Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Horgász tanya - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Horgász tanya turisztikai látnivalói

Horgász tanya, Szécseny..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Horgász tanya képtárból:

Házikók
Házikók
Kiszáradt tavak
Kiszáradt tavak
9008
9008
9010
9010
9013
9013

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Horgász tanya fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Horgász tanya!

A legközelebbi település Zsögödfürdő, 2,47 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Al-Csík Zsögöd. Zsögöd vára. Várhegy. A Haram. Zsögödi szoros. Szentkirály.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Horgász tanya közelében?
- Szeredai fürdő - Csíkszereda 520 m-re. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
- Melegárok - Szécseny 1,5 km-re. A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet.
- Senki tava - Csíkszereda 1,5 km-re. A Senki tava a várostól nyugatra található, a helybeli horgászok egyik kedvenc helye. Senki sehol, se doboz. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni. Végre. Már elég régóta kinéztük ezt a rejteket.
- Hamerock strand Csíkszereda Hargita megye 1,7 km-re. A csíkszeredaiak egykori kedvenc strandolási helye, a Hamerock strand, az 1980-as években létesült a vasútállomás közelében, a Brassói út mellett.
- A hősök régi temetője - Csíkszereda 1,8 km-re. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. Sírkövek. Az összes középső kerítés elemet végigtapogattam, mert csak azok U alakúak, de egyikben sem találtam dobozt. Ládaellenőrzés. Ma megnéztem a Hősök régi temetőjében elrejtett geodobozt. Csihanyos. Javaslat, h nyáron ezt a rejtekhelyet ne rövidnadrágba és szandálba keresd, vagy egy darabig nem lesz szükséged reuma elleni kezelésre.
- Vákár Lajos műjégpálya - Csíkszereda 1,9 km-re. Annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Nem a parkban van a geodoboz. A geodoboz nem a műjégpálya épülete előtt levő parkban van elrejtve, hanem oldalt, a Hősök parkja felé. Hoki. A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni, de az előtte levő parkocskában, már ha ott van a doboz, tényleg a nappali keresés nem a legmegfelelőbb időpont. A részletek érzékelése. Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket.
- A csíkszeredai Vár-tér 2 km-re. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 163O-as években fejezték be. Aki nem hiszi, az járjon utána. Remélem azért ügyelsz rá, hogy ne figyeljenek fel rád keresés közben. Magasles. Ez érdekes rejtés volt. A játszótér. Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki.
- Zsögödi vár Kis-Vár dombja Csíkzsögöd Hargita megye 2 km-re. A régészek Zsögöd III elnevezéssel jelölik a helyet. Csík felett. Szervízelés idejére kaptam egy cserebringát, amolyan városi bevásárlásra valót, gondoltam ne teljen az idő hiába, felkeresek egy-két rejtekhelyet. Kutyamentes keresés. Sikerült felkapaszkodni a tehéncsorda mögött, míg a kutyák szunyókáltak. Esti séta. Már régóta szerettük volna meglátogatni ezt a helyet, most örülünk, hogy doboz is került ide.
- Jégkorongozók Csíkszereda 2 km-re. Törős Gábor 1978. A doboznak első megtalálói. Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Kék-fehérek. Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Nehez szivvel. Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van.
- Törvényszéki palota - Csíkszereda 2 km-re. Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
- A Vár-tér szilfája - Csíkszereda 2,1 km-re. A méltóságteljes fa koránál fogva sokat mesélhet a környezetéről, hiszen a legtöbb épületnél idősebb.
- Egykori határőrség székhelye - Csíkszereda 2,1 km-re. Jelenleg kórház működik az épületben.
- Csiszér-ház - Csíkszereda 2,1 km-re. A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
- A fűzfa - Csíkszereda 2,1 km-re. Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.
- Duglászfenyők - Csíkszereda 2,1 km-re. A központi park, tömbházak melletti szélső sétányának kultúrház felőli bejáratánál húzódik meg szerényen a négy fenyőfa.
- Harom utcai Olt-híd - Csíkzsögöd 2,2 km-re.
- A református imaház erkélye - Csíkszereda 2,2 km-re. Csíkszeredában a Petőfi Sándor utcában, a költő nevét viselő iskolával szemben található a református imaház. Gyerekzsivaj. Délben érkeztem a Konzulátushoz. Esti erkélyjelenet. Bár a kapu nyitva volt, a kerítések közé egy résen kellett bebújni, és végig olyan érzés volt, mintha tilosban járnánk. Nem szükséges megbontani a betonkertet. A két kerítés között be lehet sétálni a rejtekig.
