Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Madéfalvi Hargita

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Madéfalvi Hargita

Madéfalvi Hargita csúcsa és a Csompoly

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Madéfalvi Hargita felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Biciklivel megközelíthető hely Kolos-tető bükkfa
Biciklivel megközelíthető hely
2760 Szászfehéregyháza
2760
Barátok feredeje Barátok feredeje
Barátok feredeje
Nagy Imre képtár Nagy Imre képtár galéria kiállitás múzeum Csíkzsögöd Zsögöd
Nagy Imre képtár
Inkluzív Oktatási Központ Abafája Szászrégen Régen Huszár kastély romok
Inkluzív Oktatási Központ
Emlékkereszt 1
Emlékkereszt 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Madéfalvi Hargita fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Madéfalvi Hargita!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,2 km távolságra található, legközelebbi település, Hargitafürdő turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. December 30-án, ragyogó napsütésben, tiszta kék éggel, sikerült teljesíteni az évzáró túrának tervezett Bucsin-Mezõhavas útvonalat :). Engem miért nem hívtatok? Pedig elõrejeleztem a túrázás listán, hogy készülünk erre.
Sütei borvíz feredő A sütei borvíz az oltszemi erdőben, a Sütei patak völgyfejében tör a felszínre. Gyönyörű a hely. Reg jartam ilyen "magaslatokban". Megvan.
Fenyőkúti tőzegláp Ez a hely az, ahol nem tudjuk a tyúk vagy a tojás, a Peretz vagy a Fakír volt előbb - már mint rejtő. Ügyes kis tanösvény. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át.
Kormos-szoros A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével. A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel.
Római őrtorony Homoródfürdő Érdekes hely, nagyon hasonlít a környéken fellelhető maradványokra, mint amilyen a lövétei Várhegyen, vagy a bágyi várnál látható. Kerékpárral jöttem ide, igaz a bicikli a kocsi tetején volt :-). Azzal a különbséggel, hogy ennek területe jóval kisebb, és szabályos négyszög alakú, ami természetes, ha egy őrtorony helyéről van szó.
Dugásfürdő 2 Csíkdánfalva A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
A vasúti hídon keresztül a Várhegy átvágásába vezető vasútvonal képe látványos fotótéma. A Várhegyről szép kilátás nyílik a Maros kanyarulataira, jól látható innen a régi meder vonala is.
Kis-Békás-vízesés Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Így van, "jobb félni mint megijedni". Nagyon is jó helyen voltál. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban.
Gomolyát-domb Nagyernye A Gomolyát-domb a nagyernyeiek kedvelt kirándulóhelye, mégis nagyon kevés információt lehet róla találni. A falutól keletre található dombot gyakran keresik fel a siklóernyőzés kedvelői. Fordultam a másik oldalamra.
Firtosi kilátó Szeles-domb A firtosi kilátó 2006 nyarán készült, a hetedik Székelyföldi kaláka alkalmával. A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte.
Meddőhányó Balánbánya
Likas-kő Vármező Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található.
Likoldala Székelymuzsna Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét. Székelymuzsnától északra egy meredek, suvadással kopaszra feltárt konglomerát sziklafal, a Likoldala emelkedik, amelynek sziklaodúi a tatárjárás idején menedékül szolgáltak.
Petőfi Sándor mellszobra a segesvári vár északkeleti sarkában, a Csizmadiák tornya és a Szent József római katolikus templom közötti kis parkban található.
Borospataka Gyimesközéplok Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. A pünkösdi geotúra-geocitrom után a nap utolsó programpontja számomra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása volt, melyet a borospataki skanzen színpadán tartottak.
Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére. A falu határában számos ásványvízforrás buzog fel. Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt.
Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva A Székelylengyelfalván született Orbán Balázs író, történész, természetrajzi, néprajzi, és művészettörténeti kutató, a Székelyföld leírása szerzője. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
Bardócz-kő Békás-szoros A Bardócz-kő a Bardócz-hegy Lapos-patak szorosa felé magasodó sziklája, szemben a Kupás-kő sziklafalával, nevezik még Lapos-falnak is. Megközelíthető a Bardócz-pataki út mentén, a Kupási tanyák felé haladva.
A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen. A Kissomlyó oldalában, a sípálya és a keresztút között, közvetlenül az erdő széle alatt, betonból öntötték ki Jézus szavait: Csak Jézus az út, igazság, élet.
Sárkány-barlang Andrásháza
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik. A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült. Nem szándékoztam segíteni, nyugodtan vártam, de semmi.
