Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kőkereszt - Tusnád

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Kőkereszt - Tusnád

Oh szent kereszt légy oltalmunk, így szól annak a kőkeresztnek a felirata, amely Tusnád falu egyik fontos kereszteződésében, a központból Alszeg felé vezető úton található...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kőkereszt - Tusnád felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Sziklafal 2 Ördöglik sziklafal sziklamászás Csíkzsögöd
Sziklafal 2
Lövészárkok 1 Gyümölcsénes tető
Lövészárkok 1
Kereszt - 2 Sebő Ödön kereszt Ugrapataka
Kereszt - 2
Rálátás a falura a Vártetőről falu völgy bálványosváralja
Rálátás a falura a Vártetőről
8932 Csindrel Szebeni havasok Rozdesti
8932
Szobrok Világos Bohus kastély
Szobrok

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőkereszt Tusnád fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Tusnád és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőkereszt!

A 0,62 km távolságra található, legközelebbi település, Tusnád turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Tusnád, Verebes, Csatószeg, Szentsimon, Szentimre
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Sepsibükszád érdekessége, természeti ritkasága, az Olt völgyében található Likas-kő. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem.
A kirulyfürdői pionírtábor régen jó állapotban lehetett, mára már nagyon lepukkant állapotban van. A környék egy kicsit romos, de a táj szép és a borvíz finom. Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Nem találtam meg ezt a könnyűnek tűnő rejtést, pedig kitartóan tébláboltam amíg mindenki megtöltötte a palackjait, és utána lázas kapirgálásba kezdtem.
Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. Az igazság, hogy nem kapom a térképnéző segítséget. Nalam mukodik. Megtaláltam a dobozt.
Nem volt nehéz, hála az információnak. Megtaláltuk.
A Xántusz-kápolna Fitód és Hosszúaszó települések középútján, a fenyves erdő szélén áll, a Hosszúaszó-patak völgyében. Amint megérkeztem, a híres női megérzést követve kinéztem magamnak egy csonkot. Igen, még pluszban is tettem rá néhány apróbb követ az útról. A rejtekhely köveinek félrehányásáról olvasva, elkezdtem nyugtalankodni.
Miklós borvíz Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
A Cigány-patak völgyében, ahol Dobó Vágással összeér, ott fekszik a két falu temploma. A Nagy-Küküllőbe ömlő Vágás-patak felső, kitáruló völgyében fekszik Dobó.
Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Olyan szerenyen huzodik meg az allomas szomszedsagaban, hogy eszre sem vettem eddig. Érdemes ügyelni, amennyiben a kézdivásárhelyi állomáson fényképeket szeretnénk készíteni. Baross Gábor (Pruzsina, 1848 július 6 – Budapest, 1892 május 9), a dualizmus korának kiemelkedő gazdaság- és közlekedéspolitikusa volt.
Régi templomát, mely kinn állott a mező szélén 1648-ban építik. Kicsi falu kicsi templom. Sár nincs, falu megvan, doboz rendben. Ott voltunk a rejtésnél.
A Gyimesbükki állomás épületét a szabványtól eltérően tervezték, hasonló stílusút Erdélyben máshol nem találunk. Monumentális méreteit tekintve a legnagyobb azok közül, melyeket a MÁV faluhelyen építetett. Én most sem értem.
Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik. Megtaláltam, így nagyon örvendtem. Sok szép emlékkel ajándékoztak meg, köztük az az érzés, amit a Szarkakő 40 m magaból nyújtott. Hogy Székelyudvarhelyhez ennyire közel, ilyen jó kirándulóhelyet találunk.
Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII-XIII-dik században épül. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik.
A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.
Útban Korond fele. Gyakori utvonalam - Csikszeredabol hazafele - mikor formaban erzem magam, felmegyek Hargitafurdore a Piricsken, majd leereszkedem. Ezt elsőkként sikeresen levadásztuk, s irány tovább. A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető útról, a Piricske erdei útra letérve, 300 m után felhagyott házakat találunk.
Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk. A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek.
