Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Óvoda - Oklánd

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Óvoda - Oklánd

Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen. A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Óvoda - Oklánd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Merészség Kerek-kő
Merészség
Kilátás Kósna-csúcs Nemere
Kilátás
Rácsos ablaknyílás Bözödújfalu tó templom torony
Rácsos ablaknyílás
A Szent Orsolya-zárdatemplom bejárata Szent Orsolya templom Nagyszeben
A Szent Orsolya-zárdatemplom bejárata
Ajtó Szent János templom Nagyszeben
Ajtó
A Gyöngyös-patak völgye 2 Kelemen havasok Ratosnya Tiha Gyöngyös
A Gyöngyös-patak völgye 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Óvoda Oklánd fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Oklánd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Óvoda!

A 0,27 km távolságra található, legközelebbi település, Oklánd turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Oklándtól Kőhalomig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el. Találunk itt néhány százévesnél idősebb sírkövet, feliratuk szóhasználata érdekes, elgondolkoztató, néha megmosolyogtat.
Marosvásárhely belvárosának szecessziós és késő barokk stílusú épületei meghatározzák a város főterének, az egykori Széchenyi-tér, ma Rózsák tere hangulatát. Megtaláltuk a különleges ablakkereteket. Már azt hittem, hogy senki sem fogja keresni ezt a geotojást. Megtaláltam, de nem ott ahol számítottam rá.
Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. Megtaláltuk a dobozt, a koordináták pontosak. Megtalaltam a dobozt csak az ido nehezitette a keresest. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba.
Megtaláltam a dobozt. A rejtekhely találkozó alkalmával találtuk meg. Ezt a geodobozt rejtés előtt találtam meg :-). A Rétyi Nyírbe hatolva déli irányba először egy kevésbbé látszó, majd egy feltűnően széles homoktöltés halad, amely néhol 2 m-es magasságot is elér.
Dávid Ferenc téri unitárius templom - Kövesdomb lakónegyed, Marosvásárhely. Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. Sokan kutyát sétáltatnak arrafele, és egyik kedvenc játszóterük is a templom környékén van.
Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították. Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem.
Szekelyudvarhelyi Varosi Park A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Megtaláltam a geodobozot, Székelyudvarhely egyik nagyon szép parkjában. Udvarhelyi parkban levő geodoboz. A lada koordinataja egy szep fenyofara mutat, amelyet a mi csaladunk fogadott orokbe.
Fenyőerdő Benedekmező
A geodoboz a helyén van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van.
A múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó. Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Kerültük lentről, patak. Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot.
1849 július 31-én itt állt fel Bem József főserege, a segesvári csata délelőtt 11-kor indult magyar ágyúzással. Utban a repuloter fele megkerestem ezt a dobozkat is. Könnyen meglett a kivágott nyárfa csonkja, és a doboz is. Nagyszebenből hazafele, meglehetősen esős időben haladtam át Segesváron.
Evangélikus erődtemplom Sövénység Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
Ez egy régebbi templomot feltételez, amelynek építése az 1298-dik évi búcsúengedéllyel eshet egybe. A domonkosok ma is álló templomának építését 1492-re teszik.
Güdüctelep Gyergyószárhegytől 6 km-re, Gyergyószentmiklóstól 12 km távolságra található kis üdülőtelepülés a Piricske aljában. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat.
Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett. Ahogy értesültem róla, hogy megjelent ez az új rejtekhely a Bod Péter könyvtárnál, befogtam a lovakat, közéjük csaptam, és lóhalálában vágtattam Sepsiszentgyörgyre. Könnyen meglett. Mi meg ujratelepites elott megtalaltuk.
Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton
Apáca egy barcasági magyar falu, lakói lutheránusok. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben. Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt.
Lövéte határa, az azt körülvevő magaslatok, kereszteződések bővelkednek ujrállított és régi keresztekben. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Kirándulásunk harmadik állomása. Nem volt könnyű megtalálni a dobozt.
A Szép-patak völgyében munkabalesetet szenvedett, és egy 2 tonnás munkagép ráesett egy 10 méteres zuhanás után. Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban.
Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz. Bárcsak ismerném ezeket a szép nevű helyeket amiket felsoroltál. Honnan indultatok?
A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte. Ellenoriztem a ladat es az most lekoltozott a csutak ala.
Két ismeretlen magyar honvéd, a 32-dik határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz. A Rákóczi-vártól a gerincen felfelé körülbelül 2,8 km, a harmadik határkőtől körülbelül 800 méterre, 1944 augusztus-szeptember.
Bolond-borvíz Olasztelek Az olaszteleki Bolond-borvíz a Kormos-patak és az egykori Malom-árok találkozása közelében, attól délkeletre található. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
A bővizű Botorog-csorgó egy kőkeresztből ontja a vizét. Megkóstoltuk, hát nem valami banánérlelő hőmérsékletű.
A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra, és a tó felső részére. Itt is elsők voltunk.
A fahíd része a Malom utcának, Székelyudvarhely északnyugati részét köti össze a délkeleti felével. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük. Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon.
Legközelebb a GPS is velünk jön. Erre a ládára már sok éve készültem. Pedig minden hasadékot végigkutattam. A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében.