- Nagy Laji dombja - Csíkzsögöd 2,3 km-re. A nevezetes domb Csíkzsögöd és Csíkszereda határán fekszik, jelenleg a Megyei Kórház, valamint a Harvíz szögesdróttal elkerített létesítménye található rajta. A dombon. Nehéz volt ráakadni a kicsi sárga emberkére a nagy oldalban, de csak addig amig nem a megfelelő gödörben kerestem, utána ment minden mint a karikacsapás. Kerekecske dombocska. Megkerestük a Nagy Laji dombját, meglett a sárga emberke is, az összes sziklarajzzal együtt, és persze a doboz is. Nagy Laji dombja. Csíkszeredában töltött egyik hétvégénk alkalmával kerestük fel a Nagy Laji dombját.
- Nagy Imre képtár - Csíkzsögöd 2,4 km-re. Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Kupaktanács. Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Nagy Imre képtár. A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Okos rejtés :). Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes.
- Óriásfalfestmény - Petőfi utca - Csíkszereda 2,4 km-re. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
- Mikó-kúria - Csíkzsögöd 2,5 km-re. Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
- Kútpatak utcai Fitód-híd - Csíkzsögöd 2,5 km-re.
- Keskenylevelű ezüstfa - Csíkszereda 2,6 km-re. Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet.
- Római katolikus templom - Csíkzsögöd 2,6 km-re. Szép kis temploma XV-dik századi, a gótikus kor alkotása, szentélye gótikus jellegét boltozott mennyezete, szentségfülkéje, szárnyasoltára és Mária-szobra őrizte meg. Szépen rendberakott templom. Kár, hogy nem sikerült bejutnom, pedig azért is választottam a vasárnapot, mert gondoltam, hogy a mise miatt nyitva vannak a templomok. Zsögödi túra 3. Másodszor jártunk a zsögödi templomnál. A kaput zárva talátuk. A zsögödi régi temető fele tartva megkerestük ezt a rejtekhelyet is.
- Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd 2,6 km-re. Félreértett rejtekhely. Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél. Csíkszereda fölött. Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás. Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben, hiszen a város környékén kevés bemutatásra érdemes hely maradt geodoboz nélkül.
- Zsögödi régi temető Csíkzsögöd 2,6 km-re. A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Egy kis hezitálás után. A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz. A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Temető. Megvan ez is.
- Régi sörgyár - Csíkszereda 2,8 km-re. Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül.
- Márton Áron Gimnázium Csíkszereda 2,9 km-re. A Márton Áron Gimnázium Csíkszereda legimpozánsabb épülete, a Szék útja és a hajdani Rákóczi utca (ma Márton Áron utca) találkozásának közelében található, szecessziós stílusban épült 1909 és 1911 között. Gimi. Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán be tudok jutni az iskola udvarára. Az iskolaudvar rejtélyei. Óvodás koromban vadregényes kastélynak láttam a Márton Áront, az udvaron és a Micsurinon különféle kalandok vártak. Emlékezés. Jó volt felidézni a régi emlékeket.
- Micsurin-kert - Csíkszereda 3 km-re. A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. A jó öreg Micsurin. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Gyermekkorom emlékei. Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. Kis nosztalgia. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket.
- Piarista tanulmányi ház - Csíkszereda 3,2 km-re. Úgy tűnt, hogy a 300 éves erdélyi piarista múlt az utolsó erdélyi piarista szerzetesek kihalásával együtt véget ér Romániában. Emléksziget. 20 éve néhányan biztosan tudtuk, hogy a régi gazdasági épületet szellemek járják. Az iskola mellett. Megfelelő helyszínelés után, kis türelem - itt ugy tünik mindig tesz-vesz valaki a kertben - a megfelelő pillanatban pontosan a segédeszközre nyúltam. Estefele. Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált.
- Fontana-borvízforrás Csíktaploca 3,2 km-re. A kutat Fontana névre keresztelték. Első kaland a játszótéren. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).
- Borvízforrás Zsögödfürdő 3,3 km-re. Zsögödfürdő, a Borszékkal egyidős fürdőtelep, Csíkszereda déli kijáratánál, az Olt jobb partján található. Ládaellenőrzés. Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. Végre megvan. Sokadjára keresem. Legyen egy ilyen rejtés is. Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt.