Urmánczy-strand Maroshévíz Az Urmánczy-strand Maroshévízen, 654 m magasságon található, a Maros folyótól pár méterre. A rejtekhelyet megtaláltam, sőt a dobozkát is láttam, viszont nem értem el, és ráadasul még egy kupac kukac is volt előtte, amit valószínű, hogy a horgászok hagytak ott. Új hid épült a Maroson át, ugyhogy itt sem találtuk meg magát a rejteket sem.
Zabola Kovásznától 7 km-re található északra, látnivalója a 16-dik században épült Mikes-kastély. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Talán ez az egyik leszebb domb megyénkben, ahonnan nagyon messzi és teljes 360 fokos panorámát látni. Egy rövid biciklizés után megérkeztem a helyhez és megmászva a dombocskát meg is találtam a geodobozt.
Bunker maradvány 2 Bellő-tető
Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében.
Katolikus templom Imecsfalva 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A templom mellett sokszor elmentunk mar, de a fedett keresztet eddig nem lattuk meg kozelrol.
Székely Lehel ajándéka Csíkszentkirály Érdekes lenne ismerni a szekér történetét. Csíkszentkirály déli kijáratánál, mielőtt elérnénk a temetőhöz, az út túlsó felén, a mezőgazdasági gépeket forgalmazó Agromek vállalat kerítésénél, egy régi szekeret láthatunk.
Szeszgyár Csíkszentsimon "A Ciuc, a Bucegi, és az Igazi Csíki Sör képviselői elmennek együtt sörözni. Az állomás felől közelítettük meg a rejteket. Először gyalog próbálkoztam, az állomás felől. Itt a néhai csíkszentsimoni szeszgyár látható, részben romokban.
Szentmihály 1319-ben villa Szentmihálteluke néven írják, 1453-ban Zentmyhaltelke, 1644-ben Szent Mihály Telke formában fordul elő.
Kálnok legismertebb személyisége Dr Bedő Albert volt. Miutan a nagy testvert megmasztuk johetett ez a haranglab is. Megtaláltam a dobozt is.
SZNM 6 Dálnok Dálnok harmadik Dózsa György emlékhelye a Dálnok patak völgyében, a műút melletti Dózsa panzió udvarán található. Ott voltunk a rejtésnél. Megtaláltuk. Nem találtam meg a dobozt, mert nem is kerestem.
Itt es jobb mint Csíkban sírkő Székelyudvarhely Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható.
Guthman-Valenta kastély Olthévíz A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Ez az épület még megmenthető. Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában.
Két ismeretlen orosz katona sírja Lókút teteje A Gyimesi-szorost védő 32-dik határvadászok védvonala mögé ezen a hegygerincen is igyekeztek beszivárogni a támadó oroszok. Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje, 1944 augusztus-szeptember.
Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel. Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek.
Pierre Curie-forrás Borszék A Pierre Curie-forrás az Ősforrástól a Bagolyvár felé vezető ösvényen fekszik. Ez aztán a pech. Pedig igyekeztem azonnal, még május elsején, szombaton este elkészíteni az új rejtések weboldalát. A beton völgy felőli része enyhén nedves volt, de semmi kóstolási lehetőség nem volt.
Sósfürdő Marosszentgyörgy Marosszentgyörgy Marosvásárhely központjától 6 km-re fekszik. Ismet megmartoztunk a sos vizben, hatha tartosabbak leszunk. Mert a papbacsit ismerjük, hanem ez egy erdekes kis települes. Kolyok koromban sokat jartunk a szuleimmel furodni a sos medencekbe.
Cserépgyári borvízforrás Csíkszentkirály Alcsík borvízforrásokban leggazdagabb települése, Csíkszentkirály, egyik legforgalmasabb borvízkútja a főút melletti, az egykori téglagyár előtti forrás. Innen származik a Cserépgyári borvízforrás elnevezés.
Alsó fenyős Makfalva Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében.
Katolikus templom Nagykászon Az oklevelekben három tízes: Kászonaltíz, Kászonfeltíz és Kászonimpér összefoglaló neve, egy községben és egy egyházközségben. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
Zsögödi fahídak Csíkzsögöd A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon. A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni.
Mérlegmúzeum Lisznyó Lisznyó egykori, frissen felújított tanácsépületének pincéjében egyedi gyűjteményt mutatnak be, ez a környék egyetlen mérlegmúzeuma. Van itt több mázsa mérésére alkalmas régi hídmérleg, tányéros és tolókaros konyhai mérleg, patika és levélmérleg, illetve olyan is ami bőrök mérésére szolgál.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Madéfalvi Hargita adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett. Nem hiszem, hogy eltévesztettem volna a rejtekhelyet.
