Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kavics- és homokbánya - Csíkszépvíz

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Kavics- és homokbánya - Csíkszépvíz

Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kavics- és homokbánya - Csíkszépvíz felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Kavics- és homokbánya - Csíkszépvíz képtárból (összesen 9 kép):

Magas homokfal
Magas homokfal
A keleti rész
A keleti rész
Bányató
Bányató
Kitermelés
Kitermelés
Teraszok
Teraszok
Bányagödör
Bányagödör

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz fotóalbumba!

Fedezzétek fel Csíkszépvíz és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kavics- és homokbánya!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,58 km távolságra található, legközelebbi település, Vacsárcsi turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Csíki Székely Krónika - Vacsárcsi 1,8 km-re
Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Vacsárcsi kőbánya 2,4 km-re
Csak bazaltandezitek, de formára hasonlóak a híres alsórákosi bazaltoszlopokhoz. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk.
Katolikus templom - Göröcsfalva - Csíkrákos 2,6 km-re
Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal, Göröcsfalva ma is közvetlen tízese Rákosnak. És nekünk sem volt szerencsénk bejutni a templomba. Sikerült megtalálni a kicsi ládát a Sapientiás kirándulásunk alkalmával. A GPS a vihar miatt teljesen megkergült. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg.
Katolikus templom - Csíkszentmihály 2,7 km-re
De ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák, a templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították.
Kőmosó-tó - Csíkrákos 2,7 km-re
A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt.
Katolikus templom - Csíkborzsova 2,8 km-re
A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. Minden rácsos ablakot végigtapogattunk. A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van. Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét.
Szent József-kápolna - Csíkborzsova 2,8 km-re
A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. Még szebb mint az új templom. Érdekes a templom, és a rejtek is öröm volt ebben a kis kápolnát megtekinteni. Megtalaltuk. A fakápolna helyébe a falu 1794-1821 között kőkápolnát épített, amelyet 1842-ben fejeztek be a torony megépítésével.
Csíkszentmihály hársfái 2,8 km-re
A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés.
Római-katolikus templom - Csíkszentmiklós 2,9 km-re
Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája.
Iparosok kápolnája - Csíkszépvíz 3 km-re
A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Egykori Balogh Anna kocsma - Csíkszentmihály 3,1 km-re
Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878. Csíkszentmihály faluban, a 315 szám alatt áll Balogh Anna egykori kocsmája, jelenleg faszerkezetű lakóház.
Cserei-kúria - Csíkrákos 3,1 km-re
A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett. Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig.
Örmény katolikus templom Csíkszépvíz 3,2 km-re
Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét. A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek.
Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz 3,2 km-re
A községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Biális-kúria Csíkszentmihály 3,2 km-re
A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült. Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.

Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz románul - in limba romana: Cariera de nisip si pietris Frumoasa


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kavics- és homokbánya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszépvíz térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Guraró Megvan. Megvan a dobozka.
  • Fatörzs-barlang Fatörzs-barlang. Eleg kevesen tudnak errol a helyrol pedig nagyon erdekes geologiai jelenseg szinhelye.
  • Református templom - Kálnok Harangláb. Megtaláltam a dobozt is. Először azt hittem nincs a repedésben semmi, de mikor jobban megpiszkáltam, elékerült.
  • Tiborc vára Bodosból közelítettem meg. Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára. Bodosból közelítettem meg, viszonylag könnyen.
  • Bádogosok tornya - Nagyszeben Probálkoztam. Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni. Igaz olvastam is, hogy nem adja könnyen magát.
  • Vármegyehatárjelző kő - Sikaszó Reggel. Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt. Megforgatott engem is ez a rejtekhely, de valaki a megtalálók közül többet árult mint amennyit rejtő, és ez segített.
  • GK Hotel Szent Kristof Nem vettem ki semmit. Csodálkozott is a recepciós csaj. Az igazság az,hogy nem tudom, mikor-hol találok meg egy-egy dobozt, s nem akarom magamnál tartani az utazókat.

Sikerült eljutni Csíkszépvíz környékére? Tetszett a Kavics- és homokbánya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!