- Zsögödfürdői vár Malomföld 3,3 km-re. A zsögödfürdői vár az Olt jobb partján, a Malomföldnek nevezett helyen volt, ott ahol a zsögödfürdői házak felé emelkedő távközlési antenna is van.
- Ördöglik Csíkzsögöd 3,4 km-re. Érdekes formájú kőtömböket lehet itt találni, a hely és a megfelelő időpont pedig kiváló fotótémát (panoráma, naplemente, árnyék, stb. Jobb és bal szem. Igen, a jobb oldal a Nap, a világosság, a férfi. Helytelen ábrázolás. Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést: azon morfondíroztam, hogy ez most akkor a jobb vagy a bal szeme? Mert ha a vonal meghosszabbítását vesszük alapul, csakis a bal lehet. Az igazi geotojás. A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás.
- Lázár-kúria Csíktaploca 3,5 km-re. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
- Suta-tó Csíkszereda 3,5 km-re. A tavat 2007 nyarán lecsapolták, jelenleg csak a Suta II. Elhanyagolt hely. Megtalaltuk. A tónál. E Szaraz tonak nedves partjan. Eleg elhagyott, es elhanyagolt hely, kar erte, de remeljuk feljon meg a napja.
- Harom vára Zsögödfürdő 3,5 km-re. Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Zsögödi túra 1.. Vasárnap lévén, úgy döntöttünk, hogy kirándulunk egyet Zsögöd környékén. Fent az egykori varnal. Ezt sem volt nehez megtalalni csak ahhoz el kellett erni a csucsot. Csikszereda folott. Erdekes, szep hely, erdemes felkeresni.
- Fekete nyárfa csonkja Csíktaploca 3,6 km-re. Csíktaplocán, a Lázár-kúriától 100 méterre, a járda közepén, egy 4 m kerületű fekete nyárfa található.
- Egykori kemping Zsögödfürdő 3,6 km-re. Zsögödfürdőn, közel a kezelőközponthoz, egy régi kemping tönkrement faházait találjuk, a strand felé menet.
- Vasfuvó domb Csíkszereda 3,6 km-re. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
- Csihányos Csíkzsögöd 3,7 km-re. A Csihányos egy délnyugat-északkelet irányban elnyúló hegyláb, amely a Rejtek- és a Szentvér-patak völgye között helyezkedik el, a Várhegytől keletre levő Faragó-domb és Zsögödfürdő között.
- Ördöglik sziklafal Csíkzsögöd 3,7 km-re. Csíkszereda közelében ez a legközelebbi hely, ahol a kezdő sziklamászók gyakorolhatnak. Várjuk a kreatív ötlet megvalósítását. Én is itt ismerkedtem először a kötéltechnikával, pontosabban ereszkedtem egyet, egy nyolcas segítségével. Meghívó. Egyik szemem sír a másik örvend. Vajúdó fa. Jó szolgálatot tett a segédpont, hanem légvonalban mentünk volna.
- Katolikus templom Csíktaploca 3,8 km-re. I569-ben Taplocza, 1602-ben Taploczia, 1720-ban Csík–Taplocza néven fordul elő.
- Égigérő vackorfa Fenyés Csíkszentkirály 3,9 km-re. Érdemes elolvasni.
- Csíktaploca 4 km-re. Szereda Taploca és Zsögöd határán épült fel, lakóit pedig erdőlési jog illette az előbbi két település erdeiben.
- Csíki panoráma Csíkszereda 4 km-re. Körbesétálva a templomot, feltárulkozik innen a Csíki-medence teljes körpanorámája. Csiba. Megtaláltuk. Gloria in excelsis homo ludens. Na és ki tette oda fel a dobozt? A rejtő. Meg vagyok hatódva. Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-) Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-) Igen, a templom gondozóját beavattuk, tudnak róla, hogy ott doboz van.
- Bicikliugrató pálya Csíkszereda 4,1 km-re. Bicikliugrató, dirt jumping pálya - Csíkszereda.
- Panoráma a zsögödi szorosra Zsögödfürdő 4,1 km-re. Zsögödfördőn egy 53 kádas meleg fürdő egy fedett medence, egy szauna, és 2 szabadtéri medence van. Keresés a domboldalon. Többször jártam erre felé, nem tűnt különösebben nehéznek a feladat, miután gps-el felfegyverkezve indultam felkeresni a rejteket, annál inkább lelombozódtam, miután hosszasabb keresgélés után sem sikerült felfedezni a rejteket, pedig kivágott fenyőcske is, kő is akadt nem egy, ilyenformán párosítva is. Az oldalban. Hát igazán nem volt okos dolog kivágni a fenyőcskéket, de azért egy kis keresés után elékerült a doboz. Itt nehezebb dolgunk akadt. Az egész oldal tele volt kivágott fenyőkkel.
