Megtalaltuk. Megtaláltam a geodobozt, Marci barátommal együtt. Egy fa torzse es egy kivagott fa torzse koze van elrejtve, henger alaku, 15cm hosszu, feher doboz. Sugásfürdő Sepsiszentgyörgytől 8 km-re fekszik nyugatra.
A szentély sokszögzáródású, de ablakait átalakították, a diadalívet lebontották. Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat. Először 1636-ban említik, de szentélyének formája és a gótikus szamárhátíves ülőfülke a templom korábbi eredetéről vall.
A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
A Sepsiszentgyörgytől néhány km-re délre fekvő Illyefalva látnivalója a 15-16-dik század körül épült várfallal körülvett, festett fapados, új kazettás mennyezetű református temploma. Végre még egy szűz geodoboz. Túl közel volt, s ezért nem volt olyan nagy kihívás. Tavaly október óta azért vártál ilyen sokat, hogy a doboz töltse be a 18 évet?
Egy sétát tervezünk, hogy látnivaló is legyen, célpontként irány Tusnádfürdő. Megtaláltam a ládát a feleségemmel együtt. Mire bekapcsoltam a gps-t, addigra a többiek meg is találták, gps nélkül is. A tusnádi IV.
A Fenyős-patak völgyéből másztam ki a domboldalon, a Benedek Elek borvizes barlang irányába. A tető közelében röviden letértem az ösvényről, kinéztem arra a széles legelőre, amely hosszan nyúlik a Mitács felé. Az Ércesi borvíz után felsétáltunk ide, szétnéztünk a tisztáson.
Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal.
Én is gps nélkül kerestem, eléggé sietve, mert vártak rám. Megkerestük a timsós lábvizeket az Apor lányok feredője felől. Régi kedves helyünk. Bár nem tartoznak a Zsombor-patak forrásvidékéhez, közelségük miatt érdemes megtekinteni a szállodától nem messze, Bálványosfürdő irányában levő, közvetlenül az út mellett levő Gyógyvízforrásokat.
Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától korulbelul 500 méterre gyalog vágtunk neki a meredek oldalnak.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, Kós Károly tervei alapján épült 1911-12-ben. Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Csak az odú megtelt vízzel eső után, amit én természetesen nem számítottam oda rejtésnél. Elnézést kérek mindenkitől emiatt az amatőr bakiért, nem számoltam az időjárással.
Meglett vasárnap, az istentisztelet előtt. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti.
Zsögödi fahídak Csíkzsögöd A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni. A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon.
A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van. Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található.
Alapterülete 8x5 m, állítólag délelőtt 10 órától este 21 óráig van nyitva. Feje tetejére állt a világ Parajd központi részében, az ANL utca 3 szám alatt, a rendőrség és az ANL tömbházak közelében, egy fordított, feje tetejére állt házikó található.
A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán. Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő. Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés.
Újszékelyen felül, a Szurdokpatakának torkolatja előtt fekvő Alsó-boldogasszonyfalva következik, melyet a nép rövidítve egyszerűen Bodogfalának nevez. Ezen elnevezés szűz Máriától származik.
Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk. A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett.
Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Én voltam az elsö.
Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében.
Ritka szep a kilatas a kornyek falvaira. Az V-dik Rejtekhely talalkozo alkalmaval talaltuk meg ujra, e legendas var helyet. Ezt a csapatmunkával elrejtett geoládát, csapatmunka nélkül találtam meg, elsőnek. A Fergettyűvár hegytetőjén ma már majden semmi sem látszik, nyomai eltüntette az eke vasa.
A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba.
A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik. A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m.
Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
Érdekes, nagy méretű szabályos kő, fenyőfák veszik körül, egy óriási asztallaphoz hasonlít. Elindultam megkeresni a mesebeli Tisztást, útközben megálltam a Bánya-pataki Óriások asztalánál ebédelni. Kellemes kincskeresést kívánok neked és a játszótársaknak is. Mindenki nevében köszönöm a jókívánságot.
Hasonló tapasztalatunk volt a Tündérkert bejáratánál levő parkolóval szemben található Petőfi-forrás vizével. Pedig igyekeztem azonnal, még május elsején, szombaton este elkészíteni az új rejtések weboldalát. Ez aztán a pech. A Pierre Curie-forrás az Ősforrástól a Bagolyvár felé vezető ösvényen fekszik.
Csapatmunkával. Tiszta véletlenül arra jártatok és szűz dobozt találtatok, igaz? Nem gondoltuk, hogy első megtalálók leszünk. 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva.
A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. Egy gyerekori emlekeimbol felidezett zsombolyt kerestunk, amit Vaslab korul veltunk megtalalni. Gyergyószentmiklósról indultunk neki, egy borús napon, a barlang felfedezésének.
Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van. A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni.
1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök.
Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható. A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik.
Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban Útban a vasútállomás fele, jobbkéz felől, átkelve az Olt hídján, egy tavat láthatunk kis szigettel a közepén. Visszajövünk majd, de bozótvágó kést és csihányálló kezeslábast is hozunk majd magunkkal, mert most csak a reumánkat kúráltuk a tó mellett, miután megcsodáltuk a tavirózsákat. Sajnalom, hogy mennyi szemettel szembesultem. Ugy latszik jelentkezett itt is az enyeszet, mind nagyon sok helyen.
Római őrtorony Alsóköhér Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. A pünkösdi Jávárdi-körtúra után, a Fatányérosban elfogyasztott estebéd előtt. A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. A bejáratot könnyen megtaláltuk.
A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült. Bardóc községközpontot csak egy néhányszáz méteres szakasz választja el Erdőfülétől, a helybeliek ezt Ésfalunak hívják.
Hegyes-csúcs 64 osztrák-magyar honvéd és tűzér, valamint 3 ismeretlen orosz katona sírja a gyimesbükki vasútállomással szemben, jobbra egy magaslaton, Görbe Péter földjén. 1916 november - 1917 augusztus.