Székelyudvarhely déli részében, a II Rákóczi Ferenc utcával párhuzamosan, attól keletre, egy hosszú és keskeny fenyves található. Az erdőcsík a Jézus Szíve-kápolna szomszédságánál kezdődik.
Tavaly, április végén, Jakab Ferenc erdõmérnökkel kipróbáltuk a szerencsénket. Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Székelyudvarhelyi Osztálya szervezésében, június 17. Jó volna megtalálni ezt a ládát, már csak a közelsége miatt is. A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra.
Spirla-menedékhely Királykő-hegység A Spirla-menedékkunyhó a piros sávval jelzett túraútvonalon található, mely a Plaiul Foii-menedékháztól indul. A Grind-nyeregnél ér ki a Nagy-Királykő gerincére, annak északi és déli részének találkozásánál.
Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő. Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett.
Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt. Négyzetes alapú szentélyét kereszthálós boltozat fedte, a hajót pedig sík mennyezet, apszisa félkörívvel zárult.
Lucs-kő A Kis-Békás keleti oldalán húzódó domuki hegyvonulat gerincén kiemelkedő, impozáns sziklaalakulat a Lucskő. A Kislucskő, más néven Őrkő szomszédságában található. A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel.
A Faluborvize vagy Rezes forrás Kisbacon és Magyarhermány között található. Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből. Biztosra mentem, es nem kaptam semmit, marmint a dobozkat, habar a borviz es a kornyeke az nagyszeru es gondozott.
Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Benkő-borvízforrás Árkos Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján. A Benkő-borvízforrásnál csorgóház, palackozóüzem, és vendégháztelep található.
Talan az eddigi egyi legszebb dobozunk. Túl közel volt, s ezért nem volt olyan nagy kihívás. Végre még egy szűz geodoboz. A Sepsiszentgyörgytől néhány km-re délre fekvő Illyefalva látnivalója a 15-16-dik század körül épült várfallal körülvett, festett fapados, új kazettás mennyezetű református temploma.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Óvoda adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Oklánd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Már régóta készülök ezt a helyet felkeresni, most végre eljött az alkalom. Én már a temető felújítása után érkezem, így a bejáratnál galambdúcos kapu, a temetőkertben új padok fogadnak.
  • Szerintem is ez a legfinomabb forras, mutatos a csipkezett famunka is. A rejtessel nincs baj, csak a magassagommal.
  • Érdekes ez a doboz, csak a régi egylejest nem értettem. Vagy nem is kell érteni?
  • Jaj, ne. Melyik kőrakás?
  • A lada a femhid alatt, a templomhoz legkozelebb eso reszen van, merevitesek mogott van. Csak alolrol latszik (persze ha nem tunt el eddig).
  • Így még érdekesebb ez a játék. Várom Levente újabb rejtését :-).
  • Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Nagyon sok helyen jártam, kirándultam, túráztam.
  • Ha már torockói rejtekhely találkozó, akkor természetes, hogy megmásztuk ezt a székely kavicsot és megkerestük ezeket a ládákat.
  • Megtaláltam.Sajnos fotóim nincsenek, mert gombászni voltam.
  • Lovak szobra - Dálnok Lovacskák. Érdekes szoboregyüttes, bár a környék nem annyira megnyerő. A dobozt kerestük egy kis ideig, mert először a kis hold alatt próbálkoztunk.
  • A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Mikor odaértünk a kaput zárva találtuk, és szerintem ez vezetett arra, hogy megértsük, hogy mit is akar velünk tudatni a rejtő (trekkingklub) a láda megtalálása érdekében.
  • Még a nyáron próbáltam megtalálni ezt a dobozt, de sajnos ültek a közeli padon és nem volt türelmem várni amíg elmennek. A téli est hidegében szerencsére senki nem fagyoskodott a környéken és a doboz is meglett miután a fagyott rejtekéből kipiszkáltam.
  • A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel. A templom és a mellette levő árvaház egy épületegyüttest alkotnak, amely elött található Mária Terézia mellszobra.
  • Az elso vonatkozas. Az egyik kepre raismerek, amely belulrol van fenykepezve a barlangbol, latszik a tektonikus hosszanti hasadek.
  • Felszegi csengettyű - Csíkszépvíz Kisharang. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra. Gondolom a doboz valamelyik sarokban volt elrejtve, de én sehol sem találtam.
  • A doboz nem a honvédség mögött volt a tegnap. Nem csak kíváncsi, de lába is nőtt, úgy nézem.
  • Első alkalommal délután 5 órakor próbálkoztam ezzel a rejtekhellyel. A park tele volt emberekkel, akik ráérősen üldögéltek a padokon.
  • Sikerült bemennem a fenti templomba, emlékszem most egy pár éve még zárva volt. Nagy a nyüzsgés, még most összel is, rengeteg turista és rengeteg giccses emléktárgy, semmi izléses ajándéknak való.
  • Nem sikerült megtalálnom a dobozt. Most építenek a fürdő területén, elég pocsékul néz ki a hely.
  • Bár ezerszer jártam már ebben a városban, de ezt a helyet nem ismertem.
  • A ringó híd közelében levő doboz felcimkézve. Teljes harci díszben várja a keresőket.
  • Nem hagyhattam ki ezt a gyonyoru szep oszi napot, meg ha csak egy rovid kort is mehettem a kerekparral, amibe belefert meg, hogy ismet felkeressem a Solyomko kornyeket, es a perretz altal kuldott leiras alapjan tovabb kutassak a Banyai altal leirt opalbarlang utan.Elozetesen megprobaltam beazonositani a mai turisztikai terkepen, amelyen meglepetesemre mindjart 3 (harom) Kovespatak nevu vizfolyast is talaltam.
  • Az Eross Zsolt teljesitmenyturan jartunk szombaton. Levezeteskent ugy dontottunk, meglatogatjuk a csodalatos Vit-havast.
  • Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Neked semmi hibad nincs.
  • Egy csendes vasárnapi fürdőzéssel kapcsoltam össze a doboz keresést. Szerencsére a térkép nagy segítségemre volt.
  • Egy sürgős munka miatt Segesvárra kellett menjek. Gondoltam, hogy kihasználom az alkalmat, és megkeresek néhány geodobozt.

Sikerült eljutni Oklánd környékére? Tetszett az Óvoda? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!