- Véreskép Csíkszentlélek 4,7 km-re. Terméskőből emelt, mésszel vakolt, vaskerítéssel övezett emlékmű. Jelentem a geoboz a helyén. Beirtuk a nevunket a kis noteszba. Emlékmű. Elso nekifogasra bepanikoltam. A Vereskepnel. A doboz a helyen.
- Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 4,8 km-re. A Nepomuki Szent János-kápolna a csíksomlyói kegytemplom előtti templomkert bal oldalán áll, a kerítőfalba építve. Hol lehet?. Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Kápolna. Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely, csak mivel a nagy templomban voltam s kijövet megláttam ezt a kápolnát, gondoltam megnézem közelebbről is.
- Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 4,9 km-re. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
- Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 4,9 km-re. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát. Kolostor. Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Bevonultunk és bezártak a kolostorba. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk, hasonlóképpen az egyik ajtót, amelyik a folyosóról nyílik a belső udvarra.
- Szent István-korona Csíksomlyó 4,9 km-re. Korona. Szép kompozició. Ilyen-olyan keresnivaló. Amikor eltűnik egy rejtés, az átalakítás során, még egy ideig meghagyom a régi segítő információt. Újra. Holnap újra megpróbálom, csak nem értem, hogy miért "régi" rejtekhely (vagy régi doboz?).
- Barátok feredeje Csíksomlyó 5 km-re. A csíksomlyói Mária-kegyhely ma már egyre inkább a vallási turizmus szinterévé válik. Népi feredő. Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. Annyira ne erősködj. Bár a galamb még ott van, a galambdúcból tényleg elrepült a geodoboz. Megerősítve. Megerősitem a doboz tenyleg nincs ott.
- Szent Antal-kápolna Csíksomlyó 5 km-re. A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll. Kápolna. Jó kis emelkedő után felértünk a Szent-Antal kápolnához. Kiürítve és vagdalva. Lefele már könnyebb volt ballagni mint a hágón felfele, igaz a közmondás, hogy hazafelé a lovak is jobban húznak. Hóban. A hármashalom-oltár utáni sikeres doboz találat után nagy lelkesedéssel kutattuk a hó boritotta erdőben a rejtekhelyet, de sajnos nem talaltuk meg.
- Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 5,1 km-re. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. Szobor. Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-). Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Rakoncátlan doboz. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse.
- Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó 5,1 km-re. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.
- Jézus hágója keresztút Csíksomlyó 5,2 km-re. Az állomások egy-egy személy vagy búcsús csoport hitét és áldozatkészségét hirdetik. Végre egy doboz. A környéken több helyen is keresgéltünk sikertelenül, és ez volt ez első doboz, amit a helyén találtunk. Kőkereszt. A doboz simán megkerült. Kesztyűbe dudálni . Vagy inkább zsebkendőbe, mert ennek van a szezonja.
- Vendelné kútja 5,2 km-re. Megközelíthető a Csíkszentkirályról Büdösfürdő felé vezető útról, abból a pontból, ahol a kék sáv jelzés keresztezi a kocsiutat. Vendelné gombái. A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Friss víz. Dolgunk akadt a környéken.
- Misericordia Csíksomlyó 5,2 km-re. A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás. Szívesen keresgéltünk itt. A doboz a helyén volt, ötletes rejtés! :) A leírás alapján könnyű megtalálni, de az avatatlan tekintetektől védve van. Bádogbetűk. Nem is volt ez egyszerű.
- Csak Jézus Csíksomlyó 5,3 km-re. A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen.
- Salvator-kápolna Csíksomlyó 5,3 km-re. A csíksomlyói Salvator-kápolna a Kis-Somlyó tetején található, ide érkezik fel a csíksomlyói keresztút, a Jézus hágója. Októberi tojáskeresés. A román tartalékdobozt találtuk meg, ez tényleg egy jó nagy tojás. Megmentőnk. A régi kápolna az igazi történelmi hely. Megdermedt táj. Nehezen vergődtem fel a hágón, mert a hó alatt nem lehet látni a terepet, és így sokszor a "két lépés előre, három hátra" című fejezetet éltem át.