A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996 október 31-én került sor. Itt is meglett a dobozod, szép tavaszi napsütésben, a keresztek közelében. Megtaláltuk, két kutyus reménykedve elkisért. Ezerszer elmentem már itt, és régóta nézegettem a helyet, rejtés céljából.
Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje, 1944 augusztus-szeptember. A Gyimesi-szorost védő 32-dik határvadászok védvonala mögé ezen a hegygerincen is igyekeztek beszivárogni a támadó oroszok.
A Gyergyóújfaluból hozott bazalttömbbe Kőrösi Antal szobrász faragta bele Hazug Pista arcát, a mesemondó huncut mosolyát. 2024 április végén, Gyergyóalfalutól északnyugatra, a Maros melletti egykori tanyája közelében, emlékkertet hoztak létre Hazug Pistának.
Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Henter-mező kőgombái rejtekhelyet. A bodoki tetőről visszafele, megkerestük ezeket a kőgombákat, és természetesen a geodobozt is. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik. A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához.
A középkorban a falu délebbre, a Cékáspatak völgyében feküdt, a helyet ma is Faluhelynek nevezik. Útban voltam hazafelé, nem volt már sok sötétedésig, de nem tudtam elmenni Kézdikővár és Kézdiszárazpatak új rejtései mellett. Ez egy erdekes falu lenne is, ha meg a ladaja is meg lenne. Kézdikőváron úgy néz ki nem vár már doboz.
Csikókert andezibánya
A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk.
Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Orulok, hogy vegre valaki megtalalta ezt a ladat. Hazafele ejtettem utba Fenyőkutról jövet. A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914.
Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet.
Csapatmunkával. Tiszta véletlenül arra jártatok és szűz dobozt találtatok, igaz? Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva.
A Kalapos-kő a Sólyomkő-körtúrának egyik leglátványosabb pontja. A szikla kalap formája alulról csodálható meg. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik.
A Csíki-havasok piros kereszttel jelzett túraútvonalából, a Kolos-tető és a Sándor dombja között, a Farkasvész sarkától észak-keletre, egy meredek oldalvölgy ereszkedik alá a Fenyővize-patak völgyébe.
Az Udvarhely körüli túraösvény az Erdélyi Kárpát-Egyesület Székelyudvarhelyi Osztálya által kijelölt helyismereti, gyalogtúra útvonal. A fehér alapon narancssárga U betűvel, benne narancssárga ponttal jelzett túraösvény nagyvonalakban követi a város határának vonalát.
Orbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319. Latvan, hogy nagyon nem szandekszik megkeresni egy keresonek sem ezt a ladat. Épült A-tól B-ig, ez volt kiírva a templombejárat homlokzatára. Na, ebbe már nem sikerült bejutnom.
Szent László-szobor Kézdiszentlélek
Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra. Ott voltunk a rejtésnél. Göcsörtös az az ölelés, és elééggé fura mikor sok tekintet szegeződik rád a parkban, amikor felé tartasz. Már délután kiszúrtam a rejteket.
A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
A ma délutáni Firtos vára és Énlaka után ez inkább csak játék volt a gyerekek kedvéért, de ugyanakkor jó alkalom az Orbán Balázs megemlékezésre, nekünk székelyudvarhelyieknek természetes dolog a síremlék de azért köszönet a rejtőnek, hogy ismertebbé teszi ezt a helyet. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő.
Csíkcsekefalva Csíkszentmárton ikerfaluja, a főút mellett álló kőkereszt a falu bejáratát jelöli. A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.
Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban. Megtaláltuk a parancsnoki székhelyet is. A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek.
Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.
Teutsch-ház Brassó Teutsch-ház - Republicii utca 38 szám, Brassó.
Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Torja után az első nagyobb völgy jobbra.
A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére.
A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