  • A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Egy közepes méretű, sárga színű, hagyományos doboz van itt elrejtve.
  • Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát. A füzetben a miénk lett a második bejegyzés.
  • Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt. Mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont, úgy télen, mint nyáron.
  • Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból. Még egy szem érett fekete kakojzát is találtam.
  • Máréfalvi régi temető két kérdés, két válasz. Igen, elsőnek találtuk meg a geodobozt, ezt is és a Székely Kálváriát is. Ez a rejtekhely mindenképpen drive-in kategória, még ha a főúttól is indulunk gyalogosan.
  • A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. Érdekes, hogy a sípályához a legközelebb a Piricske-forrás van.
  • Kászonjakabfalvi panoráma Erdőt kerülgetve, panorámát keresve. Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában. Én a patak túlsó, a földrajzi jobb oldalán levő gerincen indultam neki a hegynek.
  • Sószékfürdő Sószékfürdőn új rejtek. Mivel Sószékfürdőn a régi rejtekhelyről eltűnt a geodoboz, 5-én, szerdán új geodobozt rejtettem. A szintén ezen az útvonalon levő Sóskútfürdőn is van most rejtekhely.
  • A Transzkelemen egyik célpontjaként jelöltem meg a tavat, bár jártam már itt, azért nem akartam kihagyni, mert nagyon szép látvány, nekem nagyon tetszik. Én is úgy voltam vele először, hogy valami nagyobbra számítottam, de ahogyan a Bigár vízesésnél is, ha a természet által nyújtott szépséget nézem, el kell ismernem, hogy mindenik egy-egy gyöngyszem, és mint olyan, a gyöngy sem a méretéből adódóan szép.
  • Kőbánya - Csíkdelne Egy felcsiki korut. Ha mar kobanya legyen meg ez is. Tavolrol sokszor szemleltem e impozans banyat menve a Gyimesek fele.
  • Sósfürdő - Marosszentgyörgy Jó kis hely ez a fürdő. A környéken, peldaul Jedden, Tófalván is megtalálható a sós víz. A katolikus templom tornyában van egy kis múzeum is.
  • A katolikus templom doboza után itt folytattam. Az útról leereszkedve a patakon egy gátra emlékeztető (lehet, hogy az volt) betonfalon keltem át.
  • Görög-katolikus templom - Gelence Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen. Kicsi es eleg gondozatlan.
  • Martonosról Ozsdola fele Elso tobbek kozott. Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel. Hol vagytok szekely honfiak es honleanyok?
  • Homokkő képződmények - Homoródalmás Homokkő. Ezidáig még nem közelítettem meg a Vargyas völgyét Almás felől, most is csak ezért a rejtekhelyért tettem, es nem csalódtam, tényleg érdekes helyszín, érdemes felkeresni. Természetesen biciklivel mentem, egy csoporthoz kellett csatlakoznom a szoros bejáratánál, ezért elég szoros időkeretben mozoghattam, de azert megpróbáltam a kütyüt félretéve megtalálni a dobozt.
  • Sikerült bejutnom a templomba. Nagyon szép, szerintem az unitárius templomok sokkal szebbek, jobb állapotban maradt meg a belsőjük.
  • Betula Pendula - Kolozsvár Ládának nem nevezhető dobozka. Nagyon ötletes rejtekhely, csak az a gond vele, hogy mivel sokan megtalálták, a benne lévő tekercsen már nincs hely újabb bejegyzésre. Pótolni kéne.
  • Pedig ugy nez ki, hogy vege a nyarnak. Kar .
  • BabBerci is beírhatná a nevét ezekbe a kis ajándékdobozokba. Így ő is mindig "ott lehetne a rejtésnél", és pontot is kapna érte.
  • Megtaláltuk. Köszönjük.
  • Ott volt alatta, ahogy írja.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely Kincses város és a rejtekhely-paradicsom. Hát, ami igaz, az igaz. Ez a rejtekhely pont ro, pont úgy el van rejtve, mint egy geodoboz.
  • A Pap hegye és környéke Újra itt!. Újra itt van a csapat a Paphegyen. Meseszép most is.
  • Második világháborús bunker Katrosa határában Bunker 2. Na, ezt is megtaláltuk. Azért sok segítséget jelent a távolságok megadása két rejtek között, meg az irány is, hogy merre keresd.
  • Óriáskő - Szotyor Böjti boszorka lettem. Apropó, amikor ott jartunk a kőnél, a bömbölő cigánygyermekre rászólt az apja. Ne ordíts te, met elviszen a néni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Madéfalvi Hargita? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 24 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!