik.
  • Ott voltunk a rejtésnél, segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat. A szomszéd bácsi meg azzal segített, hogy kölcsön adott egy gumicsizmát, hogy lehessen egész közelről is megnézni a hídat.
  • Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Mivel tudtam, hogy a hátsó kapu mindig nyitva van, nem volt nehéz bejutnom.
  • Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok. Sokáig gyönyörködtünk benne.
  • Megtaláltam. Egyáltalán nem nehéz, ha jól megfigyeled a helyet.
  • A munka után egy kis délutáni sétára adtam a fejem egy barátommal. Amikor először megálltam, hogy átfésüljem a terepet, akkor vettem észre, hogy pont az a fa mellett álltam meg, ahol az a bizonyos doboz volt elrejtve.
  • A hely az úgynevezett Alsó Öv beszállási pontja. Ez az Alsó Öv földrajzi értelemben nem is öv, tulajdonképpen csak egy jelzetlen, többnyire ösvénytelen útvonal, amit valaki bejárt és ezt a nevet adta neki.
  • Szerintem aki sokat jár túrázni és erdőben kirándul, az sokkal többször találkozik macival mindsem gondolná. Illetve ők találkoznak velünk, de mi nem is tudunk róla, nem mindig vesszük észre.
  • Most látom, miután feltöltötted a képeket, hogy a jelzőtáblákon fel van tüntetve egyik irányba egy "Tiha-vízesés (Nedves-patak)" elnevezésű vízesés, egy másik irányba pedig egy vízesés-sorozat, a "Tiha-vízesései". Tehát idáig a geodoboznál van egy Tiha-vízesés, és egy másik helyen van 3 másik, szintén Tiha nevű.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Hargita-liget? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!