A hagyomány szerint Xántusz Keresztes alcsíki királybíró Hosszúaszóban lakott. Egykori kastélyának romja a kápolnával átellenben, a Libidáré dombon található, Fitód és Hosszúaszó települések között félúton.
Szent István emlékkereszt Perkő Megtaláltuk a dobozotokat a leírásnak megfeleő helyen. Ezt a geodobozt közösen rejtettük.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőkereszt adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Tusnád térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • De nem kaptuk meg, lehet hogy eltunt.
  • A héten Székelyföldön jártam. Indulás előtt készültem néhány geoláda megkeresésére, a Krisztus szobor csak annyira volt tervbe véve, hogy még odafelé menet, a Farkaslaka előtti mézárus parkolóból csinálok róla egy- két fotót.
  • Irodott vala az Urnak 2008-ik evenek majus honapjanak 27-e amikor okosabb akartam lenni masoknal.Arra gondoltam, hogy nem viszem magammal a GPS-t, mivel megtalalom nelkule is hiszen mar az utrol jol latszik a rejtekhely.
  • Az épület "felmérése" után hamar rájöttem, hogy ez a doboz nem a cserepek alatt lesz. Úgyhogy hátul már csak egy lehetőség volt, és tessék, meg is van a doboz.
  • Víg Albert köve - Galonya Végzetes szirt. Szomorú történet ez egy Vignak. A Maros most is haragos és csokibarna.
  • Az orvosi egyetemtől elmentem a Kórház éttermébe és beprogramoztam egy pénztárgépet, majd elmentem a forráshoz. Itt a tegnap is jártam, csak nem volt időm megvárni, míg elmennek az emberek a forrástól.
  • Mi az Ispán kutat néztük most meg, ami már nem csorog. És a zebra is sehova vezet- kép jön.
  • Egyedi, gyönyörű a templom, lehet ámuldozni, találgatni mi mióta, miért van itt. Reméljük még sokáig megmarad.
  • Ha jól értettem, nem is először jártok itt. Nagyon dicséretes, főleg ilyen fiatalon.
  • Én elfogadom a találatot. Mivel bár ugyanazon a helyen, de két különböző rejtést, két különböző geodobozt találtatok meg, amely a Barátok feredejének két különböző részét mutatja meg, szerintem jár a pont.
  • Várhegy - Bölön Sugásfürdőről a bölöni Várhegyhez. Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. Sárga pont, kék sáv, majd a a kék háromszög turista jelzést követve, Gyertyános-kút, Benkő-kert, Nagy-Kénos tető útvonalon.
  • Az unnepi szabadnapokat kihasznalva szerveztunk csaladi kirandulast Tordara, es megerte, mert valoban szep es impozans a tordai sobanya, most jartam eloszor. Az uj bejaraton mentunk be, majd miutan vegigjartuk a banyat, a Rudolf tarnan kimentem, hogy megkeressem a dobozt.
  • Nyilvánvaló, hogy szebb időket is megélt már a dendrológiai park, de most is gyönyörű. Madárcsicsergés és nyugalom volt a parkban.
  • Ez egy konnyu lada volt.
  • Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A kapu fel van újítva, de a kúria szánalmas állapotban van.
  • Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye. Az elírt koordinátákat kijavítottam az adatbázisban.
  • Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. Nem tudom, hogy tudatosan tünteti el az ottani geodobozokat valaki.
  • Ma elindultam egy új rejteket keresni, a már előkészített nagyméretű, családbarát geodoboznak. Sajnos, még nem találtam megfelelő, nagyobb üreget.
  • Erdélybe utazva kerestem meg, Teveladyvel. Köszönöm a rejtést.
  • Megkerestük a gyerekekkel. Nem volt nálunk térkép, és a leírásra sem emlékeztem.
  • Visszarejtettük.
  • Geocitrom Szent György Napok 2016 Érdeklődés hiányában lefújom a geocitromot. Három hírlevelet is küldtem a Szent György Napi geocitrommal kapcsolatban. Idejében meghirdettem, de sajnos úgy néz ki nincs rá érdeklődés.
  • Hát igen. Ezt a csodaságot sem vettem volna észre, ha nincs itt a geoláda.
  • Remélem nem derül ki Rólad valami nagyon rossz, én a Jó oldalán szeretnék állni.
  • Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam. Néhány méter ide vagy oda és szintben már a szikla alja vagy teteje.
  • Ha mar volt Herecz vara, akkor miert ne lenne Kincsas vara is. E varnak nem csak a kornyeke szep, hanem a neve is.

Sikerült eljutni Tusnád környékére? Tetszett a Kőkereszt? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!