- Hármashalom-oltár Csíksomlyó 5,4 km-re. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne. Oltár. Ha a tetejét nem csúfították volna el, sokkal jobban nézne ki. Szemetelők rejtekhelye. Átkutattam az összes lehetséges lyukat, de nem találtam elrejtett geodobozt. Hó, eső és doboz. Kellemes téli napnak indult, azonban a keresztúton fölfele elkezdett esni az eső, tehát lemondtunk az keresztút mentén található geodobozok kereséséről és a hármasoltárnál találtunk menedéket és dobozt.
- Hirtelen-puszta Dél-Hargita 5,4 km-re. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.
- Csukás-tisztás Csíkszentkirály 5,5 km-re. Fedett asztalokkal és padokkal, mindegyik mellett grillező, katonás sorrendben.
- Csíksomlyó körút 5,5 km-re. Hegyi kerékpárral, illetve gyalogosan járható.
- Kilátótorony Csíksomlyó 5,6 km-re. A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Piros ponttal jelzett. Miután megmásztuk a hegyet, megtaláltuk a dobozt is. A kilátónál. Egy vasárnapi kiruccanás után amit az elején azt sem tudtuk, hogy megvalósule végül a kilátohoz mentünk. Mosoly. N
- Csíkszentléleki 500 éves hársfa 5,7 km-re. Úgy él az emberek emlékezetében, mint egy magányos fa, mely mindig is a templomot őrizte. Csak szólok. Pár napja új geodobozt rejtettek el a csíkszentléleki templom közelében. Új geodoboz új rejtekben. Amint tudomást szereztem a közelemben elrejtett új geodobozról, azonnal biciklire pattantam, megkeresni. Természetes, hogy néha eltűnik egy rejtés. Ezt a geodobozt több mint 8 éve rejtettem újra, azelőtt több más helyen is volt rejtés.
- Dobogtató Csobotfalva 5,7 km-re. Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből. Templom feljaro. Megtalaltuk. A feljaroban. Ez hamar meglett, koszi a rejtest. Kilátás. A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra:N 46° 23.
- Lina-kanyar 5,8 km-re. Az igazi Lina-kanyar egy kisebb, de lejtős kanyar a Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető főúton, a csibai letérővel szemben, ahol Lina kocsmája is állt. Utolsó. Ez lett a nap utolsó kalandja. Erdekes rejtekhely. Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache. Találó segítő információ. A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ.
- Borsáros-fürdő Csíkszentkirály 6,1 km-re. The 1 km long, 50-200 m wide Borsaros nature conservation area lies on the right bank of the river Olt, at 651 m altitude, to the left of the road leading from Sancraieni to Sansimion. A kültéri fürdő maradványai megvannak. A kültéri Borsáros fürdő sajnos nincs használható állapotban. Nincs. Doboz az nincs. Senki sehol. Senki sehol, a kapu nyitva, a geodoboz sehol, csak egy fülbevaló.
- András Pista-borvízforrás Csíkszentkirály 6,3 km-re. András Pista kútja - Borsáros, Csíkszentkirály.
- Borsáros-láp Csíkszentkirály 6,3 km-re. A Borsáros természetvédelmi terület az Olt jobb partján, 651 m tengerszintfeletti magasságban, 1 km-es hosszúságban, 50-200 m szélességben, Csíkszentkirály határában, a Csíkszentsimon felé vezető úttól balra terül el. Lakat alatt. Sajnos ez a rejtekhely már nem látogatható, mivel a bekerített természetvédelmi területet lakattal lezárták. Szem elé került. Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Rejtés után keresés. Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni.
- Barátok kútja 6,5 km-re. Kisdiák koromban, egyszer egyik nagybátyám vitt (vagy hozott) az iskolából. Kerékpárral a kocsi tetején. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez.
- Babba Mária Csobotfalva 6,6 km-re. Egy csíkborzsovai asszony a fiacskájának így mutatta meg a csíksomlyói Mária kegyszobrát: - Né, látod, ott van a Babba Mária.
- Szemeskő Büdösfürdő 6,7 km-re. Valamikor szem alakú ürege láthatóbb lehetett, ma már erdő takarja. A Szemeskőn. Büdösfürdő felől közelítettük meg. Fenyoakrobatika. Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. Az ott szep vplt es igaz sem volt. Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam.
- Csikókert andezibánya 6,7 km-re.
- Bernád kútja Csobotfalva 6,8 km-re.
- Római katolikus templom Csíkszentkirály 6,8 km-re. A jelenlegi római katolikus templom melletti hársfasort kivágták, ezért Csíkszentkirályról a település déli kijáratánál levő temető kápolna melletti öreg hársfák mesélnek. Ti is éppen így jártok. A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is, azt hittem, hogy a falazott kerítés felújításakor nem figyeltek rá s eltűnt. Szent István királyról nevezett templom. Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. A csíkszentkirályi templom. Büdösfürdőről hazafele tartva.
- Katolikus templom Csíkpálfalva 6,8 km-re. 1569-ben Pálfalva néven említik. Palik. Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket. Megtalaltuk, konnyu volt. De azt nem meselem el, hogy elobb a kozpontban kerestuk. A tojas. A nap kisse kivette a tojaska szinet, de attol szepen rozsaszinellik.
- Sziklakert a Béta oldalában 6,8 km-re. A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe.
- Kálnoki borvíz Csobotfalva 6,9 km-re. Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Belmezoben. Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Hiába. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába.
- Lucs tőzegláp Hargita-hegység 7 km-re. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk, a kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Bár késve indultam, mégis első lettem. Szokás szerint késve indultam neki, lekéstem a reggelt, a delet, a délutánt, a szombatot, és a vasárnapot is. Pomjanek Béla nyomában. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról.
- Vásárút Csíkdelne Borzsova Csíkszépvíz 7 km-re. Körülbelül négy-ötszáz évvel ezelőtt, a csíkdelnei Keresztelő Szent János-templomtól északra, a Vásárút legmagasabb pontján, a Vásárkapu nevű helyen tartottak csíkszékiek állatvásárokat, sokadalmakat.
- Keresztelő Szent János templom Csíkdelne 7 km-re. A templomkerten belüli kőrisfák a környékről mesélhetnének. Egymagában. Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány. Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék. A
- Bors-kúria Csíkszentkirály 7,1 km-re. Pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van. Csíki Sör. Ejj, nem voltunk otthon, pedig jó lett volna kérni belőle. A Rejtekhely hivatalos itala. Megérkezett az első Igazi Csíki Sör szállítmány a Bors-kúriára? Úgy néz ki a Bors család időben felkészült a télre :-) Ha minden igaz, akkor novembertől mi sem iszunk többet Natur Radler citromos sört. Kicsi a bors, de.... Kicsi a bors, de hol a csudában van a doboz? Kérdeztük, s megkerestük.
- Cserépgyári borvízforrás Csíkszentkirály 7,2 km-re. Alcsík borvízforrásokban leggazdagabb települése, Csíkszentkirály, egyik legforgalmasabb borvízkútja a főút melletti, az egykori téglagyár előtti forrás.
- Som-kút 7,3 km-re. A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett. Rossz helyen kerestem a dobozt. Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. Eltűnt geodoboz. A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál. Az első megtaláló. Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét.
- Páduai Szent Antal római katolikus templom Csíkcsicsó 7,4 km-re. A Páduai Szent Antal tiszteletére felszentelt római katolikus templom Csíkcsicsó központjában található, az iskola közelében.
- Székely Lehel ajándéka Csíkszentkirály 7,4 km-re. Érdekes lenne ismerni a szekér történetét.
- Strand Csíkcsomortán 7,4 km-re.
- Úrkápolna Csíkszentkirály 7,5 km-re. Úrkápolna, mert az Oltáriszentség tiszteletére szentelték s búcsút is tartanak itt Úrnapját követő vasárnap. Nagyon könnyen megtaláltuk. A koordináta nagyon pontos, a füzet szerint hatodik bejegyzők vagyunk. Kakukk-hegyi barangolások IV. Mielőtt negivágtunk volna a kakukkhegyi túrának, elmentünk borvízet tankolni. Isti túra 3. láda. Nagyon pofák voltak azok a régi kőkeresztek, amiket az orgonabokrok bevettek.
- Római-katolikus kápolna Delne 7,5 km-re. A XVIII-XIX-dik század fordulóján bővítik és átalakítják, ablakait lekerekítve. A falu szélén. A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam. Nagy volt a forgalom. Epp akkor érkezett egy autóbusz, csodálkozhattak a leszállók, vajon mi okból bámuljuk annyira a keresztet. Hol vagytok székelyek?. Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? Ide jutottunk.

Különleges látnivalók - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Horgász tanya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Horgász tanya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.